","datePublished":"2019-08-16T22:54:07+02:00"},{"@type":"BlogPosting","articleBody":"Niespodzianka! Barcelona przegrała już w pierwszej kolejce. Po trzy punkty sięga Athletic Bilbao (wygrana 1:0) po pięknej bramce Aritza Aduriza.","datePublished":"2019-08-16T22:03:36+02:00"}],"name":"Athletic Bilbao - FC Barcelona","coverageStartTime":"2019-08-16T21:00:00+02:00","headline":"Athletic Bilbao - FC Barcelona","description":"Athletic Bilbao - FC Barcelona","about":{"@type":"SportsEvent","name":"Athletic Bilbao - FC Barcelona","startDate":"2019-08-16 21:00","location":{"@type":"Place","name":"Estadio San Mames w Bilbao"},"awayTeam":{"@type":"SportsTeam","name":"FC Barcelona"},"homeTeam":{"@type":"SportsTeam","name":"Athletic Bilbao"}},"@id":"https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/relacja/100193/athletic-barcelona"}
8
90+2'

Odpowiedź Barcy, ale bez gola. Clement Lenglet dostał dośrodkowanie z rzutu wolnego, uderzył głową, ale broni Unai Simon.

12
89'

Gol! Strzelił Aritz Aduriz.

CO! ZA! GOL! Aduriz dostał dośrodkowanie z prawej strony, złożył się do nożyc i pokonał ter Stegena. Niesamowity obrót sytuacji na San Mames!

Athletic Bilbao
86
58
29
26
42
88'

Athletic. Schodzi: Inaki Williams. Wchodzi: Aritz Aduriz.

9
6
5
3
3
84'

Antoine Griezmann oddał kolejny strzał. Uderzenie głową niecelne.

6
3
2
3
8
83'

Jordi Alba zagrał w pole karne. Antoine Griezmann został otoczony przez dwójkę rywali, ale zdążył jeszcze oddać strzał, który został wybity na korner.

2
5
2
2
4
82'

Ousmane Dembele złapany w zasadzkę przez trójkę rywali. Barcelona będzie miała rzut wolny na środku boiska.

1
1
2
2
2
81'

Athletic. Schodzi: Unai Lopez. Wchodzi: Benat Etxebarria.

1
1
1
1
1
79'

Rafinha nieco chaotycznie wszedł w pole karne. Brazylijczyk oddał strzał, ale piłka odbiła się rykoszetem od buta rywala.

1
1
1
1
1
77'

Nic się nie zmienia. Barcelona dalej gra na połowie Basków, ale bez konkretów pod bramką...

1
1
3
3
5
76'

Barcelona. Schodzi: Sergi Roberto. Wchodzi: Carles Perez.

1
1
2
1
2
70'

Antoine Griezmann wywalczył piłkę w polu karnym, ale zamiast oddać strzał, stracił piłkę. Francuza wyręczył Ivan Rakitić. Chorwat uderzył za mocno.

2
4
2
4
4
69'

Trwają męczarnie Barcelony na połowie Athleticu. Mistrz Hiszpanii rozgrywa atak pozycyjny, ale przed polem karny jak od ściany odbija się od obrony rywali.

3
2
2
2
2
66'

Athletic. Schodzi: Oscar de Marcos. Wchodzi: Oihan Sancet.

1
65'

Żółtą kartkę otrzymał Unai Nunez.

2
3
1
64'

Szybki, jak zwykle, atak Athleticu. Jednak Ander Capa niecelnie zagrywał z prawej strony.

1
2
1
1
1
62'

Potężny strzał Yuriego Berchiche z rzutu wolnego, ale w... trybuny..

5
5
1
1
1
61'

8
60'

Nieudana centra do Gerarda Pique. Piłkę przejął Rafinha, ale nieprecyzyjnie uderzył z woleja.

2
1
1
1
2
59'

Blaugrana będzie mieć okazję z rzutu wolnego. Faulowany przed polem karnym był Ousmane Dembele.

2
2
1
1
1
56'

Inaki Williams w natarciu. Napastnik wyprzedził Clementa Lenglet, wbiegł w pole karne z prawej strony, ale - podobnie jak Rafinha po przeciwnej stronie - trafił tylko w boczną siatkę.

2
2
2
3
1
54'

Zamieszanie przed polem karnym Barcy. Piłkę po nieudanym dośrodkowaniu z prawej flanki przejął Unai Lopez. Pomocnik oddał kolejny niecelny strzał z dystansu.

1
1
1
1
1
52'

Rafinha znowu straszy w okolicach bramki Basków. Brazylijczyk dostał podanie od Ousmane Dembele i z lewej strony pola karnego oddał mocny strzał, ale tylko w boczną siatkę.

2
1
50'

Ivan Rakitić uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka przeleciała nad bramką.

1
2
1
49'

Dobra interwencja Unaia Lopeza. Pomocnik wślizgiem zablokował podanie prostopadłe do Ousmane'a Dembele na lewe skrzydło.

1
47'

Barcelona nie rzuca się do gardeł rywali na starcie drugiej połowy. Spokojnie rozgrywa atak i czeka na błąd Basków.