Szwajcaria
15' Nico Elvedi 26' Remo Freuler 58' Breel Embolo 72' Remo Freuler 79' Nico Elvedi
Hiszpania
89' Gerard Moreno
1:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Ostatni gwizdek sędziego ze Szkocji. Hiszpania w końcówce podstawowego czasu doprowadziła do remisu 1:1 ze Szwajcarią. Odpowiedzią na gola Remo Freulera było uderzenie do bramki Gerarda Moreno z dośrodkowania Sergio Reguilona. Powinien dopaść gospodarzy wcześniej Sergio Ramos, jednak nie wykorzystał dwóch rzutów karnych.

Szwajcaria. Schodzi: Breel Embolo. Wchodzi: Admir Mehmedi.

Doliczone pięć minut.

Gol! Strzelił Gerard Moreno. Asystował mu Sergio Reguilon.

Hiszpania doprowadziła do remisu w końcówce podstawowego czasu. Znalazła sposób na strzelenie gola osłabionemu przeciwnikowi. Gerard Moreno uciekł gospodarzom i oddał uderzenie na 1:1 po dośrodkowaniu Sergio Reguilona. Atakowali wytrwale podopieczni Luisa Enrique i postawili na swoim.

Yann Sommer popracował na przedpolu i wyłapał futbolówkę po dośrodkowaniu Adamy Traore z prawego skrzydła. Spokojne zachowanie jednego z bohaterów spotkania.

Reprezentacja Szwajcarii musi sobie radzić w dziesięciu w ostatnich minutach. Hiszpania zdeprymowana fatalnymi rzutami karnymi w wykonaniu Sergio Ramosa, jednak na pewno jeszcze spróbuje odebrać prowadzenie osłabionym przeciwnikom.

Hiszpania. Schodzi: Mikel Merino. Wchodzi: Gerard Moreno.

Nie ma gola! Sergio Ramos!

Coraz trudniej w to uwierzyć! Druga jedenastka zmarnowana przez Sergio Ramosa. Ponownie drobił i cudował. Yann Sommer rzucił się w ten sam narożnik i jeszcze raz zatrzymał futbolówkę po strzale weterana!

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Nico Elvedi za faul na wychodzącym na czystą pozycję przeciwniku.

Nico Elvedi faulował Alvaro Moratę. Drugi rzut karny dla Hiszpanii.

Alvaro Morata kierował kombinacyjnym atakiem Hiszpanii. Piłka trafiła do Sergio Reguilona, którego tak umiejętnie odprowadził Manuel Akanji, że nie pozwolił przeciwnikom nawet na wypracowanie rzutu rożnego.

Pozostało jeszcze trochę czasu reprezentantom Hiszpanii na doprowadzenie do remisu. Po serii zmian personalnych przyjezdni nacierają na coraz mocniej skoncentrowanych na bronieniu zaliczki Szwajcarów. Pozostał kwadrans podstawowego czasu w Bazylei.

Hiszpania. Schodzi: Mikel Oyarzabal. Wchodzi: Adama Traore.

Hiszpania. Schodzi: Dani Olmo. Wchodzi: Sergio Canales.

Hiszpania. Schodzi: Sergio Busquets. Wchodzi: Koke.

Szwajcaria. Schodzi: Steven Zuber. Wchodzi: Renato Steffen.

Szwajcaria. Schodzi: Xherdan Shaqiri. Wchodzi: Djibril Sow.

Żółtą kartkę otrzymał Remo Freuler za uderzenie w twarz przeciwnika.

W takich okolicznościach Sergio Ramos zmarnował jedenastkę.

Szwajcaria rozpoczęła drugą połowę rozsądnie, ale przez kilka minut znajdowała się w dużych opałach i miała sporo szczęścia. Gospodarze postanowili zareagować i wrócić z futbolówką na połowę La Roja.

Hiszpania blisko bramki reprezentacji Szwajcarii, jednak Yann Sommer niezmiennie nie pozwala sobie na kapitulację. Futbolówka trafiła do Alvaro Moraty, którego strącenie zostało bez problemu poskromione przez podbudowanego swoją obroną strzału z rzutu karnego golkipera.

Sergio Ramos nie wykorzystał rzutu karnego. Szansa na gola była ogromna.

Żółtą kartkę otrzymał Breel Embolo za faul na własnej połowie boiska.

Również Hiszpania zmarnowała ogromną szansę na gola. Sergio Ramos zabrał się za wykonanie rzutu karnego, ale nie pokonał swoim płaskim uderzeniem Yanna Sommera. Rewelacyjna interwencja bramkarza Szwajcarii!

Rzut karny dla Hiszpanii za zagranie ręką Ricardo Rodrigueza, który niezdarnie blokował strzał Sergio Ramosa.

Hiszpania. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Alvaro Morata.

Rewelacyjna szansa na drugiego gola dla Szwajcarii. Unai Simon pogubił się na przedpolu i odsłonił drogę do bramki Harisowi Seferoviciowi. Uderzenie napastnika zostało wybite przez ustawionego na linii i asekurującego swojego golkipera Sergio Ramosa.

Hiszpania nadal nie odpowiedziała golem.

Steven Zuber rozpędził się na lewej stronie i próbował podaniem uruchomić Harisa Seferovicia. Futbolówka znalazła się za plecami napastnika reprezentacji Szwajcarii i została wyekspediowana przez środkowych obrońców z Półwyspu Iberyjskiego.

La Roja podeszli wysokim pressingiem i starają się odzyskać futbolówkę na połowie reprezentacji Szwajcarii. Generalnie radzą sobie gospodarze, a już na pewno nie panikują pod naporem przeciwnika.

Hiszpania w ofensywie na połowie przeciwnika. Futbolówka krążyła na obrzeżach pola karnego reprezentacji Szwajcarii, jednak ta miała szczęście. Dani Olmo nie przypilnował linii obrony i dał się w banalnych okolicznościach złapać w pułapkę ofsajdową.

Piłka ponownie w grze. Z zaliczką do drugiej połowy spotkania przystąpiła Szwajcaria, a Hiszpania zamierza odwrotnie niż w spotkaniu z Holandią przyspieszyć, a nie zwolnić po powrocie z szatni na boisko.

Pierwsza połowa dla Szwajcarii.

Czy Hiszpania wyrówna po przerwie?

Jedno trafienie w pierwszej połowie. Remo Freuler wykorzystał podanie Breela Embolo i kopnął piłkę w okienko bramki Unaia Simona. Szwajcaria prowadzi 1:0 z Hiszpanią po 45 minutach i choć początkowo była ostrożna, to później rzetelnie popracowała na swoją zaliczkę. La Roja tylko dynamicznie w tej konfrontacji wystartowali.

Doliczona minuta.

Szwajcaria niezmiennie na prowadzeniu po strzale Remo Freulera.

Ferran Torres przypomniał o sobie w tym meczu. Podanie do skrzydłowego, którego płaskie dośrodkowanie w kierunku centralnie ustawionego Mikela Oyarzabala zostało wyekspediowane przez dobrze ustawionego defensora gospodarzy.

Fabian Ruiz oddał lepsze uderzenie z dystansu niż na początku meczu. Tym razem pomocnikowi reprezentacji Hiszpanii udało się przymierzyć w lustro bramki. Był rykoszet od łydki Manuela Akanjiego, ale nie dał się zaskoczyć tym uderzeniem Yann Sommer.

Hiszpania nie przypomina siebie z początku meczu i odbija się od dobrze zorganizowanych reprezentantów Szwajcarii. Ferran Torres domagał się przyznania gościom rzutu rożnego, ale swoimi głośnymi protestami nie przekonał sędziego Williama Colluma.

Ponad dwa kwadranse rywalizacji za drużynami i im dłużej ona trwa, tym lepiej prezentuje się reprezentacja Szwajcarii, a mniej do zaproponowania w ofensywie ma drużyna prowadzona przez Luisa Enrique.

Kolejna szansa Helwetów. Rzut wolny w znacznej odległości od bramki Unaia Simona, mimo to Ricardo Rodriguez oddał niebezpieczne uderzenie pod poprzeczkę. Interwencja golkipera uratowała drużynę z Półwyspu Iberyjskiego.

Gol! Strzelił Remo Freuler. Asystował mu Breel Embolo.

Po kilku dynamicznych minutach z atakami w obu kierunkach była odrobina spokoju na boisku. Przyspieszyła po tym okresie reprezentacja Szwajcarii i rozmontowała defensywę Hiszpanii. Kombinacyjna akcja, futbolówka została przetransportowana na prawe skrzydło, a podanie stamtąd wykorzystał Remo Freuler. Pomocnik Atalanty nie miał blisko siebie żadnego przeciwnika i z kilkunastu metrów przymierzył w okienko bramki Unaia Simona.

Mikel Oyarzabal zatrudnił swoim wstrzeleniem Yanna Sommera. Nie popisał się specjalnie doświadczony bramkarz reprezentacji Szwajcarii, jednak zdążył się sam zaasekurować i nie pozwolił na wykonanie dobitki z bliska.

Coraz więcej wartych odnotowania akcji w Bazylei. Podanie w pobliże bramki reprezentacji Hiszpanii i ta została uratowana odważnym wyjściem Unaia Simona. Wskutek interwencji tego golkipera Szwajcaria musiała musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego. Po stałym fragmencie gry Xherdan Shaqiri strzelił z dystansu ponad poprzeczką.

Fabian Ruiz dostał podanie przed polem karnym reprezentacji Szwajcarii. Beznadziejne uderzenie i futbolówka przeleciała wyraźnie ponad poprzeczką w bramce Yanna Sommera. Zanim wylądowała, golkiper gospodarzy już zastanawiał się, w jaki sposób wznowi rywalizację.

Breel Embolo próbował przedrzeć się środkiem pola w pole karne reprezentacji Hiszpanii. W odpowiednim miejscu ustawił się Sergio Ramos i bez specjalnego problemu powstrzymał rozpędzonego zawodnika Szwajcarii.

Żółtą kartkę otrzymał Nico Elvedi za przewinienie w centrum boiska.

Na razie jeden niebezpieczny wypad reprezentacji Szwajcarii. Próbował ponownie zbliżyć się w pobliże bramki Unaia Simona - Steven Zuber, ale stracił piłkę na prawym skrzydle i musiał ratować się faulem na sposobiącym się do przeprowadzenia kontrataku Hiszpanie.

Ferran Torres tym razem nie szukał podania do któregoś kompana z reprezentacji Hiszpanii, a sam zdecydował się na oddanie uderzenia zza pola karnego. Piłka kopnięta niedokładnie poleciała ponad poprzeczką w bramce Yanna Sommera, ale to kolejne ostrzeżenie od Ferrana Torresa dla gospodarzy.

Ferran Torres zakręcił przeciwnikiem na linii pola karnego. Jego podanie trafiło do Daniego Olmo, który ma do siebie duże pretensje o to, że nie przymierzył z dogodnej pozycji do bramki Yanna Sommera. Jeszcze korner dla Hiszpanii i musieli gasić jeszcze jeden pożar gospodarze.

Gospodarze w czerwonych koszulkach i getrach, a także w czarnych spodenkach. Hiszpania gra w białych strojach z czerwonymi akcentami. W rozegraniu podopieczni Luisa Enrique, jednak najgroźniejsza dotychczasowa akcja została podsumowana zablokowanym strzałem.

Konfrontacja w Bazylei rozpoczęła się i piłka już sunie między zawodnikami. Szwajcaria nie będzie mieć więcej szans na wywalczenie utrzymania w najwyższej dywizji Ligi Narodów, natomiast Hiszpania gra o miejsce w turnieju finałowym.

Sędzia: William Collum (Szkocja)

Ostatnie przygotowania reprezentacji Hiszpanii.

W grupie Ligi Narodów reprezentacja Hiszpanii znajduje się na prowadzeniu z siedmioma punktami. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego ma pięć "oczek" przewagi nad Szwajcarią, która jeszcze nie odniosła zwycięstwa i jest o krok od spadku z najwyższej dywizji.

W takich okolicznościach Hiszpania zremisowała w Holandii.

Przylot La Roja do Szwajcarii.

Reprezentacja Hiszpanii zmierzyła się w czasie listopadowego zgrupowania z Holandią. W pierwszej połowie przeważała, co potwierdziła uderzeniem do bramki Sergio Canalesa z podania Alvaro Moraty. Po przerwie Pomarańczowi doszli do głosu i zdołali doprowadzić do remisu 1:1.

Szwajcaria przegrała towarzysko z Belgią.

Reprezentacja Szwajcarii rozpoczęła listopadowe zgrupowanie od porażki 1:2 z Belgią. Helweci stracili gole po uderzeniach Michy'ego Batshuayia i na nic zdało się prowadzenie zdobyte w początkowym kwadransie przez Admira Mehmediego.

W Bazylei dojdzie do konfrontacji reprezentacji Szwajcarii i Hiszpanii. Drużyny rywalizują w jednej grupie najwyższej dywizji Ligi Narodów. Na razie zdecydowanie lepiej radzą sobie podopieczni Luisa Enrique.