Lechia Gdańsk
4' Michał Nalepa 74' Flavio Paixao 82' Filip Mladenović 90+3' Mario Maloca
Piast Gliwice
85' Tiago Alves
1:0

Koniec meczu! Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w 74. minucie zdobył Flavio Paixao.

Nalepa wybija piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Czerwińskiego.

Żółtą kartkę otrzymał Mario Maloca.

Przewrotka Felixa, piłka w rękach Kuciaka!

Saief idealnie podał piłkę.. rywalowi. Hateley nie zdołał jednak trafić w światło bramki Kuciaka.

Hateley zdecydował się jednak na dośrodkowanie, Czerwiński zgrał piłkę, a Tuszyński z Felixem sobie wyraźnie przeszkodzili. Od bramki Kuciak.

Sędzia doliczył pięć minut.

Alves faulowany przez Kubickiego. Szansa na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego.

Lechia skutecznie oddala grę od własnej bramki. Gospodarze prowadzą, więc nie ma co się temu dziwić.

Makowski złapany na spalonym. Piłkę podawał Saief.

Czerwiński zatrzymał rozpędzonego Conrado.

Żółtą kartkę otrzymał Tiago Alves. Za taktyczny faul.

Tym razem Maloca ratuje Lechię od straty gola.

Piękna akcja Piasta! Obrona Lechii została wyprowadzona w pole, ale Kuciak obronił strzał Tuszyńskiego dosłownie z kilku metrów!

Dobrą zmianę po raz kolejny dał Conrado. Widać, że jest głodny gry. Przez cały czas ambitnie walczy z gliwiczanami.

Żółtą kartkę otrzymał Filip Mladenović.

Piast długo utrzymywał się przy piłce na połowie Lechii, jednak akcję skutecznym odbiorem przerwał Conrado.

Niecelne uderzenie Jodłowca zza pola karnego.

Saief ewidentnie był faulowany, ale gwizdek sędziego milczał. Lechiści utrzymali się przy futbolówce, ale Kubicki fatalnie podał ją do Conrado.

Gol! Strzelił Flavio Paixao.

Kapitan Lechii pewnie wykorzystał jedenastkę! Plach rzucił się z lewym kierunku, a Paixao skierował piłkę w sam środek. 1:0 dla gdańszczan!

Rzut karny dla Lechii! Conrado faulowany przez Koruna.

Jodłowiec przewrócił Filę. Sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia, miejscowi kibice wściekli na taki werdykt.

Odważna próba Gajosa z dystansu. Uderzenie nie było najwyższych lotów, jednak piłka odbiła się od jednego z gliwiczan i spadła na korner.

Kontra Piasta - Kuciak wygrał pojedynek z Felixem! Snajper gości myślał, że bramkarz Lechii położy się na ziemię, ale nic z tych rzeczy. Doskonale poczekał na ruch strzelającego.

Fila zablokował piłkę po dośrodkowaniu Milewskiego. Kilka sekund później ofiarny wślizg we własnym polu karnym wykonał Tobers, jednak nie było mowy o przewinieniu i rzucie karnym dla Piasta.

Lechia Gdańsk. Schodzi: Ze Gomes. Wchodzi: Conrado.

Milewski zbyt mocno podał piłkę do Kirkeskova. Lewy obrońca gości był mocno rozczarowany takim zagraniem kolegi.

Gajos uprzedził Konczkowskiego i zakończył akcję Piasta.

Ze Gomes doszedł do sytuacji strzeleckiej po wrzutce Mladenovicia, jednak nie skierował futbolówki w światło bramki. Tylko zawód na trybunach.

Bardzo ładna akcja gdańszczan. Ze Gomes dogrywał piłkę do Paixao, jednak jeden z obrońców Piasta wybił ją na korner.

Piękny strzał ze Gomesa z dystansu. Piłka trafiła w słupek! W końcu mamy więcej emocji!

Taktyczny faul Felixa na Mladenoviciu. Sędzia nie pokazał piłkarzowi z Gliwic żółtego kartonika.

Celna główka Flavio Paixao, piłkę pewnie złapał Plach.

Parzyszek trafił w słupek! Kuciak byłby bez szans!

Spokojne tempo na początku drugiej części gry.

Czerwiński skutecznie zastawiał piłkę. Paixao użył zbyt dużo siły i sfaulował przeciwnika.

Drugą połowę rozpoczęli gliwiczanie.

Gramy! Trzymajmy kciuki, żeby druga połowa była lepsza od pierwszej.

Oba zespoły wróciły na boisko. Za chwilę rozpocznie się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk jak na razie remisuje z Piastem Gliwice 0:0.

Doliczona została jedna minuta, na tablicy wyników wciąż 0:0.

NIE MA BRAMKI! Sędzia stwierdził, że piłka dotknęła ręki strzelającego.

Trwa wideoweryfikacja.

Szybka akcja Lechii, dośrodkowanie Mihalika z prawego skrzydła i skuteczna główka Flavio Paixao. Plach bezradny, gdańszczanie prowadzą 1:0!

Fatalne zagranie Gajosa. Chciał dośrodkować z prawej strony, a wyszło z tego podanie po ziemi. Podanie do rywala.

Felix faulowany przez Filę. Kibice na trybunach zaskoczeni takim werdyktem sędziego.

Hateley wykonał dośrodkowanie z prawego narożnika, do piłki dopadł Parzyszek, jednak nie trafił w światło bramki.

Rozkręca się Piast! Dwa uderzenia gliwiczan zostały zablokowane przez gdańszczan.

Kuciak obronił Lechię i to dwukrotnie po uderzeniach Felixa! Piłkarz Piasta przy pierwszym strzale miał dużo miejsca, ale nie znalazł sposobu na pokonanie Słowaka.

Czy w pierwszej połowie zobaczymy chociaż jednego gola?

Szansa Lechii! Paixao zauważył dobrze ustawionego Ze Gomesa i dograł mu piłkę. Piłkarz biało-zielonych oddał techniczny strzał, ale Plach końcami palców wybił ją na korner. To najlepsza okazja w tym spotkaniu.

W końcu mamy strzał! Ze Gomes sprawdził Plecha uderzeniem z dystansu, bramkarz Piasta spisał się bez zarzutu.

Mihalik minął zwodem dwóch rywali, ale zatrzymał się na trzecim. Odważna akcja pomocnika gospodarzy.

Dłuższa wymiana podań piłkarzy Lechii. Gdańszczanie kolejny raz nie mieli pomysłu na rozegranie akcji.

Mihalik wrzucił futbolówkę w pole karne Piasta. Miał do wyboru dwóch kolegów, jednak skierował ją prosto w ręce Placha.

Tym razem miało miejsce nieporozumienie w szeregach Piasta. Jodłowiec niecelnie zagrał piłkę w kierunku Konczkowskiego.

Kuciak naciskany przez rywala wybił piłkę na aut.

Wrzutka Mladenovicia, Ze Gomes minął się w piłką, a ta spadła prosto na głowę Czerwińskiego. W kolejnej akcji zabrakło tego najważniejszego, czyli strzału.

Dośrodkowanie Kirkeskova z lewej strony. Do główki skakał Maloca z Parzyszkiem - lepszy okazał się obrońca Lechii, który oddalił zagrożenie.

Gdańszczanie długo rozgrywają piłkę na połowie Piasta, ale brakuje im pomysłu. Gliwiczanie czekają na ich ruch.

Plach spokojnie wyłapał dośrodkowanie Mladenovicia z prawego narożnika.

Mihalik przegrał pojedynek z dwoma rywalami, piłkę odebrał mu Milewski. Skrzydłowy Lechii ambitnie powalczył i wywalczył rzut rożny.

Piękne długie podanie Gajosa w kierunku ze Gomesa. Piłkarz Lechii nieźle opanował piłkę, jednak został zatrzymany przez Konczkowskiego.

Dwie ofiarne interwencje Michała Nalepy. Piast ruszył trochę odważniej.

W pierwszym kwadransie emocji jak na lekarstwo. Mamy nadzieję, że szybko to się zmieni!

Kolejny faul w ofensywie. Tym razem przewinił Vida, który w okolicach pola karnego Lechii próbował odebrać piłkę Mario Malocy.

Hateley faulowany przez Ze Gomesa. Faul skrzydłowego Lechii w ofensywie, użył za dużo siły.

Kontra gospodarzy, Mihalik dośrodkował piłkę w kierunku Paixao. Dobrze ustawiony był jednak Czerwiński, który wybił futbolówkę na aut.

Jodłowiec otrzymał podanie przed polem karnym Lechii. Próbował uderzyć na bramkę, jednak momentalnie wrócił Kubicki. Pomocnik Lechii odebrał rywalowi futbolówkę i rozpoczął akcję gospodarzy.

Dośrodkowanie Mladenovicia z prawego narożnika. Gliwiczanie poradzili sobie z zagraniem Serba.

Piękny przerzut Mladenovicia na prawą stronę do Fili. Kirkeskov nie dał się jednak zaskoczyć i wybił piłkę głową na korner.

Gliwiczanie krótko rozegrali rzut rożny. Hateley w pewnym momencie zdecydował się na dośrodkowanie, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Piłka minęła wszystkich zawodników i wypadła poza boisko.

Kirkeskov popchnął Paixao. Sędzia nie zauważył przewinienia, kapitan Lechii niezadowolony z takiego obrotu spraw.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa. Faulowany był Hateley.

Miejscowi na połowie Piasta. Kirkeskov zanotował udany powrót i przerwał akcję Kubickiego.

Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, jednak piłka poszybowała prosto na głowę Karola Fili. Prawy obrońca Lechii wybił ją poza własne pole karne.

Od środka rozpoczęli gdańszczanie, a dokładnie to ich kapitan Flavio Paixao

Gramy! Niech to będzie dobry mecz!

Oba zespoły już na murawie. Za chwilę zaczynamy!

Zaczynamy już za 10 minut!

Dla Filipa Mladenovicia będzie to ostatni mecz na gdańskim stadionie w barwach Lechii Gdańsk. Serb odchodzi znad morza wraz z końcem czerwca.

Rezerwowi Piasta: Szmatuła, Holubek, Klupś, Sokołowski, Huk, Rymaniak, Alves, Steczyk, Tuszyński.

Rezerwowi Lechii: Alomerović, Pietrzak, Haydary, Egy MV, Lipski, Kałuziński, Makowski, Saief, Conrado.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Gdańsku?

SędziaTomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Lechia Gdańsk zagra na własnym boisku z Piastem Gliwice. Początek meczu o godzinie 18:00.