Luquinhas uderza z szesnastego metra. Plach odbił świetnie piłkę. Chwilę później Mladenović spróbował, ale obrońca przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką.

6
6
14
90'

5 minut dolicza arbiter.

17
4
5
8
22
90'

Świerczok kopnął piłkę za plecy obrońców. Mladenović - naciskany - zdecydował się wybić piłkę na aut.

11
9
5
5
5
89'

Dobre dośrodkwanie Slisza, ale Pekharta uprzedził obrońca.

10
9
1
4
8
87'

Gra na połowie Piasta. Goście bronią wyniku, gospodarze - szukają trafienia.

9
2
1
2
3
86'

Mladenović z rogu, ale goście znów wybijają dośrodkowanie.

6
5
1
4
8
85'

Slisz z dystansu, ale bardzo niecelnie.

4
5
4
1
3
84'

Przy takim wyniku Piast przeskoczy na 14. miejsce. Legia odda fotel lidera, a zasiądzie na nim Raków Częstochowa.

12
6
2
6
83'

Podrażniona Legia szuka gola! Dwa dośrodkowania nie znalazły egzekutora, sytuację zamykał Juranović, który przeniósł piłkę nad bramką.

13
4
1
3
8
81'
ZMIANA
79'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jakub Świerczok. Szukali wyrównania i znaleźli! Podanie Sokołowskiego zablokował Mladenović, dopadł do piłki Świerczok i uderzył z powietrza po długim rogu. Boruc nie ruszył się z miejsca!

126
64
19
17
50
78'

Piast długo utrzymuje się przy piłce pod polem karnym Legii, ale nie przekłada się to na groźne strzały, choć przed chwilą rozpaczliwą interwencją Jędrzejczyk zatrzymał nabiegającego na piłkę Steczyka.

4
1
1
76'

Ładna akcja Kapustki - minął Milewskiego, rozegrał z kolegą piłkę na jeden kontakt. Zabrakło tylko dobrego dośrodkowania.

7
6
1
5
5
75'

W odpowiedzi Piast. Steczyk w polu karnym znalazł miejsce na strzał, ale uderzenie w sam środek bramki nie zaskoczyło Boruca.

7
3
4
6
74'

Po przejęciu Mladenović ruszył z kontratakiem. Obrońca rozejrzał się, ale nie miał do kogo zagrać, więc zdecydował się na strzał z dystansu prawą nogą. Jednak za lekko i Plach pewnie łapie.

7
4
3
2
3
74'

Piast teraz w ataku pozycyjnym na połowie Legii. Gospodarze zamknięci pod własną bramką.

8
5
3
4
9
73'

12
72'

Groźna sytuacja Piasta! Tiago Alves zagrał piłkę za linię obrony, ale Świerczoka uprzedził czujny Boruc.

13
4
4
3
6
71'
ZMIANA
70'

Luquinhas dośrodkował głęboko w pole karne, a Wszołek starł się z Plachem. Sędzia odgwizdał faul.

1
2
2
3
69'

Jeżeli utrzyma się taki wynik, to Piast po 11. kolejce pozostanie na dnie tabeli. Legia natomiast na jej szczycie.

7
1
1
3
7
67'

Legia ruszyła z kontrą, Mladenović wpadł w pole karne, ale jego dośrodkowanie po ziemi wyłapał Plach.

7
2
2
4
6
67'

Lewczuk starł się na wysokości pola karnego z rywalem, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

3
1
3
2
3
66'

Andre Martins ruszył lewą stroną i miękko dorzucił w pole karne. Karbownika w tej sytuacji uprzedził Czerwiński.

6
2
1
3
6
65'

Piast utrzymuje się teraz przy piłce, ale w ostatnich minutach bardzo niepewny jest Malarczyk. Piłkarze Legii to wyczuli i napierają na środkowego obrońcę, jak tylko trafi do niego futbolówka.

5
1
3
1
2
64'
ZMIANA
4
2
4
1
1
63'

Piotr Malarczyk pod wpływem pressingu Pawła Wszołka wypuścił sobie daleko piłkę. Wyścig do futbolówki ostatecznie zakończył się faulem "Legionisty".

3
3
9
62'

13 do 4 - tak wygląda przewaga Legii w strzałach. 7 do 1, jeżeli chodzi o strzały celne.

10
59'

Gospodarze pamiętają, co wydarzyło się w pierwszej połowie i szukają kolejnej bramki. Gra toczy się na połowie Piasta.

7
2
1
3
3
57'
ZMIANA
56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tomas Pekhart. Napastnik pewnie wykorzystał "jedenastkę" i strzelił w lewy róg bramkarza. Plach wyczuł intencje Pekharta, ale nie zdołał odbić piłki. 2:1!

60
22
4
30
50
56'

Sędzia wraca do poprzedniej sytuacji, w której Czerwiński wślizgiem ratował sytuację i po interwencji VAR sędzia zauważył zagranie ręką. Będzie karny dla Legii!

20
7
3
9
22
55'

Rzuty rożne nie są dzisiaj najmocniejszą stroną Legii. Jej piłkarze nie dochodzą do dośrodkowań.

3
3
3
1
7
54'

O ile po rzucie rożnym Legia nie stworzyła zagrożenia, o tyle po strzale Karbownika - już tak. Plach odbija piłkę i "Wojskowi" zaczną z boku boiska.

4
2
53'

Karbownik wpadł w pole karne i wywalczył rzut rożny.

4
1
1
53'

Strzał Pekharta z pola karnego broni Plach, ale chwilę później sędzia odgwizdał spalonego.

1
1
52'

Kombinacyjna gra Legii, najpierw szybka wymiana piłki między Karbownikiem a Kapustką, a potem show skrzydłowego z boku, ale bez dośrodkowania.

3
1
51'

Kapustka ruszył dynamicznie na bramkę Piasta, ale źle zagrał piłkę na wysokości pola karnego.

5
4
1
1
50'

Strzał z dystansu Mladenovicia, ale piłka daleko od bramki.

2
2
1
48'

Pierwszy rzut rożny Legii po przerwie, ale bez zagrożenia dla bramki Placha.

2
2
2
2
47'

Długie podanie Juranovicia. Piłkę za linię końcową wybija Holoubek.

3
1
1
46'

Piłkarze wychodzą na boisko, już za chwilę rozpocznie się druga połowa!

1
1
2
2
45+2'

Ostatnie próby Legii. Najpierw zablokowany został strzał Kapustki, następnie Wszołek nie dobiegł do piłki.

5
4
2
4
5
45+1'

Dwie minuty dolicza sędzia.

3
3
1
45'

Świerczok zaskoczony źle skierował piłkę po dobrym kontrataku Piasta.

3
4
3
4
4
44'

Dośrodkowanie w pole karne Legii, ale piłka ląduje w rękach Boruca.

3
1
1
7
44'

Wszołek szukał w polu karnym Karbownika, Piast z zagrożenia wyszedł obronną ręką.

6
1
1
2
2
43'

Niezły pomysł Luquinhasa, który spróbował zagrania "w uliczkę" do Pekharta, ale za mocno. Piłka dla Piasta.

2
4
2
2
4
42'

Karbownik pozostał na boisku, od rzutu wolnego rozpoczyna Boruc.

5
1
1
41'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Sokołowski po zderzeniu głowami z Karbownikiem. Reprezentant Polski potrzebuje pomocy medycznej.

3
3
4
2
40'

Zły wyrzut Boruca, Piast próbował to wykorzystać, ale nieudanie.

1
2
1
6
38'

Legia naciera, ale cały czas utrzymuje się wynik 1:1. Kapustka uderzył z boku pola karnego, ale piłka wylądowała w rękach Placha.

3
2
1
2
37'

Luquinhas wpadł w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału.

2
1
1
5
36'

Pekhart głową po dośrodkowaniu z wolnego, Plach ratuje Piasta od straty bramki!

2
3
2
2
35'

Coraz więcej fauli. Tym razem faulowany Luquinhas.

4
4
2
1
2
34'

Badia dorzucił z rzutu wolnego, ale Steczyk nieudanie uderzył głową, piłkę przejęli obrońcy.

4
1
2
2
33'

Piąty rzut rożny Legii. Obrońcy wybili piłkę. Następnie Mladenović nieudanie uderzył z dystansu.

2
2
2
2
5
31'

Legia od razu ruszyła pod pole karne Placha, ale na razie bez realnego zagrożenia bramki Piasta.

6
4
2
1
7
29'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Malarczyk, który głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłka jeszcze po drodze musnęła słupek. Asystował mu Gerard Badia.

67
38
6
18
36
28'

Piast pograł piłką na jeden kontakt i Jakub Świerczok oddał strzał zza pola karnego. Boruc musnął piłkę i będzie rzut rożny.

6
3
3
2
4
27'

W ostatnich miniutach bez strzałów. Czerwiński uratował teraz Piasta, gdyż zatrzymał podanie do Wszołka, który - gdyby piłka do niego doszła - stanąłby oko w oko z bramkarzem Piasta.

4
1
1
1
1
25'

Żółtą kartkę otrzymał Gerard Badia za zbyt agresywny atak na Mladenovicia.

Piast Gliwice
10
5
2
2
7
24'

Dośrodkowana piłka wyszła poza plac gry i za chwilę z piątego metra rozpocznie Artur Boruc.

3
4
1
2
2
23'

Faul Legii na własnej połowie. Badia ustawia piłkę.

5
1
1
1
1
22'

Obie drużyny walczą w środku pola o piłkę.

6
3
2
1
2
21'

Dośrodkowanie nieudane, sytuację wyjaśnił Jędrzejczyk i Legia ruszyła z kontratakiem.

5
4
2
1
4
20'

Zagranie ręką piłkarza Legii i zaraz Gerard Badia dośrodkuje z rzutu wolnego.

1
2
1
18'

Mladenović dorzucił piłkę w pole karne, a z prostego podbicia wykończył Paweł Wszołek. Piłka przeszła obok słupka. Dobra szansa Legii!

9
17'

Żółtą kartkę otrzymał Andre Martins.

4
4
2
3
9
16'

Josip Juranović mocno z dystansu, Plach znów odbija przed siebie. Na szczęście dla gości bez konsekwencji.

2
2
3
1
7
14'

Piast wciąż bez pomysłu na przedarcie się pod pole karne Legii. Gospodarze spokojnie grają na własnej połowie.

6
2
1
2
4
13'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bartosz Kapustka.

Pomocnik uderzył po dośrodkowaniu Mladenovicia. Plach odbił piłkę przed siebie, a Kapustka do niej dopadł przed Czerwińskim i wykończył po ziemi w dolny róg. 1:0!

82
34
11
15
37
11'

Tym razem "Legioniści" krótko rozegrali czwarty rzut rożny. Piłka zagrana z głębi pola trafiła do rąk Placha.

1
1
4
1
5
10'

Kolejne nieudane dośrodkowanie gospodarzy z rzutu rożnego. Legia jednak utrzymuje się przy piłce na połowie gości.

3
3
3
2
4
9'

Nieudane rozegranie rzutu rożnego. Następnie z dystansu spróbował Filip Mladenović, ale piłka przeszła ponad poprzeczką.

1
3
4
2
2
8'

Trwa napór gospodarzy na bramkę Piasta. Paweł Wszołek trafił w Jakuba Holubka - będzie rzut rożny.

6
2
4
2
4
7'

Piłka dotarła do powracającego do pierwszego składu Artura Boruca. 40-latek miał problem z Achillesem, ale już jest zdrowy i wraca do gry w bramce Legii.

3
1
2
2
4
5'

Plach rehabilituje się za poprzednią sytuację i wyłapał dośrodkowanie z "rogu".

4
2
2
2
2
4'

Dobry strzał Michała Karbownika! Frantisek Plach "wypluł" piłkę przed siebie, a Jakub Czerwiński wykopał piłkę poza boisko. Rzut rożny.

1
2'

Niemrawy początek. Legia utrzymuje się przy piłce na własnej połowie.