PKO Ekstraklasa: 12. kolejka
05 gru 2020 20:00
90+5'

Gol! Strzelił Rafael Lopes.

2:0 dla Legii Warszawa. Bartosz Slisz oddał strzał z dystansu. Dusan Kuciak odbił piłkę, a do bramki dobił ją Rafael Lopes.

Legia Warszawa
44
16
3
8
21
90+2'
90+1'
CZERWONA KARTKA

Żółta kartka anulowana po analizie VAR. Czerwoną kartkę za faul na Kapustce otrzymał Tomasz Makowski.

Lechia Gdańsk
37
15
3
7
13
90'

Doliczone cztery minuty.

8
3
3
2
9
90'

Trwa analiza VAR. Sędzia ogląda, czy Makowski powinien otrzymać czerwoną kartkę za faul na Kapustce.

15
6
2
1
8
90'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Tomasz Makowski.

8
5
2
2
15
89'

Po dośrodkowaniu w pole karne Legii pewnie interweniował Artur Boruc, który złapał piłkę.

14
1
1
1
9
88'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Andre Martins.

7
3
1
1
5
87'

Zablokowany strzał z kilkunastu metrów Luquinhasa.

6
5
1
2
2
86'
85'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Łukasz Zwoliński.

6
2
4
8
84'

Uderzenie na bramkę Legii w wykonaniu Makowskiego. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

3
2
4
6
84'

W odpowiedzi dobrze w defensywie spisał się Artur Jędrzejczyk, który wybił piłkę po dośrodkowaniu w pole karne Legii.

4
2
1
1
83'

Dobrze w defensywie spisał się Kristers Tobers, który w polu karnym wygarnął piłkę Cholewiakowi.

4
1
1
1
4
80'

Karol Fila strzelał z około 16 metrów. Uderzenie wyblokował Artur Jędrzejczyk, a następnie piłkę złapał Artur Boruc.

4
1
3
3
9
78'
5
6
3
2
2
76'
2
1
5
1
2
76'

Z dystansu niecelnie strzelał Nalepa.

1
1
4
73'

Zaskakujący strzał z pola karnego oddał Josip Juranović. Dobrze obronił Kuciak.

7
2
2
3
5
73'

Bartosz Kapustka dopadł do odbitej piłki, oddał strzał z kilkunastu metrów, lecz obronił to uderzenie Dusan Kuciak.

1
70'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gości. Lechiści wybili piłkę.

4
2
2
1
4
70'
69'

Lechia Gdańsk. Schodzi: Conrado. Wchodzi: Omran Haydary.

5
3
2
2
2
68'
3
2
2
1
3
66'

Szybka akcja Legii. Piłkę dośrodkował Filip Mladenović, a w polu karnym dobrze złapał ją Dusan Kuciak.

6
1
2
2
2
Czy w tym meczu padnie przynajmniej jeszcze jeden gol?
6
3
2
64'

Legia przy piłce. Gospodarze szukają kolejnej okazji na gola.

6
6
3
11
61'

Gol! Strzelił Tomas Pekhart. Asystował mu Luquinhas.

Szybka odpowiedź Legii na groźną sytuację Lechii i 1:0 prowadzi drużyna z Warszawy. Po dośrodkowaniu Luquinhasa celnym strzałem głową popisał się Tomas Pekhart.

51
25
9
14
47
60'

Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Legii. Tam w dobrej pozycji był Nalepa, lecz oddał niecelny strzał głową.

1
3
4
1
4
59'

Będzie rzut wolny dla Lechii. Do bramki Legii jednak dość daleko.

1
2
1
5
58'

Zanosiło się na groźną akcję Legii. Podanie Pawła Wszołka zablokował jednak jeden z zawodników Lechii.

2
56'

Rafał Pietrzak zagrywał z rzutu wolnego, po którym zabrakło groźnego uderzenia na bramkę Legii. Piłka poza boiskiem.

1
3
4
1
3
55'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Artur Jędrzejczyk.

3
2
4
8
52'

Ostatnie minuty to więcej niedokładności - zarówno z jednej, jak i drugiej strony.

2
2
1
2
48'

Josip Juranović dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Lechii. Następnie zgranie piłki przez Jędrzejczyka, po którym Paweł Wszołek skierował futbolówkę do bramki gości. Był jednak spalony i ten gol nie został uznany.

5
4
5
2
47'

Ładny strzał z dystansu oddał Andre Martins. Pewnie piłkę złapał Dusan Kuciak.

4
2
1
2
3
46'

Groźne dośrodkowanie Wszołka, po którym jednak dobrze piłkę wybił Dusan Kuciak.

2
1
1
3
46'

Początek drugiej połowy.

2
3
1
45'

Doliczona jedna minuta.

3
1
1
1
45'

Szybką akcję wyprowadził Filip Mladenović. Obrońca Legii dośrodkował w pole karne Lechii, po rykoszecie interweniował Dusan Kuciak, który wybił piłkę.

4
3
2
2
44'

Josip Juranović mocno wstrzelił piłkę przed bramkę Lechii. Dobrze interweniował Kristers Tobers, który wybił futbolówkę.

4
2
1
42'

Josip Juranović z głębi pola zagrał w pole karne Lechii. Dobrze interweniował Dusan Kuciak, który przejął piłkę.

5
1
1
2
1
39'

Filip Mladenović szukał dośrodkowania w pole karne Lechii. Dobrze przyblokował go jednak Kenny Saief.

5
3
2
1
2
36'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Legii. Piłkę wrzucał Rafał Pietrzak, lecz wybili ją zawodnicy drużyny z Warszawy.

3
3
2
4
6
35'

Na uderzenie na bramkę Legii zdecydował się Kenny Saief. Strzał był jednak niecelny.

1
1
4
33'

Z rzutu wolnego strzelał Filip Mladenović. Piłka trafiła w mur.

5
5
4
2
3
31'

Będzie rzut wolny dla Legii. Do bramki gości około 30 metrów.

2
1
4
1
11
31'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jarosław Kubicki.

3
1
2
2
6
30'

Nieco spokojniejszy fragment spotkania, chociaż przed chwilą Lechia przejęła piłkę, ale po chwili ta ostatecznie znalazła się w rękach Boruca.

2
2
27'

Zanosiło się na bardzo groźną akcję Legii. Gospodarzom zabrakło jednak dokładności w polu karnym Lechii.

4
6
3
4
3
18:56

26'

Lechia przy piłce. Gdańszczanie rozgrywają ją w okolicy linii środkowej boiska.

5
2
2
3
3
24'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Igor Lewczuk.

8
1
2
4
24'

Znów groźnie w polu karnym Lechii po dograniu ze skrzydła. Tym razem jednak niecelnie uderzył Luquinhas.

3
1
2
21'

Pietrzak dośrodkował w pole karne Legii, gdzie minimalnie niecelnie główkował Łukasz Zwoliński.

6
2
2
3
2
19'

Bartosz Kapustka wpadł w pole karne Lechii, wycofał piłkę do wbiegającego Josipa Juranovicia. Jego strzał został jednak zblokowany. To była ładna akcja Legii.

4
4
4
1
8
18'

Teraz Lechia stara się grać wysokim pressingiem.

8
5
3
1
2
17'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Legii. Piłkę wrzucał Jarosław Kubicki, a pewnie chwycił ją Artur Boruc.

2
1
3
13'

Mało brakowało, a Tomas Pekhart skierowałby piłkę do bramki Lechii. Po zagraniu ze skrzydła napastnik Legii spóźnił się minimalnie, by zamknąć akcję wślizgiem.

3
4
2
3
3
13'

Lechia oddaliła grę od własnego pola karnego. Więcej teraz rywalizacji w środkowej strefie boiska.

2
2
1
1
1
10'

Legia stara się grać wysokim pressingiem i odbierać piłkę na połowie rywala.

4
4
1
2
7'

Dośrodkowanie Juranovicia, a po chwili piłka wybita przez obrońców Lechii. Szuka Legia dośrodkowań w pole karne rywala.

1
1
1
2
6'

W polu karnym Lechii dryblował Tomas Pekhart. Jego strzał został jednak zablokowany. Dobry, ofensywny początek meczu w wykonaniu Legii.

2
1
2
4'

Groźna, oskrzydlająca akcja Legii Warszawa. Zagranie ze skrzydła przed bramkę Lechii, ale ostatecznie dobrze interweniował Dusan Kuciak.

3
1
1
1
1
2'

Filip Mladenović dośrodkował w pole karne Lechii. Zabrakło już jednak uderzenia na bramkę gości.

2
2
3
1
2
18:56

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek spotkania.