PKO Ekstraklasa: 25. kolejka
18 kwi 2021 12:30
90+4'

Kontratak Zagłębia, Baszkirow wypracował sobie czystą sytuację, ale fatalnie przestrzelił!

1
2
3
90+3'

Kolejny niecelny strzał Matrasa.

3
2
90+3'

Strzelał Sadłocha, piłka odbiła się od obrońcy Zagłębia i będzie rzut rożny dla Stali.

3
90'

Druga połowa potrwa o minimum cztery minuty dłużej.

3
1
1
4
90'

Lekki strzał rezerwowego Łakomego. Gliwa z łatwością złapał piłkę.

1
1
1
88'
86'

Zagłębie kontroluje mecz i trudno sobie wyobrazić, by cokolwiek złego mogło się przytrafić dziś przyjezdnym.

3
3
1
2
85'

Bartolewski potrzebuje pomocy klubowych lekarzy. Przerwa w grze.

1
3
83'

Niecelnie strzelał Kruk.

1
1
82'

Tymczasem rzut rożny dla Zagłębia.

1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Bożidar Czorbadżijski.

78'

Podliński ucierpiał po interwencji we własnym polu karnym. Konieczna była krótka przerwa w grze.

1
1
1
1
77'

4
75'

Mocny strzał Chodyny z dwudziestego metra, ale Gliwa pewnie łapie piłkę.

1
2
1
11
73'

Gol! Strzelił Patryk Szysz. Asystował mu Filip Starzyński.

Piłka jest brutalna. Skoro Stal nie potrafiła wyrównać, to Zagłębie podwyższyło prowadzenie. Starzyński zagrał na wolne pole do Szysza, a ten bez problemów skierował piłkę do siatki.

34
32
2
6
8
72'

Ponownie nie ma gola! Co robią zawodnicy Stali Mielec? Ostre wstrzelenie piłki w pole karne przez Getingera i fatalnie pudłuje Zjawiński!

5
2
1
2
2
70'

Starzyński zagraniem na jeden kontakt uruchomił z prawej strony Chodynę, ale po interwencji Flisa będzie rzut rożny dla gości.

3
4
2
69'

To jest niebywałe! Po interwencji Hładuna piłka trafia w słupek. A pechowcem Matras, który w pierwszej połowie obił poprzeczkę.

4
3
1
2
3
67'

Nad poprzeczką główkował Matras.

2
1
66'

Dobre dośrodkowanie Tomasiewicza, akcję na dalszym słupku zamykał... oczywiście Getinger, ale po interwencji obrońcy Zagłębia będzie rzut rożny.

2
3
2
65'
65'

I raz jeszcze Getinger, uderzenie z pół-woleja, ale obok spojenia słupka z poprzeczką.

2
1
1
63'

Kolejny strzał Getingera, tym razem zablokowany.

1
2
1
1
62'

W odpowiedzi Stal Mielec. Getinger złamał akcję na prawą nogę, poszukał dalszego słupka, ale nie dokręcił tej piłki.

2
2
61'

Bartolewski podawał zbyt mocno do Drazicia i ten zagrywał już zza linii końcowej.

1
1
1
59'

Starzyński ładnym zwodem minął rywala w polu karnym, czym wypracował sobie sytuację strzelecką, jednak kopnął zbyt lekko, żeby zaskoczyć Gliwę.

1
1
58'

Dobra indywidualna akcja Szysza. Podanie na lewą stronę do Drazicia, ten łatwo minął Dadoka w polu karnym i poszukał technicznego strzału przy dalszym słupku, jednak uderzył przynajmniej o metr za wysoko.

2
1
2
57'

Wreszcie to Zagłębie potrafi utrzymać się dłużej przy piłce. Niewiele z tego wynika, ale przynajmniej chwilę oddechu mają obrońcy gości.

3
54'

Bardzo nieudany strzał Tomasiewicza z dziesięciu metrów. Bardzo wysoko nad poprzeczką.

6
4
54'

Baszkirow blokuje dośrodkowanie Domańskiego i kolejny rzut rożny dla Stali.

1
1
52'
52'

Stałe fragmenty gry na razie nie przynoszą korzyści Stali. Zagłębie ponownie oddala zagrożenie.

3
1
51'

I jeszcze jeden rzut rożny dla Stali. Dziewiąty już w tym meczu.

1
2
50'

Ponownie bliski oddania strzału był Matras, ale dobrze interweniował Oko. Rzut rożny.

3
50'

Zderzenie Oko i Matrasa. Konieczna była krótka przerwa w grze. Stal ma rzut wolny na połowie Zagłębia.

1
1
1
2
1
49'

Świetny pomysł Szysza, który podawał prostopadle do Podlińskiego. Minimalnie niedokładnie i napastnik Zagłębia nie opanował piłki. To mogła być dobra okazja na podwyższenie wyniku.

2
1
1
48'

Od początku drugiej połowy w posiadaniu piłki Stal, więc obraz gry nie ulega zmianie.

2
46'

1
45+1'

Minimum dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

2
1
1
1
45'

Matras kolejny raz w sytuacji strzeleckiej, lecz tym razem został zablokowany. Ależ tu się dzieje w końcówce pierwszej połowy.

4
1
2
1
1
45'

Ależ pecha mają gospodarze. Ogromne zamieszanie w polu bramkowym... wreszcie strzał oddał Matras, ale trafił tylko w poprzeczkę!

4
4
3
3
44'

Ciekawa akcja Stali, ale obrońcy Zagłębia zablokowali dośrodkowanie Getingera. Rzut rożny.

2
1
1
1
1
43'

Mnożą się dośrodkowania zawodników Stali, ale Kruk i Oko dobrze wykonują swoją pracę i co chwilę oddalają zagrożenie od własnej bramki.

3
42'

Piłka wybita przed pole karne. Atomowy strzał oddał Tomasiewicz, po którym futbolówka przeleciała obok słupka.

2
1
41'

Niezła centra Domańskiego z rzutu wolnego, ale Podliński dobrze interweniował we własnym polu karnym. Rzut rożny.

3
1
39'

Zagłębie nie grało wielkiego meczu, ale kolejny raz skorzystało z prezentu rywala. Stal natomiast gra... jak Stal. Niby przeważa, niby kontroluje przebieg spotkania, aż nagle przytrafia się prosty błąd i sytuacja odwraca się o 180 stopni.

8
1
1
38'

Filip Starzyński pewnym egzekutorem rzutu karnego! Zagłębie prowadzi w Mielcu 1:0!

26
13
1
5
7
36'

Rzut karny dla Zagłębia! Świetny rajd Żubrowskiego, który w końcowej fazie akcji był faulowany przez Kolewa.

14
13
1
5
6
35'

Będzie rzut rożny dla gości.

4
2
2
3
34'

Kompletnie nieudany przerzut w wykonaniu Oko. Piłka oddana za darmo gospodarzom.

1
1
34'

Dośrodkowanie Domańskiego, piłka odbiła się od jednego z zawodników Zagłębia, a po chwili już była w rękach Hładuna. Stal zaprzepaściła dobrą szansę.

1
1
1
31'

Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego i zastanawiająca bierność defensywy Zagłębia. Kolew wygrał pojedynek w powietrzu i minimalnie niecelnie główkował!

3
1
1
1
30'

Nieporozumienie w szeregach Zagłębia. Podliński był bliski gola samobójczego, ale - na jego szczęście - piłka wyleciała poza boisko.

2
30'

Ofiarnie interweniował Kruk, a za jego plecami tylko czekał na jakiś błąd Kolew. Jeszcze jeden rzut rożny dla Stali.

3
1
2
29'

Korner dla Stali.

3
4
28'

Spore błędy Zagłębia w defensywie, ale Stal - póki co - nie potrafi ich wykorzystać. Z minuty na minutę rośnie jednak przewaga gospodarzy.

4
2
1
25'

Zjawiński złożył się do strzału nożycami, ale źle trafił w piłkę i ta poleciała wysoko nad poprzeczką.

1
2
3
1
1
24'

Znakomite podanie Domańskiego do Kolewa. Napastnik Stali tym razem uniknął spalonego, wpadł w pole karne i próbował zagrywać płasko w kierunku Zjawińskiego, ale dobrą interwencją popisał się Oko.

2
3
Czy Stal Mielec utrzyma się w PKO Ekstraklasie?
1
22'

Stal mogła ruszyć z kolejnym atakiem, ale Dadok źle obliczył tor lotu piłki, wpuścił ją w kozioł i... mamy aut dla gości.

2
1
1
20'

Niezła akcja Stali, choć obrońcy Zagłębia zdołali zablokować strzał Tomasiewicza. Była jeszcze próba ponowienia ataku, ale nic z tego nie wyszło.

3
1
17'

Kontratak Stali, długie zagranie do Kolewa, ale ten został złapany na minimalnym spalonym.

4
2
1
16'

Przedzierał się prawą stroną Dadok, ale został umiejętnie przyblokowany przez wracającego do defensywy Drazicia.

4
13'

Domański szukał prostopadłym podaniem Zjawińskiego, lecz zagrał minimalnie za mocno i szybszy przy piłce był Hładun.

3
1
13'

Strzał Drazicia zza pola karnego, jednak zbyt lekki by zaskoczyć Gliwę.

2
12'

Dobra wrzutka Bartolewskiego, po której niefortunnie interweniował Czorbadżijski, ale czujny w bramce był Gliwa i Stal uniknęła gola samobójczego.

1
1
3
11'

Zawodnicy Stali grają o życie i to widać. Już parę razy można było dostrzec wślizgi zawodników z Mielca. Nikt nie odpuszcza.

3
2
9'

Kolew faulował Hładuna. Piłka trafiła w poprzeczkę, natomiast sędzia i tak przerwał grę.

2
1
2
8'

Tym razem rzut rożny dla Stali. Dośrodkowywał Tomasiewicz, a piłka wyleciała poza boisko po uprzednim kontakcie z głową jednego z zawodników gości.

4
7'

Kombinacyjnie rozegrali ten rzut rożny piłkarze Zagłębia, ale Flis odczytał intencje gości i przerwał ten atak.

4
1
1
1
3
7'

Kolejny korner dla Zagłębia.

2
3
1
6'

Kolejna akcja gości. Drazić zagrał prostopadle do Starzyńskiego, ten szukał płaskiego zagrania wzdłuż pola karnego, ale dobrze zachował się Czorbadżijski i nie będzie nawet rzutu rożnego.

3
2
2
2
4
5'

Starzyński zagrywał na dalszy słupek, jednak Zagłębiu nie udało się stworzyć większego zagrożenia. Po chwili skutecznie interweniował natomiast Gliwa.

3
2
4'

Rzut rożny dla Zagłębia.

5
3
3
4
4
3'

Dośrodkowanie Domańskiego, ale piłka została wybita przed pole karne. Dopadł do niej Żyro i oddał strzał bez przyjęcia, lecz chyba on sam będzie chciał o tym uderzeniu jak najszybciej zapomnieć.

1
1'

I od razu pierwsza akcja Stali. Dośrodkowanie Getingera z lewej strony boiska, a wszystko kończył niecelnym strzałem głową Kolew.