1:0
Zakończony
Walia
90+3'

Pełna kontrola Włochów. Poza jedną sytuacją Bale'a w drugiej połowie Waliczycy byli bezradni w ofensywie.

7
4
4
3
90+2'

Mogło być 2:0, strzelał z dystansu Cristante, był tam jeszcze Belotti, ale kolejny raz w dzisiejszym meczu nie zdołał musnąć piłki.

1
2
1
90'

Minimum trzy minuty doliczone przez sędziego.

1
2
90'

Bardzo nieoczywista zmiana bramkarza u Włochów.

2
10
4
1
89'

A teraz dla odmiany potężnie huknął z szesnastego metra Belotti! Miał szczęście Ward, że uderzenie było prosto w niego, inaczej mógłby mieć poważne problemy z interwencją.

1
1
88'

Zablokowany strzał Verrattiego z dwudziestu metrów.

1
1
88'

Obraz gry nie zmienia się. Włosi dalej spokojnie rozgrywają piłkę. Goście nie kwapią się do pressingu. Należy jednak przypomnieć, że goście grają w osłabieniu.

2
1
86'
ZMIANA

Walia. Schodzi: Joe Allen. Wchodzi: Dylan Levitt.

86'
ZMIANA

Walia. Schodzi: Neco Williams. Wchodzi: Ben Davies.

86'
ZMIANA

Walia. Schodzi: Gareth Bale. Wchodzi: David Brooks.

84'

Verratti miał miejsce na strzał z szesnastu metrów, ale poszukał dośrodkowania na dalszy słupek do Acerbiego. Wybijają jednak piłkę Walijczycy.

1
84'

Kolejny raz pokazał się Chiesa, tym razem zejście na lewą nogę i scenariusz podobny, jak przed momentem. Blokują to goście.

1
1
83'

Zamieszanie w polu karnym Walijczyków, Chiesa z dryblingiem do prawej nogi, próba strzału, blok... i mamy korner.

1
82'

Tymczasem Włosi w ataku pozycyjnym. Mnóstwo podań, sporo w poprzek boiska.

1
3
81'

Dziesięć minut do końca spotkania. Na ten moment z grupy wychodzą Włosi i Walijczycy, ale sytuacja może się jeszcze zmienić. Walię i Szwajcarię dzielą dwie bramki.

2
1
Czy Walia wyjdzie z grupy z drugiego miejsca?
Tak
Nie
1
79'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Pessina. Za jakieś wcześniejsze przewinienie. Decyzja była odłożona w czasie.

3
2
1
79'

Żółtą kartkę otrzymał Chris Gunter. Za przerwanie kontry.

1
2
1
78'

Kontratak Włochów, ale podanie do Toloia było zbyt mocne i ten nie opanował piłki w boisku.

1
1
1
1
1
78'

Szukają stałych fragmentów gry goście niemal przy każdej okazji. To jeden z niewielu sposobów, by móc zaskoczyć włoską defensywę.

1
2
2
1
1
75'

A tymczasem Walia powinna doprowadzić do wyrównania! Kapitalnie rozegrali rzut wolny Walijczycy, Bale był niepilnowany na szóstym metrze, ale nieczysto  trafił w piłkę z woleja i strzelił nad poprzeczką!

2
1
3
4
3
75'
ZMIANA

Włochy. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Bryan Cristante.

1
1
1
1
2
74'
ZMIANA

Walia. Schodzi: Daniel James. Wchodzi: Harry Wilson.

1
1
1
1
1
73'

Dośrodkowanie Varrattiego, ale nie trafił w piłkę na piątym metrze Acerbi!

1
1
1
1
1
73'

Prostopadłe podanie w kierunku Emersona, ale ten został powstrzymany przez Rodona. Włosi mają jednak rzut rożny.

1
1
1
1
1
72'

Szwajcaria - Turcja 3:1, a zatem Walijczycy ponownie muszą drżeć o wyjście z grupy z drugiego miejsca.

1
1
70'

Cierpliwie grają Włosi. Mimo iż są już w polu karnym Walii, to nie szukają na siłę strzałów. Podają, klepią, wyczekują na odpowiedni moment.

1
1
1
68'

Gospodarze mieli jeszcze rzut rożny i dość niepewnie zachował się na piątym metrze Ward. Na jego szczęście koledzy z drużyny zdołali oddalić zagrożenie od własnej bramki.

67'

Gorąco w walijskim polu karnym. Jorginho zagrał płasko do Emersona, ten był obrócony tyłem do bramki i nie miał dobrej sytuacji do oddania strzału, wobec czego został zablokowany.

66'

Dośrodkowanie Bernardeschiego na bliższy słupek, rzucił się szczupakiem Toloi, jednak nie trafił w bramkę.

1
1
65'

Jeszcze korner dla Italii.

1
1
65'

Chiesa urwał się z prawej strony, wycofał piłkę do Belottiego, który strzelał przy bliższym słupku, ale zdołał to obronić Ward!

1
1
63'

Spokojnie rozgrywają piłkę Włosi. Tymczasem dobre wieści napłynęły z drugiego meczu dla reprezentacji Walii. Turcja strzeliła gola Szwajcarii.

1
62'

Szansa Walii z rzutu wolnego, ale pewnie wybija piłkę Pessina.

1
60'
ZMIANA

Walia. Schodzi: Joe Morrell. Wchodzi: Kieffer Moore.

59'

Na spalonym złapany Belotti. Ale już pozwalają sobie na efektowne zagrania Włosi.

1
1
1
58'

Chiesa w polu karnym, szukał strzału przy bliższym słupku, ale źle trafił w piłkę i pewnie interweniował Ward.

57'

Jeśli sytuacja Walii była zła, to teraz jest tragiczna. A przecież do końca meczu jeszcze ponad pół godziny.

1
1
56'

Sędziowie sprawdzali jeszcze sytuację na VAR, ale decyzja nie będzie zmieniona. Bernardeschiemu udzielana jest pomoc medyczna.

2
2
55'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Ethan Ampadu.

Walijczycy kończyć będą mecz w osłabieniu! Ampadu nadepnął Bernardeschiego. Duży impet, mogło dojść do poważnej kontuzji.

5
2
2
2
5
55'

Belotti urwał się z prawej strony, pokusił się o mocny strzał z dość ostrego kąta, lecz trafił trybuny.

54'

Po błędzie Acerbiego szansę na strzelenie gola miał Ramsey, jednak przekombinował Walijczyk i nawet nie oddał strzału.

53'

Zaskakujący strzał z rzutu wolnego oddał Bernardeschi, po którym piłka trafiła w słupek walijskiej bramki! Ależ pech Italii.

51'

Żółtą kartkę otrzymał Joe Allen.

1
1
51'

Kontratak Włochów. Allen musiał taktycznie faulować Belottiego.

1
49'

Bastoni ostro faulował Bale'a... oszczędził go jednak arbiter i nie pokazał żółtej kartki.

1
1
48'

Przypomnijmy, na ten moment z grupy A wychodzą Włochy (9 punktów) i Walia (4 punkty). Trzecia Szwajcaria w wirtualnej tabeli również ma cztery punkty, ale ma też gorszy bilans bramek względem Walii (-2).

1
47'

Walijczycy, podobnie jak w pierwszej połowie, mają problem w ataku pozycyjnym. Niewiele im wychodzi. Włosi kontrolują wydarzenia na boisku.