QUIZ

Liga Mistrzów. Uważnie śledziłeś półfinałowe mecze? Sprawdzimy to!

Za nami pierwsze mecze półfinałowe w Lidze Mistrzów. We wtorek Liverpool FC podejmował AS Roma, a w środę Bayern Monachium rywalizował z Realem Madryt. Śledziłeś uważnie oba spotkania? Ten quiz nie powinien sprawić ci zatem problemu!

1/15
Jak nazywa się przedstawiony na zdjęciu piłkarz, bohater Liverpoolu w pierwszym meczu półfinałowym, autor dwóch bramek i dwóch asyst?
3/15
Który z tych piłkarzy po raz pierwszy w tym sezonie nie strzelił bramki w Lidze Mistrzów?
5/15
Jak nazywa się przedstawiony na zdjęciu piłkarz, autor drugiej bramki dla Realu?
Marco Asensio
Marcelo
Lucas Vazquez
6/15
Który z tych piłkarzy skutecznie egzekwował rzut karny dla AS Roma w 85. minucie spotkania półfinałowego w Anglii?
Aleksandar Kolarow
Diego Perotti
Edin Dzeko
7/15
Przedstawiony na zdjęciu piłkarz strzelił bramkę dla AS Roma we wtorkowym półfinale. Jak się nazywa?
Daniele De Rossi
Edin Dzeko
8/15
"Kiedyś, grając na PlayStation, wcielałem się w postać Stevena Gerrarda" - kto powiedział te słowa po meczu Liverpool FC - AS Roma?
Alisson Becker
9/15
Który z tych piłkarzy, ze względu na kontuzję, zakończył swój udział w półfinale Bayern - Real już w 8. minucie spotkania?
Mats Hummels
Franck Ribery
Arjen Robben
10/15
Jak nazywa się przedstawiony na zdjęciu piłkarz, bramkarz Realu Madryt?
Keylor Navas
Daniel Carvajal
Sven Ulreich
11/15
W 2011 roku mógł trafić do Legii Warszawa za mniej niż 100 tysięcy euro, ale polski klub nie był nim zainteresowany. O kim mowa?
Sadio Mane
12/15
Który z tych piłkarzy strzelił bramkę dla Realu, ale nie została ona uznana, bo w przyjęciu piłki pomagał sobie wcześniej ręką?
Sergio Ramos
13/15
Liverpool wygrał pierwszy pojedynek półfinałowy z AS Roma 5:2. Przewaga wydaje się bezpieczna, ale wiele meczów, nawet w tej edycji LM, pokazało, że nie ma rzeczy niemożliwych. Juergen Klopp nie obawia się jednak rewanżu w Rzymie. Po wtorkowym spotkaniu powiedział:
"My nie jesteśmy ogórkami"
"My nie jesteśmy Barceloną"
"My nie jesteśmy Juventusem"
14/15
Który z tych piłkarzy Bayernu popełnił poważny błąd przy bramce na 2:1 dla Realu, podając piłkę w zasadzie pod nogi rywala?