PKO Ekstraklasa: 5. kolejka
26 wrz 2020 15:00
90+6'

Gol! Strzelił Ivan Fiolić.

Piłka znalazła się w bramce Rakowa Częstochowa w doliczonym czasie. Ivan Fiolić pokonał Jakuba Szumskiego, a gol został uznany po długich analizach VAR.

27
23
9
12
30
90+4'
14
7
4
1
6
90'

Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

3
2
4
3
13
87'

Dwa stałe fragmenty gry wypracowane przez Cracovię i po nich dwa uderzenia. Florianowi Loshajowi nie udało się przymierzyć z rzutu wolnego podyktowanego za przewinienie na Marcosie Alvarezie. Następnie korner i kolejna próba z dystansu. Tym razem piłka została wyłapana przez skoncentrowanego Jakuba Szumskiego.

10
6
5
4
3
82'

Była jedna doskonała szansa dla Cracovii na strzelenie gola. To Marcos Alvarez ułożył sobie piłkę do uderzenia na stopie i huknął niebezpiecznie dla Jakuba Szumskiego. Futbolówka kopnięta przez sprowadzonego latem zawodnika zatrzymała się na poprzeczce.

6
3
4
2
1
77'

Niebezpieczne przyspieszenie zespołu z województwa śląskiego. Futbolówka została skierowana do Iviego Lopeza w pole karne Cracovii. Odchodziła ona od bramki i południowcowi nie udało się zatrudnić, a tym bardziej pokonać Karola Niemczyckiego celnym strzałem.

5
1
1
2
75'

Cracovia. Schodzi: Filip Piszczek. Wchodzi: Rivaldinho.

73'

Kolejne piłki szybują w pole karne podopiecznych Marka Papszuna. Większe zagrożenie przynosiły jednak staranne rozegrania Cracovii niż uskuteczniane w ostatnich minutach zagrania na aferę.

1
70'

Cracovia próbuje przedostać się pod bramkę strzeżoną przez Jakuba Szumskiego z wykorzystaniem skrzydeł. Piłka sunie często do ustawionego na prawej stronie boiska Cornela Rapy, którego dośrodkowania nie trafiają do centralnie ustawionych Marcosa Alvareza oraz Filipa Piszczka.

2
1
67'

Żółtą kartkę otrzymał Sergiu Hanca za odkopnięcie piłki po gwizdku.

9
5
1
66'

Raków Częstochowa został zepchnięty w pobliże bramki Jakuba Szumskiego. Cracovia przesunęła się wysoko i buduje coraz to nowe ataki. Mają problemy podopieczni Marka Papszuna, ale wychodzą z opresji i niezmiennie to oni są bliżej odniesienia zwycięstwa.

9
2
1
1
2
63'
60'
59'

Żółtą kartkę otrzymał Florian Loshaj za niebezpieczny wślizg.

57'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Kun za niebezpieczny atak na Cornelu Rapie.

Raków Częstochowa
1
5
1
54'

Tym razem niebezpieczna była Cracovia. Sprawne rozegranie z wiodącym udziałem wprowadzonego na boisko w przerwie Marcosa Alvareza. Zostało ono podsumowane uderzeniem Pellego van Amersfoorta z kilkunastu metrów w odpowiednio ustawionego defensora Rakowa Częstochowa.

1
4
1
1
50'

Ponownie Tomas Petrasek szarżował w polu karnym przeciwnika. Defensor umiejętnie utrzymał się w posiadaniu piłki między atakującymi go podopiecznymi Michała Probierza, jednak po odwróceniu się nie przymierzył w lustro bramki strzeżonej przez Karola Niemczyckiego. Szalenie niebezpieczny jest Czech w tym meczu.

8
1
2
2
46'

Rozpoczęła się druga połowa pojedynku na stadionie Cracovii. Czas pokaże, czy piłkarze będą w takim samym stopniu chętni do atakowania i pozostawią równie dużo wolnego miejsca na własnej połowie.