6
22
88'

Gol! Strzelił Mateusz Kuzimski. Asystował mu Jan Grzesik.

Warta Poznań na prowadzeniu w Mielcu. Zieloni zdobyli przewagę mimo gry przez blisko godzinę w osłabieniu. Jan Grzesik posłał piłkę w pole karne Stali do Mateusza Kuzimskiego, który poradził sobie jak z dziećmi z Mateuszem Matrasem oraz Kamilem Kościelnym, po czym pokonał płaskim strzałem Rafała Strączka. Szalona radość przyjezdnych!

77
39
9
9
5
83'

Rafał Strączek nie zamierza być tłem dla popisującego się w bramce poznaniaków Daniela Bielicy. Efektowna interwencja golkipera Stali Mielec po uderzeniu z dystansu i nie pozwolił on na lądowanie futbolówki w siatce.

3
1
1
1
80'

Dośrodkowanie z lewego skrzydła w kierunku Mateusza Kuzimskiego. Przed napastnika Warty Poznań wskoczył Rafał Strączek i zaprezentował podręcznikowy chwyt na przedpolu.

2
1
1
1
1
76'

Poprzeczka! Podanie prostopadłe z drugiej linii, krótka kombinacja Stali Mielec i uderzenie Jakuba Wróbla. Daniel Bielica interweniował instynktownie i zdołał sparować futbolówkę. To trzecia kapitana interwencja byłego zawodnika Sandecji Nowy Sącz, który wyrasta na kluczowego w konfrontacji beniaminków.

4
2
1
75'

Kwadrans do końca podstawowego czasu, a gospodarze niezmiennie w ataku pozycyjnym, któremu brakuje przyspieszenia czy elementu zaskakującego. Daniel Bielica może gratulować swoim defensorom coraz to nowych skutecznych interwencji.

2
1
1
1
1
73'

Futbolówka w centrum boiska. Stal Mielec tym razem okazała się w zamieszaniu lepsza od przeciwnika i przeniosła się na połowę Warty Poznań. Dariusz Skrzypczak namawia swoich podopiecznych do zdecydowanego i odważnego natarcia.

5
1
71'

Stal Mielec ma problem z narzuceniem swoich warunków przeciwnikom, a także przekuciem przewagi liczebnej w dominację na boisku. Była jedna szansa na strzelenie gola, ale nie wykorzystał jej Petteri Forsell. To jednak mało jak na ponad 20 minut rywalizacji w drugiej połowie spotkania.

1
68'

Nareszcie sytuacja podbramkowa stworzona przez Stal Mielec! Daniel Bielica jest na razie nie do pokonania. Spektakularne zachowanie po próbie Petteriego Forsella. Futbolówka zmierzała pod poprzeczkę, jednak została stamtąd sparowana.

3
1
67'

Warta Poznań przez większość czasu na połowie przeciwnika. Podopieczni Piotra Tworka mają znaczną liczbę stałych fragmentów gry, a liczne dośrodkowania w kierunku najsilniejszych kompanów z klubu wykonuje spod chorągiewki Łukasz Trałka.

3
1
1
2
65'
61'

Nie ma rzutu karnego.

2
3
1
3
10
59'

Może być jedenastka dla Warty Poznań za faul Krystiana Getingera na Bartoszu Kielibie.

1
4
58'

Po przerwie lepsze sytuacje podbramkowe stwarza osłabiona Warta Poznań dzięki stałym fragmentom gry. Centymetry od prowadzenia byli przyjezdni. Piłka zgrana przez Bartosza Kielibę trafiła do Łukasza Trałki, po którego strzale zatrzymała się na poprzeczce! Fura szczęścia Stali Mielec.

2
2
2
57'

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Stasik za przewinienie na skrzydle.

55'

Bożidar Czorbadżijski opuścił boisko z powodu urazu, ale o własnych siłach i dużo wskazuje na to, że Dariusz Skrzypczak będzie mógł liczyć na zakontraktowanego niedawno defensora w dalszej fazie spotkania.

1
52'

Próba zagrożenia poznaniakom strzałem zza pola karnego, jednak został on zablokowany. Niewiele później odpowiedź Zielonych i futbolówka trafiła do Mateusza Kuzimskiego. Jego uderzenie było niedokładne i futbolówka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką.

1
50'

Upadł na boisko Krystian Getinger po niebezpiecznej kolizji z przeciwnikiem. W tym meczu były już dwie zmiany spowodowane urazami, ale w Warcie Poznań. Piotr Tworek musiał wymienić Mario Rodrigueza oraz Gracjana Jarocha.

1
48'

Zagotowało się w polu karnym Stali Mielec po dośrodkowaniu Łukasza Trałki z rzutu rożnego. Piłka znalazła się w pobliżu Mateusza Kupczaka, którego gospodarze zablokowali w ostatnim momencie, kiedy próbował pokonać uderzeniem Rafała Strączka.

1
3
2
2
46'

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji beniaminków. Stal Mielec w jedenastu, Warta Poznań w dziesięciu. Przed przerwą ani gospodarzom, ani gościom nie udało się zmienić wyniku, ale mieli możliwość opracowania lepszego planu ze swoimi szkoleniowcami w szatniach.