Problem ma również drużyna z Lubina, która nie potrafi uruchomić domagającego się podania na desancie Miroslava Stocha.

3
3
3
85'

Zmienia szkoleniowiec z Poznania, jednak jego podopieczni obecni na boisku nieustannie proponują to samo. Kolejne dośrodkowanie zostało poskromione przez Dominika Hładuna. Ofiarnie bronią zawodnicy w pomarańczowych strojach i tak jak nie pozwalali na dużo Mikaelowi Ishakowi, tak nie pozwalają Filipowi Szymczakowi.

3
5
3
3
14
81'
2
5
2
3
2
81'
8
4
2
1
2
80'

Kolokwialnie mówiąc, Lech Poznań kręci się na obrzeżach pola karnego przeciwnika, ale próby strzelenia przez niego gola są bardzo chaotyczne. Przed momentem chęć rozerwania szyków obronnych przeciwnika strzałem z dystansu, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Dominika Hładuna.

7
6
1
1
74'
74'
74'
2
2
1
73'

Damian Oko wyekspediował futbolówkę po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego na korner. Lech Poznań pozostał na połowie przeciwnika z sąsiedniego województwa, a możliwość pokonania Dominika Hładuna miał Dani Ramirez. Kolejorz stwarza sporadycznie sytuacje podbramkowe, a tych nielicznych nie potrafi spożytkować.

3
3
5
2
2
70'

Ostrożne wycofanie piłki do Mickeya van der Harta. Takie zachowanie co prawda zmniejsza zagrożenie golem KGHM Zagłębia Lubin, ale z pewnością nie pomaga w rozprawieniu się ze skoncentrowanymi na własnej połowie podopiecznymi Martina Seveli.

4
3
1
2
3
66'

Alan Czerwiński dośrodkował piłkę w gąszcz zawodników w pomarańczowych strojach. Defensor Lecha Poznań pojedynkuje się z zawodnikami swojego poprzedniego klubu i ma ochotę wpłynąć na wynik spotkania.

17
7
1
1
3
63'

Odpowiedzieli Miedziowi na wcześniejsze ataki Lecha Poznań. Podanie z głębi pola do Samuela Mraza, który nie zabrał się umiejętnie z piłką w kierunku bramki Mickeya van der Harta. Napastnik przyjezdnych dał możliwość powrotu obrońcom z Poznania.

4
2
2
1
2
61'

Bezbramkowa godzina na stadionie Lecha Poznań i zaczyna spieszyć się gospodarzom. Było to widać po zachowaniu Alana Czerwińskiego, który zabrał się za wykonanie wrzutu z autu. Pośpiech czasami nie jest dobrym doradcą i ostatnia akcja wicemistrza Polski równie nieudana jak wcześniejsze.

6
3
2
1
7
57'

Futbolówka po przerwie znajduje się częściej na połowie KGHM Zagłębia Lubin. Żadna z sytuacji podbramkowych niedawnego uczestnika fazy grupowej Ligi Europy nie zasługiwała jednak na nazwanie jej stuprocentową. Przed momentem naradzali się Martin Sevela ze swoim asystentem, ponieważ Miedziowi mogą zwietrzyć swoją szansę na zdobycie więcej niż punktu.

6
3
3
1
4
54'

Piłka skierowana z głębi pola przefrunęła obok bezbarwnego Mikaela Ishaka do Dominika Hładuna. Pewny chwyt golkipera KGHM Zagłębia Lubin i swoim wyrzutem rozpoczął on rozegranie.

6
3
2
3
7
51'

Przewinienie na organizującym się do ataku na połowie przeciwnika Bartoszu Salamonie. Zawodnik z ogromnym doświadczeniem zebranym w calcio stara się wspomóc zawodników ofensywnych Lecha Poznań w rozbrajaniu defensywy z Lubina.

5
1
2
2
1
48'

Przed drugą połową trener Dariusz Żuraw wymienił pół obrony. Antonio Milić i Michał Skóraś zastąpili Thomasa Rogne oraz Wasyla Krawecia. Zobaczymy, czy przemeblowanie pozwoli ograniczyć liczbę sytuacji podbramkowych KGHM Zagłębia Lubin.

3
6
3
3
46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu. Pierwsza była nieoczywista, a najlepiej prezentowali się w niej bramkarze. Mickey van der Hart poradził sobie w kilku konfrontacjach z Samuelem Mrazem, a Dominik Hładun poskromił uderzenie Bartosza Salamona. Czekamy na kolejne sytuacje podbramkowe.

4
2
2
1
46'
46'

1
43'

Wrzutka do Daniego Ramireza. Cała akcja przeprowadzona w odpowiednim tempie przez Lecha Poznań i starał się ją podsumować strzałem do bramki Hiszpan. Gra głową nie jest jednak specjalnością południowca i nie zatrudnił on, a tym bardziej nie pokonał Dominika Hładuna.

4
2
1
3
40'

Pozostało pięć minut do końca podstawowego czasu w pierwszej połowie. Kwadrans poprzedzający przerwę to najlepszy fragment w grze Lecha Poznań. Była szansa na pokonanie Dominika Hładuna przez Bartosza Salamona. Ponadto defensywa KGHM Zagłębia Lubin jest poddawana coraz większej presji.

7
2
1
1
5
37'

Bartosz Salamon autorem najgroźniejszego dotąd uderzenia na bramkę przyjezdnych. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła wyprzedził zdekoncentrowanych przeciwników i zatrudnił Dominika Hładuna strzałem głową. Po raz pierwszy zapachniało prowadzeniem Lecha Poznań!

12
4
4
3
2
35'

Kombinacja blisko linii pola karnego Zagłębia dowodzona przez Daniego Ramireza. Miedziowa ściana nie pozwoliła na zbliżenie się do bramki Dominika Hładuna. Rozegranie zostało powstrzymane kilkanaście metrów od bramki.

4
5
4
2
2
31'

Dwa kwadranse rywalizacji przy Bułgarskiej za jedenastkami. Dotąd sytuacje podbramkowe stwarza drużyna z Lubina. Przed momentem mogła otworzyć się kolejna szansa na pokonanie Mickeya van der Harta, jednak piłka uciekła po wrzutce Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego.

8
9
6
14
10
28'

Lech Poznań ponownie był w opałach. Piłka sunęła po jego polu karnym, jednak nie została z odpowiednią energią kopnięta w kierunku bramki Mickeya van der Harta. Pogubił się Samuel Mraz, kiedy miał futbolówkę pod swoimi nogami.

4
3
1
1
2
26'

Konkretniejsi są przyjezdni, ale brakuje im wykończenia. Dejan Drazić uruchomił podaniem w kontrataku Samuela Mraza, który w swoim stylu marnuje sytuacje podbramkowe. W konfrontacji z Mickeyem van der Hartem lepszy Holender. To już druga ważna interwencja tego bramkarza.

9
5
3
3
6
24'

Żółtą kartkę otrzymał Wasyl Kraweć za przewinienie na Patryku Szyszu.

Lech Poznań
3
1
2
3
7
22'

Przyspieszenie zespołu z Poznania. Pedro Tiba uruchomił podaniem w pole karne Daniego Ramireza, którego wrzutka nie nadawała się do oddania strzału dla Alana Czerwińskiego. Futbolówka szybowała odrobinę za wysoko.

3
1
2
3
20'

Spokojnie rozgrywali podopieczni Martina Seveli i zepchnęli zawodników Lecha Poznań w pobliże własnego pola karnego. Zdecydowanie trudniejsze okazało się wykreowanie sytuacji podbramkowej, ponieważ Kolejorz był czujny w głębokiej defensywie.

2
1
1
1
17'

Jakub Kamiński wywalczył rzut wolny kilka metrów od pola karnego przeciwnika. Niezła wrzutka w pole karne Miedziowych, ale ci zorientowali się w sytuacji i nie pozwolili na zakończenie jej strzałem.

1
2
4
7
15'

Na razie gospodarze bez szans na podtrzymanie serii.

3
3
2
1
13'

Po przewinieniu Thomasa Rogne na Dejanie Draziciu szansa na oddanie strzału z rzutu wolnego do bramki Lecha Poznań. Specjalistą od stałych fragmentów gry w Zagłębiu jest Filip Starzyński, który trafił w mur. Po chwili dobitka Samuela Mraza, ale z bardzo dobrej pozycji trafił prosto w Mickeya van der Harta!

3
3
2
2
4
10'

Lech Poznań stara się uspokoić przebieg wydarzeń na boisku. Drużyna z Wielkopolski przystąpiła do rozegrania piłki i w ataku pozycyjnym szuka sposobu na zagrożenie bramce Dominika Hładuna.

4
2
1
2
1
8'

Początek rywalizacji ze wskazaniem na podopiecznych Martina Seveli. Dośrodkowania szybują przed nosem Mickeya van der Harta, ale powracającemu po kontuzji bramkarzowi sprzyja szczęście. Zagubiony Samuel Mraz jeszcze nie zatrudnił go żadnym uderzeniem.

2
1
1
3
5'

Ponownie Miedziowi w ofensywie. Tym razem Patryk Szysz nie był egzekutorem, a wykonawcą płaskiego dośrodkowania w pole bramkowe Lecha Poznań. Odrobinę spóźnionemu Dejanowi Draziciowi nie udało się oddać uderzenia z bliska i łupem przyjezdnych był wyłącznie korner.

3
2
1
2
3'

Piłka po dośrodkowaniu z lewego skrzydła spadła pod nogami ustawionego kilkanaście metrów od bramki Patryka Szysza. Skrzydłowemu z Lubina nie udało się złożyć do soczystego uderzenia. Doskoczyli do niego Lechici i tym agresywnym podejściem wykluczyli wczesne otwarcie wyniku.

1
1
1
1
2'

Lech Poznań gra w niebiesko-czarnych koszulkach, a także białych spodenkach i getrach. Przyjezdni w pomarańczowych strojach z czarnymi elementami. Nie będzie żadnego problemu z rozpoznaniem drużyn.