5
1
12
90+3'

Andre Martins wybił piłkę z pola karnego. Była jeszcze okazja do kontrataku, ale Luquinhas nie potrafił minąć przeciwnika i stracił piłkę.

10
9
1
2
3
90+2'

Na chwilę uspokoili sytuację goście.

16
23
5
3
10
90+2'

Pierwszy rzut rożny dla Piasta w tym meczu.

5
8
8
4
20
90'

Minimum trzy minuty doliczone przez sędziego.

8
4
4
4
7
90'

Jodłowiec faulował Pekharta. Kradną cenne sekundy przy każdej okazji goście.

9
8
1
2
5
89'

Piast miał okazję, żeby ruszyć do kontrataku, ale bardzo niezgrabnie zabierał się z piłką Jodłowiec i zdążyli wrócić legioniści.

11
16
3
3
3
88'

Mladenović strzelał z narożnika pola karnego i wywalczył rzut rożny.

22
10
1
1
3
86'

Kolejna świetna akcja w wykonaniu Legii, dośrodkowanie Mladenovicia i niecelnie głową strzelał Kostorz.

12
7
4
5
4
85'

Po zejściu Świerczoka Piast nie za bardzo ma argumenty, by odpowiedzieć. Bliżej gola na 2:0 dla Legii niż wyrównania.

12
7
2
3
3
83'

Kostorz mógł zaliczyć wejścia smoka, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Plachem!

17
7
9
8
19
82'
11
3
3
1
4
80'

Podanie w pole karne do Jodłowca, ale czujny był Boruc i nie pozwolił na oddanie strzału.

11
9
4
2
4
78'

Legia kontroluje wydarzenia na boisku i długo utrzymuje się przy piłce. Zawodnicy Piasta muszą biegać.

17
7
1
4
6
76'
76'
9
2
4
2
3
75'

Gol! Strzelił Rafael Lopes. Asystował mu Josip Juranović.

Legia atakowała i dopięła swego. Dośrodkowania się mnożyły, ale wreszcie przyniosły konkret w postaci gola. Juranović doskonałym podaniem obsłużył Lopesa, a ten uderzył po koźle tuż przy słupku. Niezwykle istotny gol dla Legii w kontekście walki o mistrzostwo!

84
49
9
30
60
73'
72'

Holubek strzelał bez przyjęcia z dwudziestu metrów, ale dość wyraźnie się pomylił.

2
5
1
1
3
71'

6
69'

W niewykorzystanych stuprocentowych sytuacjach mamy 1:1! Po kapitalnym dośrodkowaniu Juranovicia z pięciu metrów myli się Pekhart! Strzał celny, ale prosto w Placha!

9
9
6
6
13
68'

Czerwiński nie miał co zrobić z piłką, więc... kopnął w kierunku Świerczoka, ale ten był osamotniony i nie dał rady nic wskórać.

6
5
5
3
3
65'

Piast oddala zagrożenie od własnej bramki. Ożywiło nam się to spotkanie.

9
5
3
2
9
64'

Kombinacyjna akcja Luquinhasa z Pekhartem, strzał tego pierwszego z dwudziestu metrów... piłka odbiła się od Huka i przeleciała tuż obok słupka. Korner!

9
5
4
9
7
62'

To jest niemożliwe! Ależ zmarnowali sytuację gospodarze, ależ nie popisał się Tiago Alves! Świerczok mógł strzelać, ale dostrzegł niepilnowanego na piątym metrze kolegę z drużyny, który fatalnie skiksował.

12
11
7
13
20
61'

Sędziowie analizowali całą sytuację na VAR, ale nie dopatrzyli się zagrania niezgodnego z przepisami. Gra wznowiona.

15
4
2
3
19
60'

11
60'

Legia domaga się rzutu karnego po zagraniu ręką Malarczyka.

11
8
6
4
13
58'

Kolejna bardzo dobra akcja gości, Mladenović zagrał z lewej strony w pole karne, Lopes urwał się Malarczykowi, jednak uderzył minimalnie nad poprzeczką.

5
4
2
6
7
57'
57'
55'

Trudne chwile Piasta na początku drugiej połowy. Gliwiczanie jakby nie wyszli z szatni. Dominacja Legii nie podlega dyskusji.

10
5
1
2
4
54'

Uderzenie Gwilii z dystansu, piłka po rękach Placha wyleciała na rzut rożny.

9
5
3
4
2
52'

Legia powinna prowadzić! Zaspała obrona Piasta po dośrodkowaniu Juranovicia. Pekhart był sam na piątym metrze, ale spudłował! Nie przyzwyczaił kibiców Legii do takich strzałów napastnik gości.

9
5
6
4
9
50'

W odpowiedzi niecelnie strzelał Kapustka.

6
3
1
5
3
49'

Sokołowski zablokowany na szesnastym metrze. Niepotrzebnie przyjmował piłkę zawodnik Piasta.

4
1
5
2
2
47'

Gwilia miał sporo miejsca w polu karnym Piasta, ale oddał bardzo niecelny strzał z woleja. Zaskakująca była jednak bierność zawodników gospodarzy w tej sytuacji.

2
2
1
1
6
46'

Początek drugiej połowy. Oba zespoły bez zmian w przerwie.

1
45'

Strzał Juranovicia lewą nogą zza pola karnego... piłka nie dokręciła się jednak do bramki.

8
4
2
5
2
43'

Plach piąstkuje i kolejny korner dla gości.

11
4
4
3
11
43'

Malarczyk w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny po bardzo dobrym dośrodkowaniu Lopesa.

5
3
3
2
5
42'

Zablokowane uderzenie Tiago Alvesa z dystansu. Po chwili na spalonym złapany został Świerczok.

5
5
4
3
3
40'

Dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu rożnego i minimalnie obok słupka strzelał Jędrzejczyk.

8
7
3
8
3
37'

Kapustka przebiegł kilkadziesiąt metrów i w końcu zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale piłka w znacznej odległości minęła bramkę Piasta.

9
7
5
5
5
36'

Akcja dwójki wahadłowych Legii. Juranović dośrodkowywał z prawej strony, a rozpędzony Mladenović zdołał jedynie musnąć piłkę, wobec czego nie sprawiło to żadnych problemów bramkarzowi Piasta.

7
3
2
5
3
34'

Chrapek zagrywał z rzutu wolnego na dalszy słupek. Malarczyk zdołał odegrać piłkę i ta - zdaniem zawodników Piasta - trafiła w rękę jednego z legionistów, ale sędzia pokazał, że nie ma mowy o przewinieniu.

4
8
3
2
6
33'

Huk w ostatniej chwili wygarnął piłkę spod nóg Mladenovicia po wcześniejszym kapitalnym zagraniu Gwilii. Ryzykował zawodnik Piasta. Centymetry dzieliły nas od rzutu karnego.

2
2
4
4
4
31'

Legia jest dziś bardzo groźna z kontrataku. Odbiór gości, Gwilia momentalnie zagrał na lewo do Mladenovicia, ten dośrodkowywał w pole karne, ale żaden z kolegów nie zdołał dojść do sytuacji strzeleckiej.

2
1
2
3
4
29'

Kontratak Legii, ale Plach obronił strzał Mladenovicia z ostrego kąta. Była jeszcze okazja do uderzenia dla Gwilii, jednak Gruzin źle przyjmował piłkę.

4
2
2
4
4
26'

Ładna akcja Legii, ale nie było konkretów. Wreszcie strzał z dystansu oddał Juranović. W środek bramki i nie miał problemów z interwencją Plach.

3
2
4
2
6
25'

Dośrodkowanie Juranovicia z rzutu rożnego, strzelał Hołownia - nad poprzeczką.

4
2
3
2
3
24'

Boruc łapie piłkę po dośrodkowaniu Chrapka. Po chwili mieliśmy kontratak Legii, Juranović strzelał zza pola karnego i będzie rzut rożny.

6
2
2
1
2
21'

Piast mógł prowadzić 1:0! Świerczok świetnym podaniem uruchomił Tiago Alvesa, który zabawił się z Jędrzejczykiem i Wieteską, jednak nie potrafił oddać celnego strzału.

12
4
7
5
15
20'

Ponownie Legia atakuje bardzo wysoko. Plach zmuszony do dalekiego wybicia i piłka oddana za darmo przyjezdnym.

6
1
2
1
3
19'

Długie podanie do Steczyka, ale dobrze zachował się Mladenović i nie pozwolił swojemu rywalowi przejąć piłki.

3
3
2
1
3
17'

Wysoki pressing Legii. Piast ma problem z wydostaniem się z własnej połowy. Dobry okres gry gości.

8
5
3
2
8
16'

Płaska centra Mladenovicia, był w polu karnym Lopes, ale dobrze spisała się defensywa Piasta.

6
1
2
1
2
14'

Indywidualnie ruszył teraz środkiem pola Huk, szukał prostopadłego zagrania do Steczyka, ale akcję przeciął jeden z obrońców Legii.

4
4
1
2
12'

Kapustka szukał w polu karnym Pekharta, lecz zagrał zbyt nisko, żeby napastnik Legii mógł cokolwiek zrobić w tej sytuacji. Wybijają piłkę gospodarze.

9
2
2
1
3
10'

Mocne i kompletnie nieudane dośrodkowanie Mladenovicia. Piłka wylądowała na trybunach.

3
4
7
1
3
8'

Nieudany strzał Gwilii zza pola karnego, ale mogła z tego urodzić się asysta. Nie sięgnął jednak piłki Pekhart.

3
1
5
2
3
7'

Zablokowany strzał Pekharta. Po chwili piłki w polu karnym nie opanował Mladenović.

1
1
6
1
1
7'

Legia trochę uspokoiła wydarzenia na boisku. Goście dłużej utrzymują się przy piłce.

5
4
3
1
1
5'

Najpierw z kontratakiem ruszył Piast za sprawą Tiago Alvesa, po chwili odpowiedziała Legia atakiem lewą stroną, jednak w obu przypadkach zawiodło podanie na połowie przeciwnika.

1
1
2
2
4'

Świerczok walczył o piłkę z Wieteską, a po chwili sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej napastnika Piasta. Dobre, szybkie pierwsze minuty w Gliwicach.

3
1
3
4
3
1'

Świetne dośrodkowanie Juranovicia, ale wbiegający z drugiej linii Gwilia główkował nad poprzeczką! Bardzo dobra szansa dla Legii już w 1. minucie meczu.