PKO Ekstraklasa: 17. kolejka
15 lut 2021 20:30
90+3'

Gol! Strzelił Piotr Krawczyk.

Piłkarze Górnika wymienili kilka podań z pierwszej piłki przed polem karnym Stali. W końcu futbolówkę przypadkowo odbił zawodnik beniaminka, a Piotr Krawczyk zdecydował się na strzał i umieścił piłkę w bramce! 2:1 dla Górnika!

Górnik Zabrze
107
47
14
20
37
90+3'

Jeszcze Górnik rusza z akcją ofensywną.

19
6
3
6
4
90'

Doliczone trzy minuty.

10
5
7
3
5
88'

Norbert Wojtuszek wpadł w pole karne Stali. W ostatniej chwili zatrzymał go jeden z obrońców drużyny gości.

11
7
5
4
11
87'

Chwilowa przerwa w grze. Na boisku leżał jeden z zawodników Stali.

4
3
3
5
4
87'

Żółtą kartkę otrzymał również Rafał Strączek.

7
2
3
2
1
84'

Żółtą kartką ukarany został Marcin Brosz, trener Górnika Zabrze.

3
4
3
2
12
84'

Stal zamknięta na własnej połowie. Zabrzanie szukają okazji na gola.

1
80'

Zmiana w Stali. Schodzi: Maciej Jankowski. Wchodzi: Mateusz Żyro.

80'

Zmiana w Stali. Schodzi: Maciej Domański. Wchodzi: Wojciech Lisowski.

80'

Mocny, ale i niecelny strzał z dystansu oddał Alasana Manneh.

6
4
4
4
6
78'

Kolejny strzał z dystansu. Tym razem z około 18 metrów niecelnie uderzył Jesus Jimenez.

5
4
4
7
5
76'

Z dystansu strzelał Alasana Manneh. Uderzenie zostało zablokowane.

6
3
2
7
3
74'

Niesamowite! Po dograniu w pole karne Piotr Krawczyk strzelał przewrotką! Piłka o centymetry minęła bramkę Stali!

14
5
9
1
6
72'

Blisko zdobycia gola był Richmond Boakye. Po jego uderzeniu świetnie interweniował Rafał Strączek, a bramkarzowi Stali pomógł jeszcze słupek.

14
4
8
2
1
72'

Górnik coraz bliżej kolejnego gola! Świetnie w defensywie spisał się Krystian Getinger.

10
3
2
2
6
71'

Znów dobrze spisał się Rafał Strączek. Tym razem obronił strzał Nowaka.

2
5
komentarz

1
1
70'

Z około 20 metrów ładny strzał z dystansu oddał Alasana Manneh. Świetnie obronił Rafał Strączek.

1
1
2
1
69'

Zmiana w Stali. Schodzi: Aleksandar Kolew. Wchodzi: Łukasz Zjawiński.

69'

Zmiana w Stali. Schodzi: Albin Granlund. Wchodzi: Petteri Forsell.

68'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Richmond Boakye.

6
2
3
4
3
67'

Górnika ma przewagę. Gospodarze przy piłce.

10
5
1
2
5
65'
64'

Gol! Strzelił Przemysław Wiśniewski. Asystował mu Bartosz Nowak. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Przemysław Wiśniewski popisał się celnym uderzeniem głową z około 10 metrów. 1:1 w Zabrzu!

44
16
5
7
20
63'

Gra toczy się na połowie Stali. Górnik szuka dośrodkowań w pole karne gości.

7
7
4
2
4
60'

Zmiana w Stali Mielec. Schodzi: Andreja Prokić. Wchodzi: Robert Dadok.

58'

Bartosz Nowak chciał przelobować bramkarza Stali Mielec. Piłka przeleciała jednak obok bramki beniaminka.

5
2
5
2
1
57'

Zespołowa akcja Górnika. Zabrzanie wymienili kilka podań w obrębie pola karnego. Dogranie przed bramkę Stali, ale piłka ostatecznie została wybita przez jednego z obrońców.

5
2
2
1
4
56'

Goście skupiają się na defensywie i nastawili się na grę z kontry.

5
2
2
3
2
Czy w tym meczu padnie przynajmniej jeszcze jeden gol?
4
1
1
2
2
52'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Stefanos Evangelou.

9
2
4
1
3
52'

Stal Mielec cały czas solidnie prezentuje się w defensywie. Górnik rozgrywa piłkę, ale zabrzanie mają daleko do bramki rywala.

7
3
4
3
3
48'

Górnik rozgrywa piłkę i czeka na błąd rywala.

7
5
6
4
10
46'

Początek drugiej połowy.

7
7
5
2
2
45+3'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Adrian Gryszkiewicz.

11
2
3
7
45+1'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marcin Flis.

Stal Mielec
6
3
2
1
11
45'

2
2
2
3
5
44'

Dośrodkowanie Gryszkiewicza przed bramkę Stali. Piłkę pewnie złapał Rafał Strączek.

10
3
3
3
2
43'

Dośrodkowanie w pole karne Stali Mielec. Piłkę pewnie wybił Mateusz Matras.

9
2
2
3
2
39'

Piłkarze Stali Mielec szukają rozegrania piłki na połowie Górnika. Swojej szansy szukał Jankowski, lecz w ostatniej chwili dobrze interweniował Erik Janza.

5
2
1
4
5
36'

Zagranie z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy. Zabrzanie wybili piłkę.

4
5
3
9
3
33'

Krystian Getinger ładnie wywalczył sobie miejsce do strzału w polu karnym Górnika. Efektownie piłkę po tym uderzeniu wybił Przemysław Wiśniewski.

8
3
5
1
3
32'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gości. Lekkie zamieszanie, ale ostatecznie pewnie piłkę złapał Rafał Strączek.

1
30'

W polu karnym Stali Mielec zablokowany został Jesus Jimenez.

6
2
3
6
1
28'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Maciej Domański!

Nie ma gola z rzutu karnego! Martin Chudy obronił uderzenie Domańskiego.

28
17
13
4
27
27'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Aleksander Paluszek.

5
1
2
3
8
27'

Rzut karny dla Stali Mielec! Aleksander Paluszek faulował Prokocia.

10
4
4
3
4
26'

W ostatnich minutach Górnik coraz częściej gości w okolicy pola karnego Stali. Zabrzanom brakuje jednak wykończenia akcji.

4
1
3
3
5
24'

Coraz groźniejsze akcje zabrzan. Nowak wpadł w pole karne Stali, lecz znakomicie interweniował Rafał Strączek, który wybił mu piłkę.

5
1
2
2
6
23'

Znów strzał na bramkę gości. Tym razem niecelnie przymierzył Alex Sobczyk.

1
2
2
1
6
22'

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Erik Janza. Piłka odbiła się od jednego z zawodników i złapał ją Rafał Strączek.

1
1
2
1
1
20'

Zanosiło się na groźną akcję Stali Mielec. Zabrakło jednak dokładnego dogrania w pole karne gospodarzy.

5
5
2
1
1
19'

Brakuje w ostatnich minutach dobrych okazji strzeleckich. Górnik szuka swojej okazji na gola.

1
1
3
1
4
16'

Gospodarze rozgrywają piłkę w okolicy linii środkowej boiska. Jak na razie Stal Mielec bardzo solidnie w defensywie.

11
6
2
3
4
14'

Sporo teraz gry w środku pola.

5
3
2
11'

Dośrodkowanie w pole karne Stali Mielec. Wrzutka jednak zbyt mocna i piłka wyleciała poza boisko.

4
2
7
2
5
9'

Piłkarze Stali znów zagościli w okolicy pola karnego Górnika. Tym razem zabrakło jednak uderzenia na bramkę.

10
6
5
5
4
7'

Gol! Strzelił Aleksandar Kolew. Asystował mu Maciej Domański.

1:0 dla Stali Mielec! Z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Domański, a w polu karnym piłkę do bramki skierował Aleksandar Kolew.

58
26
7
13
27
6'

Decyzja utrzymana, rzut wolny dla Stali Mielec. Z narożnika pola karnego.

11
4
3
5
7
6'

Trwa jeszcze analiza VAR.

5
3
3
5
4'

Arbiter sprawdza, czy Stali należy się rzut wolny, czy jednak rzut karny. Trwa analiza VAR.

5
2
2
3
8
3'

Rzut wolny dla gości za zagranie piłki ręką, praktycznie z narożnika pola karnego.

6
3
2
2
3
3'

Jak na razie dość spokojny początek spotkania.

3
1
2
1
19:48

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek spotkania.