Belgia

90'

Doliczone 3 minuty.

88'

Ostatnie szanse w tym spotkaniu. Szwajcaria gra w osłabieniu i trudno jej zareagować na gola Kevina de Bryune. Piłka pod jej bramką.

83'

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne. Asystował mu Jordan Lukaku.

Przepiękne uderzenie gwiazdora Manchester City z dystansu. Spadający liść za kołnierz Yanna Sommera i Belgowie prowadzą!

81'

Czerwona kartka dla Harisa Seferovicia. Sędzia dostrzegł brzydkie zachowanie Szwajcara i gospodarze będą kończyć w osłabieniu.

78'

Blerim Dzemaili uderzył potężnie zza linii pola karnego i Thibaut Courtois musiał popisać się interwencją! Świetna reakcja bramkarza znanego z Premier League.

75'

Kibice próbują dodać otuchy swoim pupilom w ostatnim kwadransie rywalizacji. Czekają na jakiś atak, ponieważ pierwsza połowa stała na wyższym poziomie.

72'

Dośrodkowanie Edena Hazarda. Kilku Szwajcarów otoczyło napastnika reprezentacji Belgii i nie pozwoliło na cokolwiek groźnego dla Yanna Sommera.

69'

Liczne zmiany po godzinie rywalizacji i wpływają one negatywnie na tempo i płynność meczu.

67'

Belgia. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Divock Origi.

64'

Shani Tarashaj za Admira Mehmediego.

64'
62'

Jan Vertonghen główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Yann Sommer odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

61'

Dries Mertens potraktował ostro Xherdana Shaqiriego w bocznym sektorze boiska. Przyjacielskie gesty z obu stron i można kontyunuować grę.

58'

Belgia. Schodzi: Romelu Lukaku. Wchodzi: Michy Batshuayi.

58'

Dwa uderzenia Belgów z rzutu wolnego. Nie wychodzą im dziś stałe fragmenty. Futbolówka utonęła w gąszczu nóg Szwajcarów.

57'

Uspokoili sytuację goście i wymieniają leniwe podania na własnej połowie. Po przerwie kibice nie emocjonowali się jeszcze sytuacjami podbramkowymi.

55'

Belgia. Schodzi: Moussa Dembele. Wchodzi: Laurent Ciman.

50'

Piłka głównie na połowie Belgów, ale wysyłają sobie sygnały, by również zaatakować po przerwie. W obu drużynach nie było zmian przed drugą połową.

48'

Korner dla Szwajcarii. Ricardo Rodriguez wykonał cudaczne dośrodkowanie za linię bramkową, więc grę wznowił Thibaut Courtois.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

45'

Doliczona minuta.

43'

Złe dośrodkowanie z rzutu wolnego i tradycyjnie w takiej sytuacji Szwajcarzy zbierają się do szybkiego kontrataku.

41'

Haris Seferović zmienił Erena Derdijoka.

40'

Axel Witsel ucierpiał wskutek wślizgu Blerima Dzemailiego. Piłkarze wykorzystują przerwę w grze na uzupełnienie płynów.

36'

Xherdan Shaqiri ruszył dynamicznie środkiem pola. Wyprzedził wszystkich przeciwników i strzelił płasko. Na Thibauta Courtoisa to nie wystarczyło.

34'

Gol! Strzelił Romelu Lukaku. Asystował mu Dries Mertens.

Błyskawiczna odpowiedź reprezentacji Belgii! Romelu Lukaku poczekał na płaskie podanie Driesa Mertensa w odpowiednim miejscu i zakończył akcję mocnym strzałem z pola bramkowego do siatki! Philippe Senderos powinien zablokować dośrodkowanie, ale stał jak zamurowany.

31'

Gol! Strzelił Blerim Dzemaili.

Płaskie dośrodkowanie wybili początkowo goście, ale za krótko! Na 14. metrze czekał na to Blerim Dzemaili i lokowanym strzałem umieścił piłkę w narożniku bramki!

30'

Kevin De Bruyne dostał świetne podanie i na dwa kontakty: wypracował sobie miejsce do strzału i huknął. Świetna interwencja Yanna Sommera uratowała Szwajcarów!

27'

Miękkie podanie w pole karne gospodarzy. Ciut za mocne i piłka poturlała się grzecznie w rękawica Yanna Sommera. Bramkarz szybko wznowił grę.

25'

Mija czas w Genewie. Była chwila przerwy w grze, ponieważ urazu nabawił się Johan Djourou. Zadrżały serca kibiców w Szwajcarii.

22'

Romelu Lukaku zabawił się z obrońcami i strzelił z ostrego kąta. Dobra próba i musiał wysilić się na linii Yann Sommer!

21'

Philippe Senderos wybił piłkę na korner. Szansa dla Belgów, ale Kevin De Bruyne dośrodkował fatalnie i naraził swoją drużynę na kontratak.

17'

Pierwsze minuty ze wskazaniem na Belgów, ale następnie do głosu doszli gospodarze i byli bliżej pokonania Thibauta Courtoisa.

14'

Ponownie gospodarze byli w szesnastce Belgii. Admir Mehmedi podawał płasko i gości ratował intuicyjną interwencją Thibaut Courtois.

12'

Pomysłowe podanie Blerima Dzemailiego i niewiele zabrakło, by piłka dotarła na czystą pozycję do Xherdana Shaqiriego. Partner mocno chwali podającego.

11'

Po prostu juniorski błąd techniczny popełnił Axel Witsel i grę od autu rozpocznie reprezentacja Szwajcarii.

8'

Coraz groźniejsze są ataki Szwajcarów. Michael Lang wpadł ze skrzydła w pole karne Belgii i strzelił mocno w boczną siatkę.

5'

Xherdan Shaqiri upadł w polu karnym i domagał się od sędziego podyktowania jedenastki. Włoch Paolo Mazzoleni nie zdecydował się użyć gwizdka.

3'

Jan Vertonghen przerwał chaotyczną walkę w środku pola szarżą na lewym skrzydle. Boczny obrońca reprezentacji Belgii rozpędził się za mocno i wybiegł z piłką poza boisko.

15:59

Ławka rezerwowych reprezentacji Belgii: Jean-Francois Gillet, Simon Mignolet - Jason Denayer, Dedryck Boyata, Jordan Lukaku, Laurent Ciman, Christian Benteke, Divock Origi, Michy Batshuayi.

15:59

Ławka rezerwowych reprezentacji Szwajcarii: Marwin Hitz, Roman Burki - Francois Moubandje, Silvan Widmer, Nico Elvedi, Steve von Bergen, Fabian Schaer, Stephan Lichtsteiner, Luca Zuffi, Denis Zakaria, Fabian Frei, Gelson Fernandes, Haris Seferović, Shani Tarashaj, Breel Embolo.