Bundesliga: 22. kolejka
14 lut 2020 20:30
87'

Wymiana podań z udziałem Łukasza Piszczka. Polak już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza Eintrachtu, a najlepiej pokonanie go po raz drugi tego wieczoru, ale w ostatnim momencie interweniował defensor.

5
1
5
1
2
85'

Niezmiennie atakuje Borussia Dortmund, która prawie od początku spotkania sprowadziła swojego przeciwnika do roli statysty. Efektownym wynikiem gospodarze postraszyli Paris Saint-Germain.

13
6
3
2
3
80'

Konfrontacje w centralnej części boiska. Piłkarze nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka. Oby w ostatnich kilkunastu minutach była jeszcze walka, ale również żeby nie zabrakło przynajmniej kilku interesujących akcji.

3
4
1
1
79'
78'
74'

Gol! Strzelił Raphael Guerreiro.

To już zaczyna być demolka w Dortumundzie. Kolejny raz piłka wylądowała w bramce przyjezdnych. Tym razem z pokonania Kevina Trappa cieszy się Raphael Guerreiro. Eintracht kompletnie bez argumentów i odbiera lanie od kandydata na mistrza Niemiec.

Borussia Dortmund
22
7
6
3
3
72'

Coraz mniej czasu zostało do końca spotkania i trudno spodziewać się jeszcze jakiejkolwiek reakcji biernych od początku spotkania zawodników Eintrachtu Frankfurt.

1
1
1
70'

Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

1
1
1
1
66'

Ostra konfrontacja pod oczami sędziego. Ten natychmiast nabrał powietrza w płuca i gwizdnął. Obyło się bez kartki, ale następna taka konfrontacja może zakończyć się napomnieniem ostrzejszym niż słowne.

4
1
1
64'
62'

Piłka przeleciała wyraźnie ponad bramką przyjezdnych po uderzeniu z dystansu. Golkiper gospodarzy nie musiał robić nic ponad odprowadzenie jej wzrokiem poza boisko. Wznowienie z pola bramkowego.

2
1
59'

Pełny spokój w obozie gospodarzy, którzy w kwadransie po przerwie praktycznie zamknęli pojedynek dwoma golami.

5
1
1
57'

Erling Haaland nie zatrzymuje się!

6
2
3
1
4
54'

Gol! Strzelił Erling Haaland. Asystował mu Achraf Hakimi.

Kolejne trafienie gospodarzy i praktycznie mają komplet punktów w kieszeniach. Erling Haaland uciekł obrońcom Eintrachtu Frankfurt i w swoim stylu strzelił z bliska do bramki po płaskim dośrodkowaniu. Druga tego wieczoru asysta Achrafa Hakimiego.

39
11
7
8
10
53'

Jadon Sancho podwoił prowadzenie Borussii.

6
2
2
2
3
50'

Gol! Strzelił Jadon Sancho. Asystował mu Axel Witsel.

Rośnie przewaga Borussii Dortmund. Axel Witsel zagrał precyzyjnie podanie otwierające na lewe skrzydło, a Jadon Sancho umiejętnie opanował piłkę. Akcja młodzieńca zakończyła się w polu karnym Eintrachtu Frankfurt, gdzie jeszcze nawinął sobie defensora i pokonał płaskim strzałem Kevina Trappa.

29
12
5
5
6
47'

Piłkarze ostatecznie wznowili grę i można spodziewać się innych wrażeń niż przeganianie dymu z rac. Po przerwie ciekawi przede wszystkim reakcja Eintrachtu Franfkurt na niekorzystaną sytuację na boisku.

2
1
3
46'

Piłka ponownie w grze.

4
2
1
1
2
46'
komentarz

Kibice narobili dymu w Dortmundzie, a to utrudnia sędziemu wznowienie rywalizacji.

1
45'

Doliczone dwie minuty.

4
3
2
2
3
40'

Borussia Dortmund niezmiennie na połowie przeciwnika, ale w ostatnich rozegraniach brakuje elementu przyspieszenia i jakiegoś niekonwencjonalnego rozwiązania.

8
4
5
1
1
37'

Po celnym strzale Łukasza Piszczka gospodarze dostali skrzydeł. Reprezentant Polski sprawił, że Eintracht Frankfurt nie może już kurczo chronić dostępu do własnej bramki i musi otworzyć więcej miejsca na boisku.

14
7
1
3
35'

Łukasz Piszczek sforsował defensywę Eintrachtu!

93
43
8
6
5
33'

Gol! Strzelił Łukasz Piszczek. Asystował mu Achraf Hakimi.

Polska bramka w Dortmundzie! Łukasz Piszczek pokonał Kevina Trappa! Szeroko uśmiechnięty były reprezentant Polski po swoim potężnym uderzeniu z kilkunastu metrów. Piłka długo krążyła wokół pola karnego Eintrachtu Frankfurt i dopiero Łukasz Piszczek podjął odpowiednią decyzję o uderzeniu. Przewaga Borussii widoczna od początku spotkania została udokumentowana.

390
189
34
8
11
28'

Pomruk zniecierpliwienia towarzyszy w Dortmundzie głośnemu dopingowi. Borussia po dynamicznym początku nie zrezygnowała z atakowania, ale Eintracht uspokoił sytuację blisko własnego pola karnego i nie pozwala na zatrudnianie Kevina Trappa.

6
3
1
2
2
25'

Eintracht ma problem ze zorganizowaniem się do groźnego ataku. Piłka kilkakrotnie była blisko pola karnego Romana Burkiego, ale żadna sytuacja podbramkowa przyjezdnych nie była stuprocentowa.

2
1
2
23'

Żółtą kartkę otrzymał Timothy Chandler za faul na Emre Canie.

Eintracht Frankfurt
1
2
2
1
22'

Nie zmienia się zasadniczo obraz spotkania. Chwila oddechu dla biegających za piłką zawodników Eintrachtu spowodowana przerwą w grze po faulu.

1
1
1
1
19'

Sędzia asystent zasygnalizował spalonego tradycyjnie żywotnego z przodu Erlinga Haalanda, który czeka na podania z drugiej linii Borussii Dormund.

1
1
1
2
16'

Za nami kwadrans pojedynku w Dortmundzie, który przebiegł pod dyktando gospodarzy. Borussia nie potrafiła potwierdzić swojej przewagi golem i teraz kibice Eintrachtu czekają na reakcję swoich ulubieńców.

2
1
1
14'

Niemal nieustannie piłka jest w posiadaniu Borussii Dortmund, która prowadzi bombardowanie dośrodkowaniami oraz uderzeniami z dystansu. Na razie nie pękła obrona z Frankfurtu.

2
2
11'

Eintracht odpowiedział jednym groźnie wyglądającym atakiem z wykorzystaniem skrzydła. Po dośrodkowaniu piłka została strącona i przyglądał się jej ze zdenerwowaniem Roman Burki.

2
9'

Po przewinieniu na Erlingu Haalandzie gospodarze mieli szansę na pokonanie Kevina Trappa uderzeniem z rzutu wolnego. Nieźle wykonany stały fragment gry i piłka wyszła poza boisko po prześlizgnięciu się o słupek.

1
7'

Borussia w rozegraniu piłki. Ta wędruje żwawo wokół pola karnego Eintrachtu Frankfurt i przyjezdni muszą ratować się wybijaniem piłki poza boisko. Wygląda to dość rozpaczliwie w ich wykonaniu.

3
3'

Mocne uderzenie z dystansu oddane przez zawodnika Borussii Dortmund. To było wyłącznie ostrzeżenie dla Eintrachtu Fraknfurt, ponieważ piłka przeleciała wyraźnie obok bramki strzeżonej przez Kevina Trappa.

3
1
1
Czy Borussia Dortmund wygra mecz z Eintrachtem?

16:14

Przyjezdni są niepokonani od czterech kolejek. Eintracht odniósł w styczniu zwycięstwa z Hoffenheim, z RB Lipsk, z Augsburgiem, a ponadto zremisował 1:1 z Fortuną Dueselldorf. Passę zamierza przedłużyć w Dortmundzie.

3
2
1
2
1
16:14

Eintracht jest na dziewiątym miejscu w tabeli z 28 punktami za osiem zwycięstw oraz cztery remisy. Półfinalista poprzedniej edycji Ligi Europy poniósł od początku sezonu dziewięć porażek w Bundeslidze.

2
1
16:14

Eintracht chce postraszyć ostatnio niewygodnego dla siebie przeciwnika.

1
16:14

W tym wieku kluby nie rozegrały ze sobą bezbramkowego meczu, z reguły tworzą atrakcyjne widowiska z dużą liczbą goli. W ostatnich ośmiu spotkaniach Borussii z Eintrachtem najmniej to dwie bramki.

2
16:14

Tak przygotowywali się piłkarze Borussii.

1
16:14

Skomplikowała się sytuacja Borussii w grze o mistrzostwo Niemiec. Na szczęście dla niej w niedzielę Bayern Monachium zremisował bezbramkowo z RB Lipsk i podopieczni Luciena Favre'a nie ponieśli dużych strat do lidera oraz wicelidera.

2
1
1
1
16:14

Borussia przegrała poprzedni mecz 3:4 z Bayerem Leverkusen. Drużyna z Dortmundu prowadziła 2:1 oraz 3:2, ale nie upilnowała Leona Baileya, którego dublet w ostatnim kwadransie przesądził o zwycięstwie Aptekarzy.