Podbeskidzie Bielsko-Biała
53' Jakub Hora 55' David Niepsuj 63' Bartłomiej Kręcichwost ' Rafał Janicki
Pogoń Szczecin
23' Adrian Benedyczak 33' Kacper Kozłowski 38' Konstantinos Triantafyllopoulos 64' Sebastian Kowalczyk 90+5' Sebastian Kowalczyk
0:2

Ostatni gwizdek Łukasza Szczecha na stadionie Podbeskidzia Bielsko-Biała. Konfrontacja przebiegła na zasadach Pogoni Szczecin. Drużyna prowadzona przez Kostę Runjaicia odniosła zwycięstwo 2:0 dzięki uderzeniom Kacpra Kozłowskiego i Sebastiana Kowalczyka. Druga połowa już pod całkowitą kontrolą zespołu z województwa zachodniopomorskiego.

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Janicki za zachowanie po ostatnim gwizdku.

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Kowalczyk za przewinienie na skrzydle.

Pogoń Szczecin dokończy spotkanie w dziesięciu. Benedikt Zech zszedł z boiska z powodu urazu, a Kosta Runjaić nie ma już możliwości wymienienia Austriaka na obecnego na ławce rezerwowych Igora Łasickiego.

Doliczone sześć minut.

Kompletnie nieudane zachowanie Karola Danielaka na połowie Pogoni Szczecin. Po dryblingu starał się uruchomić jednego z napastników swoim dośrodkowaniem, jednak posłał futbolówkę za bramkę strzeżoną przez Dantego Stipicę.

Podbeskidzie. Schodzi: Desley Ubbink. Wchodzi: Marco Tulio.

10 minut podstawowego czasu i na razie wsteczne odliczanie jest najbardziej zajmujące. Podbeskidzie Bielsko-Biała znajduje się w posiadaniu futbolówki na połowie przeciwnika, jednak nie potrafi kreować licznych sytuacji podbramkowych.

Pogoń Szczecin mogła powiększyć prowadzenie. W ostatnim fragmencie spotkania Michal Pesković wygrał w dwóch konfrontacjach sam na sam z młodzieżowcami przyjezdnych. Najpierw rozprawił się z Kacprem Kozłowskim, a następnie z Adrianem Benedyczakiem.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Rafała Kurzawy zostało wyekspediowane z problemami przez obronę Podbeskidzia Bielsko-Biała. Pozostał kwadrans nadziei podopiecznym Roberta Kasperczyka, jednak na razie mało wskazuje na to, że zapunktują w konfrontacji z wiceliderem.

Po długiej liście zmian personalnych Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmuje kolejne próby przedostatnia się przez najlepszą defensywę PKO Ekstraklasy pod bramkę Dantego Stipicy.

Podbeskidzie. Schodzi: Jakub Hora. Wchodzi: Peter Wilson.

Gol! Strzelił Sebastian Kowalczyk.

Spokojne wykonanie rzutu karnego przez Sebastiana Kowalczyka. Piłkarz Pogoni Szczecin nie miał problemu z pokonaniem swoim płaskim uderzeniem Michala Peskovicia. Słowak tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem do siatki. Portowcy wypracowali dwubramkową zaliczkę pod Klimczokiem.

Żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Kręcichwost za sprokurowanie rzutu karnego.

Rzut karny dla Pogoni Szczecin.

Sędzia analizuje przy monitorze sytuację w polu karnym Podbeskidzia.

Godzina konfrontacji za zawodnikami. Zmiana przeprowadzona przez trenera Kostę Runjaicia była spowodowana bolesnym upadkiem na boisko Luisa Maty. Portugalczyk został poważnie poturbowany przez Davida Niepsuja.

Pogoń Szczecin. Schodzi: Luis Mata. Wchodzi: Mariusz Malec.

Żółtą kartkę otrzymał David Niepsuj za faul w powietrzu na Luisie Macie.

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Hora za przewinienie na Adrianie Benedyczaku.

Odpowiedź Pogoni Szczecin z wykorzystaniem prawego skrzydła. Dośrodkowanie zostało powstrzymane przez obrońców Podbeskidzia Bielsko-Biała. Jeszcze odchodząca wrzutka z rzutu rożnego, jednak dwa uderzenia Konstantinosa Triantafyllopoulosa były nieskuteczne.

Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Pogoni Szczecin i zapowiada ono bardziej zdecydowaną ofensywę podopiecznych Roberta Kasperczyka po powrocie z szatni na boisko.

Rywalizacja toczy się przy obficie padającym deszczu. W tych warunkach przewaga pod względem posiadania piłki jest po stronie Pogoni Szczecin. Być może zmieni się to po przerwie. Łukasz Szczech wznowił już rywalizację na stadionie beniaminka.

Idzie młodość w Pogoni.

Podbeskidzie musi gonić przeciwnika.

Szczecinianie z zaliczką po 45 minutach.

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa ze wskazaniem na Pogoń Szczecin. Przez 20 minut nie zarysowała się jej przewaga, ale powoli wychodziła na jaw przewaga wicelidera PKO Ekstraklasy nad przedostatnim klubem w tabeli. Udokumentował ją golem Kacper Kozłowski po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka. Podbeskidzie Bielsko-Biała będzie musiało zdecydowanie zaatakować w drugiej połowie.

Górale na połowie przeciwnika z województwa zachodniopomorskiego. Jakub Hora zastąpił Łukasza Sierpinę w roli egzekutora rzutu rożnego. Krótkie rozegranie z Desleyem Ubbinkiem, a następnie wrzutka prosto w rękawice Dantego Stipicy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała jeszcze nie odpowiedziało niebezpiecznym atakiem na gola strzelonego przez Kacpra Kozłowskiego. Była tylko śmiała próba pokonania z rzutu wolnego Dantego Stipicy, jednak Chorwat nie pozwolił sobie na przepuszczenie futbolówki do siatki.

Żółtą kartkę otrzymał Konstantinos Triantafyllopoulos za ostry wślizg w nogi Kamila Bilińskiego.

Pogoń ma czego bronić pod Klimczokiem.

Kacper Kozłowski i 1:0 dla Pogoni Szczecin!

Gol! Strzelił Kacper Kozłowski. Asystował mu Michał Kucharczyk.

Pierwsze trafienie w meczu PKO Ekstraklasy reprezentanta Polski. Kacper Kozłowski uciekł w centrum pola karnego Łukaszowi Sierpinie i wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła Michała Kucharczyka. Doskonałe dogranie do młodzieżowca i jest prowadzenie Pogoni Szczecin. Górale w opałach!

Gorszy fragment meczu dla Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale obudziło się na początek kwadransa poprzedzającego przerwę. Górale wywalczyli dla siebie korner, a dochodzące dośrodkowanie Łukasza Sierpiny zostało wyekspediowane przez Jakuba Bartkowskiego.

Dwie sytuacje podbramkowe Pogoni Szczecin po podaniach Michała Kucharczyka. Najpierw przed szansą pokonania Michala Peskovicia stanął Jakub Bartkowski, a następnie Sebastian Kowalczyk. Poradził sobie w obu sytuacjach bramkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Kamil Biliński dotąd bez stuprocentowej sytuacji podbramkowej.

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Benedyczak za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Michał Kucharczyk obrócił się z piłką kilka metrów od pola karnego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ładna akcja, ale tylko do momentu oddania strzału. Później futbolówka kopnięta przez podopiecznego Kosty Runjaicia przeleciała kilkanaście metrów od bramki Michala Peskovicia.

Podanie w pole karne Podbeskidzia Bielsko-Biała do Adriana Benedyczaka. Jego uderzenie z ostrego kąta zostało ze stoickim spokojem powstrzymane przez Michala Peskovicia. Tylko ostrzeżenie dla zawodników beniaminka.

Gwizdek sędziego Łukasza Szczecha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Pogoni Szczecin. Nie minęło dużo czasu i kolejne przewinienie Podbeskidzia Bielsko-Biała. Tym razem Dmytro Baszłaja na Adrianie Benedyczaku.

Przewinienie Desleya Ubbinka na Michale Kucharczyku na skrzydle. Wszystko to daleko od bramki Michala Peskovicia, dlatego Damian Dąbrowski zdecydował się na wznowienie rywalizacji krótkim podaniem od rzutu wolnego.

Dante Stipica zmierzył się już z kilkoma zagraniami w kierunku jego bramki.

Po zablokowanym dośrodkowaniu Jakuba Bartkowskiego od wrzutu z autu Pogoń Szczecin. Za wykonanie dalekiego zagrania zabrał się Michał Kucharczyk, jednak nie uruchomił ustawionego centralnie w szesnastce Adriana Benedyczaka.

Dante Stipica rozgrzany od początkowych minut spotkania. Tym razem poradził sobie z wstrzeleniem Desleya Ubbinka. Żadnemu zawodnikowi Podbeskidzia Bielsko-Biała nie udało się dopaść do futbolówki zanim wylądowała w objęciach bramkarza Pogoni Szczecin.

Jeszcze raz Górale, którzy rozegrali atak na prawej stronie boiska. Dośrodkowanie w pole karne zostało nie bez problemu powstrzymane przez Dantego Stipicę. Na ewentualny moment zawahania bramkarza Pogoni Szczecin czekał Kamil Biliński.

Michał Rzuchowski jest mocno związany ze stolicą województwa zachodniopomorskiego, dlatego konfrontacja z Pogonią Szczecin jest dla niego zazwyczaj specjalnym wydarzeniem. Przed momentem pomocnik Podbeskidzia Bielsko-Biała przyspieszył w polu karnym przeciwnika i trafił płaskim dośrodkowaniem w Dantego Stipicę. Spróbował też strzału z rzutu wolnego, ale ponownie w Chorwata.

Podanie Sebastiana Kowalczyka do Kacpra Kozłowskiego, który spokojnie wypracował sobie miejsce do oddania płaskiego uderzenia. Poczęstował nim ustawionego w odpowiednim miejscu na linii bramkowej Michala Peskovicia.

Gospodarze w białych koszulkach i getrach, a także niebieskich spodenkach. Pogoń Szczecin w granatowo-bordowych strojach. Pierwsza szansa na zaskoczenie Dantego Stipicy po wrzutce z rzutu wolnego, jednak Chorwat interweniował czujnie na przedpolu.

Rozpoczęła się konfrontacja pod Klimczokiem. Strategiczne cele obu klubów są kompletnie inne, ale w najbliższe popołudnie mają to samo zadanie - zdobycie kompletu punktów. Piłkarze wyszli na boisko skoncentrowani oraz zmobilizowani.

Ostatnie przygotowania do meczu.

Ustawienie zespołu Roberta Kasperczyka.

Jedenastka przygotowana przez Kostę Runjaicia.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)

Górale powrócili bez punktów z Lubina.

Podbeskidzie Bielsko-Biała nie wspomina dobrze swojego poprzedniego meczu. Podopieczni Roberta Kasperczyka przegrali 1:2 z KGHM Zagłębiem Lubin, choć objęli w tym spotkaniu prowadzenie dzięki strzałowi Kamila Bilińskiego. Końcówka należała już jednak do Miedziowych.

Kosta Runjaić przed pojedynkiem z beniaminkiem.

Szczecinianie długo czekają na podbicie Bielska-Białej.

W takich okolicznościach Pogoń zdobyła poprzedni komplet punktów.

Pogoń Szczecin wygrała poprzednie spotkanie z Wisłą Płock 2:0. Przy Twardowskiego zaprezentowała się poprawnie i nie pozwoliła przeciwnikom na zatrudnienie Dantego Stipicy ani jednym uderzeniem celnym. Z kolei do bramki Krzysztofa Kamińskiego przymierzyli Adrian Benedyczak oraz Michał Kucharczyk.

Trening Pogoni Szczecin przed wyprawą na południe kraju.

25. kolejka rozpocznie się konfrontacją Podbeskidzia Bielsko-Biała z Pogonią Szczecin. Drużyny są na przeciwnych biegunach w tabeli. Górale są przedostatni i rywalizują o pozostanie w PKO Ekstraklasie, a drużyna prowadzona przez Kostę Runjaicia jest wiceliderem starającym się o awans do europejskich pucharów.