Serie A: 23. kolejka
08 lut 2020 18:00
90+2'

Nie zanosi się na jakikolwiek przełom w doliczonym czasie. Sędzia dorzucił zawodnikom sporo minut, mimo to goście już czują, że to późne popołudnie należy do nich, a gospodarze nie mają energii, żeby zorganizować się do rozpaczliwego ataku w dziesięciu.

90'

Doliczone pięć minut.

1
1
90'

Sampdoria Genua. Schodzi: Fabio Quagliarella. Wchodzi: Antonino La Gumina.

wchodzi Wchodzi
Antonino La Gumina #17
schodzi Schodzi
1
88'

Torino FC musi radzić sobie w osłabieniu, a to minimalizuje szansę na odrobienie strat. Nowi podopieczni Moreno Longo niby podejmują jeszcze próby ataku, ale to wszystko w znacznej odległości od bramki strzeżonej przez Emila Audero.

84'

Żółtą kartkę otrzymał Omar Colley za faul.

Sampdoria Genua
3
1
1
81'

Fabio Quagliarella prawdopodobnie zadał gospodarzom ostateczny cios.

83'

Torino FC. Schodzi: Simone Verdi. Wchodzi: Soualiho Meite.

Soualiho Meite #23
2
1
79'

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella.

Pewne wykonanie rzutu karnego przez doświadczonego napastnika i Sampdoria jest blisko zwycięstwa w Turynie. Fabio Quagliarella nie miał problemu z pokonaniem Salvatore Sirigu i nie przejmował się porzekadłem o marnowaniu jedenastek przez poszkodowanych.

9
4
1
78'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Armando Izzo za faul w polu karnym na Fabio Quagliarelli. Torino FC musi dokończyć mecz w osłabieniu, a na dodatek reprezentant Włoch ofiarował przeciwnikom z Genui ogromną szansę na zamknięcie spotkania trzecim golem.

6
3
76'

Gaston Ramirez w pierwszej połowie doznał urazu, ale zacisnął zęby i po przerwie cieszy się ze strzelenia dubletu.

75'

Gol! Strzelił Gaston Ramirez. Asystował mu Fabio Quagliarella.

Drugie trafienie dla Sampdorii. Po wrzucie z autu piłka spadła pod nogami przyjezdnych w polu karnym Torino FC, a Gaston Ramirez strzelił z bliska na 2:1. Blucerchiati poszli za ciosem po wyrównaniu i już cieszą się zaliczką na Stadio Olimpico di Torino. Z kolei podopieczni Moreno Longo popełniają w defensywie stare grzechy znane z kadencji Waltera Mazzarrego.

75'

Torino FC. Schodzi: Ola Aina. Wchodzi: Cristian Ansaldi.

73'

Przegrupowanie po wyrównaniu. Przygotowuje się do wejścia na boisko kolejny zmiennik. Druga połowa już bardziej dynamiczna i obie drużyny nie są zadowolone z jednego punktu. Na pewno tak gospodarze, jak i przyjezdni poszukają sposobu na strzelenie decydującego gola.

4
3
1
70'

Gol! Strzelił Gaston Ramirez.

Wysoka cena za przewinienie Tomasa Rincona. Gaston Ramirez oddał wyśmienite uderzenie z rzutu wolnego i doprowadził do remisu. Sampdoria nie pozwoliła przeciwnikom, żeby długo nacieszyli się swoim prowadzeniem. Z kolei pomocnik rodem z Urugwaju potwierdził, że ma świetnie ułożoną stopę i potrafi zrobić krzywdę przeciwnikom ze stałego fragmentu gry.

14
12
1
1
69'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Rincon za faul blisko własnego pola karnego. Będzie dobra szansa na wyrównanie dla Blucerchiatich.

5
3
69'

Sampdoria Genua. Schodzi: Morten Thorsby. Wchodzi: Jakub Jankto.

Morten Thorsby #18
4
2
68'

Żółtą kartkę otrzymał Nicola Murru za faul.

5
3
1
64'

Sampdoria ma problem ze zorganizowaniem się do ataku. Była jedna szansa na wyrónanie Mortena Thorsbego, jednak nie przymierzył w bramkę strzeżoną przez Salvatore Sirigu.

6
4
62'

Torino FC zdobyło prowadzenie na własnym stadionie! Czas pokaże, czy wystarczy ono do zdobycia kompletu punktów.

60'

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Belotti za faul.

3
2
1
57'

Torino FC może teraz spokojnie wymieniać podania i koncentrować się na utrzymaniu swojego prowadzenia. Sampdoria w trudnej sytuacji, ale pozostało jeszcze sporo czasu, który można wykorzystać na doprowadzenie do remisu. Zmuszenie Granaty do błędów w defensywie nie jest takim skomplikowanym zadaniem, co pokazały jej poprzednie spotkania.

4
3
55'

Gol! Strzelił Simone Verdi. Asystował mu Alejandro Berenguer.

Torino FC na prowadzeniu. Co prawda nieczyste, ale skuteczne uderzenie Simone Verdiego po płaskim dośrodkowaniu Alejandro Berenguera, którego nie potrafił przeciąć Omar Colley. Defensor Sampdorii zachował się karygodnie, a przyczajony za jego plecami Włoch potrafił wymierzyć za nie karę. Byki na prowadzeniu, a po otwarciu wyniku powinno być ciekawiej na Stadio Olimpico di Torino.

53'

Podanie Oli Ainy do Alejandro Berenguera w pole karne Sampdorii. Po pierwsze zawodnik ofensywny Torino FC był na spalonym, a po drugie Lorenzo Tonelli nie pozwolił mu na groźne zakończenie ataku. Hiszpan musi zdegustowany wracać na własną część boiska, żeby pomóc w odparciu ataku gości.

4
2
50'

Zobaczymy, czy drużyny przyspieszą w drugiej połowie i zdecydują się na bardziej ofensywny futbol niż ten zaprezentowany przed przerwą. Była już jedna niebezpieczna akcja Sampdorii, ale ani Fabio Quagliarelli, ani Manolo Gabbiadini nie podsumowali jej odpowiednim strzałem.

6
4
46'

Druga połowa. Publiczność liczy na większe emocje niż przed przerwą, kiedy z boiska wiało nudą, a dobre sytuacje podbramkowe można było policzyć na palcach jednej dłoni.

7
5
Czy po przerwie padnie minimum gol?
6
4
45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Morten Thorsby za faul w powietrzu na Simone Verdim.

6
1
45'

Doliczona minuta.

5
4
43'

Futbolówka blisko pola karnego podopiecznych Moreno Longo. Nicoli Murru nie udało się jednak opanować jej po podaniu crossowym Omara Colleya, ponieważ blisko lewego defensora Sampdorii znajdował się Lorenzo De Silvestri.

6
4
40'

Ostanie szanse na pokonanie bramkarza przeciwnika w pierwszej połowie. Torino FC niezmiennie dłużej buduje swoje ataki i utrzymuje się w posiadaniu piłki, jednak nie jest groźniejsze od podopiecznych Claudio Ranierego.

7
5
39'

Żółtą kartkę otrzymał Albin Ekdal.

37'

Również Sampdoria pokazała, że jest w stanie niebezpiecznie zaatakować. Gaston Ramirez wymienił podania z Fabio Quagliarellą i poczęstował Salvatore Sirigu uderzeniem z okolicy linii pola karnego.

8
5
2
36'

Celne uderzenie! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła główkował Alejandro Berenguer prosto w rękawice dobrze ustawionego Emila Audero.

6
5
33'

Piłkarze rezerwowi ruszyli do rozgrzewki. Obraz spotkania wskazuje na to, że trenerzy wcześnie zdecydują się na przeprowadzenie roszad personalnych.

6
4
31'

Fabio Quagliarella przekładał sobie piłkę blisko linii pola karnego. Próba oddania strzału z dystansu przez króla strzelców ligi włoskiej zablokowana przez skoncentrowanych podopiecznych Moreno Longo.

7
5
1
1
29'

Nicola Murru podobnie jak Gaston Ramirez pozbierał się i kontynuuje walkę w tym meczu. Sampdoria w komplecie, ale to nie pomaga jej w kreowaniu sytuacji podbramkowych.

5
4
27'

Po przewinieniu Tomasa Rincona na Gastonie Ramirezie za wykonanie rzutu wolnego zabrał się poszkodowany. Dośrodkowanie Urusa było zdecydowanie zbyt głębokie, żeby którykolwiek z ustawionych w polu karnym zawodników Sampdorii oddał uderzenie.

5
4
25'

Tym razem Sampdoria musi sobie radzić bez Nicoli Murru, który ucierpiał w wyniku kolizji z przeciwnikiem. Defensor grający na lewym skrzydle zszedł z boiska i niebawem przekonamy się, czy tylko na moment.

5
5
22'

Żółtą kartkę otrzymał Alejandro Berenguer za kopnięcie piłki po gwizdku.

21'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Tonelli za faul.

6
5
20'

Po przeciwnej stronie boiska najgroźniejsze było rozegranie zakończone podaniem do Andrei Belottego. Blisko reprezentanta Włoch był przeciwnik i nie pozwolił na zagrożenie Emilowi Audero.

6
5
16'

Karol Linetty wymieniał podania z Gastonem Ramirezem, który powrócił na boisko po spotkaniu z medykami swojego klubu. Gospodarze w ostatnim momencie wtrącili się i nie pozwolili na to, żeby podanie Urusa dotarło do będącego już w polu karnym Polaka.

7
4
14'

Piłka w posiadaniu Torino FC. Gospodarze przerwali swoje staranne rozegranie, ponieważ sędzia zobaczył cierpiącego na boisku z powodu urazu Gastona Ramireza. Wznowienie od rzutu sędziowskiego.

6
6
12'

Nie jest to dotychczas spotkanie obfitujące w sytuacje podbramkowe. Sampdoria zamierza prawdopodobnie odważniej zaatakować przeciwnika po bezproblemowym odparciu jego początkowych szarż.

7
6
10'

Ponownie przewinienie Karola Linettego w środku pola. Polak dał czas swoim kompanom z Sampdorii na odpowiednie rozstawienie się w defensywie. Blucerchiati na razie skoncentrowani na odpieraniu ataków Torino.

7
6
7'

Emil Audero nie pozwolił gospodarzom na oddanie lepszego uderzenia po przyblokowanej próbie z dystansu Sasy Lukicia. Bramkarz Sampdorii sprzątnął piłkę, która tańczyła w jego polu karnym.

6
6
5'

Sasa Lukić uruchomił na skrzydle Lorenzo De Silvestrego, którego dośrodkowanie zostało sprzątnięte blisko linii pola karnego przez zawodników Sampdorii.

6
6
3'

Torino w bordowych koszulkach i getrach, a także w białych spodenkach. Sampdoria gra w biało-niebieskich strojach. Wymienili podania gospodarze, ale Karol Linetty skasował to rozegranie faulem w centrum boiska.

4
5
Czy Sampdoria wygra mecz z Torino FC?
5
5
17:22

Bartosz Bereszyński i Karol Linetty w podstawowym składzie.

8
8
01:04

Konfrontacja klubów w rundzie jesiennej zakończyła się wynikiem 1:0 dla Sampdorii. Jedynego gola w meczu na Stadio Luigi Ferraris strzelił Manolo Gabbiadini.

01:04

Torino FC prezentowało się katastrofalnie w poprzednich meczach. Biorąc pod uwagę tylko ligę przegrało 1:2 z US Sassuolo, 0:7 z Atalantą BC oraz 0:4 z US Lecce. Pasmo niepowodzeń doprowadziło do zwolnienia trenera Waltera Mazzarrego.

9
8
01:04

Claudio Ranieri przed wyprawą do Turynu.

8
8
01:04

Sampdoria znajduje się na 16. miejscu w Serie A. Przewaga podopiecznych Claudio Ranierego nad otwierającą strefę spadkową Genoą CFC to cztery punkty. Piłkarze ze stolicy Ligurii mają siedem "oczek" mniej od Torino FC.

9
8
01:04

UC Sampdoria powalczy o punkty potrzebne w walce o utrzymanie w stolicy Piemontu. Nie zwyciężyła z Torino FC na wyjeździe od 2 marca 2014 roku. Tego dnia do wyniku 2:0 dla Blucerchiatich doprowadzili swoimi strzałami Stefano Okaka i Manolo Gabbiadini.