Puchar Anglii: Półfinały
18 lip 2020 20:45
90+3'

Arsenal FC trzyma przeciwników w bezpiecznej odległości od bramki Emiliano Martineza. Po Pepie Guardioli oraz po jego podopiecznych nie widać już wiary w możliwość odrobienia strat.

7
12
2
3
4
90'

Doliczone siedem minut.

2
2
88'

Arsenal. Schodzi: Dani Ceballos. Wchodzi: Sead Kolasinac.

88'

Arsenal. Schodzi: Shkodran Mustafi. Wchodzi: Rob Holding.

87'
1
1
1
2
85'

Przerwa w grze spowodowana urazem Shkodrana Mustafiego. Obrońca Arsenalu ucierpiał wskutek nieroztropnego ataku Raheema Sterlinga.

1
1
83'

Aymerick Laporte ułożył sobie futbolówkę na prawej stopie i oddał techniczne uderzenie. Trafił tylko w słupek podtrzymujący bramkę Emiliano Martineza. Arsenal ponownie odetchnął i nie stracił gola.

2
2
1
80'

Manchester City posyła futbolówkę w pole karne, ale w tym fragmencie mocno chaotyczne dośrodkowania są unieszkodliwiane przez Davida Luiza oraz Shkodrana Mustafiego. Szczególnie Brazylijczyk popisuje się licznymi skutecznymi interwencjami.

2
5
2
1
2
78'

Arsenal. Schodzi: Alexandre Lacazette. Wchodzi: Lucas Torreira.

75'

Pierrre-Emerick Aubameyang strzelił już dwa gole Obywatelom.

4
1
2
1
1
72'

Arsenal. Schodzi: Nicolas Pepe. Wchodzi: Joseph Willock.

71'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Kieran Tierney.

Jedna akcja przeprowadzona przez Arsenal FC w drugiej połowie i od razu futbolówka w bramce Edersona. Na najważniejszego zawodnika półfinału Pucharu Anglii wyrasta Pierre-Emerick Aubameyang, który w sytuacji sam na sam z Edersonem oddał uderzenie między nogami Brazylijczyka. Gabończyk uniknął spalonego i wykończył to jak profesor.

69'

Piłka ponownie sunie po murawie na stadionie Wembley. Manchester City kontynuuje szturm na bramkę coraz bardziej rozpaczliwie broniących się podopiecznych Mikela Artety.

1
1
68'

Przerwa na napoje.

5
1
1
2
1
66'
66'

Manchester City. Schodzi: Ilkay Gundogan. Wchodzi: Rodri.

65'

Piłka przeleciała po głowach broniących zawodników Arsenalu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Miał szansę wykorzystać ten moment zawahania Raheem Sterling, ale strzelił tylko sytuacyjnie w Emiliano Martineza.

64'

Rzut rożny po tym jak Shkodran Mustafi wybił futbolówkę spod nóg Raheema Sterlinga. Sędziowie zastanawiali się nad podyktowaniem jedenastki, ale ponownie nie uszczęśliwili swoim rozstrzygnięciem zawodników z Manchesteru.

2
1
1
1
1
61'

Kevin De Bruyne strzelił technicznie z rzutu wolnego. Reprezentant Belgii posłał piłkę ponad murem ustawionym przez Emiliano Martineza. Wylądowała ona w bocznej siatce bramki Arsenalu FC.

1
1
61'

Arsenal FC nie robi nic innego poza wybijaniem piłki na połowę przeciwnika. Przy aktualnym wyniku londyńczycy chyba nie zamierzają zajmować się niczym poza rozbijaniem ataków Manchesteru City.

1
59'

Trochę uspokoili sytuację na własnej połowie podopieczni Mikela Artety. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka zatańczyła w polu karnym Arsenalu na dłoni Granita Xhaki, ale Jonathan Moss nie podyktował jedenastki dla Manchesteru City.

1
54'

Ponownie Emiliano Martinez. Rewelacyjna interwencja bramkarza Arsenalu, który jedną dłonią powstrzymał futbolówkę po niebezpiecznym strzale Riyada Mahreza i uratował prowadzenie formalnych gospodarzy!

1
1
1
53'

Pierwsze celne uderzenie oddane na bramkę Arsenalu. Na lewym skrzydle znalazł się Benjamin Mendy i poczęstował Emiliano Martineza. Manchester City zaczął kruszyć mur obronny Arsenalu.

2
1
51'

Zaczyna pachnieć wyrównaniem. Było bardzo prawdopodobne, że Manchester City nie zagra równie bezbarwnie w drugiej połowie. Podopieczni Pepa Guardioli mają coraz więcej pomysłów na sforsowanie defensywy z Londynu.

2
49'

Raheem Sterling dostał podanie od Kevina De Bruyne i oddał uderzenie z centrum pola karnego. Niewiele zabrakło do wyrównania. Futbolówka przeleciała pół metra obok bramki zdenerwowanego w tej sytuacji Emiliano Martineza.

1
46'

Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Tym razem od środka Arsenal FC. Kanonierzy muszą jeszcze przetrwać sporo czasu, żeby cieszyć się z awansu do finału Pucharu Anglii. Manchester City może ruszyć do wściekłego ataku.

1
Czy Manchester City wyrówna po przerwie?
2
2
2
45'

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

2
2
1
44'

Arsenal FC zbudował szybki kontratak. W pole karne zespołu z Manchesteru wpadł z lewego skrzydła Ainsley Maitland-Niles i poczęstował potężnym uderzeniem Edersona. Bez zarzutu bramkarz Obywateli.

1
43'

Manchester City przesuwał się na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Niewiele z tego wynikło. Zanosi się na ostrą rozmowę zawodników w błękitno-białych strojach z menedżerem Pepem Guardiolą.

41'

Dośrodkowanie Riyada Mahreza z rzutu rożnego zostało unieszkodliwione przez zawodników prowadzonych przez Mikela Artetę. Manchester City ponownie nie zdołał zatrudnić uderzeniem Emiliano Martineza.

35'

Coraz mniej czasu pozostało podopiecznym Pepa Guardioli na poprawienie niekorzystnego rezultatu w pierwszej połowie meczu. Arsenal FC dobrze zorganizowany w defensywie, a jego nieliczne pomyłki nie zostały surowo ukarane.

30'

Na zakończenie drugiego kwadransa również Arsenal FC miał możliwość strzelenia gola po błędzie Manchesteru City przy wyprowadzeniu piłki. Pogubił się Ederson, ale jakby zaskoczeni londyńczycy nie potrafili nawet oddać uderzenia, choć byli trzej w polu karnym.

2
1
1
1
29'

Kevin De Bruyne strzelił zza pola karnego w ofiarnie interweniującego Granita Xhakę. Reprezentant Belgii mógł wykorzystać potworne nieporozumienie w szeregach Arsenalu FC. Piłka została zgubiona na obrzeżach pola karnego przez Hectora Bellerina.

3
2
1
28'

Futbolówka ponownie sunie po boisku. Manchester City zabrał się do ataku pozycyjnego po rozmowie ze swoim menedżerem Pepem Guardiolą. Benjamin Mendy centrował płasko, jednak prosto w dobrze ustawionego Granita Xhakę.

4
2
25'

1
24'

Ostre przewinienie Shkodrana Mustafiego na Davidzie Silvie. Hiszpan nadepnięty na kostkę, a nie ma nawet żółtego kartonika dla obrońcy z Londynu.

1
1
22'

Pierre-Emerick Aubameyang strzelił na 1:0 dla Arsenalu. Kanonierzy mają czego bronić.

3
1
19'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Nicolas Pepe.

Arsenal FC na prowadzeniu! Pierre-Emerick Aubameyang nie pozwolił sobie na zmarnowanie drugiej sytuacji podbramkowej w półfinale. Gabończyk strzelił gola z ostrego kąta po dośrodkowaniu Nicolasa Pepe. Piłka zanim znalazła się w siatce, odbiła się jeszcze od słupka. Nie popisała się defensywa Manchesteru City. Cała czwórka została przerzucona jednym zagraniem Iworyjczyka.

16'

Arsenal FC zaczyna budzić się. Pierwsza sytuacja podbramkowa, wręcz stuprocentowa. Pierre-Emerick Aubameyang dostał podanie prostopadłe od Davida Luiza, po czym mając mnóstwo miejsca, strzelił w sytuacji sam na sam prosto w Edersona.

1
2
14'

Piłka w bramce Manchesteru City. Wpakował ją tam z bliska Alexandre Lacazette, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. Sędziowie jeszcze sprawdzili sytuację na monitorach i potwierdzili, że asystent wykazał się sprawnym okiem.

1
1
10'

Trzeci korner dla Manchesteru City. Tym razem wywalczony przez Raheema Sterlinga, ale Anglik i tak musiał być potwornie rozczarowany. Po błędzie Shkodrana Mustafiego miał możliwość oddania strzału na bramkę Emiliano Martineza, ale zwlekał o sekundę za długo.

8'

Riyad Mahrez przyspieszył na prawej stronie boiska i ominął Ainsleya Maitlanda-Nilesa. W pobliżu znajdował się jeszcze jeden obrońca Kieran Tierney i wybił futbolówkę spod nóg rozpędzonego Algierczyka na korner.

2
2
2
2
1
6'

Manchester City w rozegraniu piłki wysoko na połowie przeciwnika. Arsenal jeszcze nie odważył się na opuszczenie z góry upatrzonych sobie pozycji obronnych.

1
3'

Kieran Tierney interweniował we własnym polu bramkowym po dośrodkowaniu w kierunku Davida Silvy. Hiszpanowi nie udało się oddać uderzenia z bliska, a cała drużyna z Manchesteru musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

2
2
2
1
1
2'

Arsenal ustawiony na własnej połowie boiska. Formalni gospodarze w czerwono-białych strojach. Również Manchester City klasycznie w błękitnych koszulkach i getrach, a także w białych spodenkach.

Czy Arsenal FC awansuje do finału Pucharu Anglii?
3
20:19

Przyjazd gości na Wembley.

20:19

Ostatnie przygotowania w Londynie.

15:49

W tym sezonie Premier League drużyna z Manchesteru odniosła dwa zwycięstwa z Arsenalem. W grudniu na wyjeździe oraz w czerwcu na własnym stadionie przekonująco pokonała podopiecznych Mikela Artety 3:0.

1
15:49

Sędzia: Jonathan Moss

15:49

Manchester City pokonał 2:1 ACF Bournemouth przed przygotowaniami do starcia z Arsenalem.

1
15:49

Za Obywatelami trzy zwycięstwa z rzędu w Premier League. W środę drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę wygrała 2:1 z AFC Bournemouth. David Silva strzelił pierwszego gola, a przy drugim zdobytym przez Gabriela Jesusa asystował. Klub Artura Boruca złapał kontakt dopiero w końcówce podstawowego czasu.

1
15:49

Manchester City wyeliminował we wcześniejszych rundach Pucharu Anglii zawodników Port Vale, Fulham, Sheffield Wednesday oraz Newcastle United. W ćwierćfinale podopieczni Pepa Guardioli odnieśli zwycięstwo 2:0.

1
15:49

Arsenal FC w drodze do półfinału odniósł zwycięstwa z Leeds United, ACF Bournemouth, Portsmouth oraz Sheffield United. Konfrontacja z wiceliderem Premier League powinna być trudniejszym wyzwaniem dla podopiecznych Mikela Artety.

1
15:49

Arsenal FC okazał się w poprzednim meczu lepszy od mistrza Anglii.

15:49

Arsenal FC rozegrał poprzednie spotkanie w Premier League z Liverpool FC. Kanonierzy zwyciężyli 2:1 dzięki strzałom Alexandre'a Lacazette'a oraz Reissa Nelsona. Były to odpowiedzi na wcześniejsze uderzenie do bramki Sadio Mane.

15:49

W półfinale Pucharu Anglii dojdzie do konfrontacji Arsenalu FC z Manchesterem City. W drugiej parze, która powalczy o dostanie się do decydującej rozgrywki, znajdują się Chelsea FC oraz Manchester United.