PKO Ekstraklasa: 24. kolejka
11 kwi 2021 17:30
90+2'

Już w doliczonym czasie poszybowało dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Legii Warszawa. Poradzili sobie z nim podopieczni Czesława Michniewicza. Szkoleniowiec przyjezdnych jeszcze przekazuje uwagi swoim zawodnikom.

3
2
9
2
3
90'

Doliczone trzy minuty.

8
2
4
2
4
84'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Mladenović za ostre przewinienie na Michale Skórasiu.

14
5
5
3
13
83'

Pozostało jeszcze trochę czasu na rozstrzygnięcie generalnie wyrównanego spotkania. Próbowała to zrobić Legia Warszawa, jednak dośrodkowanie Filipa Mladenovicia zostało wyłapane przez ustawionego przy bliższym słupku Mickeya van der Harta.

6
2
3
1
5
82'

Żółtą kartkę otrzymał Jesper Karlstrom za ostre przewinienie na Luquinhasie.

7
1
2
1
4
80'

Lech Poznań. Schodzi: Dani Ramirez. Wchodzi: Jan Sykora.

1
5
1
2
79'

Legia Warszawa przed polem karnym przeciwnika. Piłka trafiła do Bartosza Kapustki, którego strzał z dystansu nie był dużym wyzwaniem dla Mickeya van der Harta. Niezmiennie obaj bramkarze nie pozwalają na lądowanie futbolówki w siatce.

3
3
3
5
75'

Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu możliwość pokonania Mickeya van der Harta po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Futbolówka szybowała w kierunku Filipa Mladenovicia, ale połapali się w tym podopieczni Janusza Góry i nie pozwolili na swobodne przymierzenie reprezentantowi Serbii.

2
1
3
6
72'

Tomas Pekhart umieścił piłkę w bramce Lecha Poznań, ale nie ma gola z powodu spalonego w momencie podania Filipa Mladenovicia. Wyglądało to obiecująco, jednak nie przypilnował linii lider klasyfikacji strzelców ligi.

7
8
2
5
2
71'

Maciej Skorża wypatrzony okiem kamery na trybunach w Poznaniu. Była możliwość poszukania nowego szkoleniowca Lecha Poznań, ponieważ była udzielana pomoc medyczna Andremu Martinsowi. Po wznowieniu konfrontacji przyspieszenie Kolejorza i Mikael Ishak spudłował po podaniu Daniego Ramireza.

3
3
3
3
1
67'

Artur Boruc ma co robić między słupkami. Tym razem weteran został sprawdzony płaskim uderzeniem zza pola karnego przez Daniego Ramireza. Futbolówka sparowana na korner, a dośrodkowanie spod chorągiewki nie doczekało się kontaktu z szarżującym Antonio Miliciem.

1
64'

Mateusz Wieteska miał najbliżej do piłki w zamieszaniu po wrzutce z rzutu wolnego. Zorganizowali się Lechici i nie pozwolili przyjezdnym na zdobycie prowadzenia. Na pewno można powiedzieć, że po przerwie podniosła się temperatura pod obiema bramkami.

2
2
60'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Salamon za przewinienie na Luquinhasie.

3
2
4
59'

Skuteczne wyjście na przedpole zaprezentowane przez Artura Boruca. Co prawda spóźnił się nieco do piłki, jednak brawurowo nie pozwolił Jakubowi Kamińskiemu na spożytkowanie podania z głębi pola Pedro Tiby.

2
3
2
1
2
58'

Zmiana Artema Szabanowa spowodowana kontuzją.

1
53'

Zapalił Lubomir Satka, który pozwolił zwinnemu Luquinhasowi na uruchomienie ustawionego blisko bramki Tomasa Pekharta. Sytuacyjne uderzenie Czecha zostało zablokowane w ostatnim momencie przez Mickeya van der Harta. Tylko korner dla Legii Warszawa, a możliwość zdobycia prowadzenia była bardzo dogodna.

2
2
1
1
52'

Ładna akcja Kolejorza i musiał trochę wysilić się Artur Boruc! Bramkarz Legii Warszawa poradził sobie ze strzałem głową Mikaela Ishaka, który oderwał się od przeciwników i starał sie wykorzystać dośrodkowanie z prawego skrzydła Pedro Tiby.

2
1
4
50'

Konfrontacja Jakuba Kamińskiego z Filipem Mladenoviciem. Ostatecznie piłka pozostała w posiadaniu Legii Warszawa i po dośrodkowaniu musiał interweniować Lubomir Satka. Poradził sobie reprezentant Słowacji i wyekspediował futbolówkę na korner.

3
4
2
1
4
48'

Walka wznowiona po przerwie.

2
1
1
2
46'

Rozpoczęła się druga połowa przy Bułgarskiej i prawdopodobnie nie będzie mniej interesująca niż pierwsza. Poprzeczka została zawieszona bardzo nisko.

2
45'

Doliczona minuta.

1
1
44'

Poderwali się warszawiacy w ostatnich minutach pierwszej połowy spotkania. Podanie z lewego skrzydła trafiło do centralnie ustawionego Luquinhasa, który powinien z dogodnej pozycji pokusić się o wyraźnie lepsze uderzenie niż to zaprezentowane.

2
2
2
1
1
43'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Kamiński za przewinienie blisko linii bocznej boiska.

7
3
2
2
7
41'

Dla odmiany seria dośrodkowań skierowanych w pole karne strzeżone przez Mickeya van der Harta. Kompani szukali próbującego oddać uderzenie Tomasa Pekharta, jednak poznaniacy zaopiekowali się starannie zawodnikiem powoływanym do reprezentacji Czech.

6
2
2
2
2
38'

Wywołana do tablicy Legia Warszawa przeprowadziła żwawszy atak. Luquinhas poradził sobie z Lubomirem Satką i wstrzelił futbolówkę w kierunku centralnie ustawionego Tomasa Pekharta. Najskuteczniejszemu zawodnikowi ligi nie zabrakło dużo, żeby oddać uderzenie z bliska i pokonać nim Mickeya van der Harta.

6
4
3
3
4
36'

Legia Warszawa od dawna nie przeprowadziła interesującego ataku na bramkę Mickeya van der Harta. Po zrezygnowanym obliczu Filipa Mladenovicia było widać wyraźnie, że nie jest zadowolony z postawy swojego zespołu w pierwszej połowie.

4
2
1
1
1
34'

Groźne przyspieszenie podopiecznych Janusza Góry na lewej stronie boiska. Zakończyło się ono wstrzeleniem w pole karne Tymoteusza Puchacza, którego żaden kompan z Lecha Poznań nie zakończył uderzeniem w bramkę.

5
3
3
1
2
32'

Do kolekcji beznadziejnych uderzeń doszło jeszcze jedno. Pedro Tiba ułożył sobie piłkę przed polem karnym Legii Warszawa, jednak po pierwsze kopnął ją anemicznie, a po drugie poza lustro bramki strzeżonej przez Artura Boruca. Golkiper przyjezdnych nie musiał robić nic poza odprowadzeniem piłki wzrokiem poza boisko.

5
4
3
3
4
30'

Dwa kwadranse konfrontacji w Poznaniu za drużynami. Rozgrzali się nieco bramkarze, ale jak na pół godziny rywalizacji, nie można powiedzieć, że są najbardziej zapracowanymi ludźmi tego popołudnia.

6
6
1
1
1
25'

Lech Poznań nabił statystyki strzałowe w ostatnich minutach i tylko problem w tym, że futbolówka lata w większości przypadków wszędzie, tylko nie w bramkę strzeżoną przez Artura Boruca.

4
5
1
1
3
22'

Piłka przechwycona blisko pola karnego Legii Warszawa przez Lubomira Satkę. Reprezentant Słowacji nie zastanawiał się długo i nie dzielił włosa na czworo. Jego uderzenie z dystansu przeleciało ponad bramką strzeżoną przez Artura Boruca.

4
1
2
3
3
20'

Nie zarysowała się dotąd przewaga żadnego z klubów pod względem posiadania futbolówki. Przed momentem Lech Poznań zabrał piłkę przeciwnikom, a jego rozegranie zakończyło się ciekawym uderzeniem Mikaela Ishaka z dośrodkowania Jakuba Kamińskiego. Nie zabrakło dużo!

5
3
3
1
2
18'

Gra wznowiona po krótkiej przerwie spowodowanej urazem Artura Jędrzejczyka po kolizji w powietrzu z Mikaelem Ishakiem. Trudno powiedzieć, że wydarzyło się coś przełomowego w ostatnich minutach.

5
4
4
5
4
14'

Mikael Ishak zatrudnił uderzeniem Artura Boruca. Pierwsza próba pokonania byłego reprezentanta Polski, jednak ten skoncentrowany na swoim posterunku i przynajmniej na razie nie pozwolił Lechowi Poznań na otwarcie rezultatu.

12
6
2
3
1
13'

Przed polem karnym Lecha Poznań układał sobie piłkę na stopie Bartosz Slisz. Do zawodnika powołanego do reprezentacji Polski doskoczyli podopieczni Janusza Góry i nie pozwolili ani na zatrudnienie, ani tym bardziej na pokonanie Mickeya van der Harta.

5
4
3
4
5
11'

Tym razem Filip Mladenović miał wystąpić w roli zawodnika finalizującego atak Legii Warszawa strzałem. Piłka uciekła reprezentantowi Serbii po wrzutce Josipa Juranovicia. W tej sytuacji przyjezdni muszą wrócić na upatrzone pozycje w obronie i postarać się o odzyskanie futbolówki.

3
3
3
3
3
8'

Jedno niebezpieczne wstrzelenie w wykonaniu rozpędzonego na lewej stronie boiska Filipa Mladenovicia. Poradzili sobie z nim nie bez problemu gospodarze. Uruchomić Tomasa Pekharta próbował również miękkim podaniem z głębi pola Bartosz Slisz, jednak futbolówka uciekła Legionistom pod nogi Mickeya van der Harta.

3
2
4
2
3
4'

Podanie w uliczkę do wysuniętego zawodnika Lecha Poznań, którego bezpardonowo powstrzymał Artur Jędrzejczyk. Domagali się gospodarze odgwizdania przewinienia na Mikaelu Ishaku blisko linii pola karnego, jednak gwizdek Bartosza Frankowskiego milczał w tej sytuacji.

4
3
2
3
12
2'

Lech Poznań w niebieskich koszulkach, białych spodenkach, a także czarnych getrach. Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza w bordowych strojach z białymi elementami. Pierwsza akcja przeprowadzona w kierunku bramki Artura Boruca przez Tymoteusza Puchacza.

01:12

Legia Warszawa zmierza pewnie po mistrzostwo Polski. Drużyna ze stolicy kraju punktuje regularnie, prezentuje dobry futbol i wypracowała sobie pokaźną przewagę między innymi nad Pogonią Szczecin, Rakowem Częstochowa oraz Lechią Gdańsk. Kolejnym krokiem w kierunku tytułu może być pokonanie Lecha Poznań.

4
2
1
1
2
01:12

Legia Warszawa przed wyprawą do Poznania.

3
2
1
2
3
01:12

Legia Warszawa zaprezentowała się na miarę oczekiwań w poprzednim meczu na szczycie tabeli z Pogonią Szczecin. Podopieczni Czesława Michniewicza szybko i brutalnie wypunktowali przeciwnika z Pomorza Zachodniego. Ostatecznie odnieśli z nim zwycięstwo 4:2.

3
1
2
2
3
01:12

Lech Poznań oficjalnie powitał nowego szkoleniowca Macieja Skorżę.

2
2
3
3
2
01:12

Na nowego-starego szkoleniowca Lecha Poznań wybrano Macieja Skorżę, co zostało już potwierdzone przez klub. W konfrontacji z Legią Warszawa drużyna z Wielkopolski zostanie poprowadzona jeszcze przez tymczasowego trenera Janusza Górę.

3
3
2
2
2
01:12

Przygotowania Kolejorza do meczu z liderem.

1
1
2
2
3
01:12

Lech Poznań nie prezentował się dobrze w rundzie wiosennej, co doprowadziło do rozstania ze szkoleniowcem Dariuszem Żurawiem. Drużyna, która rywalizowała w fazie grupowej Ligi Europy, jest w dolnej połowie tabeli z zaledwie 29 punktami wywalczonymi w 23 kolejkach.

2
3
2
2
2
01:12

W klasyku PKO Ekstraklasy dojdzie do pojedynku Lecha Poznań z Legią Warszawa. Tym razem markowych w skali polskiej ligi przeciwników dzielą w tabeli aż 22 punkty na korzyść zespołu Czesława Michniewicza.