11
89'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Wasyl Kraweć.

Ależ nieprawdopodobna historia. Kraweć w pierwszym kontakcie z piłką strzela gola samobójczego! Ogromne zamieszanie w polu karnym po wyrzucie piłki z autu przez Forsella. Remis w Poznaniu!

Lech Poznań
96
84
21
14
43
88'
13
12
4
3
10
86'

Piłka w siatce Stali po strzale Kamińskiego, ale zawodnik Lecha w momencie podania był na spalonym.

10
7
5
7
15
84'
84'
84'

Kontuzji doznał Urbańczyk i konieczna będzie zmiana.

2
1
2
11
9
83'

Stal musi zdecydowanie ruszyć do przodu. Grając jak do tej pory goście nie mają absolutnie żadnych szans na korzystny wynik w Poznaniu.

7
6
1
1
2
80'

Gol! Strzelił Tymoteusz Puchacz.

Doczekali się gospodarze! Puchacz oddał atomowy strzał z osiemnastego metra przy bliższym słupku, piłka odbiła się jeszcze od Czorbadżijskiego i wpadła do siatki. Strączek nie zdążył zareagować.

86
43
10
14
33
78'

Kwekweskiri oddał strzał bezpośrednio z rzutu wolnego... niecelnie, nad poprzeczką.

10
11
3
5
11
77'

Kamiński faulowany tuż przed polem karnym Stali. Będzie dobra okazja dla Lecha.

10
6
2
2
4
76'

Dośrodkowanie Getingera z rzutu wolnego, ale nie zrozumieli się Matras i Kolew, w efekcie czego żaden z nich nie oddał strzału. Przeszkadzali sobie zawodnicy Stali.

4
1
2
1
1
76'

6
74'

Puchacz mógł mieć asystę, bo świetnie wypatrzył na szesnastym metrze Kwekweskiriego, ale ten fatalnie skiksował.

7
5
1
4
6
73'
70'
70'

Techniczny strzał Urbańczyka z dystansu, ale dobrze ustawiony był Bednarek i spokojnie złapał piłkę.

6
4
1
3
1
68'

Dobre dośrodkowanie Puchacza, ale żaden z kolegów nie przeciął toru lotu piłki.

2
6
2
6
3
67'
66'

Leży na boisku Czorbadżijski. Sędzia przerwał grę.

2
1
7
65'
3
4
2
2
2
65'
64'

Kolejorz cały czas jest obecny na połowie Stali. Goście momentami rozpaczliwie wybijają piłkę.

5
4
2
4
1
61'

Co za okazja dla Lecha! Getinger fatalnie wykonał rzut wolny w środku boiska i gospodarze momentalnie ruszyli z kontratakiem. Czerwiński otrzymał podanie na wolne pole, znalazł się w sytuacji sam na sam ze Strączkiem, ale nie zdołał pokonać bramkarza Stali!

8
5
3
10
10
59'

Kamiński rozpędził się z lewej strony, wbiegł w pole karne i próbował dograć piłkę do Johannssona, ale na drodze stanęli obrońcy Stali.

2
5
1
3
11
57'

Dośrodkowanie Ramireza z rzutu wolnego, piłkę na bliższym słupku zaatakował Karlstrom, ale uderzył nad poprzeczką.

4
3
2
1
7
56'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Matras.

9
6
2
5
5
56'

Puchacz uderzony w twarz przez Matrasa.

2
5
2
4
6
55'

Kolejne potężne uderzenie Puchacza, ale tym razem piłka o kilkadziesiąt centymetrów minęła słupek bramki Stali.

4
2
5
1
4
53'

Obraz gry się nie zmienia. W ataku pozycyjnym gospodarze.

5
1
1
4
51'

Dośrodkowanie Czerwińskiego i pewnie łapie piłkę Strączek. Upadł jeszcze Johannsson, najprawdopodobniej po kontakcie z Dadokiem.

4
2
2
1
1
50'

Lech zdecydowanie przycisnął na początku drugiej połowy. Stal zepchnięta do głębokiej defensywy.

6
2
2
3
48'

Ależ piękny strzał z dystansu oddał Puchacz! Słupek ratuje Stal! Strączek miał sporo szczęścia, że piłka odbiła się później od jego nóg, a nie od pleców, bo mielibyśmy gola samobójczego.

8
3
2
5
7
47'

Szybka akcja Lecha, ale strzał Ramireza z dwudziestu metrów został zablokowany. Dobrze w defensywie wygląda dziś zespół Stali.

7
3
1
4
46'

1
45'

Pierwsza połowa została przedłużona o minimum jedną minutę.

1
2
1
2
3
45'

Sędziowie analizowali jeszcze na powtórkach całą sytuację, ale uznali, że nie było przewinienia zawodnika Lecha.

3
1
2
2
44'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Mak.

Stal Mielec
5
2
44'

Goście domagali się rzutu karnego, lecz arbiter nie użył gwizdka.

1
3
1
44'

Raz jeszcze dośrodkowywał Domański, strzelał głową Mak, ale instynktownie broni Bednarek.

4
43'

Będzie rzut rożny dla Stali po interwencji Czerwińskiego.

1
3
1
3
41'

Stal miała rzut rożny, ale z kontratakiem czterech na dwóch ruszył Lech. Fatalnie zachował się jednak Skóraś, który podał piłkę prosto pod nogi Dadoka. Po chwili ponawiał jeszcze akcję Ramirez, ale uderzył zbyt lekko i nie zaskoczył Strączka.

1
5
1
1
3
40'

Rzut rożny dla Stali. Mak naciskał Satkę i ten popełnił błąd.

2
1
1
4
39'

Kolejna akcja Lecha, Kamiński zabawił się z defensywą Stali, zagrał piłkę do Johannssona, ale ten niepotrzebnie przyjmował piłkę i został zablokowany przez Czorbadżijskiego. Gdyby uderzał bez przyjęcia, akcja miałaby zdecydowanie większe szanse na powodzenie.

3
4
3
38'

Po rzucie rożnym było blisko, by Lech wyszedł na prowadzenie. Puchacz strzelał prawą nogą i piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką.

7
4
1
37'

Bardzo ładna akcja Lecha. Wreszcie gospodarze zagrali kombinacyjnie, choć w końcowej fazie zawiódł Puchacz, który nie potrafił celnie dograć piłki w polu karnym. Był jeszcze strzał Ramireza, ale bez większego zagrożenia.

5
6
1
35'

Wrzutka Czerwińskiego z prawej strony, ale nie było zagrożenia pod bramką Stali.

2
3
4
4
32'

Akcja Stali prawą stroną, ale Dadok faulował w ofensywie Puchacza.

3
3
4
2
2
30'

Dośrodkowanie Flisa, lekkie zamieszanie w polu karnym Lecha, bo Bednarek nie do końca wiedział czy ma wychodzić do piłki. Ostatecznie wybija futbolówkę Satka.

2
3
4
2
2
28'

Ruszył lewą stroną Getinger, ale dośrodkował do nikogo.

1
3
6
2
2
28'

Lech ma optyczną przewagę, ale nic z niej nie wynika. Na razie jest to jeden ze słabszych meczów tej kolejki, a należy dodać, że poprzeczka nie była zawieszona zbyt wysoko.

3
8
1
25'

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Milić.

4
3
2
3
4
25'

Ramirez miał trochę przestrzeni z lewej strony, popatrzył, dostrzegł, że nikogo nie ma w polu karnym Stali, a mimo to zdecydował się na dośrodkowanie. Dziwna decyzja.

1
4
1
1
1
22'

Ciekawa akcja Stali. Domański miał trochę miejsca przed polem karnym, jednak oddał lekki strzał i nie zaskoczył w ten sposób Bednarka.

2
6
2
5
3
20'

Ramirez zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego, lecz zabrakło precyzji. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

7
2
1
4
19'

Skóraś faulowany przez Flisa metr od linii bocznej pola karnego Stali.

1
3
1
3
18'

Dośrodkowanie Ramireza, ale wybijają piłkę goście.

1
2
1
1
18'

Rzut rożny dla Lecha. Wślizgiem interweniował Urbańczyk.

1
1
16'

Gospodarze długo rozgrywali akcję, wreszcie miał trochę przestrzeni Skóraś, ale jego dośrodkowanie było bardzo nieudane.

1
1
1
3
14'

Dość kuriozalna sytuacja... Tomasiewicz biegł i wskoczył na Milicia. Sędzia oczywiście przerwał grę, ale trudno powiedzieć, co miał na myśli pomocnik Stali.

3
1
1
2
12'

Pograli na jeden kontakt piłkarze Lecha i Kamiński miał sporo miejsca, by oddać strzał z dwudziestu pięciu metrów. Został jednak zablokowany, a poza tym mógł odegrać jeszcze na prawą stronę do Skórasia.

1
2
1
2
5
11'

Niedokładne podanie Tiby na własnej połowie, ale nie zdołał przechwycić piłki Mak. Jakby mało skoncentrowany był na początku spotkania zawodnik gości.

2
1
1
4
10'

Wiele prostych i niewymuszonych błędów z obu stron. Stal przechwytuje piłkę, ale kolejne podanie jest niedokładne i próba kontrataku momentalnie kończy się niepowodzeniem.

1
1
1
1
1
8'

Lech w posiadaniu piłki, ale wszystko dzieje się w jednostajnym, dość wolnym tempie. Brakuje przyspieszenia i elementu zaskoczenia.

2
3
2
1
4
6'

Skóraś przechwycił piłkę przed polem karnym Stali, od razu szukał uderzenia lewą nogą, ale źle trafił w piłkę i ta przeleciała wyraźnie obok bramki.

1
3
1
1
1
4'

Była szansa na szybką akcję Lecha, urwał się z lewej strony Kamiński, ale podanie w jego kierunku było niedokładne i piłka opuściła boisko.

3
3
1
2
3'

Lech spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Stal, tak jak można było przypuszczać, dość głęboko się broni.