4
2
1
87'

Borussia odpaliła dopiero w końcówce. Znowu straszy Jadon Sancho. Anglik uderzył zza pola karnego, Marc-Andre ter Stegen sparował piłkę na poprzeczkę!

10
2
7
4
4
85'
84'

Dobra interwencja Juniora Firpo, który zablokował prostopadłe podanie na lewej stronie.

8
3
2
81'

Niedokładne podanie Juliana Brandta z lewej strony. Na podanie czekał Marco Reus.

9
5
3
3
4
78'
13
8
5
3
77'

Gol! Strzelił Jadon Sancho. Asystował mu Julian Brandt.

Piękny gol Anglika na otarcie łez dla dortmundczyków. Sancho huknął w polu karnym, Marc-Andre ter Stegen nie zdążył zainterweniować.

Borussia Dortmund
42
17
11
25
44
76'

Zbyt długo piłkę prowadził Julian Brandt. Pomocnika BVB w końcu w polu karnym zablokował Samuel Umtiti.

7
5
7
1
75'

Lionel Messi oglądał wczoraj Paulo Dybalę. Argentyńczyk chciał uderzyć tak jak jego młodszy rodak wczoraj z rzutu wolnego. Trafił w poprzeczkę.

7
3
5
3
3
74'

Żółtą kartkę otrzymał Raphael Guerreiro za faul na Sergim Roberto.

6
4
1
1
1
73'

Borussia myślami już w autobusie. Dwa kolejne błędy przyjezdnych, po których Barca próbowała wyprowadzić kontry.

7
4
1
1
1
70'

Ivan Rakitić uderzył z dystansu. Piłka przeleciała nad bramką.

7
5
6
6
5
komentarz

A tak wyglądał premierowy gol Griezmanna dla Barcelony strzelony jeszcze w okresie przygotowawczym.

9
5
4
67'

Gol! Strzelił Antoine Griezmann. Asystował mu Lionel Messi.

Borussia na deskach! Messi obsłużył kolejnego kolegę i zagrał prostopadle do Griezmanna. Francuz uderzył z pierwszej piłki na dalszy słupek i tym razem zaskoczył Romana Burkiego. Pierwszy gol "Griezou" w LM dla Barcelony.

58
26
8
8
12
66'

Odzyskał piłkę Sergi Roberto i znowu zagrał w pole karne. Tam do główki wyskoczył Lionel Messi, ale uderzył niecelnie.

4
2
4
4
4
66'

Nieudane dośrodkowanie Sergiego Roberto do Luisa Suareza.

2
1
1
3
2
64'

Zamiana ról i teraz Borussia przeciąga swoje ataki pozycyjne.

7
1
4
4
4
61'

To była doskonała szansa gości. Julian Brandt uderzył w polu karnym po centrze z lewej strony od Jadona Sancho. Broni Marc-Andre ter Stegen!

12
4
5
1
2
59'

Prostopadłe zagranie w pole karne do Raphaela Guerreiro. Zawodnika BVB wyprzedził obrońca Barcy.

8
3
2
2
2
55'

Wyczucie obrońcy BVB, który wybił spod nogi piłkę Luisowi Suarezowi. Urugwajczyk wypchnięty w okolice narożnika boiska.

11
2
4
4
2
52'

Żółtą kartkę otrzymał Lionel Messi za próbę wymuszenia rzutu karnego.

FC Barcelona
16
8
9
10
16
51'

Lionel Messi bawi się z rywalami. Zatańczył z trzema piłkarzami BVB, wyszedł na bramkarza, ale potknął się w polu karnym. Nie było podstawy do rzutu karnego.

13
5
6
13
8
49'

Przy piłce Borussia. Dortmundczycy próbują podejść pod bramkę Barcy. Na razie bez skutku.

11
8
4
2
4
46'

Popis Romana Burkiego. Szwajcar obronił płaski strzał Antoine'a Griezmanna z lewej strony pola karnego.

5
4
3
6
46'
6
6
1
2
46'

Wracamy na drugą połowę. Przy piłce goście z Dortmundu. Gramy!

19
4
2
1
komentarz

Dziś jest wyjątkowy jubileusz Lionela Messiego. Argentyńczyk rozgrywa mecz nr 700 w barwach Barcelony.

22
8
4
2
45+2'

Luis Suarez na jeden kontakt zagrał do Antoine'a Griezmanna w pole karne. Francuz nie zdążył oddać strzału, został zablokowany przez rywala.

7
2
4
11
2
45+1'

Sędzia doliczył dwie minuty.

9
3
4
1
45'

Piłką został trafiony w głowę arbiter główny i zamroczyło go na moment. Akcja przerwana, będzie rzut sędziowski.

7
6
8
2
43'

Zbyt mocny strzał Achrafa Hakimiego sprzed pola karnego. Piłka trafiła w trybuny.

12
7
2
1
2
42'

Lionel Messi mógł mieć dublet. Kolejna pomyłka obrońców BVB, ale tym razem Roman Burki odczytał zamiary Argentyńczyka.

10
2
2
7
3
41'

Borussia pozwoliła zepchnąć się do roli statystów. Inicjatywa całkowicie po stronie Barcelony. Ale i ona nieco usypiona, nie chce pokusić się o trzecią bramkę. Przeciągające się ataki pozycyjne przed polem karnym BVB.