PKO Ekstraklasa: 8. kolejka
23 paź 2020 18:00
90+6'

Gol! Strzelił Michał Żyro.

Próbował, starał się aż wreszcie przymierzył na 2:2! W doliczonym czasie Michał Żyro udźwignął odpowiedzialność i uratował Piastowi Gliwice punkt mocnym strzałem z rzutu karnego. Szczęśliwy finisz gospodarzy, którym rzutem na taśmę udało się przerwać pasmo porażek!

Piast Gliwice
22
15
9
10
32
90+5'

Minęły doliczone pierwotnie minuty, ale to nie koniec mocnych wrażeń. Rzut karny dla Piasta za przewinienie Torgila Gjertsena.

8
4
2
1
11
90+2'
9
4
2
3
3
90'

Doliczone cztery minuty.

8
5
7
5
12
89'

Piłka przyznana gospodarzom i mieli oni szansę na wyrównanie z rzutu rożnego. Już wiadomo, że nie wykorzystali oni tej możliwości, która była skutkiem rykoszetu po uderzeniu Jakuba Holubka.

3
5
87'

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Jakuba Rzeźniczaka. Niewiele wcześniej gospodarzom skradł trochę czasu inny doświadczony zawodnik Krzysztof Kamiński. Denerwuje się Waldemar Fornalik, ale trudno się temu dziwić, skoro zanosi się na przedłużenie pasma porażek.

7
2
1
2
2
84'

Nie ma w tym pojedynku żółtych kartek i faktycznie sędzia Zbigniew Dobrynin nie musi zastanawiać się nad wyjmowaniem kartonika z kieszonki, ponieważ piłkarze interesują się atakowaniem bramki, a nie kości przeciwnika. Pozostało kilka minut na wyrównanie ostatniemu klubowi w tabeli PKO Ekstraklasy.

4
4
2
2
2
80'

Po okresie niemal wyłącznego turlania się i szybowania piłki po połowie Wisły Płock była odpowiedź przyjezdnych. Szybki wypad podopiecznych Radosława Sobolewskiego i ponownie zapachniało golem. Frantisek Plach uratował Piasta Gliwice po strzale Torgila Gjertsena, którego uruchomił podaniem Dawid Kocyła.

6
6
3
2
1
78'

Michał Żyro poluje na swojego gola. Chce pomóc drużynie po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Udało się tym razem oddać uderzenie po podaniu innego zmiennika Jakuba Holubka, ale nie udało się przymierzyć w lustro bramki płocczan. Rozczarowanie w obozie Piasta.

7
6
2
2
2
76'
76'
2
4
2
2
2
74'

Niebezpieczne dogranie w pole karne zespołu z województwa mazowieckiego. Polowali tam na piłkę Jakub Czerwiński oraz Michał Żyro, jednak ostatecznie żadnemu z wymienionych byłych zawodników Pogoni Szczecin nie udało się oddać strzału do bramki Krzysztofa Kamińskiego. Skończyło się na strachu przyjezdnych.

1
3
1
2
71'

Trener Waldemar Fornalik również szuka rozwiązań na ławce rezerwowych. Szkoleniowcy przeprowadzili po trzy zmiany personalne w swoich jedenastkach. Na boisku zameldował się uderzeniem Patryk Lipski, ale nie pokonał nim Krzysztofa Kamińskiego.

6
5
2
1
2
69'
69'
69'
68'
67'
3
2
3
1
1
66'

Nafciarze starają się już teraz grać rozsądnie i nie dopuszczać do kolejnej radosnej twórczości na boisku. Podopieczni Radosława Sobolewskiego okopani na swoich pozycjach obronnych.

1
63'

Wisła Płock nie zorganizowała się sprawnie do przeprowadzenia kontrataku. Nie otworzyły się dogodne opcje do przetransportowania piłki w pobliże bramki Frantiska Placha, dlatego została ona przegrana przez linię obronną.

6
5
3
3
3
61'
60'

Kwadrans po przerwie z trzema golami. Alan Uryga dał prowadzenie 2:1 gościom. Teraz to oni mają czego bronić w Gliwicach.

4
3
1
2
1
57'

Gol! Strzelił Alan Uryga.

Wisła Płock obudziła się na dobre po otrzymaniu ciosu od przeciwnika. Nafciarzom wystarczyło mniej niż 10 minut, żeby odwrócić rezultat na 2:1. W rolach głównych jego środkowi obrońcy. Alan Uryga w swoim stylu wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Stały fragment gry był konsekwencją interwencji Frantiska Placha w sytuacji sam na sam z Mateuszem Szwochem.

Wisła Płock
35
22
7
8
10
55'

Sędzia asystent zasygnalizował spalonego i przyznał piłkę płocczanom. Przegrupowanie drużyn po strzeleniu dwóch goli w krótkim okresie.

5
3
2
3
3
53'

Jakub Rzeźniczak doprowadził swoim strzałem do remisu 1:1.

7
5
1
2
2
51'

Gol! Strzelił Jakub Rzeźniczak. Asystował mu Cillian Sheridan.

Nabrało rumieńców to widowisko w drugiej połowie. Niewiele czasu po trafieniu Tiago Alvesa trzeba było oczekiwać na wyrównanie Jakuba Rzeźniczaka. Defensor strzelił głową na 1:1 i tym samym zrehabilitował się za błąd popełniony po przeciwnej stronie boiska. Cios za cios.

31
23
7
7
10
50'

Gliwiczanom zabrakło skuteczności w pierwszej połowie, ale już drugą część rozpoczęli od mocnego uderzenia i mają czego bronić. Zobaczymy, czy gospodarze skoncentrują się właśnie na defensywie czy poszukają drugiego trafienia do bramki Krzysztofa Kamińskiego.

2
2
2
3
3
48'

Gol! Strzelił Tiago Alves.

Nie trzeba było długo czekać na zmianę wyniku po powrocie drużyn z szatni na boisko. Zaatakował Piast Gliwice i dzięki sprawnemu atakowi zdobył prowadzenie 1:0. Tiago Alves tym razem nie w roli podającego, a strzelającego. Ofensywny pomocnik gospodarzy wykorzystał złą interwencję Jakuba Rzeźniczaka, który przeciął wymianę podań z Jakubem Świerczokiem tak, że otworzył przeciwnikowi drogę do bramki.

24
8
7
9
19
46'

Rozpoczęła się druga połowa spotkania i w niej kibice obu klubów oczekują już na zmianę rezultatu.