KGHM Zagłębie Lubin
45' Damjan Bohar 61' Sasa Balić 72' Jewgienij Baszkirow 74' Sasa Zivec 84' Lubomir Guldan
ŁKS Łódź
4' Samu Corral 24' Jakub Wróbel 29' Dragoljub Srnić 39' Jakub Wróbel
1:0

Koniec! Zagłębie wymęczyło zwycięstwo z ŁKS-em 1:0.

Łącznie druga połowa potrwa dłużej o co najmniej trzy minuty.

Jeszcze z dystansu Moros Gracia, broni Hładun.

Po zamieszaniu i dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dąbrowski trafia w słupek!

Dośrodkowanie ze skrzydła na głowę Morosa Gracii. Mało brakowało!

Kapitalna szansa dla gospodarzy! Popędził z piłką prawym skrzydłem Bohar, odegrał na 16. metr do Baszkirowa, ale ten uderzył fatalnie.

Ratajczyk do Trąbki, ale ten fatalnie mu odegrał. Aut dla Zagłębia.

Za mocne podanie w poszukiwaniu Domingueza.

Żółtą kartkę otrzymał Lubomir Guldan.

Niepewne wyjście Hładuna, pusta bramka, ale Dominguez uderzył fatalnie.

Po brzydkim faulu Baszkirowa rzut wolny mieli łodzianie. Strzał z dystanstu Klimczaka trafił jednak w nogi Corrala i ściął go z nóg

Kolejna kosztowna strata Srnicia. Interwencja Malarza ustrzegła ŁKS przed strzałem Bohara.

Znów urwał się Białek, ale za szybko. Spalony.

Pachniało koronkową akcją ŁKS-u, ale zatrzymała się oa w nogach Guldana.

Trąbka walczył bark w bark z Porębą. Wszystko w ramach przepisów.

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Zivec.

Zivec wszedł wślizgiem w Klimczaka i ucierpieli przy tym obaj.

Żółtą kartkę otrzymał Jewgienij Baszkirow.

Na murawie leży Adrian Klimczak. To wygląda na poważniejszą kontuzję.

Dąbrowski przeszkadzał Draziciowi jak tylko mógł. Udało się obrońcy ŁKS-u nie dopuścić do dośrodkowania.

Znów rozluźniło się na prawym skrzydle (od strony Zagłębia), centrował Zivec, lecz nikt do tego nie doszedł.

Kolejne dośrodkowanie lubinian, bezpiecznie wybija piłkę głową Grzesik na rzut rożny.

ŁKS Łódź. Schodzi: Pirulo. Wchodzi: Antonio Dominguez.

Piłka nad polem karnym Zagłębia, ale faul Corrala na Hładunie.

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Balić.

Strzelał z dystansu Dejan Drazić, ale przytulił piłkę Malarz.

Było dośrodkowanie i lekka główka Corrala.

Grzesik kopnięty w głowę 30 metrów od własnej bramki.

Ciągle naciskają gospodarze, ale bez efektu bramkowego.

Kolejna niebezpieczna główka Białka. Pachniało drugą bramką.

Ależ głupia strata Macieja Dąbrowskiego. Mogła być bardzo kosztowna, gdyby nie interwencja Srnicia.

Fantastyczna interwencja Malarza na linii bramkowej. Główka Białka już zmierzała w światło bramki, ale w ostatniej chwili bramkarz ŁKS-u wyjął piłkę.

Strzał Zivca i poprawka Białka blokowane.

Gramy.

Oba zespoły bez zmian, rozpoczynamy drugą połowę za chwilę!

Pół minuty przed czasem sędzia kończy pierwszą połowę. KGHM Zagłebie Lubin prowadzi z ŁKS-em 1:0.

Ładnie na jeden kontakt rozegrali akcję lubinianie, ale skończyło się na przechwycie obrońców.

Trzy minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

Gol! 1:0! Strzelił Damjan Bohar. Asystował mu Sasa Zivec.

Przytrzymał piłkę Zivec, popatrzył, spowolnił akcję... a potem podał prostopadle do Bohara, który eleganckim, lekkim strzałem obok Malarza trafił do pustej bramki.

Centrę z narożnika głową zamykał Kopacz, ale pewnie łapie Malarz.

Zivec wykładał piłkę Białkowi, wślizgiem wybija Moros Gracia.

Zrobiło się niebezpiecznie pod łódzką bramką, głową wybił piłkę Grzesik na rzut rożny.

Ełkaesiacy mieli nawet trochę miejsca na rozegranie akcji na połowie rywali, ale woleli zagrać do tyłu.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Jakub Wróbel za faul.

Wyciągnięty z pola karnego przeciwników Corral miał rozegrać akcję, ale jego podanie kończy się w nogach rywala.

Białek poprawił sobie piłkę, po czym uderzył z dystansu, ale obok bramki.

Trąbka próbował centrostrzału, ale i tak został zablokowany. Jeszcze piłka odbiła się od niego i trafiła do Hładuna.

Zanosiło się na ładną akcję gospodarzy. Miękka piłka nad głowami obrońców Zivca do Czerwińskiego nieco zbyt mocna.

Groźna główka Białka, interweniował Sobociński.

Białek przymierzył z dystansu, wybił piłkę za linię końcową Malarz.

Żółtą kartkę otrzymał Dragoljub Srnić. Spóźniony wślizg defensywnego pomocnika z Łodzi.

A teraz Baszkirow starł się z Pirulo.

Teraz małe zapasy Drazicia z Grzesikiem. Faul obrońcy ŁKS-u.

Jan Grzesik wbiegł z piłką w pole karne i groźnie uderzył z ostrego kąta, ale świetnie ustawiony był Hładun.

Żółtą kartkę otrzymał jednak Jakub Wróbel.

Ostre wejście Baszkirowa we Wróbla. Mamy przerwę w grze.

Kolejny raz odważnie próbuje Białek po podaniu Czerwińskiego, ale jego strzał został zablokowany.

Na razie gospodarze mają przewagę w posiadaniu piłki. Mają 63 procent!

Arbiter odgwizdał wejście nakładką Białka.

Uspokoiła się gra w ostatnich minutach w Lubinie.

Odważny rajd Corrala, lecz stracił piłkę napastnik ŁKS-u.

Z dystansu próbował Drazić, ale strzał wysoko nad poprzeczką.

Faul Srnicia. Dziwi się Serb, że arbiter zagwizdał. A to szansa 30 metrów od bramki Malarza.

A teraz z daleka szukał szczęścia Sasa Zivec

Strzał po ziemi Alana Czerwińskiego z dystansu, ale niecelny.

Odpowiedzieli gospodarze i mało brakowało, by objęli prowadzenie! Minimalna pomyłka Białka!

Bramka anulowana! Faul Wróbla!

Mamy jeszcze wideoweryfikację. Czy Wróbel faulował rywala?

Gol! Strzelił Jakub Wróbel! Asystował mu Jan Grzesik!

Żółtą kartkę otrzymał Samu Corral.

Nieporozumienie między Sajdakiem i Pirulo. Na tym skończył się atak gości.

Lubinianie mieli rzut rożny, ale nic z niego nie wynikło.

I już pierwsze zagrożenie pod bramką ŁKS-u. Akcja Drazicia i pierwsza interwencja Malarza.

Gramy!

Drużyny już na boisku, za chwilę zaczynamy!

Kto wygra mecz?

Sędziuje: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na rozpoczęcie rundy finałowej PKO Ekstraklasy. Na początek mecz w Lubinie. KGHM Zagłebie kontra ŁKS Łódź.