Bundesliga: 34. kolejka
27 cze 2020 15:30
87'

Powoli dobiega końca konfrontacja w Wolfsburgu. Nie miała ona wartkiej historii. Nawet kiedy wydawało się, że rywalizacja jest wyrównana i nabrała rumieńców, i tak strzały do bramki oddawał wyłącznie Bayern Monachium.

22
11
2
3
6
85'

VfL Wolfsburg. Schodzi: Jerome Roussillon. Wchodzi: Luca Horn.

1
82'

Bayern Monachium dobił do 100 goli w tym sezonie Bundesligi. Thomas Mueller autorem okrągłego trafienia.

44
13
4
3
6
80'
11
6
5
2
3
80'
20
8
7
5
7
79'

Gol! Strzelił Thomas Mueller.

Niemiec tym razem nie podawał, a oddał potężne uderzenie z bliska do siatki! Thomas Mueller wbiegł w odpowiednim momencie w pole karne VfL Wolfsburg, opanował futbolówkę po głębokim dośrodkowaniu i podręcznikowo huknął z półwoleja. 4:0 dla Bayernu Monachium.

Bayern Monachium
124
34
15
11
8
75'

34. gol w tym sezonie Bundesligi króla Roberta.

107
43
12
6
4
72'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski.

Bardzo spokojne wykonanie rzutu karnego. W swoim stylu Robert Lewandowski dobiegł do piłki, a że Koen Casteels nie odrobił lekcji i wykonał ruch, to pozostało posłać futbolówkę w odsłoniętą część bramki.

329
137
37
6
18
71'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Josuha Guilavogui za przewinienie we własnym polu karnym. VfL Wolfsburg musi dokończyć mecz w osłabieniu.

39
19
9
7
8
71'

Rzut karny dla Bayernu Monachium. Michael Cuisance sfaulowany w pobliżu bramki Koena Casteelsa.

29
14
3
3
4
70'

Piłka sunie po połowie Bayernu Monachium. Mistrz Niemiec prowadzi i woli pobawić się w szybkie ataki po przechwyceniu futbolówki.

7
5
1
2
6
66'

Żółtą kartkę otrzymał Josuha Guilavogui za ostry atak na Leona Goretzkę.

8
4
4
3
4
65'

Eleganckie rozegranie Bayernu Monachium, a wstrzelenie Benjamina Pavarda zakończyło się uderzeniem z bliska do siatki Roberta Lewandowskiego. Nie ma gola Polaka z powodu spalonego Thomasa Muellera. Sędzia asystent miał sokoli wzrok.

12
6
5
9
13
62'
62'
11
3
1
1
1
61'

VfL Wolfsburg. Schodzi: Renato Steffen. Wchodzi: Omar Marmoush.

Omar Marmoush #29
1
2
61'

VfL Wolfsburg. Schodzi: Josip Brekalo. Wchodzi: Joao Victor.

Joao Victor #40
1
1
2
1
60'

Robert Lewandowski strzelił w dłoń Koena Casteelsa. Lider Bayernu Monachium chciał zdobyć bramkę z bliska po płaskim dośrodkowaniu Kingsleya Comana i była to dotychczas najlepsza szansa króla strzelców Bundesligi!

3
1
6
3
1
56'

Robert Lewandowski nie był zadowolony z braku podania w kontrataku. Kompan z Bayernu Monachium zwlekał za długo, dał się zablokować i podopieczni Hansiego Flicka musieli zadowolić się rzutem rożnym.

3
1
1
3
15
55'

Wyrównany początek drugiej połowy. VfL Wolfsburg ma małą szansę na zapunktowanie w pojedynku z mistrzem Niemiec, ale jeszcze nie zwiesił głów i nie złożył broni. Gospodarze starają się pozostawić po sobie pozytywne wrażenie w ostatnim meczu sezonu.

2
1
1
3
53'

Już druga po przerwie możliwość przymierzenia z rzutu wolnego do bramki Bayernu Monachium. Ponownie Maximilian Arnold i znów nieskutecznie. Tym razem znokautował stojącego w murze przyjezdnych Alvaro Odriozolę.

2
1
2
1
1
50'

Szanse na gola po obu stronach boiska. Maximilian Arnold trafił z rzutu wolnego prosto w Manuela Neuera. Nie minęła minuta i w zasadzie powinna być bramka Kingsleya Comana. Problem w tym, że nie przymierzył sytuacyjnie z kilkunastu metrów do odsłoniętej siatki.

4
1
1
2
4
46'

Gra po przerwie została wznowiona. Już jedno ostre starcie blisko koła środkowego i Michael Cuisance musiał podnieść się z boiska po bolesnym faulu.

4
2
6
1
2
komentarz

Bayern w drodze po ostatnie zwycięstwo w tym sezonie Bundesligi.

3
1
2
3
45'

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

11
4
5
4
6
43'

Ostatnie akcje w pierwszej połowie spotkania. Starał się rozpędzić w swoim stylu Alphonso Davies na lewej stronie boiska, ale przerażony koniecznością wykonania sprintu przeciwnik odwołał się do faulu. Od rzutu wolnego Bayern Monachium.

4
6
1
2
2
40'

Efektowne uderzenie zza pola karnego na 2:0!

14
5
6
3
7
37'

Gol! Strzelił Michael Cuisance. Asystował mu Kingsley Coman.

Drugie celne uderzenie Bayernu Monachium do sieci. 2:0 dla mistrza Niemiec! Michael Cuisance obrócił się z futbolówką przed linią pola karnego, a że miał tam wystarczająco dużo czasu oraz miejsca, przymierzył w samo okienko. Pajęczyna zdjęta!

51
20
7
11
13
36'

Robert Lewandowski tym razem dostał piłkę. Kapitan reprezentacji Polski znalazł się między środkowymi obrońcami VfL Wolfsburg i główkował z bliska po dośrodkowaniu Alvaro Odriozoli. Uderzenie nie było idealne, ponieważ lider klasyfikacji strzelców Bundesligi trafił prosto w Koena Casteelsa. Nie jest z siebie zadowolony.

5
5
6
18
11
34'

Thomas Mueller miał apetyt na kolejną asystę. Były reprezentant Niemiec zgrywał piłkę po dośrodkowaniu w kierunku ustawionego blisko bramki Roberta Lewandowskiego. Trochę uciekła ona liderom Bayernu Monachium.

5
3
5
9
6
31'

Na początek kwadransa poprzedzającego przerwę uderzenie Daniela Ginczka po dośrodkowaniu. Można śmiało przypuszczać, że dzięki presji Alvaro Odriozoli, napastnikowi VfL Wolfsburg nie udało się pokonać Manuela Neuera.

2
1
2
4
4
29'

Dwa uderzenia po płaskim dośrodkowaniu i cudem futbolówka nie znalazła się po raz drugi tego popołudnia w bramce VfL Wolfsburg. Keon Casteels poradził sobie przede wszystkim ze strzałem z bliska Kingsleya Comana.

4
4
9
4
7
26'

Piłkarze dostali od sędziego moment na uzupełnienie płynów. Upalnie w Niemczech, więc aktorom widowiska przyda się minuta na złapanie oddechu.

13
6
2
2
3
22'

Serge Gnabry wymienił podania blisko linii pola karnego gospodarzy, po czym oddał uderzenie. Keon Casteels odpowiedział na niedawną paradę Manuela Neuera tylko nieznacznie mniej urodziwą interwencją w bramce VfL Wolfsburg.

5
4
5
3
4
19'

Jerome Roussillon podał piłkę kilkanaście metrów przed bramkę Bayernu Monachium, co starał się wykorzystać Josip Brekalo. Płaskie uderzenie obronione w świetnym stylu, jedną ręką, przez Manuela Neuera. Dotychczas najlepsza sytuacja podbramkowa VfL Wolfsburg!

7
4
6
5
6
18'

Bayern Monachium nie biega w ostatnich minutach z prędkością Kingsleya Comana zaprezentowaną w akcji bramkowej. VfL Wolfsburg stara się to wykorzystać i zaszkodzić faworytowi, ale na razie tylko strzela z dystansu.

7
3
4
2
4
15'

Żółtą kartkę otrzymał Wout Weghorst za faul na połowie przeciwnika. Już wcześniej sędzia zaprosił go na wychowawczą rozmowę, ale jak widać nie zadziałała.

VfL Wolfsburg
13
11
8
6
5
12'

Staranne rozegranie Bayernu Monachium w okolicy koła środkowego. Później piłka przetransportowana na lewe skrzydło, skąd dośrodkowanie Thomasa Muellera zostało przechwycone.

3
4
7
5
9
10'

Płaskie dośrodkowanie prosto pod nogi przeciwnika. Alvaro Odriozola umiejętnie podłączył się do ataku na prawym skrzydle, ale piłkarze VfL Wolfsburg zdążyli wrócić i wyłączyć możliwość podania do Roberta Lewandowskiego.

3
3
4
7
6
7'

Gospodarze odpowiedzieli pierwszym celnym strzałem, ale na posterunku czujnie Manuel Neuer. Doświadczony bramkarz Bayernu Monachium zdał premierowy test w przeciwieństwie do Koena Casteelsa po przeciwnej stronie boiska.

5
5
4
2
1
6'

Kingsley Coman i 1:0 dla zespołu z Monachium!

16
8
4
6
8
4'

Gol! Strzelił Kingsley Coman. Asystował mu Thomas Mueller.

Pierwsza akcja zespołu Hansiego Flicka i już piłka znalazła się w bramce VfL Wolfsburg. Kingsley Coman wystartował żywiołowo i w odpowiednim momencie do podania prostopadłego, po czym ominął swoim strzałem Koena Casteelsa. Kolejna asysta na koncie króla ostatniego podania Thomasa Muellera. Bayern już na prowadzeniu!

81
30
12
6
17
2'

Jerome Roussillion zgarnął bezpańską piłkę blisko pola karnego Bayernu Monachium i natychmiast postanowił oddać uderzenie. Futbolówka poszybowała z wysoką prędkością nieznacznie obok słupka w bramce strzeżonej przez Manuela Neuera.

5
4
4
4
5
Czy Bayern Monachium wygra mecz z VfL Wolfsburg?
18
12
2
2
2
15:07

Ostatnia kolejka w formule multiligi. Czekamy na kilka rozstrzygnięć.

01:28

Zespół z Monachium wygrał poprzednie spotkanie w Bundeslidze 3:1 z SC Freiburg. Robert Lewandowski ponownie był klasą sam dla siebie i miał udział we wszystkich golach strzelonych przez ekipę Hansiego Flicka.

8
7
4
4
4
01:28

Po ostatnim gwizdku sezonu Robert Lewandowski zostanie najpewniej oficjalnie królem strzelców Bundesligi. Na koncie napastnika Bayernu Monachium jest siedem goli więcej niż w dorobku Timo Wernera z RB Lipsk. Polak rządzi również w klasyfikacji kanadyjskiej.

7
7
3
5
3
01:28

VfL Wolfsburg postara się o sprawienie niespodzianki.

2
2
2
2
2
01:28

VfL Wolfsburg znajduje się na piątym miejscu w tabeli i zagwarantował już sobie miejsce w Lidze Europy. W poprzednim meczu Wilki odniosły pewne zwycięstwo 4:1 z pogrążonym w problemach Schalke 04 Gelsenkirchen.

2
1
3
1
1
01:28

W rundzie jesiennej Bayern Monachium wygrał 2:0 z VfL Wolfsburg i nie strzelił w tym meczu gola Robert Lewandowski. Warto o tym wspomnieć, ponieważ kapitan reprezentacji Polski trafił do bramki minimum raz we wszystkich spotkaniach ligowych z Wilkami od stycznia 2015 roku.

1
1
01:28

Bawarczycy spisują się po prostu rewelacyjnie. Po restarcie Bundesligi pozbawili wszystkich konkurentów nadziei na zdobycie mistrzostwa Niemiec. Bayern wyłącznie zwycięża od 12 kolejek i 16 lutego.

2
2
1
01:28

Hansi Flick gotowy do ostatniego wyzwania w tym sezonie Bundesligi.

1
1
1
2
1
01:28

Bayern Monachium zamknie rewelacyjną w swoim wykonaniu rundę wiosenną Bundesligi meczem na wyjeździe z VfL Wolfsburg. Jeżeli zwycięży, to w 17 rewanżach będzie mógł pochwalić się wywalczeniem 49 z 51 możliwych punktów.