SportoweFakty
Liga Mistrzów: 1/8 finału, pierwsze mecze
18 lut 2020 21:00
20:47
Wróciła! Najpiękniejsza, najcudowniejsza, najbardziej emocjonująca - Liga Mistrzów! Od razu daje nam niebywały hit. Borussia Dortmund zmierzy się z PSG. Dobry wieczór Państwu i serdecznie zapraszamy na relację live ze spotkania!
10
4
2
2
3
20:47
Przypomnijmy - BVB zajęło 2. miejsce w grupie F za Barceloną, ale przed Interem i Slavią Praga. Z kolei PSG wygrało grupę A przed Realem Madryt, Brugią i Galatasarayem.
7
4
3
1
20:47
W pierwszym składzie gospodarzy Łukasz Piszczek!
31
15
5
3
20:47
Polak pierwszym graczem w historii BVB, który zanotuje 50 występów w LM w barwach tego klubu.
17
8
12
20:47
W dodatku to będzie 350. mecz Piszczka w barwach klubu z Dortmundu we wszystkich rozgrywkach.
13
7
3
2
1
20:47
Mało tego - Piszczek dziś jest kapitanem BVB!
57
21
9
2
1
20:47
Ten mecz jest szczególnie ważny dla trenera PSG Thomasa Tuchela - trenował swego czasu ekipę z Dortmundu, a teraz wraca po latach na Signal Iduna Park.
7
3
5
10
1
20:47
Zawodnicy wyszli właśnie z tunelu stadionu!
21
11
4
2
2
20:47
Gospodarze dziś w czarno-żółtych strojach, goście cali na biało.
11
9
4
2
1
20:47
Sędzią meczu jest Hiszpan Antonio Mateu Lahoz.
15
2
7
3
8
czas Start meczu
2'
PSG zaczęło od grania wysokim pressingiem, BVB potrafi jednak utrzymać się przy piłce na swojej połowie. Gorzej to wygląda pod polem karnym rywala.
15
7
7
4
4
3'
22
6
2
3
2
4'
Ładna, szybka akcja PSG, ale podanie Di Marii w pole karne nie dotarło do Mbappe. Obrońcy zakleszczyli Francuza i odebrali piłkę
19
8
2
1
5
5'
PSG na razie gra tak, żeby uprzykrzyć życie przeciwnikowi za wszelką cenę.
16
5
5
5
11
6'
Mocne dośrodkowanie Hazarda z lewej strony nie znalazło jednak adresata. Musi grać BVB szeroko, jest do tego zmuszone.
15
8
4
6
6
9'
Dobra długa piłka w kierunku Mbappe, ale Francuz złapany na spalonym. PSG zaczyna dyktować swoje tempo gry.
11
7
9
11
14
10'
Podcięty Neymar przez Guerreiro przed polem karnym, to jest szansa na strzał z rzutu wolnego.
9
3
8
12
9
11'
Neymaaarrr.... ale niecelne. Brakowało naprawdę niewiele!
31
10
8
4
9
13'
Guerreiro... nie wiadomo, czy chciał strzelać, czy szukać Haalanda albo Sancho w polu karnym. W każdym razie głupio stracona piłka.
11
2
3
6
9
14'
Indywidualna akcja Sancho zakończona anemicznym strzałem z 18 metrów. Piłka przetoczyła się dobry metr od bramki Navasa.
7
1
3
7
4
15'
Robi się ostro. Witsel podciął Neymara w środku pola, ale Brazylijczyk ewidentnie szukał faulu. Lahoz upomniał jednak Belga.
12
3
4
5
2
17'
Zamyka teraz drużyna gospodarzy przeciwnika, ekipa Łukasza Piszczka dość mozolnie buduje akcję.
12
4
2
4
6
18'
No cóż... Na pewno się rozkręci...
5
4
4
2
4
20'
Neymar teraz podcięty przez Emre Cana. Długo Brazylijczyk nie podnosił się z murawy. Nie wiemy, czy serio coś go bolało, czy już myślał, kiedy polecieć na urodziny do siostry...
24
39
6
5
8
21'
Akcja BVB, Can dostał piłkę w polu karnym i zamiast uderzać od razu, przyjął, przez co mu odskoczyła i dopadli go rywale.
7
4
5
5
8
23'
Ładne dośrodkowanie Sancho na głowę kogoś z kolegów, ale odgwizdano pozycję spaloną. Piłka spadła po strzale na górną siatkę.
7
2
3
3
4
24'
Kolejna akcja Sancho. Teraz zagrał z lewej strony płasko w poszukiwaniu Haalanda, ale szybszy od Norwega był Navas i złapał piłkę.
2
2
2
4
7
27'
Rośnie pressing ze strony BVB, ale brakuje jakiegoś przyspieszenia z obu stron.
13
4
7
4
4
27'
Najlepsza szansa w tym meczu! Strzał Sancho ze skraju pola karnego, ale zasłonięty Navas fenomenalnie to jednak broni! Potem dobitka Hakimiego zablokowana.
24
7
5
6
14
28'
Ładna wrzutka na głowę Guerreiro, ale potrójne krycie pod bramką zrobiło swoje. PSG czyści zagrożenie.
15
9
4
3
7
30'
Niezły mecz Piszczka, szczególnie gdy naciska na Neymara pod polem karnym. Brazylijczyk nie jest w stanie zagrać do przodu.
52
11
4
2
5
34'
Nikt na razie nie chce forsować tempa, zaszaleć... Brakuje polotu i finezji w tym meczu.
3
3
1
8
6
35'
Chociaż teraz akcja Haalanda... Ale zakończył to Norweg strzałem w boczną siatkę. Od bramki Navas.
8
1
4
6
8
36'
Kolejna akcja BVB, to gospodarze wrzucają wyższy bieg. Sancho miękko wrzucił na głowę Haalanda, ale Norweg nie trafił czysto w piłkę. Wybiegający za jego plecami Hazard nie sięgnął futbolówki.
19
4
2
4
5
39'
Norweg jest zaangażowany, ale krótko i agresywnie kryją go obrońcy. Nie ma odpowiedniego wsparcia dla niego.
4
4
1
4
4
41'
Mocny strzał Witsela zza pola karnego leci wysoko nad bramką.
5
3
6
5
6
44'
ŻÓŁTA KARTKA
Żółtą kartkę otrzymał Axel Witsel. W nieprzepisowy sposób przerwał kontrę.
Borussia Dortmund
12
5
7
5
10
45'
Starcie Haalanda z Thiago Silvą. Brazylijczyk twierdzi, że został uderzony łokciem. Dużo dodał od siebie, ale sędzia odgwizdał przewinienie.
5
1
6
2
1
czas Druga połowa
48'
Na razie oba zespoły nie mogą złapać dobrego rytmu...
5
1
1
9
1
49'
Ładne wypuszczenie Hakimiego, popędził pod bramkę, ale w ostatniej chwili jego zagranie wgłąb pola karnego wybił Navas za boisko.
6
1
1
3
5
50'
Sprytnie rozegrany rzut rożny przez gospodarzy, ale piłka od Hakimiego poszłą za plecy wbiegających kolegów. PSG dało się zaskoczyć!
12
3
1
4
5
54'
Żółtą kartkę otrzymał Idrissa Gueye. Ostro podciął Witsela na skrzydle.
Paris Saint-Germain
1
1
2
8
4
55'
Kiedy znajdziesz dziurę w obronie PSG
13
6
4
3
4
57'
Ładnie przedarł się Haaland, minął Kimpembe, ale zdołał doskoczyć w polu karnym do niego Marquinhos. Norweg nie zdążył oddać strzału.
9
2
2
13
4
59'
Prawie godzina gry za nami. Piszczek wciąż naprawdę dobrze wyłącza Neymara z gry.
32
16
5
1
2
60'
Żółtą kartkę otrzymał Neymar. Uderzył Witsela przy ostrej walce o piłkę.
23
6
5
3
3
62'
Urwał się Kurzawa lewą stroną, ściął do środka, widział uciekającego kolegę i chciał do niego zagrać, ale piłka poleciała na trybuny. Fatalne podanie.
9
3
1
1
5
64'
Zapowiadała się wyśmienita kontra PSG, ale fantastycznie powrócił Piszczek i przeciął cross Di Marii do Neymara.
45
23
5
1
4
66'
Świetna szansa PSG, ale Burki obronił bombę Mbappe z 13 metrów! Potem dobitka Neymara zablokowana.
37
12
4
5
7
67'
Ładny, techniczny strzał Hakimiego z ok. 20 metrów przelatuje tuż nad poprzeczką!
10
5
3
4
3
68'
ZMIANA
Borussia Dortmund. Schodzi: Thorgan Hazard. Wchodzi: Giovanni Reyna.
3
68'
Słówko o Reynie - Amerykanin, 17 lat, ofensywny pomocnik. Ostatnie pół roku spędził w drużynie BVB do lat 19. Zdążył już zadebiutować w Bundeslidze.
22
9
4
1
2
69'
22
70'
Bardzo mądrze przeprowadzona akcja przez BVB! Ładne rozciągnięcie do Hakimiego na prawą stronę, zagrywa w pole karne do Guerreiro. Portugalczyk strzela prosto w nogi obrońców. Piłka jednak ląduje pod nogami Haalanda i Norweg strzałem z kilku metrów nie daje szans Navasowi na interwencję. Dortmund prowadzi!
112
54
9
4
12
73'
Zaczyna BVB dominować. Mądrze rozciąga grę, tworzy przestrzenie na podanie. PSG sprawia wrażenie zagubionego.
23
8
2
5
75'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Neymar. Asystował mu Kylian Mbappe.
43
15
20
44
123
76'
Fantastyczny rajd Mbappe w pole karne, podanie przed bramkę do uciekającego Neymara, a Brazylijczyk wbił piłkę do pustej bramki. Jest remis!
10
7
4
20
63
77'
ZMIANA
78'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Erling Haaland. Asystował mu Giovanni Reyna.
Asysta:
217
100
34
13
13
79'
Co za kontra BVB! Świetny rajd debiutującego w LM Reyny, wypuszczenie Haalanda, ale Norweg nie pędził, tylko przyjął, popatrzył i huknął z ok. 20 metrów pod poprzeczkę. BVB znowu prowadzi!
113
61
9
6
12
82'
Okazja PSG, ale strzał Neymara zatrzymał się na słupku! Ależ to był bilard w polu karnym, nikt nie był w stanie zgarnąć piłki!
48
24
19
12
16
85'
Świetna akcja BVB po przejęciu na połowie rywala. Jednak Sancho zamiast szukać strzału, wypuścił obiegającego Hakimiego, a Marokańczyk nie dograł dokładnie piłki do Haalanda, ani nie strzelił celnie.
12
4
6
17
8
87'
Neymar tańczył z piłką w polu karnym i szukał strzału w długi róg, ale nie uderzył czysto i przeleciała daleko od bramki Burkiego.
25
18
4
4
88'
Haaland drugim najmłodszym piłkarzem w historii LM, który strzelił 10 goli w rozgrywkach.
11
13
2
2
5
88'
Żółtą kartkę otrzymał Thomas Meunier.
33
13
3
2
3
89'
Żółtą kartkę otrzymał Marco Verratti.
40
14
4
4
4
89'
WAŻNE - Meunier i Verratti nie zagrają w rewanżu!
51
26
1
2
3
90'
ZMIANA
24
11
2
2
6
90'
Doliczono tylko 2 minuty.
55
19
9
6
14
90+2'
Płaski strzał rozpaczy Marquinhosa z dystansu mija bramkę BVB. Jest jednak korner.