Kim postraszy Nigeria? Oto największe gwiazdy

Najlepsi nigeryjscy zawodnicy występują głównie w Premier League. Piłkarze Chelsea, Arsenalu czy Leicester City mają olbrzymie umiejętności i Adam Nawałka musi zwrócić na nich baczną uwagę. Oto największe gwiazdy Nigerii.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Alex Iwobi (w niebieskiej koszulce)

Alex Iwobi 

Jak wielu zawodników z Nigerii urodził się w swoim kraju po czym wyemigrował do Anglii. Występował w młodzieżowych reprezentacjach Synów Albionu, ale ostatecznie zdecydował się na Nigerię. W Anglii miałby problem z otrzymaniem nawet powołania, a w obecnej kadrze jest bardzo ważną postacią. Warto dodać, że w listopadowym starciu z Argentyną ustrzelił dublet.

Na co dzień Iwobi gra dla Arsenalu, ale raczej nie należy do podstawowych zawodników. Bardzo dobre mecze przeplata słabymi, kiedy niewiele mu się udaje. Po części można zwalić to na wiek (w maju skończy 22 lata), ale z pewnością drzemie w nim spory potencjał. Uwielbia dryblować, jest szybki, ale ma kłopot z wykorzystywaniem okazji strzeleckich - 8 goli w 89 meczach w barwach Kanonierów to kiepski wynik jak na ofensywnego gracza.

Kto wygra mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (1)