Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui za nieprzepisowe zatrzymanie przeciwnika.

SSC Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Fernando Llorente.

1
2
82'

Gol! Strzelił Ciro Immobile.

Trudno było się tego spodziewać! Kunktatorsko grająca drużyna z Rzymu ponownie strzeliła gola w ostatnim kwadransie. Jak zwykle zrobił to Ciro Immobile. Reprezentant Włoch dobiegł do kompletnie zagubionego Davida Ospiny, zabrał piłkę bramkarzowi Napoli i skierował ją do odsłoniętej przez Kolumbijczyka bramki!

26
23
16
8
11
81'

Lazio Rzym. Schodzi: Lucas Leiva. Wchodzi: Valon Berisha.

3
2
3
1
2
80'

Futbolówka powędrowała przed pole karne do Mario Ruiego, którego płaskie uderzenie było niecelne. Futbolówka przeturlała się obok bramki gospodarzy.

2
2
1
1
1
80'

3
3
1
2
3
79'

Piotr Zieliński opanował piłkę blisko linii bocznej. Reprezentant Polski wyróżnia się w drugiej połowie i jako jeden z nielicznych na boisku daje nadzieję na zmianę rezultatu.

5
2
2
2
2
77'

Thomas Strakosha interweniował nogami po uderzeniu Lorenzo Insigne z obrębu pola karnego. Bramkarz Lazio mógł liczyć na asekurację swoich obrońców, którzy nie pozwolili Arkadiuszowi Milikowi na dobitkę.

4
2
1
1
1
75'

Kibice są poddenerwowani bierną postawą Biancocelestich. W takim stylu trudno pokonać nawet słabo dysponowanego w poprzednich kolejkach przeciwnika z Neapolu.

2
1
1
1
1
73'

Manuel Lazzari ruszył dynamicznie na prawym skrzydle. Szybki rajd byłego mieszkańca Ferrary, ale nie udało się uruchomić żadnego z kompanów. Tylko korner dla podopiecznych Simone Inzaghego.

3
1
1
1
2
70'

Napoli blisko otworzenia wyniku i sprawienia sobie prezentu za przejęcie inicjatywy w meczu. Lazio kontruje i w ostatnich minutach odpowiedziało uderzeniem Luisa Alberto w Giovanniego Di Lorenzo.

2
68'

Piotr Zieliński! Słupek po uderzeniu pomocnika reprezentacji Polski. Bardzo blisko był otworzenia wyniku. Piłka ominęła już Thomasa Strakoshę po technicznym strzale i nieomal wleciała w narożnik bramki.

6
1
2
2
1
67'

Arkadiusz Milik szuka gry również w bocznych sektorach boiska. Podopieczni Gennaro Gattuso mają dziesiątki pomysłów, ale w bezbarwnym spotkaniu żaden nie skutkuje sytuacjami podbramkowymi.

3
1
2
64'
62'

Napoli przeważa pod względem posiadania piłki, ale odbija się od defensywy rzymian. Za moment w swoim zespole wymieni zawodnika Simone Inzaghi.

1
60'

Minęła godzina spotkania i spektakularnego ożywienia w kwadransie po przerwie nie zobaczyliśmy. O dziwo aktywniejsze jest Napoli, ale Thomas Strakosha jest wyręczany przez swoich obrońców.

2
1
2
1
2
59'

Dwa rzuty wolne dla Lazio na obrzeżach pola karnego przeciwnika wywalczone przez Ciro Immobile oraz Manuela Lazzarego. Nieudane dośrodkowania Luisa Alberto nie dały szansy na oddanie uderzenia.

2
1
1
1
2
56'

Wynik wciąż nie zmienia się.

1
1
2
54'

Dla odmiany podania wymienili Arkadiusz Milik z Piotrem Zielińskim. Przed oddaniem strzału napastnik Napoli źle przyjął, przez co zmarnował wysiłek rodaka.

3
2
2
1
2
53'

Wymiana podań Ciro Immobile z Luisem Alberto. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Kostasa Manolasa. To pierwsza akcja Biancocelestich po powrocie z szatni na boisko.

2
2
1
1
1
52'

Arkadiusz Milik strzelił na wiwat z powietrza po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Jose Callejona. Pretensje do Polaka miał Lorenzo Insigne przyczajony za jego plecami.

2
2
2
3
1
50'

Rajdy Elseida Hysaja oraz Lorenzo Insigne. Żaden z nich nie oddał uderzenia, natomiast była próba z dystansu Fabiana Ruiza. Hiszpan nie trafił w bramkę Thomasa Strakoshy.

2
1
1
1
1
49'

Kunktatorskie jest Lazio w tym spotkaniu, przesuwa się w jedenastu po własnej połowie. Za mniej niż godzinę przekonamy się, czy plan Simone Inzaghego jest maestrią taktyczną czy będzie niewypałem.

3
3
2
2
3
46'

Druga połowa otwarta kombinacyjnym atakiem z udziałem Piotra Zielińskiego. Gospodarze w ostatnim momencie wmieszali się w akcję rozgrywaną przez neapolitańczyków.

5
4
3
2
1
46'

Druga połowa.

3
1
17:24

Na razie Francesco Acerbi radzi sobie z Arkadiuszem Milikiem.

1
1
1
Czy po przerwie padnie minimum gol?
1
45'

Doliczone dwie minuty.

3
3
3
3
3
44'

Trzecie uderzenie celne rzymian w ciągu trzech minut. David Ospina zdążył na linii do piłki po strzale Luisa Alberto z dystansu.

3
43'

Jeszcze jedna szansa Lazialich. Wyglądało to dość przypadkowo jednak nieomal przyniosło prowadzenie. Sergej Milinković-Savić dobijał uderzenie Felipe Caicedo i Napoli uratowała interwencja Giovanniego Di Lorenzo.

3
2
2
2
2
42'

Pierwsze celne uderzenie na bramkę Napoli. Sprawnie rozegrana akcja przez gospodarzy zakończona strzałem z dystansu Sergeja Milinkovicia-Savicia. Nierozgrzany David Ospina nie miał problemu z zatrzymaniem futbolówki.

3
2
2
2
3
41'

Żółtą kartkę otrzymał Senad Lulić za faul na Jose Callejonie i późniejszą reakcję.

2
2
2
2
2
40'

Piękniejsza od obrazu meczu jego oprawa.

2
2
2
2
2
38'

Żółtą kartkę otrzymał Kostas Manolas za faul na Ciro Immobile.

2
2
36'

Zbyt ostrożnie Biancocelesti, którzy wpuszczają przeciwników na własną połowę. Można to jednak uzasadnić fatalnymi statystykami w poprzednich spotkaniach z Napoli.

1
1
33'

Na razie tylko jedno celne uderzenie Lorenzo Insigne obronione przez Thomasa Strakoshę. Niedawny oraz obecny przedstawiciel Serie A w europejskich pucharach nie tworzą na razie pełnego sytuacji podbramkowych widowiska.

3
3
3
3
3
31'

Wymiana podań Manuela Lazzarego oraz Sergeja Milinkovicia-Savicia i Biancocelestim udało się wywalczyć korner. Po dośrodkowaniu Luisa Alberto spod chorągiewki głowkował Serb wyraźnie ponad bramką strzeżoną przez Davida Ospinę.

2
2
2
2
2
28'

Lorenzo Insigne sam zabrał się za wykonanie rzutu wolnego i jego próba umieszczenia piłki za kołnierzem Thomasa Strakoshy była niebezpieczna. Reprezentant Albanii w ostatnim momencie przeniósł futbolówkę jedną dłonią nad poprzeczkę.

3
2
2
2
2
27'

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Lazzari za faul na Lorenzo Insigne.

3
26'

Felipe Caicedo nieomal zabrał piłkę gościom w ich polu karnym. W ostatnim momencie Mario Rui naprawił karygodny błąd Fabiana Ruiza.

4
3
3
3
3
25'

Niezłe dośrodkowanie Senada Lulicia w kierunku Ciro Immobile. Najlepszego strzelca ligi włoskiej zablokowali obrońcy Napoli, a całe zamieszanie wyjaśnił chwytem David Ospina.

4
4
3
3
3
23'

Piłka cyrkuluje między zawodnikami, ale brakuje elementu przyspieszenia i jest problem z dostarczeniem jej ofensywnym zawodnikom. Mało kontaktów z futbolówką ma między innymi Arkadiusz Milik.

4
5
3
3
3
20'

Wymiana podań zawodników z Neapolu. Lazio schowało się w jedenastu na własnej części boiska i widać, że podchodzi z respektem do jednej z 16 najlepszych drużyn Ligi Mistrzów.

4
4
3
3
4
18'

Kostas Manolas interweniował z powodzeniem we własnym polu karnym i zablokował Ciro Immobile. Na razie obrońcy z Neapolu są blisko snajpera Lazio i nie pozwalają mu na zagrożenie Davidowi Ospinie.

3
3
3
3
3
14'

Była przerwa w grze spowodowana bolesnym zderzeniem Sergeja Milinkovicia-Savicia oraz Davida Ospiny. Po wznowieniu szarżował Piotr Zieliński, jednak nie wykonał żadnego magicznego podania.

3
3
2
2
2
12'

Akcja rozegrana przez Felipe Caicedo i Luisa Alberto. Piłka podana w pole karne Napoli do Ciro Immobile, którego w momencie oddawania uderzenia zablokował Mario Rui.

2
2
1
1
2
11'

Coraz więcej do powiedzenia na boisku mają podopieczni Gennaro Gattuso. Allan wybrał się w okolicę pola karnego Lazio i oddał niecelne uderzenie z dystansu.

2
1
1
1
1
9'

Odpowiedzieli piłkarze z Neapolu. Futbolówka trafiła w pole karne do Arkadiusza Milika, któremu w gąszczu zawodników nie udało się oddać uderzenia, więc musiał zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

2
2
1
1
1
7'

Do znudzenia wymieniali podania podopieczni Simone Inzaghego. Wreszcie dośrodkowanie w kierunku Felipe Caicedo, jednak Ekwadorczykowi nie udało się oddać uderzenia w kierunku bramki Davida Ospiny.

2
2
1
1
1
3'

Lazio w błękitnych koszulkach i w białych spodenkach. Z kolei SSC Napoli w ciemnozielonych strojach. W posiadaniu piłki zawodnicy ze stolicy Włoch.

17:24

Lazio wygrało dziewięć poprzednich meczów w Serie A i wyrównało rekord sprzed 21 lat ustanowiony pod wodzą trenera Svena-Gorana Erikssona. Może jeszcze śrubować swoją spektakularną serię. Kolejnym przeciwnikiem Biancocelestich będzie klub z Neapolu.

2
2
1
1
1
17:07

Więcej o zbliżającym się pojedynku na Stadio Olimpico.

1
1
1
1
1
17:07

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik tradycyjnie w podstawowym składzie Napoli.

4
2
1
1
1
17:03

Błękitny hit w Rzymie. Lazio świętuje w tym tygodniu 120. rocznicę powstania klubu. Przeciwnikiem rzymian będzie SSC Napoli, które już wielokrotnie w ostatnich latach psuło statystyki oraz samopoczucie Biancocelestim.