Stal Mielec
36' Adrian Paluchowski 49' Mateusz Mak
Pogoń Szczecin
71' Jakub Bartkowski
2:0

Koniec. Stal Mielec w 1/8 finału Pucharu Polski!

Mielczanie nie pozwalają rywalom na wiele. Stal krok od awansu.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Mogła Pogoń złapać kontakt bramkowy. Jednak w ostatnim momencie piłkę zablokował obrońca Stali.

Coraz bliżej końca meczu. Gracze Pogoni już raczej nie wierzą w możliwość odrobienia strat.

Piłkę otrzymał Adam Buksa. Napastnik jednak uderzył daleko od bramki Stali.

Po rzucie rożnym dla Pogoni pod bramką Stali powstało niewielkie zamieszanie. Gospodarze po raz kolejny cało wyszli z opresji.

Wchodzimy w końcowe minuty gry. Sytuację na boisku może jedynie zmienić przypadkowy gol dla Pogoni. Na niego na razie się nie zapowiada.

Sekundy, minuty płyną, a Pogoń nie potrafi znaleźć sposobu na zaskoczenie defensywy Stali. Portowcy jednak nie robią zbyt wiele, aby swoją sytuację zmienić.

Stal. Schodzi: Grzegorz Tomasiewicz. Wchodzi: Szymon Stasik.

Buksa sfinalizował akcję Pogoni. 2:1? Nie! Napatnik był na spalonym. Wciąż 2:0.

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Bartkowski.

Po rzucie rożnym Dąbrowski trafił w rywala, po chwili uderzal Buksa. Daleko od celu.

Mielczanie zaczynają wyprowadzać coraz groźniejsze kontry. Piłkarze Pogoni ryzykują i mogą za to słono zaplacić. Przed momentem po rzucie rożnym dla mielczan uderzenie zablokował obrońca.

Utrzymuje się przewaga Pogoni. Goście jednak nie potrafią poważniej zagrozić mielczanom.

Stal. Schodzi: Mateusz Mak. Wchodzi: Wojciech Lisowski.

Mogło być groźnie w polu karnym Stali. Po dograniu w "szesnastkę" jeden z graczy Pogoni nie trafił w piłkę.

Pogoń stara się przejąć inicjatywę. Goście nie potrafią zagrozić Primelowi.

Nie klei się gra Pogoni. Stal po zdobyciu drugiego gola jest dużo spokojniejsza.

Gol! Strzelił Mateusz Mak. Pogoń chciała zaatakować. Jednak to Stal zadała drugi cios. Do dośrodkowania w polu karnym doszedł Mak i głową pokonał Bursztyna. 2:0!

Przerwa w grze. Jeden z graczy Pogoni ucierpiał i potrzebuje pomocy medycznej.

Stal. Schodzi: Lukas Bielak. Wchodzi: Josip Soljić.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Bliżej kolejnej rundy Stal Mielec.

Pecha mieli goście. Strzelał z pola karnego Manias, trafił w słupek!

Strata gola przed przerwą obudziła niemrawych wcześniej Portowców. Pogoń szuka wyrównania.

Mogło być 1:1. Zakotłowało się pod bramką mielczan. Uderzał Manias, obrońca w ostatnim momencie zablokował strzał.

Jak zareaguje Pogoń? Szczecinianie po stracie gola nie rzucili się do ataku.

Gol! Strzelił Adrian Paluchowski. Asystował mu Krystian GetingerPrzewaga Stali została udokumentowana golem! Gospodarze rozmontowali defensywę Pogoni. Getinger zagrał do Paluchowskiego, który pokonał Bursztyna. 1:0!

Stal w ataku, Pogoń sporadycznie przedostaje się pod bramkę mielczan. Taka taktyka?

Z dystansu uderzył Bartosz Nowak. Bramkarz nie miał problemów z obroną strzału.

Indywidualna akcja Frączczaka zakończona uderzeniem wprost w dobrze ustawionego bramkarza.

Obraz meczu nie ulega zmianie. Aktywniejsza Stal, która najlepszą okazję stworzyła sobie po błędzie defensywy Pogoni.

Gospodarze wymienili kilka podań. Akcję niecelnym uderzeniem zakończył Mateusz Mak.

Cały czas więcej z gry mają gospodarze. Pogoń czeka na dogodny moment do ataku.

Kwadrans za nami. Po niemrawym początku pazury pokazała Stal. Jednak w Mielcu bez goli.

Mielczanie wrzucili wyższe przełożenie. Zdekoncentrowani Portowcy zaczynają mieć problemy.

Fatalne zachowanie defensywy Pogoni. Piłkę przejął Nowak, zagrał do Paluchowskiego, który w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Bursztyna!

Cały czas niewiele się dzieje w Mielcu. Mamy nadzieję, że trwa badanie sił.

Mielczanie póki co niezbyt aktywni w defensywie. Grę kreować się stara Pogoń. Jednak na razie bez okazji na gole.

Pierwsza akcja Pogoni. Dogranie na przedpole gospodarzy, jednak dobrze w defensywie interweniował Żyro.

Sędzia rozpoczął mecz!

Mecz poprowadzi Tomasz Musiał (Kraków).

Która z drużyn awansuje do kolejnej rundy?

Przed nami kolejne spotkanie Totolotek Pucharu Polski. W Mielcu pierwszoligowa Stal podejmie występującą w PKO Ekstraklasie Pogoń Szczecin.