Bundesliga: 28. kolejka
27 maj 2020 20:30
90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Adam Bodzek za faul na własnej połowie. Ostatnia szansa na poprawienie wyniku dla Schalke 04 Gelsenkirchen, jednak piłka zawieszona ponad polem karnym zespołu Uwe Roeslera została poskromiona przez Floriana Kastenmeiera.

Fortuna Duesseldorf
90+2'

Przyjezdni mają coraz mniejszą szansę na przerwanie pasma niepowodzeń w Bundeslidze. Schalke 04 Gelsenkirchen posyła piłkę na aferę w pole karne przeciwnika i liczy na to, że szczęśliwie znajdzie ona drogę do bramki Floriana Kastenmeiera. Ostantie minuty spotkania.

90'

Doliczone pięć minut.

87'

Erik Thommy zakończył rajd uderzeniem z kilkunastu metrów. Bramkarz Schalke 04 Gelsenkirchen nie dał się pokonać i powstrzymał sunącą po murawie piłkę. Wahadłowy Fortuny Duesseldorf musiał natychmiast wykrzesać z siebie resztkę energii i wracać do obrony ile tchu w płucach.

1
83'

Kaan Ayhan narzeka na problemy mięśniowe, co powoduje przerwę w grze. Kolejka Bundesligi rozgrywana w środku tygodnia daje się we znaki zawodnikom, którzy przez ponad dwa miesiące nie mogli regularnie rywalizować o punkty.

1
81'

Fortuna Duesseldorf. Schodzi: Rouwen Hennings. Wchodzi: Steven Skrzybski.

wchodzi Wchodzi
Steven Skrzybski #20
schodzi Schodzi
1
1
80'

Żółtą kartkę otrzymał Andre Hoffmann za przesadne protestowanie.

79'

Piłka szybuje w pole karne zespołu z Duesseldorfu, a jego obrońcy muszą sumiennie pracować, żeby ponownie nie wypuścić z rąk prowadzenia.

1
76'

Schalke 04 Gelsenkirchen ma mniej niż kwadrans na odpowiedzenie na dwie bramki przeciwnika. Ponownie zrobiło się gorąco po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. To najgroźniejsza broń obu jedenastek w środowy wieczór.

3
2
3
1
1
74'

Schalke 04. Schodzi: Daniel Caligiuri. Wchodzi: Ahmed Kutucu.

Ahmed Kutucu #15
1
73'

Fortuna Duesseldorf odwróciła wynik i jest już na prowadzeniu!

1
1
68'

Gol! Strzelił Kenan Karaman.

Pojedynek w Duesseldorfie nabrał rumieńców. Trzecie trafienie po powrocie zawodników z szatni na boisko. Fortuna jest już na prowadzeniu i ponownie wykorzystała stały fragment gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zgranie Kaana Ayhana wykorzystał Kenan Karaman i z bliska wpakował piłkę do siatki. Nie było spalonego i sędzia wskazał na środek boiska.

5
1
1
2
1
65'

Rouwen Hennings dopadł przeciwnika! 1:1 w Duesseldorfie.

63'

Gol! Strzelił Rouwen Hennings.

Fortuna Duesseldorf doprowadziła do remisu. Schalke 04 Gelsenkirchen nacieszyło się prowadzeniem przez zaledwie 10 minut. Rouwen Hennings znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie, przechytrzył opiekującego się nim defensora i dobił do siatki uderzenie z rzutu wolnego obronione przez Markusa Schuberta.

4
3
60'

Na zakończenie kwadransa po przerwie dośrodkowanie w pole karne ekipy z Gelsenkirchen, z którym poradzili sobie obrońcy.

58'

Fortuna Duesseldorf dyktowała warunki rywalizacji w pierwszej połowie, ale nie potrafiła tego przekuć w prowadzenie. Po przerwie gospodarze dostali potężny cios i jeszcze się po nim nie pozbierali. Będą zmiany w zespole Uwe Roeslera.

55'

Przyjezdni zdobyli zaliczkę krótko po przerwie. Weston McKennie z golem!

1
1
1
1
1
53'

Gol! Strzelił Weston McKennie. Asystował mu Bastian Oczipka.

Schalke 04 Gelsenkirchen podkręciło tempo i nie trzeba było długo czekać na efekt tego przyspieszenia. W otworzeniu wyniku pomógł stały fragment gry. Weston McKennie uciekł obrońcom Fortuny Duesseldorf i soczyście główkował na 1:0 po wrzutce Bastiana Oczipki z rzutu wolnego. Gospodarze bezradnie rozłożyli ręce i muszą zastanawiać się, jak dogonić przeciwnika.

Schalke 04 Gelsenkirchen
5
3
2
1
3
52'

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Sobottka za faul blisko własnego pola karnego.

50'

Wygląda na to, że Schalke 04 Gelsenkirchen zamierza zagrać ofensywniej w drugiej połowie. Poza wspomnianym już atakiem zakończonym strzałem Jonjoe Kenny'ego były jeszcze inne szarże w kierunku bramki Floriana Kastenmeiera.

1
47'

Jonjoe Kenny nieumiejętnie dostawił stopę do podania Guido Burgstallera, przez co jego strzał z kilkunastu metrów był koszmarnie niecelny. Piłkarz Schalke 04 Gelsenkirchen powinien to zdecydowanie lepiej zakończyć i przynajmniej zmusić do interwencji Floriana Kastenmeiera.