Sampdoria Genua
45+6' Manolo Gabbiadini 75' Gaston Ramirez 76' Gaston Ramirez 88' Jakub Jankto
Udinese Calcio
29' Ilija Nestorovski 39' Mato Jajalo 41' Ilija Nestorovski 51' Mato Jajalo
2:1

Sampdoria wydostała się ze strefy spadkowej dzięki zwycięstwu z Udinese Calcio.

Manolo Gabbiadini miał ochotę na strzelenie drugiego w tym meczu gola z rzutu wolnego. Ponownie trafił w bramkę Udinese Calcio, jednak tym razem Juan Musso nie dał się pokonać.

Doliczone cztery minuty.

Udinese Calcio. Schodzi: Sebastian De Maio. Wchodzi: Łukasz Teodorczyk.

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Jankto za niesportowe zachowanie.

Gaston Ramirez być może autorem decydującego gola.

Udinese Calcio ma problem z przedostaniem się pod bramkę Emila Audero. Sampdoria ma zdaniem jej kibiców obowiązek utrzymać prowadzenie.

Udinese Calcio. Schodzi: Nicholas Opoku. Wchodzi: Ignacio Pussetto.

Żółtą kartkę otrzymał Gaston Ramirez za zdjęcie koszulki po golu.

Gol! Strzelił Gaston Ramirez.

Pewne wykonanie rzutu karnego. Juan Musso został w blokach i tylko obserwował jak piłka wpadła po raz drugi w tym meczu do jego bramki. Sampdoria ma w tym momencie przewagę gola oraz zawodnika w polu.

Ucierpiał Fabio Quagliarella, dlatego za wykonanie, być może decydującego, rzutu karnego zabiera się Gaston Ramirez.

Upadł w polu karnym przyjezdnych Fabio Quagliarella. Sędzia spojrzał w monitor i postanowił przyznać rzut karny gospodarzom.

Niebezpieczne zagranie Brama Nuytincka w pole karne Sampdorii, a tam Kevin Lasagna oddał płaskie uderzenie nieznacznie obok bramki Emila Audero. Udinese Calcio nie zrezygnowało w stu procentach z próby strzelenia zwycięskiego gola.

Mobilizują się gospodarze do ataku, jednak samo pokrzykiwanie nie pozwoli na poprawienie wyniku. Sampdoria musi zaatakować szybciej i składniej. Udinese Calcio schowane na własnej części boiska i zajmuje się rozbijaniem ataków Blucerchiatich.

Piłka zatańczyła blisko bramki Zebrette po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Juan Musso pogubił się, ale miał szczęście, że futbolówka nie wpadła mu za kołnierz.

Karol Linetty nie ułożył sobie piłki wygodnie na stopie, co utrudniło oddanie dobrego strzału. Po wejściu na boisko Polaka drużyna z Genui wyrównała, ale potrzebuje jeszcze jednego gola do pełni szczęścia.

Sampdoria w ataku pozycyjnym na połowie przeciwnika. Na razie zawodnicy w niebieskich koszulkach i białych spodenkach mają problem z przebiciem się przez defensywę Udinese Calcio.

Trener gości wprowadził środkowego pomocnika za napastnika. Zupełnie w teorii dziesięciu zawodników Udinese Calcio będzie zajmować się w drugiej połowie bronieniem.

Udinese Calcio. Schodzi: Ilija Nestorovski. Wchodzi: Hidde Ter Avest.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Mato Jajalo za faul na Gastonie Ramirezie.

Kibice jeszcze nie przekonali się, co przygotowali bohaterowie widowiska w przerwie. Piłka sunie w niekontrolowanych kierunkach.

Druga połowa meczu.

Czy Karol Linetty strzeli gola w meczu z Udinese Calcio?

Przerwa. Sampdoria dopadła przeciwnika i zdobyła klasycznego gola do szatni.

Gol! Strzelił Manolo Gabbiadini.

Już po doliczonych minutach wyrównanie. Manolo Gabbiadini strzelił perfekcyjnie z rzutu wolnego. Włoch pokonał Juana Musso. Idealnie przymierzył w okienko bramki i Udinese Calcio straciło prowadzenie krótko przed przerwą.

Doliczone pięć minut.

Żółtą kartkę otrzymał Ilija Nestorovski za nieczystą walkę w powietrzu z Omarem Colleyem.

Żółtą kartkę otrzymał Mato Jajalo za ostre przewinienie.

Sampdoria Genua. Schodzi: Fabio Depaoli. Wchodzi: Morten Thorsby.

Fabio Depaoli ucierpiał blisko linii bocznej. Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika Sampdorii. Sędzia daje do zrozumienia piłkarzom, że skrupulatnie odmierza w głowie czas zmarnowany na interwencje medyków.

Sampdoria musi zaatakować. Denerwuje się publiczność na Fabio Quagliarellę, który nie stwarza sytuacji podbramkowych.

Ilija Nestorovski dał prowadzenie Udinese!

Gol! Strzelił Ilija Nestorovski.

Po raz drugi piłka w bramce po strzale Iliji Nestorovskiego. Tym razem nie będzie podstaw do anulowania gola. Reprezentant Macedonii Północnej zabrał futbolówkę gospodarzom przed polem karnym i nie zastanawiał się długo co z nią zrobić. Techniczne uderzenie w narożnik bramki Emila Audero. Kompletnie zagapili się podopieczni Claudio Ranierego.

Wymiana podań zawodników w czerwonych strojach. To gracze z Udine. Przedostanie się pod bramkę Juana Musso nie jest w ostatnich minutach banalnym zadaniem.

Wyrównane to spotkanie. Dla piłkarzy z Udine ich anulowana bramka była ciosem, ale już potrafili ponownie zorganizować się do ataku. Sampdoria, początkowo schowana, jest już groźniejsza.

Kolejne dośrodkowanie Gastona Ramireza. Tym razem nie było tak niebezpiecznego uderzenia jak wspomniane Jakuba Jankto. Blisko piłki po rzucie rożnym znalazł się Manolo Gabbiadini, ale sprytniejsi goście.

Gra wznowiona dalekim wykopem przez Emila Audero. Piłkarze ofensywni Sampdorii czekali na dokładne przetransportowanie futbolówki na połowę przeciwnika.

Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika Udinese Calcio. Nicholas Opoku zderzył się niebezpiecznie z przeciwnikiem i potrzebował trochę czasu na dojście do pełni sił.

Tym razem w ogromnych opałach byli Zebrette. Juan Musso miał furę szczęścia. Jakub Jankto strzelił w słupek po dośrodkowaniu Gastona Ramireza. Podniosła się wrzawa na trybunach, ponieważ Sampdoria przeprowadziła wyczekiwany atak i od razu była blisko gola.

Spotkanie mogło rozpocząć się od piłkarskiego trzęsienia ziemi. Ilija Nestorovski przeżył poważne rozczarowanie, kiedy okazało się, że jego trafienie nie zostało uznane, a Udinese Calco nie jest na prowadzeniu.

Mieli pretensje gospodarze, analizowali tę akcję sędziowie przy monitorach, po czym w porozumieniu z Lucą Pairetto anulowali gola. Ilija Nestorovski oddał strzał głową do bramki Sampdorii, jednak nie ma zmiany wyniku z powodu wcześniejszego spalonego.

Pierwszy gwizdek.

Czy Sampdoria Genua wygra mecz z Udinese Calcio?

Karol Linetty i Łukasz Teodorczyk będą czekać na swoją szansę na ławce rezerwowych.

Sędzia: Luca Pairetto

Poprzednia konfrontacja między klubami w Genui zakończyła się szokującym rezultatem 4:0. Od maja 2015 roku starcia Sampdorii z Udinese nie wygrali goście. W większości triumfowali gospodarze.

Udinese Calcio nie może czuć się bezpiecznie ponad strefą spadkową. Pięć punktów przewagi to nie jest jeszcze zaliczka, która cokolwiek gwarantuje. Przed prerwą reprezentacyjną Zebrette zremisowali bezbramkowo na swoim stadionie ze SPAL-em.

UC Sampdoria potrzebuje punktów, żeby wydostać się ze strefy spadkowej ligi włoskiej. Drużyna z Genui wywalczyła pięć z możliwych dziewięciu "oczek" w trzech poprzednich spotkaniach. Wygrała ze SPAL-em, a także zremisowała z Lecce i z Atalantą.