PKO Ekstraklasa: 25. kolejka
17 kwi 2021 15:00
90+5'

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Pewny strzał Portugalczyka i Lechia w dramatycznych okolicznościach doprowadziła do remisu!

Lechia Gdańsk
44
24
11
5
12
90+4'

Coś nieprawdopodobnego. Rzut karny dla Lechii po faulu na Flavio Paixao!

29
21
9
5
9
90+3'

Lechia uwierzyła, że ten mecz jeszcze nie jest przegrany. Gdańszczanie ruszyli do ataku.

12
8
4
4
6
90+1'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Tomasz Jodłowiec! Fatalny strzał rezerwowego zawodnika Piasta!

18
27
5
10
12
90'

Doliczone minimum pięć minut.

5
3
1
2
3
90'

Rzut karny dla Piasta! Choć piłkarze Lechii są przekonani, że nie było mowy o przewinieniu.

11
4
3
1
4
87'

Gol! Strzelił Łukasz Zwoliński. Asystował mu Joseph Ceesay.

Gospodarze łapią kontakt! Szarpnął lewym skrzydłem młody Żukowski, zagrał płasko w pole karne i po delikatnym zamieszaniu Zwoliński strzela gola na 1:2. Chwilę wcześniej w słupek strzelił Kałuziński.

20
13
3
5
12
86'

Piast umiejętnie wybija Lechię z rytmu. Drobne faule w środku boiska, umiejętne przesuwanie się. Goście wiedzą, jak utrzymać korzystny wynik.

5
2
1
2
85'

Gospodarze są absolutnie bezradni, a ich próby atakowania są dość kiepskie i nie robią żadnego wrażenia na przyjezdnych.

3
2
1
1
3
83'

Żółtą kartkę otrzymał Jarosław Kubicki. Pomocnik Lechii przerwał kontratak Piasta.

4
1
1
81'

Końcówka meczu jest mniej ciekawa. Niewiele dzieje się na boisku.

3
3
1
3
2
79'
75'

Gospodarze są coraz bardziej zdenerwowani tym, jak przebiega ten mecz.

5
6
1
4
5
74'

Plach ponownie pewnie interweniuje. Lechia ma dziś problemy ze stwarzaniem sytuacji, nie mówiąc już o skuteczności.

3
5
2
2
73'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Lipski.

Piast Gliwice
5
1
2
5
73'
72'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kopacz. Za uderzenie w twarz Świerczoka.

4
2
2
70'

Lechia niby atakuje, ale wszystko robi o dwa tempa za wolno, żeby zaskoczyć dobrze zorganizowany zespół Piasta.

1
3
1
2
67'

I jeszcze raz Kuciak lepszy od Świerczoka! Napastnik Piasta miał w tym meczu mnóstwo sytuacji i aż dziw bierze, że jeszcze nie strzelił choćby jednego gola.

2
1
3
1
4
66'

Centrował Lipski, ale po strzale głową Steczyka piłka przeleciała nad bramką.

3
3
3
1
66'

Kolejna próba Świerczoka. Techniczne uderzenie z linii pola karnego, ale dobrze interweniuje Kuciak. Piast ma jednak korner.

3
1
1
1
64'
62'

Jodłowiec zgubił rywala kierunkowym przyjęciem, ale piłka uciekła mu na lewą nogę. Mimo to mieliśmy próbę strzału, lecz nieudaną.

2
1
1
61'

Gajos chciał nastrzelić przeciwnika i wywalczyć rzut rożny, ale sztuka ta mu się nie udała i grę od bramki wznowi Plach.

2
1
3
60'

Kolejne uderzenie Świerczoka z dystansu i tym razem Kuciak nie popełnił błędu, odbijając piłkę do boku.

3
2
3
2
4
56'

Piast jest dobrze ustawiony i Lechia ma olbrzymie problemy wykreowaniem jakiejkolwiek sytuacji.

3
54'

Było trochę nerwów, ale sędzia uznał, że Lipski w tej sytuacji nie zasłużył na kartkę. Gra wznowiona.

2
1
5
54'

Brutalny faul Lipskiego na Fili.

1
4
52'

Tym razem strzelał Zwoliński, ale zdecydowanie  za lekko, by zaskoczyć Placha.

2
1
2
51'

Lechia chciała odpowiedzieć, Kałuziński oddał piękny strzał z dalszej odległości i centymetrów zabrakło, by gdańszczanie cieszyli się z gola na 1:2.

1
1
2
3
2
48'

Gol! Strzelił Patryk Sokołowski. Asystował mu Patryk Lipski.

Piast prowadzi już 2:0, a Lechia dalej rozdaje prezenty. Sokołowski oddał płaski strzał z dystansu, a Kuciak zlekceważył całą sytuację i przepuścił piłkę do bramki.

18
14
4
3
10
47'

Pewna interwencja po lekkim strzale głową jednego z graczy Lechii.

1
3
1
46'

Rzut rożny dla Lechii.

3
1
46'

1
45+1'

I rzut wolny dla gości w jednej z ostatnich akcji w pierwszej połowie.

4
4
45'

Minimum jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

1
2
4
45'

Kontratak gości, jednak Świerczok nie przeczytał intencji Badii i nie ruszył do prostopadłego zagrania.

1
1
3
44'

Lechia wyraźnie przycisnęła w końcówce pierwszej połowy. Piast broni się dość rozpaczliwie.

6
1
1
2
1
41'

Plach ratuje zespół Piasta! Świetna obrona bramkarza gości po strzale głową Zwolińskiego z paru metrów.

5
1
1
3
2
40'

Raz jeszcze centrował Udovicić, ale obrońcy Piasta wybijają piłkę na rzut rożny.

2
1
2
39'

Lechia będzie mieć jeszcze jeden stały fragment gry.

3
2
39'

Znakomite dośrodkowanie Udovicicia z rzutu wolnego, jednak Fila nie potrafił dobrze przyjąć piłki.

3
1
3
2
37'

Nieudany przerzut Biegańskiego w stronę Udovicicia. Lechia bardzo łatwo oddaje piłkę Piastowi, a przecież ma duże problemy z jej odzyskaniem.

1
1
3
36'

Dobre dośrodkowanie Udovicicia, akcję na dalszym słupku zamykał Fila, ale uderzył bardzo wysoko nad bramką.

3
2
1
35'

Conrado poszedł indywidualnie lewą stroną i wywalczył rzut rożny dla Lechii.

2
1
1
33'

Wreszcie mogła odpowiedzieć Lechia. Akcja prawą stroną i tym razem poprzeczka ratuje Piasta! Strzelał Flavio Paixao.

4
1
3
3
31'

Tym razem stracił piłkę Conrado i Piast stanął przed kolejną szansą! Świerczok oddał piękny strzał zza pola karnego i słupek uratował Lechię przed utratą drugiego gola!

3
2
6
3
2
29'

Gol! Strzelił Dominik Steczyk. Cóż teraz zrobiła defensywa Lechii? Fatalna strata Kopacza w pobliżu pola karnego i goście nie mogli tego zmarnować. Najpierw strzał Świerczoka obronił Kuciak, mieliśmy ogromne zamieszanie, ale ostatecznie Steczyk dopełnił formalności.

23
7
3
7
18
27'

Dośrodkowanie Badii, jednak obrona Lechii nie dała się zaskoczyć.

2
1
1
26'

Kontratak Lechii, Kubicki przebiegł kilkadziesiąt metrów, wreszcie zagrywał w kierunku Flavio, ale ten nie doszedł do piłki, podobnie jak Udovicić.

1
1
2
24'

Lechia długo rozgrywała akcję, lecz Biegański kopnął w aut i zniweczył tym samym wysiłek kolegów.

1
3
24'

Tym razem dośrodkowywał Badia, ale prosto w ręce Kuciaka.

1
2
1
1
23'

Korner dla Piasta.

22'

Przechwyt Piasta, ale Maloca faulował Świerczoka i akcja gości została szybko zatrzymana.

1
22'

Wreszcie mamy moment, w którym to gospodarze dłużej utrzymują się w posiadaniu piłki choć w dużej mierze na własnej połowie.

1
20'

Płynna akcja Lechii. Flavio zagrał w pole karne, jednak Zwoliński nie zdołał uprzedzić obrońcy i nie oddał nawet strzału.

1
1
3
2
19'

Po rzucie rożnym piłka spadła na dwudziesty metr, gdzie był niepilnowany Chrapek, ale uderzenie byłego zawodnika Lechii było niecelne.

1
1
18'

Badia przebiegł z piłką niemal pół boiska, wreszcie zdecydował się na uderzenie, ale futbolówka po interwencji Kuciaka wyleciała na rzut rożny.

2
17'

Sporo chaosu w środkowej części boiska. Piłka często jest w powietrzu.

2
14'

Dobry strzał Gajosa z dystansu, ale pewnie broni Plach.

1
3
1
13'

W ataku pozycyjnym Piast, ale Lechia - jak na razie - dobrze się broni.

2
1
1
10'

Udovicić miękko zagrał w kierunku Kubickiego, ale ten popisał się nieudanym dośrodkowaniem i pewnie interweniował Plach.

1
1
8'

Gra wznowiona. Piast przez moment w osłabieniu.

7'

Przerwa w grze. Uraz zgłosił Rymaniak.

6'

Bardzo nieudane dośrodkowanie Lipskiego. Lechia momentalnie wyszła z kontrą, ale wszystko popsuł kiepską centrą Udovicić.

1
1
1
6'

Świerczok strzelał z ostrego kąta, piłka odbiła się od jednego z zawodników Lechii i Piast ma rzut rożny.

1
1
5'

Długie zagranie w kierunku Steczyka, ale dobrze interweniował Fila.

1
4'

Na początku spotkania Piast wyraźnie przeważa w posiadaniu piłki. Lechia zaś nie atakuje zbyt wysoko i raczej czeka na swoją okazję z kontry.

1
1
2
3'

Dośrodkowywał Gajos, ale goście na moment oddalają zagrożenie od własnej bramki.

2
1
3'

Rzut rożny dla Lechii, choć wydawało się, że Lechia może więcej wycisnąć z tej akcji.

1
3
1'

Dobra akcja Piasta, ale żaden z zawodników gości nie zdołał trącić piłki po dośrodkowaniu Holubka.

1
3
1
14:38

Mieliśmy minutę ciszy poświęconą zmarłemu przed kilkunastoma dniami Ryszardowi Grzesikowi, człowiekowi od wielu lat związanego z Lechią.

1
1
1
14:38

Lechia zagra dziś w tradycyjnych biało-zielonych strojach, z kolei Piast ubrany na niebiesko.

14:38

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. Za moment początek spotkania.