Primera Division: 21. kolejka
25 sty 2020 16:00
90+2'

Lionel Messi strzelił z rzutu wolnego ponad bramką Jaume Domenecha. Sfrustrowany lider przyjezdnych jest po swoim pudle pogodzony z porażką poniesioną na Estadio Mestalla.

15
9
2
2
90+1'

Jaume Costa sfaulował Lionela Messiego blisko pola karnego. FC Barcelona może strzelić gola kontaktowego i spowodować, że ostatnie minuty tego spotkania będą mieć temperaturę wrzenia.

3
1
1
2
3
90'

Doliczone cztery minuty.

3
2
1
2
89'
ZMIANA

Valencia CF. Schodzi: Carlos Soler. Wchodzi: Ruben Sobrino.

wchodzi Wchodzi
Ruben Sobrino #23
schodzi Schodzi
2
1
2
87'

Piłka na obrzeżach pola karnego Valencii CF. Gospodarze stoją ciasno, są skoncentrowani i jak przez całe spotkanie nie pozwalają rozwinąć skrzydeł swoim przeciwnikom z Camp Nou.

3
1
1
1
85'
ZMIANA

FC Barcelona. Schodzi: Ansu Fati. Wchodzi: Alex Collado.

85'
ZMIANA
83'

Sędziowie wprowadzają ogromne zamieszanie. Nie uznali gola Gabriela Paulisty, a następnie nakazali gospodarzom ponowne wykonanie rzutu rożnego.

4
1
7
81'

Piłka w bramce Barcelony po raz trzeci. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego precyzyjne uderzenie oddał Gabriel Paulista, jednak sędziowie nie pozwolili cieszyć się z gola z powodu faulu.

2
2
2
8
79'
ZMIANA
77'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Maximiliano Gomez. Asystował mu Ferran Torres.

Valencia CF idzie po swoje zwycięstwo. Maximiliano Gomez nie daje się przekonać, że zakończy to spotkanie bez gola. Zmarnował rzut karny, kolejne trafienie napastnika zostało przemianowane na gola samobójczego. Tym razem nie ma żadnych wątpliwości. Techniczne uderzenie Maximiliano Gomeza z kilkunastu metrów i Marc-Andre ter Stegen wyłącznie odpowadził piłkę wzrokiem do siatki.

25
14
4
6
12
76'

Rodrigo starał się wyłuskać piłkę blisko chorągiewki. Wyraźnie przesadził w konfrontacji z Samuelem Umtitim i zmusił sędziego do użycia gwizdka. Od rzutu wolnego FC Barcelona, ale jest bliżej własnego pola karnego niż szesnastki przeciwnika.

2
4
1
73'

Szansa na pokonanie Jaume Domenecha uderzeniem z rzutu wolnego. Sędzia gwizdnął przewinienie na Ansu Fatim blisko pola karnego. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się oczywiście Lionel Messi. Argentyńczyk ominął mur, strzelił niebezpiecznie, ale nie pokonał golkipera Valencii.

1
2
1
2
1
68'

Lionel Messi strzelił głową obok bramki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Gospodarze skoncentrowali się na pilnowaniu ustawionego centralnie Arturo Vidala, tymczasem za plecami Chilijczyka znalazł się Argentyńczyk i to on oddał uderzenie.

2
4
1
1
2
66'

Sędzia porozmawiał z Jaume Domenechem. Nie zamierza tolerować opóźniania gry. Zapewne gospodarze będą starali się wykorzystać każdy sposób na zyskanie czasu w końcówce spotkania.

1
3
63'

Valencia CF przybliża się do zwycięstwa. Gospodarze mają skromną zaliczkę i inteligentnie odpierają ataki niegroźnej Dumy Katalonii.

1
1
2
59'
ZMIANA

Valencia CF. Schodzi: Kevin Gameiro. Wchodzi: Rodrigo.

Rodrigo #19
1
1
1
1
59'

Lionel Messi oddał kolejne uderzenie. Tym razem piłka ominęła obrońców, ale jednocześnie przeleciała obok bramki strzeżonej przez Jaume Domenecha.

1
1
3
58'

Jordi Alba próbował stworzyć sytuację podbramkową Lionelowi Messiemu. Futbolówka nawet trafiła w pole karne pod nogi Argentyńczyka, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez rozpaczliwie interweniujących gospodarzy.

1
1
4
56'
ZMIANA
54'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Francis Coquelin za faul taktyczny na Lionelu Messim.

7
1
6
54'

Daniel Wass rozpędził się na prawej stronie boiska. Nie widział tam korytarza, ale inteligentnie przegrał piłkę na przeciwne skrzydło, gdzie kontynuował atak Carlos Soler.

1
1
52'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Busquets za faul na Ferranie Torresie.

4
1
6
51'

Valencia CF na prowadzeniu w prestiżowym meczu.

2
1
7
48'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Jordi Alba.

Valencia CF nie potrafiła udokumentować przewagi golem w pierwszej połowie, ale zrobiła to po powrocie z szatni na boisko. Maximiliano Gomez zrehabilitował się z zmarnowane rzutu karnego. Tym razem piłka po jego uderzeniu wylądowała pod poprzeczką, a w pokonaniu Marca-Andre ter Stegena pomógł rykoszet od Jordiego Alby.

FC Barcelona
29
16
4
12
26
46'

1
45'

Doliczone dwie minuty.

3
1
43'

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Umtiti za faul na Maximiliano Gomezie.

3
2
5
43'

Valencia CF rozwścieczona, ponieważ sędzia zatrzymał Ferrana Torresa w połowie drogi do bramki Marca-Andre ter Stegena. Zdaniem piłkarzy oraz kibiców z Estadio Mestalla powinien być przywilej korzyści. Sędzia przeprasza, ale to nie odda gospodarzom sytuacji podbramkowej.

3
3
1
38'

Jeszcze kilka minut do zakończenia energetycznej pierwszej połowy spotkania. FC Barcelona odrobinę utemperowała przeciwników. Ponadto Valencia CF ma prawo być zmęczona swoim agresywnym stylem.

5
1
1
36'

Lionel Messi i pierwsze celne uderzenie będące testem dla Jaume Domenecha. Bramkarz gospodarzy przesunął się na nogach i nie pozwolił na pokonanie się przez Argentyńczyka.

3
2
6
6
35'

Duma Katalonii wymieniła podania, ale nie robi to specjalnego wrażenia na dobrze przygotowanych taktycznie do meczu gospodarzach. Valencia CF nie pozwoliła na zbliżenie się do bramki Jaume Domenecha.

1
3
31'

Potężna nawałnica Valencii CF, ale Marc-Andre ter Stegen nie zamierza kapitulować pod naporem gospodarzy niesionych do ataku dopingiem. Niemiec zatrzymał futbolówkę po kolejnym strzale.

10
1
1
29'

Marc-Andre ter Stegen szaleje w bramce gości. Pierwsze uderzenie Maximiliano Gomeza zbite przez świetnie dysponowanego golkipera na słupek. Po sekundzie dobitka Kevina Gameiro i ponownie Niemiec musiał uwijać się, żeby sparować piłkę poza lustro bramki.

4
3
1
26'

FC Barcelona nadal bez sytuacji podbramkowych. Zdecydowanie groźniej było po przeciwnej stronie boiska, gdzie Valencia CF nie potrafiła wykorzystać między innymi rzutu karnego.

7
3
4
1
24'

Sędzia stara się pobłażliwym wzrokiem utemperować zawodników. Przede wszystkim Jordiego Albę, który ostro potraktował rozpędzającego się na prawym skrzydle Daniela Wassa.

1
3
21'

FC Barcelona bez argumentów w ostatnich minutach. Piłka przetransportowana na wysokość pola karnego przeciwnika, skąd dośrodkowanie zostało zatrzymane przez dobrze ustawionego defensora.

1
2
19'

Tym razem piłka trafiła na prawe skrzydło, skąd cięte dośrodkowanie posłał Ferran Torres. Nerwowo interweniował Gerard Pique i nieomal zaskoczył własnego bramkarza. Z trudem zorientował się Marc-Andre ter Stegen i zatrzymał futbolówkę.

2
1
1
17'

Jose Gaya rozpędził się na lewej stronie boiska. Jego dośrodkowanie w kierunku Maximiliano Gomeza sprawiło problemy jednocześnie atakującemu z Estadio Mestalla, jak i obrońcom z Katalonii.

1
2
15'

Marc-Andre ter Stegen interweniował po strzale z rzutu karnego.

10
5
1
2
12'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Maximiliano Gomez!

Nieudane wykonanie rzutu karnego. Marc-Andre ter Stegen rzucił się w swoją lewą stronę jak lew i będąc w powietrzu zatrzymał uderzenie Maximiliano Gomeza. Efektowna interwencja. Zjadły nerwy napastnika Valencii CF.

22
18
5
6
11
10'

Żółtą kartkę otrzymał Gerard Pique.

Gerard Pique sfaulował Jose Gayę w polu karnym i będzie jedenastka dla Valencia CF.

3
1
4
5
10'

FC Barcelona wymienia podania w środkowej strefie boiska. Już można przypuszczać, że podobne zdanie będzie można powtórzyć wielokrotnie w tym meczu. Duma Katalonii jest predystynowana do prowadzenia gry na terenie przeciwnika.

2
7'

Gabriel Paulista oraz Ezequiel Garay ustawili się dobrze w defensywie i nie pozwolili FC Barcelonie na kontynuowanie pieczołowitego ataku pozycyjnego.

1
1
3
4'

Wymiana podań piłkarzy z Barcelony. Lionel Messi dyrygował atakiem przyjezdnych, którzy kręcili się z futbolówką na obrzeżach pola karnego Valencia CF.

1
1
3
2'

Valencia CF w białych koszulkach oraz getrach, a także w czarnych spodenkach. FC Barcelona w lazurowych strojach z elementami w barwach klubowych.

1
2
1
1
Czy FC Barcelona wygra mecz z Valencia CF?