Anglia
33' Declan Rice 39' Marcus Rashford 65' Mason Mount
Belgia
16' Romelu Lukaku 38' Thomas Meunier
2:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Ostatni gwizdek! Anglia pokonuje Belgów 2:1 i obejmuje prowadzenie w tabeli grupy 2 Dywizji A Ligi Narodów. Czerwone Diabły przegrywają pierwszy mecz od niemal dwóch lat!

Belgowie nie podkręcają tempa. To Anglicy kontrolują mecz.

Cztery minuty doliczył sędzia.

Anglia. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Jadon Sancho.

Druga połowa dużo gorsza w wykonaniu Belgów. Czasu na wyrównanie coraz mniej.

Świetna okazja Rashorda! Declan Rice odnalazł niekrytego napastnika w polu karnym. Piłkarz Manchesteru United przeniósł jednak piłkę tuż nad poprzeczką.

Belgia. Schodzi: Yannick Ferreira Carrasco. Wchodzi: Jeremy Doku.

W końcu strzał Anglików. Mount spróbował sprzed pola karnego. Na drodze piłki do bramki stanął jeden z obrońców. Po rzucie rożnym Kane głową obok bramki.

Carrasco zakręcił się pomiędzy Anglikami - wywalczył jednak tylko rzut rożny. Po dośrodkowaniu z boku boiska piłka trafiła w ręce Pickforda.

Lukaku w ostatnich minutach jest bardzo aktywny w polu karnym gospodarzy. Jego strzały blokują jednak obrońcy.

Po zamieszaniu w polu karnym strzał oddał Toby Alderweireld. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Lukaku ograł dwóch obrońców i strzelił. Wywalczył jednak tylko rzut rożny.

Ostry wślizg Meuniera w nogi Rashforda. Sędzia jednak nie odgwizdał faulu.

Belgia. Schodzi: Kevin De Bruyne. Wchodzi: Yari Verschaeren.

Świetne podanie De Bruyne pomiędzy trzech obrońców. Carrasco w sytuacji sam na sam strzelił obok Pickforda, ale też obok dalszego słupka.

Timothy Castagne na czwartym metrze podał piłkę wzdłuż bramki. Zabrakło jednak kogoś do wykorzystania sytuacji.

Kieran Trippier ratował sytuację głową - piłka przeszła obok bramki Pickforda. Belgowie jednak nie stworzyli większego zagrożenia z rzutu rożnego.

Anglia. Schodzi: Dominic Calvert-Lewin. Wchodzi: Harry Kane.

Anglia. Schodzi: Jordan Henderson. Wchodzi: Kevin Phillips.

Gol! Strzelił Mason Mount - po rykoszecie piłka spadła w samo okienko bramki Mignoleta. Głową futbolówkę zgrał mu Kieran Trippier.

Strzał Calverta-Lewina prosto w Mignoleta. Nadal utrzymuje się remis.

Mignolet wyszedł daleko poza swoje pole karne i wyprzedził Rashforda. Bramkarz wybił piłkę.

W końcu pierwszy atak Belgów w drugiej połowie. Niebezpieczeństwo zażegnał Kyle Walker.

Kolejny rzut rożny wywalczył Mason Mount. Strzał głową Calverta-Lewina daleko od bramki.

Calvert-Lewin minął się z piłką w polu karnym, a akcję zakończył strzałem Alexander-Arnold. Po rykoszecie piłka wyszła poza boisko - gospodarze jednak nie stworzyli zagrożenia po rzucie rożnym.

Druga połowa - podobnie jak pierwsza - rozpoczyna się znaczną przewagą Synów Albionu. Goście zamknięci pod własną bramką.

Anglicy rozpoczęli wysokim pressingiem, co przynosi rezultaty. Strzał Calverta-Lewina sprzed pola karnego jednak daleko od bramki.

Początek drugiej połowy. Rozpoczynają Anglicy. Obie drużyny bez zmian.

Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy Anglia 1:1 Belgia. Oba zespoły zdobyły gole z rzutów karnych.

Belgia chce zejść na przerwę z prowadzeniem. Obrońcy Anglii jednak co rusz wybijają dośrodkowania gości. Niemiecki sędzia dolicza minutę.

Doskonała sytuacja Carrasco! Lukaku piętą zgrał do skrzydłowego, ale ten z kilku metrów strzelił obok dalszego słupka. Nadal 1:1.

Gol! Trafił Marcus Rashford po mocnym strzale w górny róg bramki z jedenastu metrów. 1:1!

Będzie rzut karny dla Anglii! Thomas Meunier szarpnął i w konsekwencji przewrócił jednego z Anglików po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Obrońca otrzymał żółtą kartkę.

Calvert-Lewin po indywidualnym rajdzie wywalczył rzut rożny. Gospodarze wykonali go jednak słabo i piłka trafiła prosto do rąk bramkarza.

Intensywniejszy pressing Anglików. Gra przeniosła się na połowę Belgii.

Faul blisko pola karnego Belgii. Żółtą kartkę otrzymał Declan Rice.

A jednak Anglikom udało się oddać strzał. Główka Calverta-Lewina niecelna.

Castagne fauluje w środku pola. Anglia jednak nie jest w stanie zbliżyć się do bramki Mignoleta.

Anglicy wciąż bez strzału na bramkę. Belgia zamknęła gospodarzy na ich połowie.

Jednak nie Meunier był na spalonym przy akcji z 11. minuty. To Castagne - zasłaniający piłkę Pickfordowi - stał za linią obrony.

Trudny fragment meczu dla Anglików, którzy praktycznie nie opuszczają własnego pola karnego. Z woleja spróbował Meunier, ale piłka przeszła obok słupka.

Błąd Kierana Trippiera w wyprowadzeniu piłki. Strzał De Bruyne'a sprzed pola karnego jednak w środek bramki i Pickford nie miał żadnych problemów z jego obroną.

Gol! Romelu Lukaku wykorzystuje jedenastkę strzałem w dolny róg. Pickford zmylony.

Rzut karny dla Belgii! Eric Dier faulował w polu karnym Romelu Lukaku!

Znaczna przewaga Belgów. Za chwilę De Bruyne wykona rzut rożny.

Yannick Carrasco trafił do siatki! Wcześniej jednak Thomas Meunier - podający do skrzydłowego - był na spalonym. Niemieckiemu sędziemu pomógł w tym przypadku VAR.

W końcu groźna sytuacja. Romelu Lukaku w polu karnym próbował wykończyć głową - niecelnie.

Anglicy z ponad 75-proc. posiadaniem piłki. Belgia jednak zaczęła stosować intensywniejszy pressing.

Belgia broni się całą jedenastką na własnej połowie. Anglicy szukają sposobu na skruszenie tego muru. Wciąż bez strzału na bramkę.

Przewagę w posiadaniu piłki mają Anglicy, gra toczy się na połowie Belgii. Nie przekłada się to jednak na strzały.

Pierwszy gwizdek sędziego Tobiasa Stielera. Rozpoczynają Belgowie.

Zespoły są już na boisku. Po odśpiewaniu hymnów rozpocznie się mecz na pustym - z powodu trwającej pandemii SARS-CoV-2 - Wembley.

Reprezentacja Anglii zajmuje obecnie 4. miejsce w Rankingu FIFA. Belgia natomiast jest liderem tegoż rankingu. Obie reprezentacje ostatni raz grały ze sobą w 2018 podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Czerwone Diabły okazały się wtedy dwukrotnie lepsze od Synów Albionu i w grupie zwyciężyły 1:0 a w meczu o 3. miejsce - 2:0. Historyczny bilans natomiast przemawia za Anglikami, którzy pokonali Belgów 15 razy, przegrali 4 mecze, a kolejne 4 zakończyły się remisem.

Mecz z Belgami będzie jubileuszem Kyle'a Walkera. Obrońca zagra z trzema lwami na piersi po raz 50.

Obie drużyny dawno już nie zaznały smaku porażki. Anglicy ostatni raz przegrali w listopadzie 2019 roku. Od tamtego momentu zanotowali passę sześciu spotkań bez porażki - pięć wygrali, jeden zremisowali. Jeszcze lepiej natomiast prezentuje się passa Belgów, którzy są niepokonani od trzynastu spotkań. Aż dwanaście z nich kończyło się wygraną kadry prowadzonej przez Roberto Martineza. Ostatni raz Belgia zeszła z boiska pokonana w listopadzie 2018 roku.

Zaskoczeniem jest nieobecność w pierwszym składzie Anglii Harry'ego Kane'a. Selekcjoner reprezentacji Gareth Southgate na konferencji przed meczem tłumaczył, że napastnik zmagał się z problemami mięśniowymi. Nie są one jednak na tyle poważne, aby całkowicie wykluczyć go z udziału w dzisiejszym spotkaniu. Southgate zapewnił, że Kane pojawi się na boisku, jeżeli pomoże to jego drużynie w zdobyciu trzech punktów.

Za ok. 25 minut rozpocznie się hitowe spotkanie Ligi Narodów grupy 2 Dywizji A. Na Wembley Anglicy podejmą liderów - reprezentację Belgii. Synowie Albionu zgromadzili obecnie 4 punkty: po pokonaniu 1:0 Islandii oraz bezbramkowym remisie z Danią. Belgowie natomiast mają na koncie komplet oczek. Czerwone Diabły na pokonanym polu zostawiły Duńczyków (2:0) oraz Islandczyków (5:1).