Pogoń Szczecin
16' Damian Dąbrowski 48' Sebastian Kowalczyk 70' Kamil Drygas
Piast Gliwice
53' Michał Chrapek 86' Tomas Huk 90+4' Arkadiusz Pyrka
0:0

Koniec! Bez goli w Szczecinie, mecz do zapomnienia.

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Pyrka.

Uwaga, Żyro strzela i Stipica broni na raty!

Doliczono 5 minut. Gry nie da się nazwać ładnej...

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Huk.

Piast Gliwice. Schodzi: Patryk Lipski. Wchodzi: Tiago Alves.

Piast próbuje pograć piłką, Pogoń szybko kontrować. Oba zespoły robią to raczej kiepsko...

Holubek z wolnego w mur. Dobija mocnym strzałem i Stipica świetnie to łapie!

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Drygas. Pyrka znowu potrzebuje pomocy medycznej.

Zderzenie dwóch piłkarzy głowami w powietrzu. Przerwa w grze, lekarze na murawie. Cierpią Podstawski i Lipski.

Drygas strzela blisko słupka i interweniuje świetnie Plach!

Żyro sam na sam, Żyro, mierzy międyzy nogami Stipicy, ale ten to jednak broni! Sędzia gwiżdże za to pozycję spaloną u napastnika.

Piast teraz próbuje grać szybciej, choć brakuje mu na to miejsca. Teraz Żyro ładnie się zabrał z piłką w polu karym, ale uderzył obok bramki.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Chrapek.

Plach łapie wysokie dośrodkowanie Kucharzyka i daje się faulować.

Twarda gra z obu stron na początku drugiej części.

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Kowalczyk.

Cierpi teraz Pyrka po jednym starciu, chyba może być potrzebna pomoc medyczna.

Wracamy do gry! Kto zwycięży?

Przerwa! Niezłe granie, wiele rzeczy należy usprawiedliwić stanem murawy. Plach zdecydowanie najlepszym piłkarzem pierwszej połowy. Czekamy na gole!

Bartkowski zbiera się do strzału przed polem karnym, Bartkowski i Plach fenomenalnie broni! On ratuje sytuację Piasta w tym meczu!

Szarpie Pogoń skrzydłami, piłka wyprzedza ruchy zawodników na flankach.

Statystyki:

Posiadanie piłki w proc.: POG 61 - 39 PIA

Strzały: POG 3 - 1 PIA

Typowy mecz walki nam się robi.

Teraz Kowalczyk ładnie wypuszcza Zahovicia, sam na sam, strzał i Plach świetnie wychodzi i broni!

Wysoki pressing teraz ze strony Pogoni, oba zespoły nie są w stanie wykonać serii kilku podań.

Lepsze minuty teraz w wykonaniu Pogoni. Gra szybciej, ale niezbyt dokładnie.

Żyro na 6. metr, wbiega Vida, ale strzela wysooooko nad bramką...

Zmarnowany teraz rzut wolny. Dąbrowski nie mógł opanować piłki po odegraniu, bezczelnie podskakiwała mu na murawie przypominającej pole minowe.

Piast próbuje kontrować, ale brakuje zagrania w pole karne, w ostatniej chwili obrońcy odcinają możliwość zagrania.

Żółtą kartkę otrzymał Damian Dąbrowski.

Piast teraz dłużej przy piłce, ale gra zbyt często na pamięć.

Warto zwrócić uwagę na murawę dziś. To po prostu istne klepisko, kolokwialnie mówiąc. Nierówna, pełno dziur i wystających kępek trawy.

Piast wypycha powoli Pogoń, która musi grać dłuższymi piłkami.

Główka Drygasa i kapitalnie wybija Plach!

Smoliński wpada w pole karne, ucieka mu piłka, jeszcze walczy Kucharczyk, ale sytuację wyjaśnie Czerwiński.

Fizyczna gra z obu stron, szarpana, jeszcze bez stworzenia jakiejkolwiek szansy.

Zaczęli!

Kto wygra mecz?

W środę obie ekipy grały ze sobą w Pucharze Polski, też w Szczecinie. Piast wygrał 2:1 i awansował do ćwierćfinału.

Sędziować będzie Łukasz Szczech.

Sytuacja obu ekip w tabeli:

1. Pogoń 34 pkt.

8. Piast 20 pkt.

Piast nie przegrał żadnego meczu 23 października. W tym roku wygrał wszystkie spotkania.

Lider kontra zespół, który ostatnio w ogóle nie przegrywa. Jednym słowem HIT dnia w Ekstraklasie. Dzień dobry Państwu, zapraszamy na mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice!