Pogoń Szczecin dokończy spotkanie w dziesięciu. Benedikt Zech zszedł z boiska z powodu urazu, a Kosta Runjaić nie ma już możliwości wymienienia Austriaka na obecnego na ławce rezerwowych Igora Łasickiego.

2
3
4
86'

Kompletnie nieudane zachowanie Karola Danielaka na połowie Pogoni Szczecin. Po dryblingu starał się uruchomić jednego z napastników swoim dośrodkowaniem, jednak posłał futbolówkę za bramkę strzeżoną przez Dantego Stipicę.

3
8
1
1
84'
80'

10 minut podstawowego czasu i na razie wsteczne odliczanie jest najbardziej zajmujące. Podbeskidzie Bielsko-Biała znajduje się w posiadaniu futbolówki na połowie przeciwnika, jednak nie potrafi kreować licznych sytuacji podbramkowych.

2
2
1
76'

Pogoń Szczecin mogła powiększyć prowadzenie. W ostatnim fragmencie spotkania Michal Pesković wygrał w dwóch konfrontacjach sam na sam z młodzieżowcami przyjezdnych. Najpierw rozprawił się z Kacprem Kozłowskim, a następnie z Adrianem Benedyczakiem.

1
1
3
2
2
75'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Rafała Kurzawy zostało wyekspediowane z problemami przez obronę Podbeskidzia Bielsko-Biała. Pozostał kwadrans nadziei podopiecznym Roberta Kasperczyka, jednak na razie mało wskazuje na to, że zapunktują w konfrontacji z wiceliderem.

1
1
73'

Po długiej liście zmian personalnych Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmuje kolejne próby przedostatnia się przez najlepszą defensywę PKO Ekstraklasy pod bramkę Dantego Stipicy.

1
2
1
71'

Podbeskidzie. Schodzi: Jakub Hora. Wchodzi: Peter Wilson.

64'

Gol! Strzelił Sebastian Kowalczyk.

Spokojne wykonanie rzutu karnego przez Sebastiana Kowalczyka. Piłkarz Pogoni Szczecin nie miał problemu z pokonaniem swoim płaskim uderzeniem Michala Peskovicia. Słowak tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem do siatki. Portowcy wypracowali dwubramkową zaliczkę pod Klimczokiem.

32
13
1
3
5
63'

Żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Kręcichwost za sprokurowanie rzutu karnego.

10
4
1
1
1
63'

Rzut karny dla Pogoni Szczecin.

22
10
3
1
2
61'

Sędzia analizuje przy monitorze sytuację w polu karnym Podbeskidzia.

9
4
3
3
2
60'

Godzina konfrontacji za zawodnikami. Zmiana przeprowadzona przez trenera Kostę Runjaicia była spowodowana bolesnym upadkiem na boisko Luisa Maty. Portugalczyk został poważnie poturbowany przez Davida Niepsuja.

1
57'
2
1
2
5
55'

Żółtą kartkę otrzymał David Niepsuj za faul w powietrzu na Luisie Macie.

6
2
53'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Hora za przewinienie na Adrianie Benedyczaku.

5
2
1
2
50'

Odpowiedź Pogoni Szczecin z wykorzystaniem prawego skrzydła. Dośrodkowanie zostało powstrzymane przez obrońców Podbeskidzia Bielsko-Biała. Jeszcze odchodząca wrzutka z rzutu rożnego, jednak dwa uderzenia Konstantinosa Triantafyllopoulosa były nieskuteczne.

5
2
4
1
2
47'

Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Pogoni Szczecin i zapowiada ono bardziej zdecydowaną ofensywę podopiecznych Roberta Kasperczyka po powrocie z szatni na boisko.

3
2
1
2
1
46'

Rywalizacja toczy się przy obficie padającym deszczu. W tych warunkach przewaga pod względem posiadania piłki jest po stronie Pogoni Szczecin. Być może zmieni się to po przerwie. Łukasz Szczech wznowił już rywalizację na stadionie beniaminka.

komentarz

Szczecinianie z zaliczką po 45 minutach.

5
1
1
2
3
Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała wyrówna po przerwie?
3
3
1
1
43'

Górale na połowie przeciwnika z województwa zachodniopomorskiego. Jakub Hora zastąpił Łukasza Sierpinę w roli egzekutora rzutu rożnego. Krótkie rozegranie z Desleyem Ubbinkiem, a następnie wrzutka prosto w rękawice Dantego Stipicy.

3
3
1
1
40'

Podbeskidzie Bielsko-Biała jeszcze nie odpowiedziało niebezpiecznym atakiem na gola strzelonego przez Kacpra Kozłowskiego. Była tylko śmiała próba pokonania z rzutu wolnego Dantego Stipicy, jednak Chorwat nie pozwolił sobie na przepuszczenie futbolówki do siatki.

7
3
3
1
38'

Żółtą kartkę otrzymał Konstantinos Triantafyllopoulos za ostry wślizg w nogi Kamila Bilińskiego.

3
1
1
1
4
36'

Pogoń ma czego bronić pod Klimczokiem.

6
1
1
1
1
35'

Kacper Kozłowski i 1:0 dla Pogoni Szczecin!

6
6
1
1
2
33'

Gol! Strzelił Kacper Kozłowski. Asystował mu Michał Kucharczyk.

Pierwsze trafienie w meczu PKO Ekstraklasy reprezentanta Polski. Kacper Kozłowski uciekł w centrum pola karnego Łukaszowi Sierpinie i wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła Michała Kucharczyka. Doskonałe dogranie do młodzieżowca i jest prowadzenie Pogoni Szczecin. Górale w opałach!

37
20
4
3
9
31'

Gorszy fragment meczu dla Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale obudziło się na początek kwadransa poprzedzającego przerwę. Górale wywalczyli dla siebie korner, a dochodzące dośrodkowanie Łukasza Sierpiny zostało wyekspediowane przez Jakuba Bartkowskiego.

2
2
1
1
2
26'

Dwie sytuacje podbramkowe Pogoni Szczecin po podaniach Michała Kucharczyka. Najpierw przed szansą pokonania Michala Peskovicia stanął Jakub Bartkowski, a następnie Sebastian Kowalczyk. Poradził sobie w obu sytuacjach bramkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała.

6
3
2
2
6
26'

Kamil Biliński dotąd bez stuprocentowej sytuacji podbramkowej.

2
4
4
2
2
23'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Benedyczak za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Pogoń Szczecin
3
1
2
1
6
22'

Michał Kucharczyk obrócił się z piłką kilka metrów od pola karnego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ładna akcja, ale tylko do momentu oddania strzału. Później futbolówka kopnięta przez podopiecznego Kosty Runjaicia przeleciała kilkanaście metrów od bramki Michala Peskovicia.

2
2
2
1
2
20'

Podanie w pole karne Podbeskidzia Bielsko-Biała do Adriana Benedyczaka. Jego uderzenie z ostrego kąta zostało ze stoickim spokojem powstrzymane przez Michala Peskovicia. Tylko ostrzeżenie dla zawodników beniaminka.

1
18'

Gwizdek sędziego Łukasza Szczecha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Pogoni Szczecin. Nie minęło dużo czasu i kolejne przewinienie Podbeskidzia Bielsko-Biała. Tym razem Dmytro Baszłaja na Adrianie Benedyczaku.

2
1
2
1
1
16'

Przewinienie Desleya Ubbinka na Michale Kucharczyku na skrzydle. Wszystko to daleko od bramki Michala Peskovicia, dlatego Damian Dąbrowski zdecydował się na wznowienie rywalizacji krótkim podaniem od rzutu wolnego.

2
2
1
2
3
14'

Dante Stipica zmierzył się już z kilkoma zagraniami w kierunku jego bramki.

5
1
2
1
2
12'

Po zablokowanym dośrodkowaniu Jakuba Bartkowskiego od wrzutu z autu Pogoń Szczecin. Za wykonanie dalekiego zagrania zabrał się Michał Kucharczyk, jednak nie uruchomił ustawionego centralnie w szesnastce Adriana Benedyczaka.

1
2
2
1
2
8'

Dante Stipica rozgrzany od początkowych minut spotkania. Tym razem poradził sobie z wstrzeleniem Desleya Ubbinka. Żadnemu zawodnikowi Podbeskidzia Bielsko-Biała nie udało się dopaść do futbolówki zanim wylądowała w objęciach bramkarza Pogoni Szczecin.

4
1
3
1
3
7'

Jeszcze raz Górale, którzy rozegrali atak na prawej stronie boiska. Dośrodkowanie w pole karne zostało nie bez problemu powstrzymane przez Dantego Stipicę. Na ewentualny moment zawahania bramkarza Pogoni Szczecin czekał Kamil Biliński.

4
2
3
1
1
6'

Michał Rzuchowski jest mocno związany ze stolicą województwa zachodniopomorskiego, dlatego konfrontacja z Pogonią Szczecin jest dla niego zazwyczaj specjalnym wydarzeniem. Przed momentem pomocnik Podbeskidzia Bielsko-Biała przyspieszył w polu karnym przeciwnika i trafił płaskim dośrodkowaniem w Dantego Stipicę. Spróbował też strzału z rzutu wolnego, ale ponownie w Chorwata.

2
1
2
1
2
3'

Podanie Sebastiana Kowalczyka do Kacpra Kozłowskiego, który spokojnie wypracował sobie miejsce do oddania płaskiego uderzenia. Poczęstował nim ustawionego w odpowiednim miejscu na linii bramkowej Michala Peskovicia.

4
2
3
4
2
2'

Gospodarze w białych koszulkach i getrach, a także niebieskich spodenkach. Pogoń Szczecin w granatowo-bordowych strojach. Pierwsza szansa na zaskoczenie Dantego Stipicy po wrzutce z rzutu wolnego, jednak Chorwat interweniował czujnie na przedpolu.