90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Romelu Lukaku za niesportowe zachowanie po golu. Celebrował z koszulką w dłoniach, a nie na sobie.

90+3'

Gol! Strzelił Romelu Lukaku. Asystował mu Victor Moses.

Jeszcze jedno trafienie w doliczonym czasie. Inter może świętować zwycięstwo ważne, spektakularne. Romelu Lukaku zadał ostateczny cios Milanistom! Belg jest szóstym piłkarzem zagranicznym w historii derbów Mediolanu, który strzelił gola w pierwszym i w drugim występie w nich.

55
31
3
3
6
90'

Doliczone cztery minuty.

5
7
2
2
7
89'

Gorąco do ostatniego gwizdka sędziego. Nikt nie odpuści. Nicolo Barella strzelił na zakończenie rajdu z ostrego kąta prosto w Gianluigiego Donnarummę. Po przeciwnej stronie boiska wrzutka Giacomo Bonaventury, a odbita od Zlatana Ibrahimovicia piłka trafiła w słupek. Wyrównanie wisiało w powietrzu.

4
2
5
1
2
86'

AC Milan na deskach i jest liczony. Nie ma nadziei dla Rossonerich, tak przynajmniej się wydaje, ale futbol pokazał już tego wieczoru swoje nieprzewidywalne oblicze. Pewnie jeszcze spróbują zaatakować podopieczni Stefano Piolego.

7
4
3
1
3
84'

Milan. Schodzi: Ante Rebić. Wchodzi: Giacomo Bonaventura.

81'

Milan. Schodzi: Franck Kessie. Wchodzi: Lucas Paqueta.

80'

Potężne uderzenie Christiana Eriksena z rzutu wolnego w spojenie słupka z poprzeczką! Milan już mógł być pod powierzchnią wody, ale jeszcze nie utonął w derbach! Gianluigi Donnarumma miałby problem z zatrzymaniem piłki, gdyby szybowała odrobinę niżej.

7
2
1
1
80'
80'

Milan. Schodzi: Samuel Castillejo. Wchodzi: Rafael Leao.

79'

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Conti za faul na Christianie Eriksenie.

5
1
2
1
4
77'

Inter nie chce dopuscić swojego wroga do głosu. Uderzenie Marcelo Brozovicia tym razem dokładnie w to miejsce, w którym stał Gianluigi Donnarumma. Reprezentant Włoch broni lepiej niż Daniele Padelli, ale co z tego, skoro jego drużyna przegrywa.

4
3
3
2
1
74'

Zmienia się optyka tego spotkania jak w kalejdoskopie. Inter przegrywał, teraz prowadzi, a Milanowi pozostało kilkanaście minut na zareagowanie. To mało czasu, jeżeli weźmie się pod uwagę, w jakim mentalnym dołku znaleźli się Rossoneri.

8
3
2
1
1
72'
70'

Gol! Strzelił Stefan de Vrij. Asystował mu Antonio Candreva.

Ta noc może być czarno-niebieska! Inter na prowadzeniu. Po koszmarze w pierwszej połowie przeżywa piękny sen. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stefan de Vrij dał prowadzenie Nerazzurrim. Spanikowani w pierwszej połowie formalni gospodarze przeprowadzili wielki pościg i teraz to oni mają zaliczkę.

72
32
6
10
14
67'

Potężne uderzenie z rzutu wolnego Zlatana Ibrahimovicia. Szwed huknął, ale nie przymierzył i piłka przeturlała się obok bramki strzeżonej przez Daniele Padellego. Lider Milanu nie dorzucił drugiego gola do bramki oraz asysty z pierwszej połowy derbów.

2
4
2
2
2
64'

Derby Mediolanu nie zawodzą. Kolejny klasyk calcio, w którym piłkarze stają na wysokości zadania. Remis po nieco ponad godzinie i nie można skreślić żadnego z zespołów w walce o komplet punktów. Wiatr w żagle dmucha obecnie Interowi.

8
2
2
2
62'

Żółtą kartkę otrzymał Franck Kessie za faul na Nicolo Barelli.

60'

Zadymiło się w Mediolanie. W tych okolicznościach atakuje uskrzydlony Inter. Uderzenie Antonio Candrevy obok bramki, a niebawem na boisku może zameldować się Christian Eriksen.

7
1
1
1
57'

Szaleństwo na stadionie. Inter pokazał niedowiarkom, że potrafi wrócić do świata żywych. Remis po golu Matiasa Vecino.

6
3
1
1
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Milan Skriniar za protestowanie.

6
1
1
5
2
55'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Barella za faul na własnej połowie.

4
1
1
3
1
53'

Gol! Strzelił Matias Vecino. Asystował mu Alexis Sanchez.

Już po przewadze Milanu. Inter doprowadził do remisu 2:2. Rewelacyjny pościg podopiecznych Antonio Conte, którzy nagle zmienili swoje oblicze i odrobili wszystkie straty poniesione w pierwszej połowie. Szalona pogoń formalnych gospodarzy. Matias Vecino strzelił do odsłoniętej bramki po podaniu Alexisa Sancheza.

78
30
16
6
14
51'

Gol! Strzelił Marcelo Brozović.

Jeszcze nie można skreślić Nerazzurrich. Poderwali się do ataku formalni gospodarze, a trafienie kontaktowe powinno dodać im energii do kolejnych ataków. Marcelo Brozović nie zastanawiał się co zrobić z piłką, kiedy spadła ona pod jego stopami przed polem karnym. Chorwat huknął płasko i zmusił do kapitulacji Gianluigiego Donnarummę.

68
20
9
8
14
50'

AC Milan spokojnie wszedł w drugą połowę. Pytanie, czy podopieczni Stefano Piolego, którzy dominowali przed przerwą, oddadzą inicjatywę przeciwnikom. Nie powinni tego robić, ale dwubramkowa przewaga jest warta pilnowania.

3
2
2
48'

Żółtą kartkę otrzymał Matias Vecino za faul na Theo Hernandezie i późniejsze protestowanie.

3
2
1
46'

2
45+1'

Gol! Strzelił Zlatan Ibrahimović. Asystował mu Franck Kessie.

AC Milan nareszcie doczekał się gola strzelonego ze stałego fragmentu gry. I to w najważniejszym momencie. Zlatan Ibrahimović oderwał się od obrońców Interu, przyczaił się blisko dalszego słupka i oddał uderzenie z bliska na 2:0. Klasyczne trafienie do szatni i Rossoneri bliziutko wygrania derbów.

45'

Doliczona minuta.

1
1
45'

AC Milan ma zasłużoną zaliczkę, a w przypadku Interu pora się budzić. Nerazzurri wywalczyli rzut wolny na obrzeżach pola karnego przeciwnika, a zagranie sprawiło problem Gianluigiemu Donnarummie.

6
3
1
1
1
43'

5
2
1
3
1
40'

Gol! Strzelił Ante Rebić. Asystował mu Zlatan Ibrahimović.

AC Milan potwierdził przewagę golem. Konsternacja na trybunach. Daniele Padelli kompletnie zawiódł kibiców Interu. Samir Handanović nie zrobił takiego błędu przez długie miesiące. Ante Rebić największym beneficjentem pomyłki rezerwowego bramkarza. Po zgraniu dośrodkowania przez Zlatana Ibrahimovicia pomocnik przyczaił się za plecami Włocha i strzelił z bliska na 1:0.

26
11
9
16
29
38'

Gianluigi Donnarumma interweniował skutecznie na przedpolu. Bramkarz Milanu poradził sobie ze złapaniem piłki po pozbawionym adresata dośrodkowaniu Antonio Candrevy.

2
1
1
1
36'

Tylko jeden strzał celny Rossonerich. Żwawe ataki i przewaga w posiadaniu piłki nie przekładają się na skomplikowane testy dla Daniele Padellego.

2
1
36'

1
2
35'

AC Milan nie odpuszcza wrogom.

1
1
1
33'

Efektowny taniec aktywnego od początku starcia Hakana Calhanoglu. Dwóch przeciwników udało się przedryblować niedawnemu kompanowi Krzysztofa Piątka, ale trzeci już nie pozwolił na oddanie soczystego strzału.

2
1
2
32'

Tak jak w rundzie jesiennej bezbramkowo w pierwszej połowie. Jeszcze zostało kilkanaście minut na wypracowanie sobie zaliczki.

1
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa nieudana wrzutka Hakana Calhanoglu z rzutu wolnego, która musiała być zatrzymana przez zawodników w czarno-niebieskich koszulkach.

1
1
28'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego interweniował Romelu Lukaku, który przybiegł we własne pole karne. Belg wolałby pewnie główkować po przeciwnej stronie boiska, ale nie ma tak dobrze.

2
27'

Hakan Calhanoglu oddał już w derbach lepsze uderzenie. Tym razem piłka przelała się po stopie pomocnika Milanu i powinien być zadowolony nawet z trafienia w przeciwnika i wywalczenia rzutu rożnego.

2
1
24'

Matias Vecino przed szansą na pokonanie Gianluigiego Donnarummy po podaniu Romelu Lukaku. Trzeba było jednak strzelić w któryś z narożników w bramce reprezentanta Włoch, a nie w sam środek.

3
1
1
1
2
23'

Gwizdek sędziego, ponieważ jego asystent wypatrzył na spalonym jednego z zawodników AC Milanu. Przygląda się temu wszystkiemu z trybun Lautaro Martinez. Przed meczem kamera znalazła również między innymi Keitę Balde Diao.

1
1
21'

Coraz bardziej wyrównana walka w derbach Mediolanu. Nie jest tak, że AC Milan schowa się w okopach po kilku ostrzegawczych atakach Interu. Theo Hernandez strzelił zza linii pola karnego, ale z nieodpowiednią rotacją pod nogi przeciwnika.

1
1
1
19'

Inter zaczął zagrażać lokalnemu wrogowi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Diego Godin oddał strzał głową nieznacznie obok bramki Gianluigiego Donnarummy. Urus widowiskowo wygrał pojedynek fizyczny z defensorem.

2
1
1
17'

Kolejne uderzenie z kilkunastu metrów, jednak poza lustro bramki Daniele Padellego, który nie zrobił nic poza sloganowe odprowadzenie piłki wzrokiem poza boisko. Po przeciwnej stronie boiska Antonio Candreva zatrudnił swoim strzałem Gianluigiego Donnarummę.

2
1
1
15'

Zwolnili piłkarze. Mowa o zawodnikach Milanu, ponieważ Interiści jeszcze nie zdążyli przyspieszyć od momentu pojawienia się na boisku.

3
3
1
1
13'

Zlatan Ibrahimović czekał na podanie przed polem karnym przeciwnika. Wszyscy na stadionie wiedzieli, że piłka trafi do Szweda i byli tego świadomi również statystycznie najlepiej broniący w Italii gracze Interu.

2
2
1
1
11'

Dośrodkowanie w pole karne Milanu, jednak formalni gospodarze jeszcze nie znają sposobu na stworzenie sytuacji podbramkowej przynajmniej w połowie tak groźnej jak już dwie Rossonerich.

2
1
9'

Słupek! Nawałnica Rossonerich i byli centymetry od prowadzenia. Po przechwyceniu piłki przez Francka Kessiego oraz Andreę Contego trafiła ona do Hakana Calhanoglu. Turek minimalnie przestrzelił po przełożeniu sobie futbolówki na prawą stopę przed polem karnym Interu.

4
3
3
1
8'

Sunie piłka po płaskich dośrodkowaniach w pole karne zespołu Antonio Conte. Po jednym z nich strzelał Ante Rebić, jednak nie uciekł na tyle daleko opiekującemu się nim defensorowi, żeby uniknąć bloku. AC Milan żywotny na początku derbów.

3
1
1
6'

Alexis Sanchez na spalonym. W momencie podania z drugiej linii Chilijczyk znalazł się odrobinę za będącym najbliżej bramki Simonem Kjaerem.

2
1
1
5'

Jeszcze jedna akcja zbudowana przez Milan. Podanie prostopadłe Zlatana Ibrahimovicia nie było dokładne i zostało przechwycone przez aktywnego na przedpolu Daniele Padellego.

2
1
3'

Mocne otarcie Milanu, który ma mniej do stracenia niż jego lokalny przeciwnik. Ante Rebić przyspieszył na lewym skrzydle, a efektem jego rajdu był korner dla podopiecznych Stefano Piolego. Dośrodkowanie zostało przechwycone przez Inter.

1
1
1
2'

Pierwsza minuta i akcja przeprowadzona przez Zlatana Ibrahimovicia w porozumieniu z Theo Hernandezem. Piłka trafiła pod nogi Francka Kessiego, którego strzał z kilkunastu metrów został zablokowany. Niewiele później poprawiał Zlatan, ale huknął ponad bramką Daniele Padellego.

19:02

Romelu Lukaku spróbuje dołączyć do elitarnej grupy piłkarzy zagranicznych, którzy strzelili gola w swoich pierwszych i w drugich derbach Mediolanu w karierze. Są w niej na razie Ronaldo, Djorkaeff, Simeone, Milito oraz Ibrahimović.

6
2
3
3
1
19:02

Inter wygrał trzy poprzednie mecze z Milanem. Jeżeli ponownie pokona Rossonerich, będzie to najdłuższa taka derbowa passa Nerazzurrich od 1983 roku.

5
3
2
1
19:02

W rundzie jesiennej rola faworyta nie przytłoczyła piłkarzy Interu, którzy nie pozwalali Milanowi na stwarzanie sytuacji podbramkowych, a sami doprowadzili do wyniku 2:0 strzałami Marcelo Brozovicia oraz Romelu Lukaku.

3
3
1
19:02

Inter jest uczestnikiem wyścigu po mistrzostwo Włoch. Podopieczni Antonio Conte mają 51 punktów, a to o trzy mniej niż posiada lider Juventus FC, który w sobotę poniósł porażkę 1:2 z Hellasem Werona.