2
2
3
89'

Michał Nalepa stworzył największe zagrożenie dla bramki Adriana Lisa na przestrzeni całego meczu. Kolejna próba pokonania Adriana Lisa, jednak nieskuteczna. Wypatrzył piłkę po płaskim uderzeniu bramkarz i nie pozwolił na jej lądowanie w siatce.

6
1
1
1
87'

Proste interwencje Adriana Lisa. Conrado uruchomił go wstrzeleniem z lewego skrzydła, które nie nadawało się do oddania uderzenia. Poznaniacy mobilizują się do wysiłku w ostatnich minutach podstawowego czasu.

6
2
1
3
83'
82'

Michał Nalepa przeprowadził rajd w polu karnym po stracie Mariusza Rybickiego. Mocne wstrzelenie w pobliże bramki Adriana Lisa, a tam minimalnie spóźnił się ofiarnie składający do oddania uderzenia z bliska Maciej Gajos. Ma czego żałować pomocnik Lechii Gdańsk!

2
1
4
80'

Lechia Gdańsk przespała lwią część drugiej połowy spotkania i teraz pozostało jej mało czasu na odzyskanie prowadzenia. Futbolówka powróciła na połowę beniaminka, a tam dośrodkowanie z rzutu rożnego Rafała Pietrzaka. Tym razem nie poskutkowało ono zagrożeniem bramki Adriana Lisa, a całe zamieszanie wyjaśnił właśnie golkiper swoim chwytem.

4
4
3
3
3
76'
75'
75'

Remis w Gdańsku! Mariusz Rybicki odebrał prowadzenie gospodarzom.

7
5
1
1
72'

Gol! Strzelił Mariusz Rybicki. Asystował mu Mateusz Kuzimski.

Pachniało tym wyrównaniem w Gdańsku i jest. Warta Poznań napierała po powrocie z szatni na boisko. Może nie były to huraganowe ataki, ale wystarczyły. Po dośrodkowaniu Jakuba Kiełba z lewego skrzydła świetnie zachował się Mateusz Kuzimski. Nie dość, że wywalczył piłkę, to jeszcze wyłożył ją jak na tacy Mariuszowi Rybickiemu. Uderzenie z metra to była formalność!

51
21
7
8
14
68'

Tomasz Makowski często decyduje się na oddawanie uderzeń z dystansu w tym meczu. Tym razem piłka kopnięta przez środkowego pomocnika Lechii Gdańsk przeleciała wyraźnie obok bramki zespołu z Poznania.

1
1
2
1
2
66'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa za przewinienie taktyczne na Michale Jakóbowskim.

3
2
2
64'

Niezłe minuty beniaminka, które nieśmiało zapowiadają doprowadzenie do remisu. Dusan Kuciak poskromił uderzenie Mateusza Kuzimskiego z kilkunastu metrów. Golkiper Lechii Gdańsk miał szczęście, że defensor przyblokował próbę napastnika Warty Poznań. Piłka wytraciła prędkość i stała się prostym łupem dla weterana.

3
1
1
2
2
62'

Przed premierową zmianą zaproponowaną przez trenera Piotra Stokowca była możliwość odrobienia strat po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Futbolówka doleciała do Łukasza Trałki, którego strącenie okazało się minimalnie niecelne.

1
3
1
61'

Lechia Gdańsk. Schodzi: Omran Haydary. Wchodzi: Conrado.

1
1
1
2
59'

Premierowe uderzenie celne Warty Poznań. Jego autorem Jan Grzesik. Potężna próba, ale stosunkowo blisko Dusana Kuciaka. Były reprezentant Słowacji poradził sobie i zaprezentował podręcznikowe piąstkowanie piłki na korner.

1
2
1
54'

Przyjezdni z Wielkopolski szukają sposobu na doprowadzenie do remisu. Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Łukasza Trałki, jednak zostało ono poskromione przez defensora Lechii Gdańsk. Gospodarze nie pozwalają na zatrudnianie strzałami Dusana Kuciaka.

1
1
1
2
2
52'

Tomasz Makowski popracował blisko koła środkowego, ale nie odebrał przeciwnikowi piłki zgodnie z przepisami. Od rzutu wolnego Warta Poznań, jednak daleko od bramki Dusana Kuciaka.

1
1
1
50'

Najmocniejszym akcentem na początku drugiej połowy meczu było uderzenie z dystansu oddane przez Flavio Paixao. Adrian Lis miał wystarczająco dużo czasu, żeby ustawić się w odpowiednim miejscu na linii bramkowej i przygotować się do piąstkowania.

1
2
3
48'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Kuzimski. Pierwsza indywidualne napomnienie.

Warta Poznań
46'

Rozpoczęła się druga połowa w Gdańsku. Piłkarze mieli możliwość porozmawiania ze swoimi szkoleniowcami i zmodyfikowania planu na mecz. Bardziej zadowoleni z przebiegu wydarzeń przed przerwą powinni być gospodarze.