Bundesliga: 20. kolejka
01 lut 2020 15:30
88'

Hazard dograł w pole karne, ale piłkę przejął Lenz. Atakował go Piszczek, lecz zdołał wywalczyć tylko aut.

2
1
1
87'

Guerreiro dostał piłkę przed polem karnym i zdecydował się na strzał. Piłka przeleciała daleko obok bramki.

2
1
83'

Dalekie podanie w pole karne Unionu. Piłkę przechwycił Gikiewicz.

3
1
1
1
2
79'

Podłamani oczekują na ostatni gwizdek. Borussia jeszcze chce podwyższyć prowadzenie.

4
76'

Borussia Dortmund. Schodzi: Erling Haaland. Wchodzi: Giovanni Reyna.

2
76'

Gol! Strzelił Erling Haaland. Asystował mu Julian Brandt. Błąd Gikiewicza, który po strzale Haalanda przepuścił piłkę. Wcześniej Borussia wyszła z kontrą, Sancho dograł do Brandta, a ten świetnie podał do Haalanda.

23
6
3
4
6
74'

Union. Schodzi: Christopher Trimmel. Wchodzi: Julian Ryerson.

Julian Ryerson #16
Christopher Trimmel #5
1
3
1
72'

Po strzale z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego piłkę pewnie złapał Burki.

3
1
1
1
71'
70'

Gol! Strzelił Axel Witsel. Asystował mu Jadon Sancho. Borussia dobiła Union. Sancho wyłożył w polu karnym piłkę Witselowi. Ten czekał aż futbolówka trafi do niego, a następnie tylko dostawił nogę i pokonał Gikiewicza.

Borussia Dortmund
14
6
2
2
1
68'

Union. Schodzi: Christian Gentner. Wchodzi: Grischa Proemel.

68'

Gol! Strzelił Marco Reus. Reus strzelił w lewy róg. Gikiewicz wyczuł jego intencję, ale nie zdołał obronić uderzenia.

15
3
1
1
4
66'

Haaland sam na sam z Gikiewiczem. Polak sfaulował norweskiego piłkarza i będzie rzut karny dla Borussii.

9
3
3
4
5
66'

Wrzutka w pole karne Borussii. Bez zagrożenia.

1
64'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marvin Friedrich.

1.FC Union Berlin
63'

Dalekie podanie do Beckera, lecz ten nie zdołał opanować piłki.

1
59'

Union. Schodzi: Yunus Malli. Wchodzi: Sheraldo Becker.

Sheraldo Becker #12
58'

Po wrzutce z rzutu rożnego głową uderzył Piszczek. Trafił w plecy Akanjiego.

1
1
56'

Lenz dograł do Bueltera, ten uderzył z trzynastu metrów tuż obok słupka. Niewiele brakowało, by było 2:1.

2
1
55'

Coraz odważniej grają goście, ale póki co nie przekłada się to na strzały i zagrożenie pod bramką przeciwnika.

1
1
52'

Złe podanie Andricha do Malliego. Akcja Unionu zakończona stratą.

1
1
50'

Borussia nadal kontroluje sytuację na boisku.

1
48'

Błąd Gikiewicza, który odegrał piłkę prosto pod nogi rywala. Polak miał kupę szczęścia, że nie wykorzystał tego Sancho.

2
46'

Początek drugiej połowie.

1
1
Czy w drugiej połowie Erling Haaland strzeli kolejną bramkę?
3
2
45'

Sancho dograł do Hakimiego, ten dogrywał w pole karne, ale piłkę przechwycił Gikiewicz.

45'

Po wrzutce z kornera piłkę złapał Burki.

1
44'

Piszczek przerwał akcję Unionu. Goście mają rzut rożny.

2
2
41'

Po wrzutce z rzutu wolnego piłka trafiła do Schlotterbecka. Ten miał przed sobą tylko Burkiego, ale uderzył wysoko nad bramką.

1
39'

Union wciąż jest bezradny w ofensywie.

36'

Borussia kilkoma podaniami rozklepała defensywę Unionu. W polu karnym było jednak więcej zabawy i gospodarze nie zdołali oddać strzału.

2
1
1
35'

Union jak dotąd nie oddał żadnego celnego strzału.

1
33'

Spore zamieszanie w polu karnym Unionu, ale sytuację wyjaśnił jeden z obrońców gości.

1
32'

Indywidualna akcja Witsela. Jego strzał zatrzymał Trimmel.

30'

Borussia w pełni kontroluje wydarzenia na boisku. Gospodarze wymieniają kolejne podania i czekają na błąd rywali.

1
28'

Brand dograł do Sancho, ten szukał w polu karnym Haalanda, ale piłkę przechwycił Gikiewicz.

1
1
1
27'

Daleki wrzut z autu w pole karne Borussii. Piłkę wybił Witsel.

1
24'

Borussia kontroluje przebieg spotkania. Union nie jest w stanie zagrozić bramce rywali.

21'

Szarża Guerreiro w pole karne. Piłkarz Borussi zdecydował się na strzał z dystansu, który został zablokowany przez Suboticia.

3
1
1
20'

Po wrzutce Trimmela z rzutu rożnego piłkę wybił Brandt.

1
1
18'

Gol! Strzelił Erling Haaland. Asystował mu Julian Brandt. Borussia zadała kolejny cios. Po wrzutce z rzutu rożnego goście wybili piłkę, ale szybko przechwycili ją miejscowi. Ze skrzydła Brandt dograł w pole karne, a tam Haaland tylko dostawił nogę i wpakował piłkę do siatki.

28
9
5
2
7
17'

Potężny strzał Guerreiro z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego. Świetną interwencją popisał się Gikiewicz.

4
3
1
16'

Buelter zdecydował się na strzał z dwudziestu metrów. Uderzenie zostało zablokowane.

1
15'

Borussia tradycyjnie po zdobytym golu nie rzuca się do ataku i pilnuje korzystnego rezultatu.

1
13'

Gol! Strzelił Jadon Sancho. Asystował mu Raphael Guerreiro. Błąd defensywy Unionu wykorzystał Sancho. Po jego strzale piłka odbiła się od nogi Trimmela i kompletnie zaskoczyła Gikiewicza. Polak bez szans.

13
7
3
4
3
9'

Wyjście Gikiewicza z bramki uratowało Union przed stratą gola. Dobra interwencja polskiego bramkarza.

7
1
1
1
7'

Bez zagrożenia po wrzutce Trimmela z rzutu rożnego.

1
5'

Szarża skrzydłem Hakimiego, ale nie zdołał dograć do żadnego z kolegów.

1
1
3'

Szansa Unionu. Po wstrzeleniu piłki ze skrzydła bliski pokonania Burkiego był Buelter.

1
1
1
1
czas Start meczu
14:57

Po raz pierwszy w podstawowym składzie Borussii znalazł się Erling Haaland. W dwóch meczach zdobył dotychczas pięć goli.