AC Milan
12' Ismael Bennacer 55' Mateo Musacchio 80' Rafael Leao 86' Davide Calabria
ACF Fiorentina
14' Erick Pulgar 35' Nikola Milenković 49' German Pezzella 66' Gaetano Castrovilli 78' Franck Ribery 86' Pol Lirola 87' Marco Benassi
1:3

Koniec. Koszmarny wieczór dla kibiców Milanu. Triumfuje Fiorentina.

Trudno powiedzieć, żeby na trybunach trwało wyczekiwanie na ostatni gwizdek, ponieważ część z nich jest już pusta.

Doliczone pięć minut. Ciekawe w jakim celu.

Fiorentina. Schodzi: Franck Ribery. Wchodzi: Rachid Ghezzal.

Żółtą kartkę otrzymał Marco Benassi za faul.

Żółtą kartkę otrzymał Pol Lirola za faul.

Żółtą kartkę otrzymał Davide Calabria za faul.

Gol! Strzelił Rafael Leao. Asystował mu Theo Hernandez.

Trudno mówić o ratowaniu honoru, ale jest trafienie zespołu z Mediolanu. Rafael Leao zatańczył z piłką między obrońcami i pokonał Bartłomieja Drągowskiego płaskim uderzeniem. Nie będzie czystego konta Polaka.

Milan. Schodzi: Suso. Wchodzi: Samuel Castillejo.

Fiorentina. Schodzi: Gaetano Castrovilli. Wchodzi: Marco Benassi.

Gol! Strzelił Franck Ribery. Asystował mu Federico Chiesa.

Akcja zainicjowana i zakończona przez Francka Riberego. Francuz po strzale do bramki Milanu usłyszał brawa z trybun. Przełożył sobie bezbronnych przeciwników i pokonał Gianluigiego Donnarummę.

Franck Ribery zwiódł przeciwnika na linii pola karnego i oddał uderzenie z kilkunastu metrów. Francuz trafił w nogę przeciwnika i wywalczył dla swojego zespołu tylko korner.

Piłkarska egzekucja. AC Milan cierpi na boisku. Nie ma jednego zawodnika, nie ma realnej szansy na zapunktowanie, a zawodnicy Fiorentiny rozgrywają piłkę jakby grali sparing z trzecioligowcem.

Nie ma gola! Federico Chiesa!

Kibice wychodzą. Czerwono-czarna część Mediolanu ma dość. Jeszcze broni gospodarzy Gianluigi Donnarumma. Interwencja reprezentanta Włoch po strzale Federico Chiesy z rzutu karnego. Pozytywny akcent dla Milanu.

Rzut karny dla gości po faulu Ismaela Bennacera na Gaetano Castrovillim.

Gol! Strzelił Gaetano Castrovilli.

Szalona radość przyjezdnych. Podstawowi gracze cieszą się wspólnie w rezerwowymi. Fiorentina zaatakowała po wykluczeniu Mateo Musacchio i strzeliła drugiego gola. Po wstrzeleniu Federico Chiesy interweniował Gianluigi Donnarumma, ale odbił piłkę pod nogi Gaetano Castrovilliego. Ciąg dalszy można sobie wyobrazić. Pewne uderzenie i jest 0:2 w Mediolanie!

Drużyna z Florencji wysoko na połowie przeciwnika. Przyjezdni rozsądnie odcinają od podań tych zawodników ofensywnych Milanu, którzy pozostali na murawie.

Fiorentina przed dużą szansą na odniesienie zwycięstwa. Ma przewagę gola oraz zawodnika w polu. Tymczasem w grze Milanu błąd za błędem.

Krzysztof Piatek wygwizdany w Mediolanie po bezbarwnej blisko godzinie przebywania na boisku.

Milan. Schodzi: Krzysztof Piątek. Wchodzi: Leo Duarte.

Czerwoną kartkę otrzymał Mateo Musacchio. Sędzia obejrzał powtórki i zamienił napomnienie na czerwony kartonik. Przewinienie na Francku Riberym było bardzo ostre.

Może czerwona kartka? Sędzia sprawdza.

Kolejny stały fragment dla Milanu. Piąstkowanie Bartłomieja Drągowskiego po wrzutce. Skuteczna reakcja Polaka na przedpolu.

Żółtą kartkę otrzymał German Pezzella za faul na Krzysztofie Piątku.

Szansa na pokonanie Bartłomieja Drągowskiego po wrzutce z rzutu wolnego. Z małymi problemami wybronili się podopieczni Vincenzo Montelli.

Druga połowa.

Milan. Schodzi: Franck Kessie. Wchodzi: Rade Krunić.

Rossoneri muszą gonić przeciwnika.

Aktualnie z "10" w Milanie występuje Hakan Calhanoglu. Jeden z tych, na których będą liczyć gospodarze po przerwie.

Czy AC Milan wyrówna po przerwie?

Przerwa. Gwizdy i buczenie. Goście miernie, gospodarze jeszcze gorzej. Fiorentina bliżej zwycięstwa.

Doliczona minuta.

Bartłomiej Drągowski interweniował po raz drugi po strzale zawodnika Milanu. Pierwsza połowa prawie bezbłędna w wykonaniu Polaka. Było jedno nędzne wyjście na przedpole, ale bez konsekwencji.

Obudzili się gospodarze, ale to nadal nie jest to czego oczekuje publiczność w Mediolanie. Zresztą wystarczy spojrzeć na wynik. Za kilka minut przerwa.

Statystycy nie nadążają. Cztery strzały w nieco ponad minutę. Dwa ostatnie Federico Chiesy i również do rubryki niecelne.

Dwa uderzenia z dystansu i oba niecelne. Alessio Romagnoli chybił, Erick Pulgar zrobił to samo po przeciwnej stronie boiska.

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Milenković za wcześniejsze przewinienie na Ismaelu Bennacerze.

Gospodarze już nieźle rozpędzeni. Piłkarze Fiorentiny musieli ofiarnie interweniować po płaskim dośrodkowaniu.

AC Milan głównie na połowie przeciwnika. Drużyna prowadzona przez Marco Giampaolo wywalczyła kilka stałych fragmentów gry, ale na razie nie potrafi ich spożytkować.

Krzysztof Piątek domagał się rzutu karnego po kolizji z udziałem Martina Caceresa.

Suso rozrzucił grę do wysoko ustawionego Ismaela Bennacera. Płaskie dośrodkowanie pomocnika Milanu zostało zatrzymane przez defensora z Florencji. Jeszcze korner, po którym interweniowali goście.

Piłka w bramce Milanu, ale tym razem nie ma gola. Następna akcja z udziałem Federico Chiesy oraz Francka Riberego. Na koniec Gaetano Castrovilli strzelił do siatki, ale wcześniej był spalony.

Suso huknął zza pola karnego. Piękna interwencja Bartłomieja Drągowskiego. Nie dał się przelobować bramkarz Fiorentiny, wzbił się w powietrze i sparował piłkę nad poprzeczkę.

Krzysztof Piątek próbował oddać strzał głową po dośrodkowaniu Rafaela Leao. Zabrakło odrobiny dokładności portugalsko-polskiemu duetowi.

Drużyna z Florencji potrafiła w tym sezonie zatrzymać Juventus i zremisować z nim bezbramkowo. Teraz prowadzi z Milanem.

AC Milan próbuje przedrzeć się w pole karne przeciwnika. Jak to często bywa Rossoneri rozpoczęli odważnie, ale teraz ponownie snują się między podopiecznymi Vincenzo Montelli.

Dalbert Henrique wykonał płaskie dośrodkowanie w kierunku Federico Chiesy. Przeciął je we własnym polu bramkowym Gianluigi Donnarumma.

Fiorentina świetnie otworzyła mecz. Federico Chiesa (na zdjęciu) wywalczył jedenastkę.

Gol! Strzelił Erick Pulgar.

Spokojne wykonanie rzutu karnego. Erick Pulgar się nie myli. Płaskie uderzenie Chilijczyka w prawy narożnik, Gianluigi Donnarumma położył się w lewym i Fiorentina jest na prowadzeniu.

Żółtą kartkę otrzymał Ismael Bennacer za faul we własnym polu karnym.

Rzut karny dla Fiorentiny po faulu Ismaela Bennacera na Federico Chiesy. Genialną akcję przeprowadził Franck Ribery i to on był ojcem tego wydarzenia.

Kolejna akcja Federico Chiesy. Reprezentant Włoch wymienił podania z Franckiem Riberym i oddał uderzenie. Szczęśliwie interweniował Gianluigi Donnarumma i dzięki niemu nadal jest bezbramkowo w Mediolanie.

Podanie z rzutu wolnego na wprost bramki Gianluigiego Donnarummy. Piłka po uderzeniu ugrzęzła między defensorami Milanu i goście musieli zadowolić się rzutem rożnym.

Szansa na dobre uderzenie z rzutu wolnego. Thao Hernandez sfaulował blisko linii własnego pola karnego Federico Chiesę.

Atak Rossonerich. Piłka rzucona na lewe skrzydło, skąd posłane zostało dośrodkowanie przez Hakana Calhanoglu. Na koniec uderzenie z dystansu, ale nieczyste i niecelne.

Gość specjalny i Stephan El Shaarawy.

Pierwszy atak Fiorentiny zakończony uderzeniem z dystansu w przeciwnika. Próbował Federico Chiesa zmusić do kapitulacji Gianluigiego Donnarummę, ale na początek musi ominąć obrońców z Mediolanu.

Podanie w pole karne od Francka Kessiego w kierunku Rafaela Leao. Z problemami, ale interweniowali dobrze ustawieni German Pezzella oraz Martin Caceres.

AC Milan w tradycyjnych czerwono-czarnych pasiakach, a jego przeciwnik z Florencji w zielonych koszulkach oraz spodenkach.

Początek pojedynku.

Czy Bartłomiej Drągowski zachowa czyste konto w meczu z Milanem?

Milan nie miał swojego bohatera w ostatnich derbach Mediolanu i przegrał z Interem. Dziś liczy między innymi na Krzysztofa Piątka.

Piłkarze z Florencji w Mediolanie. Bartłomiej Drągowski stanie w bramce gości, a Szymon Żurkowski rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych.

Krzysztof Piątek zagra od początku.

Sędzia: Piero Giacomelli

W poprzednim sezonie mecze Milanu z Fiorentiną wygrywali goście. Konfrontacja w Mediolanie zakończyła się wynikiem 1:0 dla Violi dzięki uderzeniu Federico Chiesy. W rewanżu na Stadio Artemio Franchi zwyciężył Milan 1:0 dzięki strzałowi Hakana Calhanoglu.

ACF Fiorentina zwyciężyła w środku tygodnia 2:1 z Sampdorią Genua. Była to przełomowa wygrana dla zespołu i trenera Vincenzo Montelli. Bartłomiej Drągowski i spółka postarają się pójść za ciosem w Mediolanie.

AC Milan przegrał poprzedni mecz 1:2 z Torino FC. Drużyna prowadzona przez Marco Giampaolo objęła prowadzenie dzięki strzałowi Krzysztofa Piątka z rzutu karnego. Po przerwie Byki odwróciły wynik dzięki dwóm celnym uderzeniom Andrei Belottego.