Hertha Berlin
20' Marko Grujić 23' Javairo Dilrosun 37' Maximilian Mittelstaedt 87' Krzysztof Piątek 90+3' Krzysztof Piątek
FC Augsburg
9' Rani Khedira 71' Felix Uduokhai
2:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec spotkania. Po golu Piątka trener Bruno Labbadia odetchnął z ulgą. To drugi z rzędu mecz Piątka z bramką.

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Vladimir Darida. Świetny kontratak Herthy. Darida obsłużył kapitalnym podaniem Piątka. Ten miał przed sobą tylko bramkarza i zdobył gola.

Sędzia doliczył cztery minuty.

Po potężnym strzale Richtera piłka odbiła się od poprzeczki.

Żółtą kartkę za uniemożliwienie rywalowi wznowienia gry otrzymał Krzysztof Piątek.

Ależ szczęście Herthy! Niepilnowany Teigl strzelił tuż obok słupka. To powinno być 1:1.

Suchy w walce o piłkę doznał rozcięcia wargi. Musiał opuścić boisko.

Torunarigha zatrzymał ręką dogranie Frambergera. Nie ma jednak mowy o rzucie karnym. Było to przypadkowe zagranie.

Bazee ruszył prawym skrzydłem. Wywalczył tylko rzut rożny.

Maier dośrodkował prosto w ręce bramkarza rywali.

Piątek wciąz nie miał okazji do oddania strzału.

FC Augsburg. Schodzi: Stephan Lichtsteiner. Wchodzi: Raphael Framberger.

Augsburg w ostatnich minutach nie potrafi zagrozić bramce Herthy.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Felix Uduokhai.

Po dograniu Daridy w pole karne piłkę chwycił Luthe. Spóźniony w tej akcji był Piątek.

Iago starał się dograć w pole karne, ale po jego podaniu piłka opuściła boisko.

Fatalne dośrodkowanie Lukebakio w pole karne.

Krzysztof Piątek przygotowuje się do wejścia na boisko.

Strzał na wiwat Daridy. Piłka przeleciała kilka metrów nad poprzeczką.

Złe wybicie Luthe, piłka trafiła do Dilrosuna, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału.

FC Augsburg. Schodzi: Rani Khedira. Wchodzi: Daniel Baier.

Niederlechner blisko zdobycia gola po wrzutce ze skrzydła. Strzelił głową tuż obok słupka.

Boyata zablokował Niederlechnera. Dzięki temu piłkę złapał Jarstein.

Dogranie w pole karne Herthy. Z bramki wyszedł Jarstein i zgarnął piłkę.

Indywidualna szarża Vargasa, po której piłkarz gości wywalczył rzut rożny.

Hertha stara się uspokoić sytuację pod własnym polem karnym.

Goście od początku drugiej połowy rzucili się do ataków.

Błąd Jarsteina mógł drogo kosztować Herthę. Bramkarz po dośrodkowaniu ze skrzydła odbił piłkę przed siebie. Następnie po strzale rywala przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Początek drugiej połowy!

FC Augsburg. Schodzi: Sergio Cordova. Wchodzi: Marco Richter.

FC Augsburg. Schodzi: Eduard Loewen. Wchodzi: Florian Niederlechner.

Koniec pierwszej połowy. Hertha ma dużą przewagę, którą udokumentowała golem Dilrosuna. Augsburg jest tłem dla rywali.

Przechwyt Lukebakio pod polem karnym rywali. Po chwili piłkarz Herthy wywalczył rzut rożny.

Sędzia doliczył dwie minuty.

Pekarik dośrodkował w pole karne. Prosto w ręce Luthe.

Kolejna groźna akcja Herthy. Grujić uderzył z siedemnastego metra. Piłka po rykoszecie opuściła boisko.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Maximilian Mittelstaedt.

Luthe obronił kolejny strzał Ibisevicia.

Po sprytnym strzale Ibisevicia Luthe przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Hertha ma przewagę, Augsburg głównie się broni.

Po wrzutce w pole karne głową strzelał Lukebakio. Wysoko nad bramką.

Hertha kontroluje sytuację na boisku i cierpliwie buduje swoje akcje, wymieniając kolejne podania.

Po wrzutce z rzutu rożnego bez zagrożenia pod bramka Augsburga. W dodatku arbiter przerwał grę.

Dobre podanie do znajdującego się w polu karnym Ibisevicia. Ten nie trafił czysto w piłkę.

Augsburg póki co nie potrafił zagrozić bramce Herthy.

Gol! Strzelił Javairo Dilrosun. Po wrzutce w pole karne uderzył Lukebakio, ale jego strzał odbił Luthe. Piłka wylądowała pod nogami Dilrosuna, który ograł obrońcę i wpakował piłkę do bramki.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marko Grujić.

Akcja gości, ale nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Herthy.

Akcja Herthy przerwana z powodu spalonego.

Hertha w pierwszym kwadransie częściej przy piłce. Statystyka posiadania piłki to 64 proc. do 36 proc. na korzyść gospodarzy.

Ibisević próbował przelobować bramkarza rywali. Ten był na posterunku i złapał piłkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Rani Khedira.

Darida dostał podanie w polu karnym. Zdołał wywalczyć rzut rożny.

Jarstein jest już gotowy do gry.

Cordova zderzył się z Jarsteinem. Bramkarz Herthy został kopnięty w twarz. Przerwa w grze.

Bez zagrożenia pod bramką Herthy po wrzutce z rzutu rożnego w wykonaniu Loewena.

Początek spotkania!

Obie drużyny w ligowej tabeli dzielą dwie lokaty i cztery punkty. Wyżej jest Hertha, która zajmuje 10. miejsce i ma na swoim koncie 35 punktów. FC Augsburg jest dwunasty.

Mecz odbędzie się przy pustych trybunach.

Na ławce rezerwowych gospodarzy po raz czwarty z rzędu znalazł się Krzysztof Piątek.

Sędzia: Sven Jablonski.