Schalke 04. Schodzi: Jonjoe Kenny. Wchodzi: Timo Becker.

3
1
1
83'

Szybka piłka od Hakimiego w kierunku Haalanda, ale Norweg został wyrzucony tym podaniem z pola karnego. Akcja zaprzepaszczona.

3
1
2
2
80'

W grze Schalke odczuwalna jest rezygnacja i brak wiary w strzelenie choćby jednego gola. Mimo to goście wciąż próbują. BVB jest jednak świetnie uporządkowane.

3
4
1
2
79'
76'
75'

Strzał głową Sane przelatuje jednak nad bramką BVB.

2
2
2
74'
73'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Piszczek. Zablokował piłkę ręką przy wślizgu.

Borussia Dortmund
1
1
6
72'

W całym meczu Borussia oddała dwa razy więcej strzałów od Schalke.

5
4
1
70'

Podcięty Burgstaller tuż pod polem karnym gospodarzy. Szansa dla Schalke z rzutu wolnego.

1
1
5
67'

Cztery strzały celne Borussii, cztery gole.

4
3
63'

Rajd Guerreiro lewą stroną, ścięcie do środka, klepka z Haalandem i lobuje Portugalczyk bramkarza z fałsza! BVB działa dziś perfekcyjnie. 4:0!

9
6
1
63'

Gol! Strzelił Raphael Guerreiro. Asystował mu Erling Haaland. CO ZA BRAMKA!

26
15
4
2
2
62'

Krok do przodu w rozwoju Brandta.

1
59'

Nieco zwolniło tempo gry, Dortmund się wycofał, Schalke nie ma pomysłu, jak wjechać z piłką w pole karne.

1
1
56'

Ładnie zebrał się do strzału Burgstaller, ale trafił prosto w ręce Burkiego. Bramkarza Borussii nie zmylił nawet rykoszet.

2
1
1
55'

BVB pod bramką Schalke, Haaland jednak zagubił się w polu karnym i zagrał w środek "16-tki" na pamięć. Goście wybili piłkę.

1
53'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Delaney. Ostro potraktował w powietrzu Serdara.

1
1
1
1
51'

Ładne zagranie Matondo w pole karne, ale nikogo nie było tam z graczy gości. Potem szukał szczęścia Harit, ale został powstrzymany w porę przez defensywę Borussii.

3
50'

Byli lekarze przy Haalandzie, Norweg będzie grał dalej!

4
2
2
49'

Żółtą kartkę otrzymał Salif Sane.

2
1
1
49'

Kontra BVB napędzona przez Haalanda. Norweg zawył głośno z bólu po starciu z Sane, ale akcja toczyła się dalej. Brandt wypuszcza Hazarda, a Belg płaskim strzałem nie daje szans Shubertowi na obronę. 3:0, to chyba nokaut!

6
5
1
1
48'

Gol! Strzelił Thorgan Hazard. Asystował mu Julian Brandt.

8
8
2
46'

Dobry strzał Serdara zza pola karnego, ale pewnie łapie piłkę Burki.

46'
czas Druga połowa
komentarz

Haaland strzela w każdym możliwym debiucie. On jest z innej planety.

2
45'

Złe wybicie Schuberta, szybka kontra BVB zakończona mocnym strzałem Guerreiro z lewej strony przy dalszym słupku. Dortmund prowadzi już 2:0!

3
2
44'

Gol! Strzelił Raphael Guerreiro. Asystował mu Julian Brandt.

15
4
1
1
1
44'

Schalke gra bardzo szeroko, social distancing ma opracowane do perfekcji.

2
2
3
43'

Podhaczony Harit tuż przed linią pola karnego, ale sędzia każe grać dalej!

4
41'

Bomba Dahouda odbita przez rywali, jeszcze jeden korner.

5
2
40'

Od razu kontra Dortmundu zakończona zablokowanym strzałem Hakimiego. Jest jeszcze korner.

5
2
1
1
40'

Rajd Serdara środkiem boiska, ale pomocnik Schalke został przewrócony. Nie było jednak faulu, gramy dalej.

38'

Todibo upada za boisko. Twierdzi, że nie jest w stanie grać dalej. Trener Schalke jeszcze nie przeprowadza zmiany, czeka, myśli, więc Todibo musi jeszcze wytrzymać.

3
3
1
1
36'

Todibo sygnalizuje potrzebę zmiany. Coś sobie naciągnął, goniąc rozpędzonego jak struś pędziwiatr Hakimiego.

2
1
1
35'

Genialny rajd Hakimiego, zagranie w pole karne do Guerreiro, ale strzał pomocnika BVB z kilkunastu metrów niecelny.