Gladbach mają sposób na Bayern! To nie pierwsza wpadka mistrza z Borussią

Borussia Moenchengladbach jako pierwsza w tym sezonie ligowym pokonała Bayern Monachium. To już szósty pojedynek począwszy od sezonu 2011/2012, w którym Źrebaki nie dały się pokonać Bawarczykom.

Konrad Kostorz

Sezon 2011/2012, 1. kolejka
Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach 0:1 (0:0)
0:1 - Igor de Camargo 62'

W pierwszej połowie 2011 roku Gladbach rozpaczliwie walczyli o utrzymanie. Rzutem na taśmę załapali się do barażów, które nie bez problemów wygrali. Zaledwie kilka miesięcy później sprawili ogromną sensację na inaugurację sezonu ligowego, wygrywając na Allianz Arena w Monachium 1:0.

Manuel Neuer popełniał błędy w pojedynkach z Die Fohlen już jako golkiper Schalke 04, a po transferze nie popisał się w 62. minucie meczu, kiedy nie zrozumiał się z Jerome'm Boatengiem, co umożliwiło Igorowi de Camargo zdobycie bramki. Kapitalnie bronił tego dnia Marc-Andre ter Stegen, który od magazynu "Kicker" otrzymał najwyższą z możliwych ocen - "1".

To było pierwsze zwycięstwo Borussii nad Bayernem na jego terenie od 1995 roku.

Czy Borussia Moenchengladbach w rundzie jesiennej zapunktuje w meczu wyjazdowym z Bayernem?