Serie A: 24. kolejka
16 lut 2020 18:00
90+3'

Sędzia dorzucił zawodnikom pięć minut do regulaminowego czasu, jednak Cagliari Calcio jakby zmęczone niezłą w swoim wykonaniu pierwszą połową nie zbliża się do bramki strzeżonej przez Davida Ospinę.

2
90'

Doliczony czas.

87'

Giovanni Simeone starał się doprowadzić do remisu. Jego uderzenie okazało się niecelne. Po kilku sekundach ponowienie ataku przez gospodarzy, ale dośrodkowanie zostało zneutralizowane przez Azzurrich.

2
2
2
85'

Cagliari Calcio ma jeszcze kilka minut na odrobienie strat. Ostatnie minuty spotkania były pod znakiem zmian, kartek, dyskusji. Trochę pobudził kibiców gospodarzy jeden z pomocników, który oddał uderzenie zza linii pola karnego nieznacznie obok bramki Napoli.

3
1
2
83'
2
1
3
1
1
81'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Zieliński za faul na Luce Cigarinim.

1
4
4
7
80'

SSC Napoli. Schodzi: Elseid Hysaj. Wchodzi: Mario Rui.

74'

Żółtą kartkę otrzymał Nahitan Nandez za faul na Elseidzie Hysaju.

Cagliari Calcio
4
1
73'

Dries Mertens ponownie miał ochotę na pokonanie swoim strzałem Alessio Cragno. Futbolówka uciekła Belgowi poza lustro bramki, a podawał mu Eljif Elmas.

1
1
72'

Sebastian Walukiewicz zakończył swój występ. Nie udało się zapobiec stracie gola.

1
1
2
2
70'

Dries Mertens strzelił 10. w karierze gola Cagliari!

4
1
1
67'
65'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Elseid Hysaj.

Pierwsze trafienie w tym meczu po nieco ponad godzinie. Dries Mertens był w środku pola karnego i dostał podanie od Elseida Hysaja. Doświadczony Belg zachował się przytomnie, ułożył sobie piłkę na prawej stopie i pociągnął płasko w odsłonięty przez Alessio Cragno narożnik.

21
9
3
1
64'

W ostatnich minutach nie wydarzyło się nic wartego uwagi. Ożywia to spotkanie co pewien czas Piotr Zieliński, który przytomnym podaniem uruchomił Jose Callejona. Hiszpanowi nie udało się oddać dobrego strzału z ostrego kąta.

4
2
2
1
61'
59'

Sporo tych strzałów i zaczyna być dziwne, że nadal nie padła bramka na Sardegna Arenie. David Ospina nie musiał interweniować i wyłącznie spojrzał na piłkę uciekającą poza boisko po próbie zza szesnastki.

2
1
1
55'

Piotr Zieliński lepiej od Gastona Pereiro, ale również tym razem nie padł gol. Alessio Cragno przekonał o swoim reflekcie i zatrzymał piłkę zanim ta przekroczyła linię bramkową. Łupem reprezentanta Polski po odważnym strzale tylko korner.

2
1
54'

Niechlujnie przyjezdni blisko własnego pola karnego i Gaston Pereiro miał szansę na oddanie strzału po stracie jednego z zawodników Napoli. Urus nie wykazał się dobrze nastawionym celownikiem.

1
2
51'

Skuteczna interwencja Sebastiana Walukiewicza. Młodzieżowy reprezentant Polski pognał ambitnie za futbolówką i nie pozwolił przeciwnikom z Neapolu na wywalczenie nawet rzutu rożnego.

2
1
49'

Strata Piotra Zielińskiego, który zamierzał rozegrać akcję na prawej stronie boiska z Giovannim Di Lorenzo. W odpowiedzi szarża Artura Ionity zakończona dośrodkowaniem prosto w rękawice Davida Ospiny.

1
2
46'

17:51

Do przerwy bezbramkowo. Piotr Zieliński strzelił nieznacznie obok spojenia.

1
1
1
Czy po przerwie padnie minimum gol?
43'

Przewinienie taktyczne Artura Ionity, ale chyba nie zorientował się, że przeciwnik jest już całkiem blisko pola karnego Napoli. Dogranie Piotra Zielińskiego z rzutu wolnego nie zostało zwieńczone strzałem.

2
1
1
1
1
41'

Ponownie podania podopiecznych Rolando Marana, którzy tylko na początku spotkania pozwolili przyjezdnym z Neapolu na swobodne i długie budowanie akcji. W statystyce posiadania piłki zrobiła się równowaga.

2
1
2
39'

Jeszcze kilka minut i tym samym szans na poprawienie rezultatu zanim sędzia zaprosi zawodników na przerwę do szatni. Aktualnie w posiadaniu piłki drużyna z Sardynii.

2
36'

Wyrównana jest ta potyczka, a piłkarze oddają coraz częściej interesujące uderzenia. Eljif Elmas poradził sobie z Fabio Pisacane i zatrudnił strzałem po ziemi z kilkunastu metrów Alessio Cragno. Bramkarz Cagliari był przygotowany i nie pozwolił sobie na błąd.

2
35'

Gaston Pereiro przeprowadził indywidualny atak na połowie wicemistrza Włoch. W odpowiednim momencie zmienił kierunek biegu, po chwili ponownie i tylko zabrakło celnego uderzenia z prawej stopy.

2
31'

Dries Mertens nie wymierzył gospodarzom podwójnej kary za przewinienie Sebastiana Walukiewicza. Techniczne uderzenie doświadczonego Belga z rzutu wolnego nieznacznie obok bramki.

1
2
1
1
30'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Walukiewicz za faul blisko własnego pola karnego na Eljifie Elmasie.

2
1
1
1
2
27'

Po płaskim dośrodkowaniu Jose Callejona interweniował nerwowo Sebastian Walukiewicz i miał szczęście, że piłka przetoczyła się obok bramki Cagliari Calcio, a nie w siatce.

1
1
26'

Piotr Zieliński blisko zmiany rezultatu. Polak chciał strzelić gola podobnego do tego Mario Pasalicia w meczu Atalanty z AS Romą. Po obróceniu się z piłką na linii pola karnego wpadł w szenastkę przeciwnika, a techniczne uderzenie było nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

3
1
2
1
24'

Po przewinieniu na Piotrze Zielińskim rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Po dośrodkowaniu Jose Callejona na piłkę zapolował z powodzeniem Kostas Manolas i główkował z dogodnej pozycji ponad poprzeczką w bramce Cagliari Calcio.

1
1
22'

Piotr Zieliński ruszył dynamicznie przez centrum boiska i został sfaulowany przez Lucę Cigariniego, który nie widział szansy na dogonienie reprezentanta Polski i odebranie mu piłki zgodnie z przepisami.

1
1
20'

Kolejne uderzenie Cagliari Calcio i tym razem został zatrudniony David Ospina w bramce Napoli. Gaston Pereiro mierzył w kierunku dalszego słupka, a Kolumbijczyk w odpowiednim momencie doskoczył do piłki i złapał ją.

1
18'

Wysoki pressing założony przez zawodników z Sardynii i Artur Ionita przechwycił piłkę na lewej stronie boiska. Akcja Cagliari Calcio zakończona niecelnym strzałem z dystansu Giovanniego Simeone.

1
16'

Wyrównany jest początek pojedynku. Gospodarze zaczęli poważnie odpowiadać i byłoby groźnie pod bramką Davida Ospiny, gdyby nie interwencja Fabiana Ruiza wobec szarżującego Luki Pellegriniego.

1
2
15'

Luca Pellegrini powstrzymany na lewym skrzydle i gospodarze musieli zadowolić się wrzutem z autu. Ponowienie ataku przez Cagliari Calcio i we własne pole karne musiał wycofać się nawet Piotr Zieliński.

2
12'

Żółtą kartkę otrzymał Joao Pedro za faul na Diego Demme.

2
1
1
11'

Piłkarze z Sardynii nie zrewanżowali się niebezpiecznym atakiem. Po stracie piłki ratowali się faulem Joao Pedro na Diego Demme. Będzie kartonik dla krewkiego Brazylijczyka.

2
10'

Kolejna akcja zbudowana spokojnie przez zawodników z Neapolu. Futbolówka powędrowała na prawe skrzydło, następnie wróciła na lewe, a długi atak zakończył się strzałem Eljifa Elmasa w przeciwnika po podaniu Jose Callejona. Na dodatek Hiszpan był na spalonym.

2
8'

Wymienili podania podopieczni Gennaro Gattuso. Cofnięci w jedenastu na własną połowę zawodnicy Cagliari Calcio nie dali się zaskoczyć, a ich presja wywołała błąd Elseida Hysaja.

1
1
1
6'

Piotr Zieliński starał się przerzucić piłkę ponad przeciwnikiem. Nieudana próba założenia sombrero, ponieważ poddenerwowany nonszalanckim zagraniem reprezentanta Polski był Gaston Pereiro i interweniował faulem.

1
3
4'

Fabian Ruiz oddał uderzenie zza pola karnego. Hiszpanowi nie udało się powtórzyć wyczynu z poprzedniego pojedynku z Interem w Mediolanie. Piłka ominęła bramkę, w której stoi Alessio Cragno.

1
2
2'

Akcja przeprowadzona przez gospodarzy z wykorzystaniem rozpędzonego na lewym skrzydle Luki Pellegriniego. Płaskie dośrodkowanie defensora było nieudane i piłka wylądowała w bocznej siatce.

2
2'

Gospodarze w białych strojach z czerwonymi i z niebieskimi wstawkami. Z kolei Napoli w ciemnozielonych trykotach z błękitnymi akcentami.

2
1
17:38

Piotra Zielińskiego nie zabrakło w jedenastce Napoli.

6
3
2
1
17:38

Sebastian Walukiewicz zacznie mecz w podstawowym składzie Cagliari.

09:47

W rundzie jesiennej Cagliari Calcio zwyciężyło na wyjeździe z SSC Napoli 1:0. Decydujący gol był dziełem Lucasa Castro, który pokonał swoim strzałem bramkarza wicemistrza Włoch w 87. minucie.

1
09:47

Rolando Maran przed pojedynkiem z Napoli.

09:47

Cagliari Calcio nie przypomina siebie z pierwszej części sezonu. Drużyna prowadzona przez Rolando Marana nie potrafi zwyciężyć w lidze od 2 grudnia. Od tego czasu zremisowała cztery razy i poniosła pięć porażek.