ACF Fiorentina
62' Dalbert Henrique 76' Martin Caceres 85' Erick Pulgar
AC Milan
12' Ismael Bennacer 24' Hakan Calhanoglu 56' Ante Rebić 85' Theo Hernandez
1:1

Koniec. ACF Fiorentina dopadła AC Milan, choć grała w osłabieniu, a miała nawet szansę na odniesienie zwycięstwa.

Fiorentina miała szansę na rozstrzygnięcie pojedynku. Uderzenie Martina Caceresa zostało obronione przez Asmira Begovicia, a dobitka Dusana Vlahovicia była niedokładna.

Doliczone cztery minuty.

Fiorentina doprowadziła do remisu do remisu!

Żółtą kartkę otrzymał Theo Hernandez za protestowanie.

Gol! Strzelił Erick Pulgar.

Chilijczyk doprowadził do remisu w końcówce podstawowego czasu. Erick Pulgar pokonał Asmira Begovicia technicznym uderzeniem z rzutu karnego w prawy narożnik Dziesięciu gospodarzy dopadło jedenastu przyjezdnych!

Po przewinieniu na Patricku Cutrone rzut karny dla Violi. Gwizdek po faulu Alessio Romagnolego.

Milan. Schodzi: Samuel Castillejo. Wchodzi: Alexis Saelemaekers.

Sędzia asystent zasygnalizował spalonego Patricka Cutrone. Na dodatek uderzenie byłego napastnika Rossonerich zostało powstrzymane nogami przez Asmira Begovicia.

Fiorentina szuka w sobie jeszcze energii do ataku. Z kolei AC Milan stara się pozostać dynamicznym i również atakuje osłabionego przeciwnika. Konfrontacja otworzyła się w ostatnich minutach.

Żółtą kartkę otrzymał Martin Caceres za faul na Ismailu Bennacerze.

Milan. Schodzi: Matteo Gabbia. Wchodzi: Mateo Musacchio.

Fiorentina. Schodzi: Pol Lirola. Wchodzi: Igor.

Dziesięciu gospodarzy stworzyło sytuację podbramkową. Dusan Vlahović miał szansę na pokonanie swoim uderzeniem Asmira Begovicia, jednak nie przymierzył w kierunku dalszego narożnika.

Piłka znalazła się w bramce Fiorentiny. Po raz drugi po strzale do siatki Rossoneri nie mogą cieszyć się ze zmienienia wyniku, ponieważ Samuel Castillejo był na spalonym w momencie podania z drugiej linii.

Fiorentina. Schodzi: Gaetano Castrovilli. Wchodzi: Patrick Cutrone.

Pasmo nieszczęść gospodarzy. Stracili gola, stracili zawodnika i coraz więcej sygnałów na ziemi wskazuje, że AC Milan wywalczy komplet punktów na Stadio Artemio Franchi.

Czerwoną kartkę otrzymał Dalbert Henrique za faul na wybiegającym na czystą pozycję Zlatanie Ibrahimoviciu. Żółta kartka anulowana, jest wykluczenie po wideo weryfikacji.

Ante Rebić nie zatrzymuje się!

Gol! Strzelił Ante Rebić.

Pachniało tym prowadzeniem Rossonerich. AC Milan zaczął dominować na boisku, choć do zdobycia bramki był potrzebny szkolny błąd przeciwnika. Po dośrodkowaniu beznadziejnie zachował się Martin Caceres, który zamiast przyjąć piłkę na klatkę piersiową, to skierował ją pod nogi Ante Rebicia. Chorwat jest w wysokiej formie strzeleckiej i nie pozwolił sobie na błąd.

AC Milan ma coraz większą przewagę pod względem posiadania piłki. Podopieczni Stefano Piolego narzucili swojego warunki byłemu klubowi swojego szkoleniowca. Rossoneri chcą odwetu za porażkę w rundzie jesiennej.

Zmiana spowodowana urazem, o którym Gianluigi Donnarumma informował na początku spotkania.

Milan. Schodzi: Gianluigi Donnarumma. Wchodzi: Asmir Begović.

Bartłomiej Drągowski nie miał problemu z przechwyceniem piłki po nieudanym zagraniu crossowym w kierunku Zlatana Ibrahimovicia.

Bartłomiej Drągowski sparował piłkę nad poprzeczkę po wrzutce z rzutu wolnego i strzale z bliska Zlatana Ibrahimovicia. Na dodatek sędzia zobaczył wcześniejsze przewinienie Matteo Gabbii na Alfredzie Duncanie.

Druga połowa.

Piłkarze powracają z szatni na boisko.

Bartłomiej Drągowski z czystym kontem w pierwszej połowie.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Przerwa. AC Milan nieco aktywniejszy, ale generalnie na boisku króluje walka. Po nieco ponad 45 minutach bezbramkowo.

Doliczone dwie minuty.

Akcja aktywnego na prawej stronie boiska Samuela Castillejo. Sędzia pozwolił się wyszumieć skrzydłowemu AC Milanu, po czym zasygnalizował spalonego.

Ostatnie szanse na zmienienie rezultatu w pierwszej połowie. Fiorentina zbudowała atak na połowie przeciwnika, a tam Franck Kessie faulował Gaetano Castrovillego.

AC Milan musi szukać innego sposobu na pokonanie Bartłomieja Drągowskiego. Co prawda piłka znalazła się w bramce, ale trzeba to zrobić zgodnie z przepisami.

Bartłomiej Drągowski skapitulował w pojedynku ze Zlatanem Ibrahimoviciem. Szwed ośmieszył obronę gospodarzy. Pogubili się Dalbert Henrique, Martin Caceres i spółka. Gol został anulowany z powodu zagrania ręką napastnika AC Milanu, które rozpoczęło jego akcję indywidualną.

Samuel Castillejo wszedł w pojedynek z Martinem Caceresem. Urus nie dał się ograć i łupem Hiszpana w barwach AC Milanu był wyłącznie korner.

Dobiega końca drugi kwadrans pojedynku na Stadio Artemio Franchi. Nie zarysowała się wyraźna przewaga którejkolwiek z drużyn. Trudniejszą interwencję zaprezentował Bartłomiej Drągowski niż Gianluigi Donnarumma.

Po przyblokowanym uderzeniu z rzutu wolnego jeszcze korner dla zespołu z Florencji. Dośrodkowanie było kontrolowane przez Rossonerich, a na dodatek sędzia odgwizdał faul Gaetano Castrovillego.

Żółtą kartkę otrzymał Hakan Calhanoglu za faul na Gaetano Castrovillego.

Kolejne niebezpieczne dośrodkowanie Samuela Castillejo i tym razem czujność Bartłomieja Drągowskiego sprawdził jego kompan z defensywy, który interweniował niezgrabnie.

Fiorentina próbowała odpowiedzieć na premierowy niebezpieczny atak Rossonerich. Również Gianluigi Donnarumma zmierzył się ze strzałem oddanym głową. Pol Lirola nie zaskoczył go po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Bartłomiej Drągowski musiał wykazać się refleksem. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Samuela Castillejo piłka została strącona przez Ante Rebicia. Chorwat jest w wysokiej formie strzeleckiej, ale Polaka jeszcze nie zaskoczył.

Spokojne wyjście na przedpole Bartłomieja Drągowskiego, który sprzątnął piłkę sprzed nosa Hakana Calhanoglu.

Sporo przerw na początku meczu. Tym razem ucierpiał Gianluigi Donnarumma, którego bramka została poważnie ostrzelana po raz pierwszy tego wieczoru we Florencji. Przy jednej z interwencji reprezentant Włoch został sponiewierany.

Żółtą kartkę otrzymał Ismael Bennacer za faul na Martinie Caceresie.

Tym razem przerwa w grze spowodowana drobnym urazem Gaetano Castrovillego. Pomocnik z Florencji już podniósł się z boiska wyraźnie oburzony nieprzepisowymi atakami Rossonerich.

Federico Chiesa znalazł się na własnej połowie i po przechwyceniu futbolówki sprowokował przeciwnika do faulu. Po kilku sekundach kolejny gwizdek Gianpaolo Calvarese po przewinieniu Theo Hernandeza na Dusanie Vlahoviciu.

Piłka wrzucona w pole karne Fiorentiny z drugiej linii i doskoczył do niej Samuel Castillejo. Za plecami Hiszpana znajdował się Dalbert Henrique i znakomicie interweniował. Wahadłowy gospodarzy nie pozwolił na oddanie uderzenia.

Gospodarze w fioletowych strojach z białymi akcentami, a AC Milan gra w tym spotkaniu w białych koszulkach oraz spodenkach z czerwonymi i czarnymi elementami.

Pierwszy gwizdek.

Czy Bartłomiej Drągowski zachowa czyste konto w meczu z AC Milanem?

Bartłomiej Drągowski w podstawowym składzie.

Sędzia: Gianpaolo Calvarese

W poprzedniej kolejce obie drużyny zwyciężyły. Fiorentina pokonała 5:1 UC Sampdorię, a AC Milan skromnie, ale zasłużenie wygrał 1:0 z Torino FC.

Piłkarze AC Milanu w drodze do Florencji.

Tak Rossoneri potrafili triumfować na Stadio Artemio Franchi.

AC Milan po zakontraktowaniu Zlatana Ibrahimovicia przegrał tylko raz w derbach Mediolanu. Seria przyzwoitych wyników pozwala zbliżyć się do miejsc premiowanych awansem do Ligi Europy.

Giuseppe Iachini przed starciem z Milanem.

Drużyna z Florencji oddaliła się od klubów zagrożonych spadkiem z Serie A, ale to jeszcze nie satysfakcjonuje jej zawodników. Fiorentina chce znaleźć się przynajmniej w górnej połowie tabeli.

ACF Fiorentina zmierzy się na Stadio Artemio Franchi z AC Milanem. W rundzie jesiennej Viola upokorzyła Rossonerich przed ich publicznością. Nie pokazuje tego może w stu procentach wynik 3:1, ale na boisku panowała niepodzielnie.