1:1
Zakończony
SSC Napoli
komentarz

Dziękujemy za Ligę Mistrzów w tym tygodniu. Zapraszamy do lektury tekstów pomeczowych na Sportowych Faktach. Dobrej nocy!

2
9
1
1
90+4'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Allan. Niepotrzebnie dyskutował z arbitrem.

SSC Napoli
14
8
7
4
4
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly. Puściły mu nerwy i rzucił się na Robertsona.

4
7
4
6
5
90+1'

Zamieszanie, spięcia, przepychanki... Wszystko zaczęło się od mocnego wypchnięcia Di Lorenzo za boisko przez Robertsona.

1
2
2
3
3
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Andrew Robertson.

2
1
1
2
5
90'

Doliczono 4 minuty.

3
2
1
2
4
87'

Dwa mocne dośrodkowania Alexandra-Arnolda, ale zabrakło nieco sprytu w grze w powietrzu graczom Liverpoolu. Napoli wybijało piłki.

1
3
1
2
85'

Druga połowa lepsza w wykonaniu Zielińskiego niż pierwsza. Mogli z nim lepiej współpracować Lozano i Mertens. Wtedy Polak miałby sytuację bramkową.

8
3
1
1
3
85'
ZMIANA
3
2
2
4
13
84'

Kolejna wrzutka Liverpoolu, która jest prezentem dla Mereta. Nie widzą innego pomysłu gracze Juergena Kloppa...

1
2
2
1
2
81'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Eljif Elmas.

5
4
3
3
4
80'

Strzał Wijnalduma z półwoleja zza pola karnego tuż przy słupku bramki Mereta.

1
1
1
1
75'

Strzał Robertsona z dystansu niecelny.

3
1
74'

Rajd Hendersona prawą stroną, bardzo mocne dośrodkowanie spod linii końcowej, ale piłkę złapał pewnie Meret. Liverpool nie jest dziś porywający w ofensywie.

3
1
1
2
2
72'
ZMIANA
70'

Wściekły Salah, był mocno przytrzymywany w polu karnym przez Koulibaly'ego, ale gwizdek arbitra milczy. Egipcjanin szukał miejsca na strzał, ale miał 4 rywali przed sobą i stracił piłkę.

4
1
1
1
2
69'

Ładna klepka Zielińskiego z Fabianem Ruizem, potem to samo chciał zrobić Polak z Mertensem, ale Belg odegrał za lekko i strata. Gdyby piłka doszła do Zielińskiego, byłby w sytuacji sam na sam.

5
1
2
2
3
66'

Była jeszcze analiza VAR, czy był faul Lovrena w ataku, ale bramka ostatecznie została uznana!

5
7
2
7
6
66'

Wrzutka z rzutu rożnego na głowę Lovrena, który w powietrzu oparł się o plecy Koulibaly'ego. Nie dał szans CHorwat Meretowi na interwencję. Mamy remis!

3
2
3
4
5
65'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dejan Lovren. Asystował mu James Milner.

11
9
3
19
16
62'

Świetna wrzutka do uciekającego Firmino, ale strzał głową Brazylijczyka był nieczysty. Piłka trafiła do rąk kibiców.

2
1
2
1
2
60'

Salaaah... ale w sam środek bramki! Techniczny strzał za łatwy do obrony dla Mereta. Wcześniej ładny rajd Milnera.

1
1
1
1
2
57'
ZMIANA
55'

TO POWINIEN BYĆ REMIS! Wrzutka z prawej strony, wylatuje piłka z rąk Mereta. Strzał Firmino z obrotu zatrzymał na linii bramkowej Koulibaly!

3
1
6
4
4
52'

Ma problem Liverpool z dokładnym dograniem pod bramkę Mereta. Przed chwilą dośrodkowanie Gomeza za wysokie, opuściło boisko.

3
1
1
50'

Zieliński częściej aktywny w ataku, Napoli śmiało próbuje wychodzić z kontrami.

4
47'

Napoli nastawione mocno defensywnie, szuka Liverpool jakiejś luki na zagranie w pole karne.

3
5
3
2
2
czas Druga połowa
45+4'

Świetne wejście Milnera w pole karne, ale strzelił z ostrego kąta prosto w Mereta. Dobrze był ustawiony bramkarz Napoli.

3
3
3
3
45+1'

Strzał Salaha z ostrego kąta zablokowany przez Koulibaly'ego.

2
3
3
2
45'

4 minuty doliczone.

2
2
1
4
3
44'

Mane przewraca się w polu karnym, ale arbiter nie dyktuje rzutu karnego! Liverpool bardzo mocno naciska na przeciwnika.

4
3
1
1
3
41'

Niezła szansa LFC, ładnie wypuszczony Mane chciał grać na 5. metr, ale Napoli miało tam przewagę i wybiło piłkę.

3
1
1
6
8
39'

Ładny rajd Zielińskiego, chciał dwójkowo zagrać z Lozano, ale Meksykanin nie poszedł za akcją, przez co odegranie Polaka niedokładne.

6
6
1
4
3
38'

Bardzo mało dzisiaj Piotra Zielińskiego w akcjach Napoli, więcej pracuje w obronie. Ciężar rozgrywania w środku pola u gości przejął Fabian Ruiz.

4
3
3
5
5
35'

Dośrodkowanie Hendersona z lewej flanki na głowę Van Dijka, ale strzał Holendra wylądował w koszyczku ułożonym z rąk Mereta.

4
3
1
1
2
34'

3
31'

Mocne dośrodkowanie Hendersona z prawej strony. Szukał Firmino, ale wyżej wyskoczył Meret i złapał piłkę.

4
2
2
2
2
30'

Zaczyna Liverpool grać agresywniej, szybciej, zamyka rywala na jego połowie.

6
26'

Strzał Van Dijka z dystansu ląduje na trybunach...

3
3
2
6
4
24'

Nerwy, nerwy... ale nic nie było, Napoli ma ostatecznie tego gola!

29
14
3
7
11
23'

Sędzia nie dopatrzył się faulu, ale jeszcze sprawdza, czy był spalony! Naszym zdaniem nie, została noga Robertsona z tyłu.

2
1
1
6
14
22'

Ale... jest VAR! Belg wcześniej starł się z Van Dijkiem i uderzył go w powietrzu łokciem w biodro.

5
8
4
4
22'

Świetne, długie podanie Di Lorenzo do Mertensa, który wyprzedził defensorów i w sytuacji sam na sam pokonał mocnym strzałem w dalszy róg Alissona. Niespodziewanie Napoli prowadzi na Anfield!

21
7
5
11
15
21'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

16
19'
ZMIANA

Liverpool FC. Schodzi: Fabinho. Wchodzi: Georginio Wijnaldum. Brazylijczyk przegrał jednak z urazem.

3
3
5
11
9
18'

Szansa dla Liverpoolu, ale zagranie z czuba Milnera z lewej strony zablokowane.

2
2
2
1
1
16'

Wraca Fabinho do gry!

8
4
4
3
3
14'

Przerwa w grze, Fabinho potrzebuje pomocy medycznej, problemy z kolanem po starciu z Lozano.

3
3
3
3
3
11'

Akcja Napoli, klepka Lozano z Mertensem, ale Belg odegrał niedokładnie. Potem bomba Allana wylądowała na trybunach.

4
2
2
2
2
10'

Ładnie zwiódł Salah rywali na prawej stronie, ale jego dośrodkowanie było niedokładne i swobodnie łapie je Meret. Oba zespoły zachowują się, jakby jeszcze chciały spróbować rozszyfrować rywala.

1
1
3
1
1
9'

Długa piłka od Fabinho wybita przez Mereta głową poza polem karnym. Gdyby nie refleks kolegów, sprawiłby sobie bramkarz Napoli spore kłopoty.

1
1
3
2
1
7'

Di Lorenzo jest dalej zdolny do gry.

4
1
1
1
6'

Przerwa w grze, niefortunnie upadł Di Lorenzo po starciu z graczem LFC. Zszedł z boiska z lekarzami, badają go.

2
2
3
5
4
4'

Mocna wrzutka Di Lorenzo z prawej strony przelatuje jednak nad bramką Liverpoolu.

1
2
2
4
1
3'

Na razie bardzo wysoki pressing ze strony LFC, ale Napoli bardzo cierpliwie i spokojnie gra piłką.

20:46

Anfield wypełnione do ostatniego miejsca. Będzie głośno i gorąco!

1
1
20:46

Jeśli Liverpool wygra, zapewni sobie awans i 1. miejsce w grupie. Napoli musi wygrać lub zremisować i liczyć na wpadkę Salzburga, by otrzymać prawo gry w 1/8 LM.