8
4
4
88'

Inter wymienia podania na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Podopieczni Gennaro Gattuso mają już doskonale przećwiczone odpieranie ataków gospodarzy i nawet nawarstwiające się zmęczenie nie przeszkadza w skutecznym bronieniu.

6
3
2
1
2
85'

Żółtą kartkę otrzymał David Ospina za opóźnianie gry.

1
1
3
1
7
84'

Alexis Sanchez powinien strzelić lewą nogą w kierunku bramki Napoli, jednak w ostatnim momencie przeszło przez głowę Chilijczyka kilka niepotrzebnych myśli i wykonał podanie pod nogi przeciwnika.

3
4
2
2
3
83'

SSC Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Allan.

2
2
5
6
7
83'

6
5
8
8
12
80'

Mało czasu pozostało gospodarzom.

4
2
1
2
2
78'
77'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui za faul na Romelu Lukaku.

SSC Napoli
3
2
3
4
10
75'

Zakotłowało się blisko bramki Davida Ospiny i Kolumbijczykowi ostatecznie udało się zatrzymać piłkę przed linią bramkową zanim ta przekroczyła ją po płaskim dośrodkowaniu Lautaro Martineza oraz strzale Romelu Lukaku.

9
4
3
3
4
74'
4
3
9
3
5
73'
29
12
5
4
4
72'

Christian Eriksen strzelił zza pola karnego obok spojenia słupka z poprzeczką. Za moment Gennaro Gattuso wprowadzi na boisko nowego napastnika.

6
3
3
2
3
70'

Żółta kartka dla Antonio Conte. Klasyk.

8
3
3
4
3
68'

Po zmianie wyniku nie mógł zmienić się obraz spotkania. Inter jak atakował pozycyjnie tak atakuje, a Napoli jak było schowane na własnej części boiska, tak nie ewakuowało się z okopów.

3
3
1
1
1
66'
63'

Lautaro Martinez strzelił niecelnie zza pola karnego. W odpowiedzi kolejny błyskawiczny wypad przyjezdnych zakończony niedokładnym dośrodkowaniem Jose Callejona w kierunku Driesa Mertensa.

3
3
2
1
1
62'

Azzurri mają czego bronić.

3
3
2
2
2
60'

Fabian Ruiz dał niespodziewane prowadzenie gościom.

6
3
4
3
2
57'

Gol! Strzelił Fabian Ruiz. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Pierwsza próba ataku piłkarzy z Neapolu po przerwie. Wydawało się, że wrócili na czas gospodarze, jednak nie zareagowali odpowiednio na rajd Fabiana Ruiza po linii pola karnego. Hiszpan wymienił podania z Giovannim Di Lorenzo i pokonał Daniele Padellego technicznym udereniem lewą stopą.

6
53'

Podobnie wygląda spotkanie w ostatnich minutach jak przez całą pierwszą połowę. Napoli w każdym momencie nawet najdrobniejszej dezorganizacji ratuje się przewinieniem.

3
1
1
1
1
51'

Żółtą kartkę otrzymał Kostas Manolas za faul na Lautaro Martinezie.

1
1
2
2
1
50'

Pierwsza próba w tym meczu Romelu Lukaku. Szybko szybowała piłka po strzale Belga, jednak był wystarczająco blisko David Ospina, żeby wykonać chwyt.

2
1
1
1
1
50'

1
1
1
1
1
46'

Druga połowa.

4
1
2
1
1
46'
46'

komentarz

Napoli nie dało się ograć w pierwszej połowie.

1
45+2'

Piotr Zieliński miał najlepszą szansę na gola dla Napoli w pierwszej połowie. Podanie otwierające do Polaka w pole karne, a w sytuacji sam na sam z Daniele Padellim triumfował Włoch. Weteran umiejętnie skrócił kąt i nie dał się ominąć zagraniem byłego pomocnika Empoli.

2
2
3
3
5
45'

Doliczone dwie minuty.

3
1
2
1
2
43'

Pierwsza część dwumeczu jak to pierwsza część dwumeczu. Nikt nie zamierza podjąć zbędnego ryzyka czy ruszyć do zdecydowanego szturmu. Inter bez rewelacji, a Napoli celowo zabija mecz.

2
2
2
2
1
41'

Przerwa w grze spowodowana urazem barku Jose Callejona. To druga taka pauza w pierwszej połowie, więc Gianpaolo Calvarese powinien zacząć dodawać sobie stracony czas w głowie.

1
1
3
41'

1
1
2
38'

Na razie niewiele wnosi ten powrót Lautaro Martineza.

2
1
1
2
36'

Stefano Sensi tym razem szykował się do strzału, ale wrócił Piotr Zieliński i nie pozwolił reprezentantowi Włoch na pokaz możliwości. Futbolówka przechwycona przez pomocnika Napoli blisko linii pola karnego.

8
1
1
3
34'

Piotr Zieliński pokazał się na połowie Interu. Reprezentant Polski ułożył sobie piłkę na lewej stopie, a że gospodarze nie kwapili się do ataku, oddał uderzenie z dystansu. Futbolówka poleciała obok bramki Daniele Padellego, więc nie mógł popełnić błędu.

8
1
2
3
31'

Rajd Eljifa Elmasa w pole karne lidera ligi włoskiej. Jego zagranie z ostrego kąta zostało przechwycone przez Daniele Padellego, a będący za plecami własnego bramkarza Cristiano Biraghi wyekspediował futbolówkę na korner.

2
2
1
29'

Antonio Conte miał dużo do powiedzenia. Tym razem kontestował spalonego, choć stał kilkadziesiąt metrów gorzej ustawiony od sędziego asystenta.

1
1
2
1
2
27'

Po faulu na Lautaro Martinezie szansa na przymierzenie do bramki Napoli z rzutu wolnego. Cristiano Biraghi strzelił lewą nogą ponad murem i obok bramki strzeżonej przez Davida Ospinę.

1
3
1
24'

Daniele Padelli zaczyna swoje przedstawienie. Tym razem Inter miał szczęście, że piłka, która ominęła doświadczonego bramkarza, nie została przecięta przez żadnego z atakujących Napoli. Tylko korner dla wicemistrza Włoch.

2
2
2
1
1
23'

Inter podchodzi wysokim pressingiem i to utrudnia zadanie neapolitańczykom. Poważne błędy Napoli popełnione w tym sezonie przy wyprowadzeniu piłki trudno już zliczyć na palcach dłoni.

1
2
2
1
3
21'

Przypomniał się mecz Napoli z Lazio na wyjeździe. Ponownie Giovanni Di Lorenzo oraz David Ospina pogubli się blisko własnej bramki i nieomal Lautaro Martinez zabrał piłkę niezadrnym przyjezdnym tak jak zrobił to Ciro Immobile.

1
2
2
17'

Cristiano Biraghi posłał dośrodkowanie w kierunku bliższego słupka w bramce Davida Ospiny. Na piłkę zapolował Lautaro Martinez, którego uderzenie głową z bliska było nieznacznie niecelne. Argentyńczykowi utrudniał przymierzenie obrońca.

2
2
1
1
15'

Kolejna wymiana podań podopiecznych Antonio Conte. Z kolei przyjezdni stawiają na szybkie wyprowadzenie piłki z wiodącym udziałem Jose Callejona oraz Eljifa Elmasa. Na razie oba sposoby na atakowanie są równie mało efektywne.

1
1
1
3
11'

Pierwszy warty uwagi atak Napoli. Daniele Padelli nie musiał interweniować, ponieważ strzał z pierwszej piłki Driesa Mertensa był ponad bramką Interu. Belg nie przymierzył z kilkunastu metrów.

1
10
1
10'

Zagranie crossowe do Victora Mosesa, którego wymiana podań z Nicolo Barellą oraz Milanem Skriniarem zakończyła się dośrodkowaniem prosto w zawodnika Napoli. Inter musi szukać innego sposobu na przedarcie się z piłką w pole karne Azzurrich.

4
2
2
1
8'

Inter mocniej zaangażowany w atakowanie, ale konkurencja ze strony SSC Napoli nie jest duża. Podopieczni Gennaro Gattuso ustawili się na własnej połowie i nie widać po nich na razie ochoty do wyjścia stamtąd.

1
3
1
5'

Piłka w posiadaniu Interu, ale krążyła daleko od ustawionych na desancie Romelu Lukaku oraz Lautaro Martineza, a także od bramki Davida Ospiny. Pierwsze uderzenie zza pola karnego prosto w Kolumbijczyka.

1
8
2
7
8
3'

Żółtą kartkę otrzymał Milan Skriniar za faul na Eljifie Elmasie.

Inter Mediolan
6
8
8
5
9
2'

Drużyny w klasycznych strojach. Inter w czarno-niebieskich pasiakach, a Napoli, schowane początkowo, w błękitnych koszulkach i getrach, a także w białych spodenkach.

3
5
4
4
6
20:11

Piotr Zieliński zagra od początku spotkania, a Arkadiusz Milik może wejść na boisko z ławki rezerwowych.

15:38

SSC Napoli wyeliminowało w swoim pierwszym meczu Perugię. Do rezultatu 2:0 doprowadził strzałami z rzutów karnych Lorenzo Insigne. Ten sam zawodnik zapewnił wicemistrzowi Włoch zwycięstwo 1:0 w ćwierćfinale z Lazio.

6
2
2
7
15:38

Inter dostał się do półfinału Pucharu Włoch dzięki zwycięstwom 4:0 z Cagliari Calcio oraz 2:1 z Fiorentiną. Przed zespołem z Mediolanu kolejna okazja do zmierzenia się z przeciwnikiem na własnym stadionie.

2
4
2
2
15:38

Hirving Lozano i Fernando Llorente w drodze do Mediolanu.

1
2
1
1
3
15:38

SSC Napoli zdecydowanie nie popisało się w poprzednim spotkaniu ligowym. Drużyna spod Wezuwiusza została pokonana 2:3 przez US Lecce na Stadio San Paolo. Wicemistrz Włoch nie poradził sobie w konfrontacji z beniaminkiem kandydującym do spadku.