Juventus Turyn
19' Cristiano Ronaldo 30' Adrien Rabiot 54' Miralem Pjanić 70' Rodrigo Bentancur
Bologna FC
22' Nicola Sansone 26' Danilo Larangeira 84' Danilo Larangeira 90+5' Mattia Bani
2:1

Juventus wygrał po skomplikowanym dla siebie meczu.

Żółtą kartkę otrzymał Mattia Bani za protestowanie.

Dwa uderzenia Federico Santandera. Trudno uwierzyć, że piłka nie znalazła się w bramce Juventusu. Najpierw poprzeczka, a następnie genialna interwencja Gianluigiego Buffona.

Nie ma jedenastki.

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłka trafiła w rękę Matthijsa de Ligta. Sędzia nasłuchuje i zastanawia się czy przyznać Bologni FC rzut karny.

Doliczone trzy minuty.

Bologna FC ma już mało czasu na poprawienie wyniku.

Żółtą kartkę otrzymał Danilo Larangeira za faul na Blaisie Matuidim.

Bologna. Schodzi: Andrea Poli. Wchodzi: Blerim Dzemaili.

Juventus. Schodzi: Gonzalo Higuain. Wchodzi: Paulo Dybala.

Akcja dwójkowa Cristiano Ronaldo z Gonzalo Higuainem. Strzelił Portugalczyk, ale nie pokonał latającego od słupka do słupka własnej bramki Łukasza Skorupskiego.

Bologna. Schodzi: Mattias Svanberg. Wchodzi: Andreas Skov Olsen.

Bologna. Schodzi: Nicola Sansone. Wchodzi: Federico Santander.

Gianluigi Buffon nie dał się przelobować. Musiał być czujny i przenieść piłkę nad poprzeczkę, a blisko stał jeszcze Ibrahima Mbaye.

Taka interwencja to łatwizna dla Łukasza Skorupskiego. Już mocno rozgrzany reprezentant Polski przeciął podanie Miralema Pjanicia w kierunku Juana Cuadrado.

Łukasz Skorupski nie daje się pokonać! Nie ma sobie nic do zarzucenia w tym meczu. Polak poradził sobie z uderzeniem z bliska Gonzalo Higuaina po płaskim dośrodkowaniu Cristiano Ronaldo.

Gianluigi Buffon złapał piłkę po bezpańskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Żaden z podopiecznych Sinisy Mihajlovicia nie oddał uderzenia.

Juventus. Schodzi: Adrien Rabiot. Wchodzi: Blaise Matuidi.

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Bentancur za przewinienie taktyczne.

Alex Sandro nie dał się ograć Riccardo Orsoliniemu. Do pojedynku doświadczonego Brazylijczyka z pomocnikiem Bologni doszło blisko narożnika pola karnego Juventusu.

Łukasz Skorupski co prawda nie może liczyć już na zachowanie czystego konta, co prawda wyciągnął piłkę z siatki również po przerwie, ale trzyma podopiecznych Sinisy Mihajlovicia przy życiu w tym pojedynku. Kolejna efektowna parada reprezentanta Polski.

Federico Bernardeschi nie porozumiał się z Cristiano Ronaldo i piłka uciekła włosko-portugalskiemu duetowi pod nogi Łukasza Skorupskiego.

Juventus. Schodzi: Sami Khedira. Wchodzi: Rodrigo Bentancur.

Mattia Svanberg zdecydował się na strzał z dystansu. Futbolówka poleciała wyraźnie ponad bramkę strzeżoną przez Gianluigiego Buffona.

Łukasz Skorupski zaprezentował drugą dobrą interwencję po przerwie. Tym razem reprezentant Polski zatrzymał futbolówkę po strzale Samiego Khediry.

Juventus FC idzie za ciosem, a przeciwnik jest nieco zdemobilizowany stratą gola na własne życzenie. Futbolówka na połowie zespołu z Turynu.

Miralem Pjanić odzyskał prowadzenie dla Bianconerich.

Gol! Strzelił Miralem Pjanić.

Fatalny błąd piłkarzy z Bolonii na własnej połowie. Konkretnie Roberto Soriano, któremu odcięło prąd i kopnął futbolówkę we własne pole karne pod nogi Cristiano Ronaldo. Co prawda Portugalczykowi nie udało się pokonać Łukasza Skorupskiego, jednak po chwili zrobił to płaskim uderzeniem Miralem Pjanić.

Juventus dobiera się do defensywy przeciwnika z Bolonii. Cristiano Ronaldo przyspieszył na skrzydle. Po akcji Portugalczyka korner i kolejne uderzenie lidera Bianconerich. Piękna parada Łukasza Skorupskiego uratowała gości!

Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Łukasza Skorupskiego. Drużyna z Turynu miała problem z oddaniem uderzenia.

Druga połowa.

Czy Juventus FC odzyska prowadzenie po przerwie?

Juventus FC prowadził, ale dał się złapać. Remis po 45 minutach.

Ostatnie szanse obu drużyn na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie. Bologna FC była blisko pola karnego faworyta, ale nie znalazła miejsca do strzału.

Faul blisko linii pola karnego Bologni FC. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Miralem Pjanić, po którego uderzeniu futbolówka poleciała wyraźnie ponad bramką Łukasza Skorupskiego.

Juventus stracił prowadzenie i musi ponownie zatroszczyć się o gola. Bianconeri nie zdobyli przestrzeni i po stracie piłki Bologna FC przeprowadziła kontratak. Zakończył się on zablokowanym uderzeniem Riccardo Orsoliniego.

Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Juventusu. Między innymi Mattia Bani starał się dopaść do futbolówki i pokonać Gianluigiego Buffona. Poradzili sobie mistrzowie Włoch.

Łukasz Skorupski zatrzymał piłkę po uderzeniu Alexa Sandro. Polak był ostatnią instancją zdolną do zahamowania rajdu Brazylijczyka.

Żółtą kartkę otrzymał Adrien Rabiot za faul prawie na granicy własnego pola karnego.

Gol! Strzelił Danilo Larangeira. Asystował mu Ibrahima Mbaye.

Mocne uderzenie w boczną siatkę. Popisał się nim obrońca Bologni FC. Danilo Larangeira pozostał w polu karnym Juventusu po stałym fragmencie, a piłka spadła pod jego nogami po przytomnym zgraniu Ibrahimy Mbaye. Gianluigi Buffon skapitulował.

Bologna FC na połowie Juventusu. Drużyna prowadzona przez Sinisę Mihajlovicia miała tam korner, po którym nie była w stanie oddać strzału w kierunku bramki Gianluigiego Buffona.

Żółtą kartkę otrzymał Nicola Sansone za faul na własnej połowie.

Cristiano Ronaldo otworzył wynik!

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Juventus na prowadzeniu, a piłka znalazła się w bramce po strzale Cristiano Ronaldo. Lider zespołu nie potrzebował dużo czasu, żeby znaleźć sposób na pokonanie Łukasza Skorupskiego.

Łukasz Skorupski wyręczony przez swojego defensora po płaskim uderzeniu Samiego Khediry.

Było dobre podanie w pole karne do Adriena Rabiota. Blisko pomocnika Juventusu byli obrońcy z Bolonii i nie pozwolili na soczyste uderzenie.

Bianconeri atakują pozycyjnie, a ich przeciwnicy aktualnie w jedenastu na własnej połowie i obserwują poczynania faworyta.

Gwizdek sędziego. To Juan Cuadrado faulował na połowie przeciwnika. Piłka przyznana zawodnikom z Bolonii.

Juventus wywalczył korner. Dośrodkowanie z narożnika boiska przechwycił Łukasz Skorupski, a na dodatek sędzia gwizdnął przewinienie próbującego oddać strzał zawodnika.

Próba z dystansu Cristiano Ronaldo została zablokowane. Piłka była jeszcze przez moment pod nogami Gonzalo Higuaina, któremu grupka przeciwników nie pozwoliła na oddanie kolejnego strzału.

Juventus wymienił podania w centralnej części boiska. Gospodarze w biało-czarnych koszulkach, a ich przeciwnik w ciemnych strojach z białymi akcentami.

Początek meczu.

Czy Juventus FC wygra mecz z Bologna FC?

Sędzia: Massimiliano Irrati

Bologna FC jest na dziewiątym miejscu w tabeli, ale już kilkakrotnie w tym sezonie pokazywała pazurki. Przed przerwą reprezentacyjną podopieczni Sinisy Mihajlovicia zremisowali 2:2 z Lazio. Na zdobycie kompletu punktów czekają od czterech kolejek.

W Turynie dojdzie do pojedynku drużyn, których podstawowymi bramkarzami są Polacy. Wojciech Szczęsny z reguły pilnuje bramki Juventusu, ale w sobotę odpocznie na ławce rezerwowych, a Łukasz Skorupski praktycznie nie opuszcza posterunku w zespole ze Stadio Renato dall'Ara.

Juventus po wygranej 2:1 w derbach Italii z Interem Mediolan jest ponownie liderem ligi włoskiej. Mistrz kraju zgubił na razie tylko dwa punkty w bezbramkowym spotkaniu z Fiorentiną. W sobotę zmierzy się z Bologną FC.