Genoa CFC. Schodzi: Domenico Criscito. Wchodzi: Denilho Cleonise.

3
85'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Manolo Gabbiadini. Asystował mu Karol Linetty.

Przełom na pięć minut przed końcem podstawowego czasu. Manolo Gabbiadini dał prowadzenie Sampdorii po wejściu z ławki rezerwowych na boisko. Zmiennik idealnie przymierzy lewą stopą z kilkunastu metrów po przyspieszeniu oraz przytomnym podaniu Karola Linettego. Ogromna radość podopiecznych Claudio Ranierego.

17
15
1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Cristian Romero za faul na Jeisonie Murillo.

1
2
79'

Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Antonio Sanabria. Napastnik Genoi CFC strzelił mocno, jednak niecelnie i futbolówka przeleciała ponad bramką strzeżoną przez Emila Audero.

78'

Szansa na pokonanie Emila Audero strzałem z rzutu wolnego. Rzut wolny blisko pola karnego po przewinieniu na Antonio Sanabrii.

77'

Filip Jagiełło poczuł na własnej skórze, w jakiej atmosferze toczy się ten pojedynek. Polak został ostro potraktowany przez przeciwnika w środkowej strefie boiska.

1
70'

Filip Jagiełło dostał swoją szansę pokazania się w derbach!

3
2
2
1
1
68'

Żółtą kartkę otrzymał Omar Colley za faul na Francesco Cassacie.

Sampdoria Genua
1
1
68'

Obrazki z trybun.

1
66'
ZMIANA
66'
ZMIANA

Genoa CFC. Schodzi: Marko Pajac. Wchodzi: Peter Ankersen.

Marko Pajac #33
1
64'

Gaston Ramirez zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Jego dośrodkowanie zostało powstrzymane przez zawodników w czerwono-czarnych koszulkach. Kolejna zmarnowana szansa na otworzenie rezultatu.

2
59'

56'

Fabio Quagliarella miał ochotę na dokręcenie piłki do siatki Genoi CFC z rzutu rożnego. Ionut Radu był skoncentrowany i pilnował bliższego słupka, a na dodatek król strzelców ligi włoskiej nie przymierzył w lustro bramki.

1
53'

Żółtą kartkę otrzymał Gaston Ramirez za próbę wymuszenia rzutu karnego.

2
1
52'

Antonio Sanabria miał ochotę na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Blisko znanego z hiszpańskich boisk napastnika był defensor Sampdorii i zdołał wyekspediować piłkę na korner.

51'

Nie ma na murawie zasadniczego przyspieszenia tempa. Genoa CFC częściej na połowie przeciwnika, ale naprawdę można to traktować w kategorii przypadku niż czegoś zaplanowanego.

50'

Ponownie zadymiło się na Stadio Luigi Ferraris. Kibice nie wykorzystali całej swojej pirotechniki w pierwszej połowie.

1
1
48'

Namiastka derbowego klimatu.

46'

Żółtą kartkę otrzymał Domenico Criscito za ostry faul blisko linii bocznej.

46'

komentarz

45+1'
ZMIANA
45'

Doliczone trzy minuty.

1
43'

Ostatnie szanse na zdobycie prowadzenia zanim sędzia Daniele Doveri zaprosi zawodników na przerwę. W szatni będzie szansa na przypomnienie sobie założeń taktycznych, ponieważ na murawie zapanował totalny chaos.

39'

Przechwyt piłki w centralnej części boiska. Genoa CFC starała się szybko zorganizować do ataku, jednak zabrakło w tym wszystkim pomysłu oraz dokładności. Mało czasu pozostało do końca pierwszej połowy, która minęła pod znakiem walki.

35'

Kibice doczekali się udanej akcji którejkolwiek z drużyn. Antonio Sanabria dostał podanie od Marko Pajaca i wbiegł z futbolówką w pole karne Sampdorii. Uderzenie napastnika rodem z Paragwaju nieznacznie obok bramki Emila Audero.

33'

Kolejna przepychanka zawodników na Stadio Luigi Ferraris. Nikt nie zamierza odpuścić przeciwnikom, a głowy uczestników derbów są już mocno rozgrzane.

30'

Sędzia ma problem z panowaniem nad emocjami zawodników. Lokalni wrogowie poniewierają się na murawie, a walce o panowanie w Genui towarzyszy nerwowa atmosfera.

26'

Żółtą kartkę otrzymał Ronaldo Vieira za ostre przewinienie.

Ronaldo Vieira #4
1
25'

23'

Pierwsza awantura na murawie. Piłkarze skoczyli sobie do gardeł po tym jak sędzia ospale dyktował rzut wolny dla Genoi CFC po kopnięciu w nogę Domenico Criscito.

1
22'

Żółtą kartkę otrzymał Francesco Cassata za ostre przewinienie.

20'

Emil Audero nie przechwycił piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Bramkarz Sampdorii miał szczęście, że przyczajonemu za jego plecami Lasse Schoene nie udało się skierować futbolówki z bliska do siatki.

19'

Płaskie dośrodkowanie Gastona Ramireza w pole bramkowe Rossoblu, gdzie defensywa Genoi CFC musiała uwijać się jak w ukropie, żeby nie dopuścić do strzału albo Fabio Quagliarelli albo Albina Ekdala.

16'

Bezpańska piłka oddana formalnym gospodarzom. Spadła ona pod nogami Ionuta Radu, który starał się zainicjować atak Genoi CFC.

12'

Gorąca atmosfera na trybunach. Na razie goręcej tam niż na boisku, gdzie zawodnikom nie udało się jeszcze zagrozić bramkarzowi przeciwnika.

1
8'

Żółtą kartkę otrzymał Paolo Ghiglione za faul na Karolu Linettym.

1
7'

Początek derbów w kłębach dymu, a także z wieloma przerwami. Szarpane tempo rywalizacji oraz ograniczona widoczność nie pomagają w stworzeniu premierowej sytuacji podbramkowej.

3'

Sampdoria w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika. Jej lokalny przeciwnik jest mobilny i nie pozwala na swobodne wymienianie podań, kiedy podopieczni Claudio Ranierego są blisko bramki Ionuta Radu.