Finlandia
4' Robin Lod 51' Tim Sparv 60' Joel Pohjanpalo
0:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

To był niezwykły mecz, który zapamiętamy na długo. Dziękujemy za uwagę. Spokojnego wieczoru!

Przypominamy, że trwa mecz Belgia - Rosja. Relację na żywo z niego prowadzimy TUTAJ.

Ale podkreślmy, że bohaterem tego spotkania i jego największym wygranym jest Christian Eriksen!

Koniec! Sensacja na Parken w Kopenhadze! Finlandia wygrywa z Danią 1:0!

Domagająsię karnego Duńczycy, ale Cornelius zagrywa piłkę ręką zanim w ogóle do kontaktu doszło.

Maehle centruje z lewej strony i znów głowa Arajuuriego ratuje Finlandię!

Vestergaard główkuje po wrzutce z prawej strony, ale łapie Hradecky. To był lekki strzał.

Co najmniej cztery minuty dłużej potrwa druga połowa.

Finlandia. Schodzi: Jukka Raitala. Wchodzi: Leo Vaisanen.

Starcie Vestergaarda i Arajuuriego. Pracowały łokcie. Rzut wolny dla Finlandii.

I boleśnie to odczuł fiński obrońca. Potrzebna interwencja medyczna.

Hradecky wyszedł, by odbić dośrodkowanie Strygera, ale źle ocenił lot piłki. Jeszcze strzelać próbował jeden z Duńczyków, ale zablokował to Raitala.

Ewidentnie coraz bardziej spieszy się Duńczykom. Ale też widać, że atakuje im się bardzo trudno.

Finlandia. Schodzi: Joel Pohjanpalo. Wchodzi: Marcus Forss.

Gospodarze wymieniają podania przy szesnastce rywali, lecz nadal nie ma miejsca na strzał.

Kapitalnie wychodzi z bramki Lukas Hradecky i piąstkuje piłkę!

Znów okazja dla Danii! Vestergaard z lewej strony do Olsena na piąty metr i w ostatniej chwili interweniuje Paulus Arajuuri!

Martin Braithwaite ruszył prawą stroną i zdecydował się na strzał z dość ostrego kąta. Łapie (z kozłem) Hradecky.

Na chwilę Finowie przerzucili ciężar gry na połowę Danii, groźną stratę zaliczył Wass, ale poradzili sobie jego koledzy.

Znów próba wrzutki w pole karne, ale za mocno do Poulsena zagrana piłka.

Finlandia. Schodzi: Tim Sparv. Wchodzi: Rasmus Schuller.

Dania. Schodzi: Thomas Delaney. Wchodzi: Andreas Cornelius.

Nie ma gola! Strzał Pierre'a-Emile'a Hoejbjerga broni Lukas Hradecky!

Rzut karny dla Danii!

Prostopadłe podanie do Poulsena, wślizgiem interweniuje Paulus Arajuuri i mamy gwizdek sędziego!

Próba dośrodkowania kolejna, ale Daniel O'Shaughnessy blokuje piłkę.

Wrzutka z prawej strony, ale piłka przelatuje nad głową Olsena.

Decyzja Wassa o strzale nie była najlepsza. Piłka poleciała daleko nad bramką.

Finowie niemal tak samo jak przed stratą bramki okopują się w obronie i nie dają miejsca na rozegranie akcji rywalom.

Delaney szuka dośrodkowania z prawej strony, ale póki co nie może się przebić.

Tak wyglądały ostatnie chwile, gdy na Parken było 0:0.

Dania. Schodzi: Jonas Wind. Wchodzi: Andreas Skov Olsen.

Dania. Schodzi: Simon Kjaer. Wchodzi: Jannik Vestergaard.

Gol! Strzelił Joel Pohjanpalo. Asystował mu Jere Uronen.

Ależ historia na Parken! Finowie dotąd nie zagrozili bramce Schmeichela, a teraz prowadzą 1:0! Dośrodkowanie z lewej strony Uronena leciało na głowę Pukkiego, ale jednak ten piłki nie sięgnął. Ale akcję ubezpieczał Pohjanpalo, którego Maehle nie upilnował!

Jeszcze lewą nogą Delaney uderzył z 20 metrów, ale nad poprzeczką.

Braithwate szarżuje lewą stroną, ale nie ma miejsca ani na strzał, ani na dośrodkowanie.

Strzał Joakima Maehle też zablokowany.

Toivio wybija głową piłkę zmierzającą w światło bramki.

Blokowany strzał Hoejbjerga, dobitka Jensena z dystansu nad bramką.

Żółtą kartkę otrzymał Tim Sparv.

Centrę Jensena wybija Arajuuri.

Duńczycy będą mieli rzut rożny.

Arajuuri przerywa szarżę Duńczyków skrzydłem.

Delaney wrzuca w pole karne z lewej strony, łapie piłkę Hradecky, ale i tak faulowany był wcześniej Paulus Arajuuri.

Finowie rozpoczęli drugą połowę.

Na Parken rozbrzmiewają śpiewy duńskich kibiców.

Zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Ale nie odchodźcie za daleko, bo teraz tylko 5 minut przerwy.

Dwie minuty zostały doliczone do pierwszej części gry.

Niczym w hokejowym zamku zamknięci teraz Finowie. Duńczycy wymieniają piłkę 20-25 metrów od bramki Hradeckiego.

Duńczycy od autu na wysokości pola karnego.

Gramy!

Dania. Schodzi: Christian Eriksen. Wchodzi: Mathias Jensen.

Trwają narady obu drużyn. Za chwilę wznawiamy!

Futbol, futbol, futbol!

Mecz wznowimy zatem od 41. minuty.

Decyzją piłkarzy mecz zostanie dokończony. Najpierw dograne zostaną 4 minuty pierwszej połowy, potem nastąpi 5 minut przerwy, a następnie rozpocznie się druga część gry.

Jest potwierdzenie od UEFA. "Na prośbę piłkarzy obu drużyn mecz zostanie wznowiony o 20:30".

Kasper Schmeichel wybiega na rozgrzewkę!

Duńska federacja podaje informację, że o 20:30 mecz ma zostać wznowiony.

Słuszna uwaga. Warto w takiej sytuacji przypomnieć sobie o podstawach pierwszej pomocy.

Na informację czekają też kibice duńscy i fińscy, którzy skandują na zmianę: "Christian" i "Eriksen".

15 minut temu UEFA miała podać komunikat o tym, co dalej z meczem Dania - Finlandia. Nadal jednak go nie mamy.

Wciąż ważą się losy tego meczu. Czekamy na komunikat UEFA.

Pytanie brzmi: czy piłkarze reprezentacji Danii są w ogóle w stanie kontynuować mecz.

Czy mecz powinien być kontynuowany?

Publiczność na stadionie Parken została poproszona o pozostanie na trybunach.

Stan Eriksena stabilny - informuje agencja AFP.

Decyzja o tym meczu zapadnie o 19:45.

Wciąż nie wiemy, jakie będą dalsze losy tego spotkania. Czekamy na dalsze wieści, choć - najprawdopodobniej - nie będą one najgorsze.

Coraz więcej mediów tę informację potwierdza.

Oby!

To oznacza, że na razie nie wiadomo, czy w ogóle zostanie dokończony.

"Mecz został zawieszony" - komunikat UEFA.

Kilka chwil wcześniej na murawie pojawiła się żona Eriksena.

"Mecz zawieszony ze względu na interwencję medyczną" - czytamy w komunikacie UEFA.

Na boisku nie ma nikogo. Wciąż czekamy na decyzję.

Pod znakiem zapytania stoi teraz kontynuacja tego spotkania.

Eriksen jest teraz znoszony na noszach. Piłkarze zasłaniają go płachtą.

Piłkarze zeszli z boiska. Sędziowie też.

Nie wiemy, co teraz się wydarzy dalej. Rozległy się oklaski na Parken, ale nie wiemy z jakiego powodu.

Nikt w tej chwili nie myśli o tym, żeby dalej grać w piłkę...

Cały czas trwa przerwa w grze. Zawodnicy otoczyli Eriksena.

Nie wygląda to dobrze. Zdaje się, że potrzebna jest reanimacja Duńczyka...

Christian Eriksen padł na murawę. Wygląda na to, żę stracił przytomność.

Dobra interwencja Arajuuriego przy dośrodkowaniu Hoejbjerga.

Dania przyspiesza, Wass główkuje, ale broni Hradecky.

Strzał Braithwate'a z dystansu, ale daleko obok bramki.

Przedłużył Pohjanpalo głową zagranie do Pukkiego, ale ten nie dał rady się przedrzeć.

Ruszył Raitala, ale dogonił go Maehle. Nic z tego ataku Finów nie będzie.

Blokowany strzał Poulsena po dograniu Winda.

Hradecky znów popisał się dobrą interwencją. Odpowiednio wyszedł, by wyłapać centrę z lewej strony.

Sporo przerw w grze w ostatnim czasie. Jedni i drudzy mogli teraz zaczerpnąć trochę powietrza.

Znów przerwa. Krew leje się z nosa Daniela O'Shaughnessy'ego.

Nic nie przyniósł ten korner.

Maehli ruszył z lewej strony w pole karne i... jego centra zablokowana.

Chwilę to trwało, ale już wszystko w porządku.

Wrzutka Winda, Uronen zderza się z bramkarzem i leży na ziemi.

Za chwilę czołowy strzelec reprezentacji Finlandii wróci do gry.

Ucierpiał Pukki i leży na murawie.

W strzałach 8:0 dla Danii. W celnych Duńczycy prowadzą 3:0.

Aj, gdyby Braithwate lepiej przymierzył! Przebiegł z piłką 60 metrów i strzelił tuż obok!

Stracił Pohjanpalo, Dania ruszyła z kontrą!

Faul Arajuuriego w polu karnym rywali. Agresywnie walczył.

Pukki uciekał w kontrze, zbierał się do strzału, ale zdołał wrócić Kjaer.

Jeszcze Delaney próbował wykorzystać zamieszanie w szesnastce, ale się nie udało.

Delaney centruje z rzutu rożnego, ale wybijają obrońcy.

Akcja lewą stroną reprezentacji Danii zatrzymana przez Toivio.

Wass ruszył z piłką w okolicach linii środkowej, ale był faulowany.

Ależ strzał Eriksena! Kolejny raz Hradecky popisuje się interwencją!

Po rzucie rożnym kontra Finlandii zatrzymana przez Poulsena na 40. metrze od własnej bramki.

Delaney wrzuca w pole karne z lewej strony, główka Hoejbjerga i świetny refleks Hradeckiego ustrzegł Finów przed stratą bramki!

Christensen fauluje Kamarę, choć nie zgadza się z decyzją sędziego.

Dwa rzuty rożne mieli Duńczycy, ale bez efektu. Dodatkowo nieprzepisowo blokowany wyrzut piłki Hradeckiego przez jednego z rywali.

Eriksen w polu karnym z piłką, strzela i... trafia w jednego z obrońców.

Zbyt ostro szarżował Pierre - Emile Hoejbjerg. Faul w ataku.

Wparował w pole karne Braithwate, ale nic z tego nie wyszło.

Poulsen z lewej strony centruje w pole karne, ale niedokładnie i rozpocznie Hradecky.

Ładny strzał Winda z dystansu, ale odbija go Hradecky! Świetna szansa Duńczyków!

Eriksen dośrodkowywał z rzutu rożnego, zrobiło się małe zamieszanie w fińskim polu karnym, ale obrońcy sobie ostatecznie poradzili.

Niespodziewany dość początek spotkania. Na razie to Suomi mają przewagę w posiadaniu piłki.

Żółtą kartkę otrzymał Robin Lod.

Świetna interwencja Kjaera. Zatrzymana szarża prawą stroną.

Finowie próbują coś kreować, ale Duńczycy już na ich połowie próbują grać pressingiem.