Warta Poznań
40' Łukasz Trałka 86' Makana Baku
Jagiellonia Białystok
54' Bogdan Tiru 73' Bartosz Kwiecień
2:0

Koniec. Warta Poznań sięgnęła po kolejne 3 punkty wygrywając z Jagiellonią 2:0. Zespół wciąż ma szansę na grę w europejskich pucharach.

Po rzucie rożnym piłka zgrana do Augustyna, ten uderzył z woleja ponad bramką.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Strzał Mystkowskiego, piłka przeleciała obok bramki. Powinien być rzut rożny, ale... nie ma.

Gol! Strzelił Makana Baku. Asystował mu Maciej Żurawski. Kontra Warty, Żurawski do Baku, ten podprowadził sobie piłkę i strzałem z sześciu metrów pokonał Steinborsa. 2:0!

Imaz padł przed polem karnym w starciu z Ławniczakiem. Sędzia nic nie widział.

Dalekie wyjście Steinborsa. Łotyszowi udało się przerwać akcję Warty Poznań.

Coraz mniej czasu ma Jagiellonia na doprowadzenie do remisu. Goście nie potrafią w ostatnich minutach zagrozić Warcie.

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kwiecień.

W ataku Jagiellonia, Warta szans na podwyższenie prowadzenia szuka w kontrach.

Po rzucie rożnym w zamieszaniu uderzał Romanczuk, piłkę sprzed linii wybił obrońca!

Czujny w bramce Warty Steinbors. Łotysz przed momentem skutecznie interweniował.

Coraz więcej nerwowości w grze Jagiellonii. Przed momentem wściekał się na sędziego Imaz.

Rzut rożny dla Warty, piłka wybita pod nogi Czyżyckiego. Ten huknął sprzed pola karnego, ale daleko od celu.

Dwa kwadranse do końca. Warcie udało się oddalić grę od własnej bramki.

Baku padł w polu karnym Jagiellonii, sędzia słusznie uznał, że faulu nie było.

Urazu doznał Trałka, zawodnik Warty utyka.

Żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego otrzymał Bogdan Tiru.

Do uderzenia z pola karnego doszedł Imaz, dobrze w bramce zachował się Lis, który odbił piłkę!

Zaatakowała Jagiellonia, Warta musi być czujna w defensywie.

"Szczura" w kierunku bramki posłał Wdowik, ale efektem tylko rzut rożny.

Po przerwie to Warta wciąż jest aktywniejsza. Goście nie potrafią złapać odpowiedniego rytmu.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Warcie bardziej zależy na wygranej i zasłużenie prowadzi do przerwy z Jagiellonią.

Sędzia doliczył minutę.

Zrelak dogrywał z rogu, Ławniczak uderzył głową tuż obok słupka!

Warta wciąż w ataku. Gospodarze szukają drugiej bramki i spokoju po przerwie.

Gol! Strzelił Łukasz Trałka. Asystował mu Makana Baku. Lewą stroną ruszył Baku, zagrał na szesnasty metr do Trałki, a ten uderzeniem przy słupku pokonał Steinborsa. 1:0!

Gramy w środku pola. Ponownie mniej dzieje się pod bramkami.

Na murawie leżą Steinbors i Grzesik. Zawodnik Warty atakował rywala i... został kopnięty przez bramkarza, który wybijał piłkę.

Kolejne zamieszanie na przedpolu gości, ale ostatecznie Steinbors piłkę złapał.

Po rzucie rożnym dla Warty seria uderzeń gospodarzy, ale były one blokowane. W końcu próbę Baku złapał Steinbors.

Dogranie z rzutu wolnego Zrelaka wybił bramkarz, poprawkę Kiełba sprzed bramki wybił Tomas Prikryl. Futbolówka frunęła w okolice słupka, ale być może wpadłaby do bramki. W końcu coś się dzieje na boisku.

Dośrodkowanie z rogu wprost na głowę Bidy. Ten uderzył z sześciu metrów tuż obok słupka! Najlepsza okazja w meczu!

Z dystansu na uderzenie z dystansu zdecydował się Kupczak, ale przymierzył niecelnie.

Brakuje większych emocji. Sporo biegania, ale mało zagrożenia pod bramką.

Zrelak był już sześć metrów przed bramką. Strzał napastnika zablokował jednak Tiru.

Z rogu dośrodkował Makuszewski, piłkę wybili obrońcy Warty.

Na razie nie jest to mecz, o którym spiker stadionowy będzie wnukom opowiadał.

Trochę wyżej na rywala wyszła Jagiellonia. Goście jednak nie są w stanie zagrozić Warcie.

Gra przeniosła się w okolice środka pola. Cały czas brakuje spięć w polach karnych i uderzeń.

Groźny strzał sprzed pola karnego Czyżyckiego, bramkarz odbił piłkę.

Pospisil dogrywał z rzutu wolnego, ale zbyt nisko i piłkę wybili obrońcy.

Cały czas w ataku Warta Poznań. Gospodarze jednak nie potrafią oddać uderzenia na bramkę Jagiellonii.

Od początku warunki gry dyktuje Warta. Jagiellonia przyczajona, czeka na rywala.

Niepewnie Jagiellonia przed własnym polem karnym. Gracze Warty nie skorzystali z prezentu.

Gramy!

Mecz poprowadzi Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Kto wygra mecz?

Rozpoczynamy niedzielne granie w PKO Ekstraklasie. Walcząca o 4. miejsce, a co za tym idzie być może europejskie puchary Warta podejmuje Jagiellonię.